דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0 - עמוד 50 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0

karpad

Recommended Posts

זב

הכינוי הוא zam לא זב. צריך רק להסתכל' date=' זו לא פעולה כזו קשה...אתה יודע, עיניים קדימה להתמקד וכו'.[/color']

גם עכשיו לא עניתה - רק הטפת לו מוסר

אני אנסה.

עדיין השאלות עומדות :

למה בן אדם צריך להיות דתי ?

הוא לא צריך, הוא רוצה. זה עניין של בחירה לא צורך.

מי מרוויח מכך ?

האדם המאמין,רק הוא מרוויח.

מהו מרוויח מכך ?

אתה מתכוון לומר "מה הוא מרוויח מכך" (עברית קשה הא?) הרווח הוא רוחני.

מה זה גן עדן ?

גן עדן הוא המקום אליו הולכות הנשמות הטהורות לאחר המוות. מאחר ונשמה טהורה היא מונח דתי, אני מניח שגן עדן איננו רלוונטי לגביך.

מה עושים שם כל היום ?

לא יודע לא הייתי שם. אומרים שכל היום לומדים תורה.

האם יש הילכות גן עדן ?

לא שידוע לי.

מה העונש למי שעובר על הילכות גן עדן ?

מאחר ולא ידוע לי על הילכות גן עדן, לא ידוע לי על עונש העובר עליהן.

מה ההבדל בין גן עדן לבין שכונת יוקרה חרדית ?

שוב, מאחר ולא ביקרתי שם, אינני יודע לומר מה ההבדל.

אני מניח שהבדל אחד יהיה בוודאות.

להבדיל משכונת יוקרה חרדית, לך לא תהיה אפשרות להגיע לגן עדן. זה כבר דבר ששווה להשקיע בו.

נקווה. :xyxthumbs:

ומזה בערךך?!!? >:(

זו תשובתך, טוטה?

השכל הישר מנחה אותך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 4.6k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אם בגן עדן לומדים כל היום תורה עד סוף הימים אני מעדיף ללכת לגהנום, אולי שם משחקים משחקי ווידאו וקצת יותר מעניין,

חוץ מזה אם מה שאתה אומר נכון אז גם חברים שלי יהיו שם וזה אומר LAN PARTY :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה לי אדם אחד שבמצב של היום - כמות הסופרמרקטים עם קצביות בתוכם, אכילת בשר (תודה לאל) ברוב ימות השבוע - תראה לי אדם אחד שנכשל. אולי רק ילדים שממילא לא יוציאו בשר קפוא כי אין הם יודעים להכין טוסט.

לקבוע לנו ש"היום גם נכשלים אז בואו נגרום לעצנו עוול קולינארי" אין זה לגיטימי.

מדוע תיקנתי את עצמי? כי שאלתי [דודים,הורים] וראיתי שכן אנשים טועים גם היום , חכמים הבינו שזו טעות שתחזור על עצמה, גם בדורנו. אנשים שאוכלים בשר במסעדה או קונים בשר בשוק מתבלבלים פעם אחר פעם בין בשרים

על פי התורה אשר יורוך תעשה - תורה היא גם הוראה. אבל החוקה והמשפט בימים ההם (ההלכה ופוסקיה) חייבים להתבסס על פי התורה. הם אינם יכולים להמציא משהו חדש שלא היה ולא נזכר בתורה כי אם המציאו - כופרים הם וממילא פסיקתם שלא על פי התורה פסולה אוטומטית.

אוקי טעיתי בפסוק, מודה, סליחה, אתה סולח נכון?.

למה אתה מגיע מהר למסקנות אל תקרא להם כופרים, נכון חייבים ללכת לפי התורה וזה מה שהם עושים חביבי, תאמין לי תותח נפל עלי לחץ בעבודה שאני בקושי המצא על המחשב אמרתי לך אני אביא לך הסבר מפורט על כך - הנה הרמב"ם מדבר על זה, http://www.tora.us.fm/tokxot/mcwot/lo_tosif.html אבל שוב אני רוצה להביא את זה בצורה אחרת,אז תחכה.

לגבי טעות בפסוק -קורה.

[b

אבל שים לב שמה שאתה כותב זה אבסורד!!!!! כל אשר ציוויתי אתכם בהר סיני!!! אם גדי בחלב אימו אינה ניתנה בתורה (שהיא עצמה ניתנה בהר סיני) אז איפה היא ניתנה? בהר תבור?. :s07:

מה שאלוהים ציווה אותנו בתורה זה מה שהוא ציווה. אין לך שום זכות לקבוע לנו שמצווה כזאת או אחרת כן ומצווה כזאת או אחרת לא וכל מה שתגיד לא ישנה את העובדה הזאת. פשוט מאד.

פה זה אותו דבר חכה להסבר, אני מבין את השאלה אסור להוסיף על מצוות התורה אז איך חכמים הוסיפו לא לאכול עוף עם חלב, שזה כמו להוביף 5 פרשיות בתפילין ממקום 4. התשובה שאני אביא תיהיה על זה ועל למעלה [שזה אותו דבר]

אני לא מתייחס אליהם כאילו היו אנשי שוק אבל אני גם לא מתייחס אליהם כאילו היו אלוהים כי מעולם לא היו ולעולם לא יהיו. אני מתייחס אליהם כבני אדם שיכולים לטעות ומתוקף כך להטעות את כלל או להרחיק אותם מהתורה תוך כדי הבנה שגויה (של רגע) של פסוקים וקביעת הלכה הסותרת את התורה שסתם תעיק על שומרי המצוות ותביא אותם לעצבים מיותרים ולהגיע למצב של "אני לא יכול לראות את זה יותר" - לא כך התורה חס ושלום.

את זה הבאתי לבחור, זה מתאים גם לכאן -החכם הוא האדם אשר הקדיש את כל חייו ללימוד התורה והגיע לידיעת ההלכה והיכולת לפסוק הלכה מתוכה.

יש 2 נתונים שמאפשרים לחכמים לפסוק הלכות בכל דור מן התורה ויסודותיה:

א.הם הקדישו את כל כולם לתורה וללימודה. הם מסרו נפש כדי להבינה, הם מדקדקים בה ורואים אותה כעיקר העיקרים והדבר החשוב ביותר בחייהם. הם למדו בה וחקרו בה במשך עשרות שנים.

ב.כל חכמי הדור ניצבים יחד כחומה בצורה,אם אחד מן החכמים יפסוק דבר שלא תואם את רוח התורה או אפילו שלא שמעו בדורות הקודמים,בוודאי שכולם יתרעמו על דבריו/יחלקו עליו/וגם במקרים מסויימים אפילו יוקיעו אותו מן היהדות ויאסרו לשמוע בקולו.

החומה הזאת שומרת על המסורת היהודית וחוכמת התורה האמיתית מדורי דורות ולא מאפשרת שינויים שאינם תואמין לרוח התורה,לכן ביאור של התורה ששורד את ההיסטוריה הוא רק הביאור אשר התקבל ברוב חכמים.

עוד:

חכמים מקדישים את חייהם לתורה לא רק לומדים הלכה, הם לומדים את הלך התורה ורצון הבורא. הם לומדים להכיר את שאיפת התורה. כאשר נאמר בתורה "לא תתורו אחרי לבבכם ואחרי עיניכם", "קדושים תהיו כי קדוש אני", "ואהבת את השם אלוקיך בכל לבבך, בכל נפשך ובכל מאודך" , מבינים החכמים את כוונת התורה העמוקה, שלא להכשיל שום יהודי בהתמסרות לתאוות גופו ורצונותיו החומריים המרחיקים אותו מהבורא. על כן הם יכולים לאסור הלכות שבעבר הועילו וכיום יכולות להכשיל, כמו הגירושין [שצריכים כיום גם את הסכמת האשה, ועל כן יש גם מעוגני גט], הנישואין לכמה נשים ואיסור הפילגש. חכמי אשר התעמקו בתורה לא זכו רק להבין את ההלכה, הם זכו להבין את רצון וכוונת התורה בכל ענייני המוסר והחברה. מה שאדם פשוט לא יבין מן התורה, אדם שהקדיש את כל חייו להבנת התורה יהיה מסוגל להבין. כך יכולים החכמים לקבוע איזה לבוש הוא פרוץ ואיזה לבוש הוא מותר, איזה שימוש במחשב הוא ראוי ואיזה שימוש יוביל לקלקול רוחני, איזה סדר יום הוא הנכון והעדיף ואילו פעילויות ירחיקו מדרך התורה. כל אלו הפכו לא רק למנהג , אלא להלכות. כל כולם נובעים מן התורה ועל אף שהם לא איסורי תורה [שכן נאמר במפורש: "לא תגרע ולא תוסיף"] הם איסורים הלכתיים הנובעים מכוונת התורה ורצונה.

ראינו את זה עם איסור עשיית פסל ותמונה בכללותו - אף חכם לא מיהר לפסוק שאסור ללכת עם חמסות\חוטים אדומים וכל העבודה הזרה הזאת.

אף חכם לא מיהר לבטל את איסור הבישול עוף בחלב (שאינו מופיע ולא יופיע לעולם ב5 חומשי תורה - אלא אם כן אלוהים בעצמו יעשה נס).

לגבי הגוים - (ירמיהו לא-לד) הנה נאום ה' ובאו ימים רבים ואכרות את ברית חדשה שונה מזו אשר כרתי את אבותיהם בהוציאתם מארץ מצרים.

הנוצרים והמוסלמים טוענים שהברית הזאת כבר קרתה ומתוקף אותה ברית - כולם יכולים לקחת חלק בתורת האלוהים - מה תגיד להם?.

אני אחזור ונדון על כך, אין לי זמן יאלהה עכשיו אני הולך לבית חולים אישתי בהריון [עוד לא יולדת,רק בדיקות] אז תסלח ליזה נשמע מטומטם? :lol: אבל זה האמת... אז תחכה תותח ידידי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם בגן עדן לומדים כל היום תורה עד סוף הימים אני מעדיף ללכת לגהנום, אולי שם משחקים משחקי ווידאו וקצת יותר מעניין,

חוץ מזה אם מה שאתה אומר נכון אז גם חברים שלי יהיו שם וזה אומר LAN PARTY :xyxthumbs:

אכן כן.

תנוח דעתך, רוב הסיכויים שלשם תלך, כך שאין לך מה להיות מטורד (לא שזה הטריד אותך עד היום). :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוני שיהיה במזל.

אבל עדיין לא משנה כמה הסברים יש.

להוסיף אסור, אתה לא יכול להשאר צודק תפנים את זה. אלוהים אומר לא להוסיף כלום זה לא להוסיף כלום - חכם שמוסיף - תוספתו פסולה ולא נחשבת כי איסור להוסיף.

יש לקבוע הלכה מבלי תוספת אחת.[br]פורסם בתאריך: 15.12.2008 בשעה 13:05:41

ובקשר לאנשים שמתבלבלים.

אני נוטה לחשוב שאתה מנסה להשאר צודק גם הפעם.

רוני זה לא יעזור לך. אף אחד לא מתבלבל בין בשר אדום לבשר בעלי כנף אלא אם כן הקצב התבלבל בעצמו.

דבר שני - לא תבשל גדי בחלב אימו - לא תבשל גדי בחלב עמו.

מכאן שאפילו בשר בחלב לא אסרה התורה לבשל.

אסרו את זה חכמים שלא על פי התורה.

אם הם אסרו שלא על-פיה (ושום הסבר עלי-אדמות לא ישנה את העובדה הזאת) אז מותר לי לבשל בשר בחלב\לאכול פרוסת עוגת גבינה אחרי כריך עם שניצל.

זה כל המסר.

אם החכם פסק הלכה מסוימת שאסור - שיראה לי את הפסוק שעליו הסתמך - אבל זהו, שפסוק כזה שאוסר בישול בשר בחלב לא קיים בתורה.[br]פורסם בתאריך: 15.12.2008 בשעה 13:08:45

באמת רוני תבין אחי, אני איתך לא נגדך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינתי זה מה שקורה, אבל כמו שאתה מבין כבר שלחו אתנו לגהנום, כי כמו שאמרנו רק הם יודעם את האמת ויש להם

בילעדיות עליה...

מנקודת המוצא הזו אין הרבה דיון לנהל...

אתה הגבת על התשובה שנתתי לעכביש, ואכן זהו תיאור גן עדן ביהדות.

אם לא נוח לך עם גן העדן הזה, אתה יכול להמציא לעצמך גן עדן משלך בו אף אחד לא יציק לך.

או לחילופין אתה יכול לבחור בגן העדן של המוסלמים.

72 בתולות, נרגילה והמון פנאן. :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא לא, אני מאוד פתוח בראש לכל מיני דברים, ובעצמי לא יודע איך הגענו לפה וכל השאלות שהדת מתיימרת לענות עליהן,

זה אולי תופש חלק גדול מהאנשים וזו כנראה המטרה, אבל זה לא עונה לי אישית על כלום ורק משאיר שאלות יותר גדולות...

אתה יודע מה אני חושב? אני חושב שאתה יוצר לעצמך את המציאות שלך ומה שאתה מאמין שיקרה בסוף באמת יקרה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:yelclap:

^ ^ ^

זה בכללי לכל ארבעת העמודים שלא השתתפתי בהם

זב - זה הכינוי שלך אצלי

הידיעות שלך על גן עדן הן יותר בגבולות גן העדן של שוטים ;)

כי אין לך שום הוכחה על מה שאתה מדבר וכל מה שאתה אומר זה בגלל שאתה רוצה להאמין

האגנוסטיקאי - כל התשובות שענית כגון גן עדן - טוב - אל תעלב או משהוא אבל - :lol:

איך יכול להיות הטוב של שני אנשים אותו דבר ???

אני לא אפרט יותר מידיי כי מי שמבין מבין כבר - כל התשובות שלך הן תוך כדי שימוש במושגים יחסיים דואליים , מי אמר שהטוב של אחד הוא כמו הטוב של אחר ???

גם אתה דתי שלא חשב על הנושא לעומק ומסתפק בתשובות הגובלות בהבנתך ובהסכמתך . ( אולי מאוחר יותר אני אתפנה בשבילך - אולי , לא מבטיח , גאון קטן של אמא :aktion031:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ ^ ^

זב - זה הכינוי שלך אצלי

אני לא אפרט יותר מידיי כי מי שמבין מבין כבר - כל התשובות שלך הן תוך כדי שימוש במושגים יחסיים דואליים , מי אמר שהטוב של אחד הוא כמו הטוב של אחר ???

גם אתה דתי שלא חשב על הנושא לעומק ומסתפק בתשובות הגובלות בהבנתך ובהסכמתך . ( אולי מאוחר יותר אני אתפנה בשבילך - אולי , לא מבטיח , גאון קטן של אמא :aktion031:

עכביש אני לא מבין את מה שכתבת. :nixweiss: תערוך בבקשה את ההודעה, הפעם בעברית (למרות הקושי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ ^ ^

זב - זה הכינוי שלך אצלי

במה אתה יותר חכם ממנו רק ההוא שם למעלה יודע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הא rikus

אם עד עכשיו לא הבנת כל המטרה שלו בדיון זה לנסות להראות את עליונותו

הוא מתיימר לנהל פה תדיון, אגב הוא מנסה להעביר תחושה שהוא יודע הכל

סוג מסויים של אנשים, כן יש גם כאלו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...