דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0 - עמוד 52 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0

karpad

Recommended Posts

זב

איך אתה מתבעס שמעוותים לך את הכינוי קצת - והדת שלך מעוותת את השם של אלוהים כל הזמן

ריקי

למה את לא תורמת משהו מעניין לדיון חוץ מלינקים שלא עובדים וקריאות ביניים ריקות מתוכן

ועדיין אין תשובה ?

מדוע הדת שטוענת שהמאמין רוצה להיות דתי מגבילה את הרצון של האלוהים ?

מדוע הדת שטוענת שהכל מבוסס על זכות הבחירה מונעת את אותה זכות מאלוהים ? ( או מטוטא שרוצה גלידה אחרי השניצל - סורבה טוטא סורבה ! )

איך יכול להיות גן עדן שהוא מחוץ לעולם הזה מבוסס על ערכים דואלים ( שהם דפוס שיכלי ארצי ) של טוב ורע ?

איך יכול להיות טוב בלי רע ?

מה הבדל בין גן עדן לשכונת קראון הייטס ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 4.6k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

רוני שיהיה במזל.

תודה, חזרתי מהבדיקות הכל טוב, תנחש מה יצא [בן/ בת] ? :funn:

אבל עדיין לא משנה כמה הסברים יש.

להוסיף אסור, אתה לא יכול להשאר צודק תפנים את זה. אלוהים אומר לא להוסיף כלום זה לא להוסיף כלום - חכם שמוסיף - תוספתו פסולה ולא נחשבת כי איסור להוסיף.

יש לקבוע הלכה מבלי תוספת אחת.[br]פורסם בתאריך: 15.12.2008 בשעה 13:05:41

שוב

התורה בעצמה מצווה "ועשיתם משמרת למשמרתי" ,משמרת לשמור על קיום המצוות.

[הדוגמא שהבאתי אז של התפילין]

להוסיף פרשייה בתפילין לא מגינה על מצוות התפילין אלא מוסיפה משהו לתפילין שלא היה בו.

לעומת זאת "אי אכילת בשר עוף בחלב" היא מצוות הגנה, המגינה על המצווה הכתובה בתורה שלא לאכול בקר בחלב.

ומכל מקום אתה לא יכול לומר על שום מצווה ממצוות חכמים שהן הוספה, כי החכמים לא הוסיפו את החומרות שלהם בתורה עצמה, ולא קבעו להם אותם עונשים, אלא הודו במפורש שאלו מצוות שמירה שנועדו להגן על מצוות התורה, ואינן מצוות חדשות על התורה. והרי כל ילד קטן לומד מהי "מצוות דאורייתא" [מן התורה]ומהי "מצוות רבנן" [של חכמים], ובמילא אין כאן שום עניין הוספה כלל. אנו מחוייבים לשמוע לחכמים וללכת על פיהם מכח התורה אשר ציוותה אותנו לשמוע לחכמים שבכל דור ודור.

למה אנחנו מתווכחים כל כך הרבה, הרי הבורא קורא כל הדורות מראש, והוא אשר ציווה בתורה לשמוע לחכמים שבכל דור. ואם הבורא ציווה כך, מובן כי ידע מה שציווה, ויש לנהוג כפי התורה אשר ציווה. החכמים למדו את התורה ישר והפוך ולא המציאו הלכות וחומרות מדעתם. אתה הופך את חז"ל לאנשים פשוטים מאוד, כמוני וכמוך, ומנסה לשפוט אותם. אך לא אנחנו השופטים של התורה ומעביריה מזה אלפיים שנה. אנו בסך הכל התלמידים. יש לזכור זאת.

ובקשר לאנשים שמתבלבלים.

אני נוטה לחשוב שאתה מנסה להשאר צודק גם הפעם.

רוני זה לא יעזור לך. אף אחד לא מתבלבל בין בשר אדום לבשר בעלי כנף אלא אם כן הקצב התבלבל בעצמו.

אתה לא יכול לקבוע שלא מתבלבלים ,אם אני שאלתי וכן מתבלבלים.

אבל גם זה לא משנה, כי כדי לבטל את תקנות חז"ל ומנהגים וכדומה צריך להיות גדול בחכמה ובמניין ,והרי החכמים כיום אינם עולים על החכמים של דאז.

באמת רוני תבין אחי, אני איתך לא נגדך.

למה אני נגדך? פשוט חבל שאתה מגיע למסקנות די מהר.

ראינו את זה עם איסור עשיית פסל ותמונה בכללותו - אף חכם לא מיהר לפסוק שאסור ללכת עם חמסות\חוטים אדומים וכל העבודה הזרה הזאת

קודם כל איך הגעת שזה עבודה זרה? מר הגאון הגדול בתורה מר תותח?

כי זה כמו אמונה טפלה [כמו יריקה אחר חתול שחור] ברור שזה שטויות.

עכשיו מדוע אתה לא רואה חכמים יוצאים נגד זה? כי זה לא נמצא בציבור החרדי, ובציבור החילוני הוא במילא לא שומע להוראות הרבנים,

כל מי שהלך לרב לשמוע את עצתו יקבל מענה בעניין זה.

לגבי הגוים - (ירמיהו לא-לד) הנה נאום ה' ובאו ימים רבים ואכרות את ברית חדשה שונה מזו אשר כרתי את אבותיהם בהוציאתם מארץ מצרים.

הנוצרים והמוסלמים טוענים שהברית הזאת כבר קרתה ומתוקף אותה ברית - כולם יכולים לקחת חלק בתורת האלוהים - מה תגיד להם?.

לפי הפסוק אני מבין שהברית החדשה תיהיה עם , ולגבי הנוצריים והמוסלמים דנו בזה פעם איך הדבר אינו קשור אליהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפירוש של המושג טרגדיה הוא : " הגיבור יודע מה יעלה בגורלו ובכל זאת נכנע לכח החזק ממנו "

זה בקיצור מה שהמיסיונר אומר :" החכמים היום קטנים ( אז למה לשמוע להם ? :bash: ) והם לא יכולים להפר את ההלכות של החכמים שליפניהם למרות שהם טועים :lol: .

הם לא מבטלים את ההלכות שלהם כי זה משתלם להם :screwy:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה, חזרתי מהבדיקות הכל טוב, תנחש מה יצא [בן/ בת] ? :funn:

בן?.

התורה בעצמה מצווה "ועשיתם משמרת למשמרתי" ,משמרת לשמור על קיום המצוות.

כמובן, למרות הכל היא מצדדת בנו לא להוסיף על כל אשר ציווה האלוהים - ואם הוא ציווה אותנו כך וכך - אין לנו להוסיף מעצמנו שום ציווי.

להוסיף פרשייה בתפילין לא מגינה על מצוות התפילין אלא מוסיפה משהו לתפילין שלא היה בו.

פה אני פשוט חולק עליך ואין לי אלא לערב את חברי הפורום שיתנו גם הם דעתם - כתוב לא להוסיף מאום, שום דבר. אם אתה רוצה להוסיף לעצמך זה כבר עניין שלך - אני לא צריך להדפק.

לעומת זאת "אי אכילת בשר עוף בחלב" היא מצוות הגנה, המגינה על המצווה הכתובה בתורה שלא לאכול בקר בחלב.

למה?, כתוב לא תבשל גדי בחלב אימו - בחלב של אמא שלו. מה עם חלב אחר?. מדוע תאסור גם אותו - זה מיותר ומעיק.

ומכל מקום אתה לא יכול לומר על שום מצווה ממצוות חכמים שהן הוספה, כי החכמים לא הוסיפו את החומרות שלהם בתורה עצמה, ולא קבעו להם אותם עונשים, אלא הודו במפורש שאלו מצוות שמירה שנועדו להגן על מצוות התורה, ואינן מצוות חדשות על התורה. והרי כל ילד קטן לומד מהי "מצוות דאורייתא" [מן התורה]ומהי "מצוות רבנן" [של חכמים], ובמילא אין כאן שום עניין הוספה כלל. אנו מחוייבים לשמוע לחכמים וללכת על פיהם מכח התורה אשר ציוותה אותנו לשמוע לחכמים שבכל דור ודור.

כן אבל אם חשפתי או נחשף שמישהו מהם טעה (והם יכולים לטעות כי הם בני אדם) אני אתן את ידי להפיץ את זה - אין סיבה שהעם יידפק סתם או יוכבד עליו לשמור מצוות שלא היו ולא נבראו אלא מפירוש מוטעה (של רגע) של הכתבים.

כי כדי לבטל את תקנות חז"ל ומנהגים וכדומה צריך להיות גדול בחכמה ובמניין ,והרי החכמים כיום אינם עולים על החכמים של דאז.

זה עצוב מאד שבגלל המשחקי כבוד האלה אתה נותן לעצמך (ואיתך כל הנותנים לזה יד) להכביד על חייכם עם דברים שבתכלס של התכלס אתם בכלל לא צריכים להכביד על עצמכם ככה כי הבורא יתברך מעולם לא ביקש שתכבידו על עצמכם כך.

לא רק, האם ההנגה הדתית היא מאפיה?. כמובן שבדורות קודמים הבנת התורה היתה הרבה יותר חדה ואמיתית אבל למרות הכל אין שום סיבה שישראל תקשה על עצמה סתם.

למה אני נגדך? פשוט חבל שאתה מגיע למסקנות די מהר.

קודם כל איך הגעת שזה עבודה זרה? מר הגאון הגדול בתורה מר תותח?

חס ושלום אתה לא נגדי ולעולם לא היית.

איך אני יודע? - כי יש רק נהג אחד לרכב ורק לו הסמכות לשנות את המציאות - לא לחוטים אדומים, לא ללבנים, לא לקמיעות ולא לכלום - אל תשכח מה כתוב בדברות - לא תעשה לך כל פסל ותמונה. אבל לא רק זה, זו התורה עצמה שרומזת שהוא אחד ושמו אחד ורק הוא יצ'פר אותנו אם באמת מגיע לנו. לא ברזלים ולא אבנים.

אגב אמנון יצחק דיבר על זה בדרשה יפה שלו בעודו שואל (האם אנחנו עם סגולה או עם סגולות) - יש סגולה אחת והיא הבורא יתברך:

לפי הפסוק אני מבין שהברית החדשה תיהיה עם , ולגבי הנוצריים והמוסלמים דנו בזה פעם איך הדבר אינו קשור אליהם.

בזה אני מסכים איתך. אבל כידוע - הם עיוותו את זה שיהיה לכולם גם לגויים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עבודת אלילים היית מאז ומתמיד חלק מהעם הזה

לשם כך נתנה (ליכאורה ) התורה - כדי לאחד את עם לעם אחד

רק אני האידיוט היחידי שרואה איך העם עובד אלילים וחוזר להיות מופרד :s05:

אשכנזים ספרדים וכתות נוספות ?

רק אני היחידי שרואה שהדת עושה זאת מתוך אינטרס של הישרדות ?

וטוטא

הם יסקלו אותך אם רק יתאפשר להם - המיסיונר הצדיק סך הכל רוצה להחזיר את נשמתך לבורא ותך בתשובה :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זב

איך אתה מתבעס שמעוותים לך את הכינוי קצת - והדת שלך מעוותת את השם של אלוהים כל הזמן

ריקי

למה את לא תורמת משהו מעניין לדיון חוץ מלינקים שלא עובדים וקריאות ביניים ריקות מתוכן

ועדיין אין תשובה ?

מדוע הדת שטוענת שהמאמין רוצה להיות דתי מגבילה את הרצון של האלוהים ?

מדוע הדת שטוענת שהכל מבוסס על זכות הבחירה מונעת את אותה זכות מאלוהים ? ( או מטוטא שרוצה גלידה אחרי השניצל - סורבה טוטא סורבה ! )

איך יכול להיות גן עדן שהוא מחוץ לעולם הזה מבוסס על ערכים דואלים ( שהם דפוס שיכלי ארצי ) של טוב ורע ?

איך יכול להיות טוב בלי רע ?

מה הבדל בין גן עדן לשכונת קראון הייטס ?

אאם הייתי באמת מאמין שיש כאן אנשים שמקשיבים אחד לשני ומנסים להבין למה יש אנשים דתיים ולא "למה אין אנשים דתיים" אז לא הייתי מעיר הערות ביניים-עד עכשיו בכלל לא ידעת שאני מדבר בלשון זכר, שזה כבר הוכחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אאם הייתי באמת מאמין שיש כאן אנשים שמקשיבים אחד לשני ומנסים להבין למה יש אנשים דתיים ולא "למה אין אנשים דתיים" אז לא הייתי מעיר הערות ביניים-עד עכשיו בכלל לא ידעת שאני מדבר בלשון זכר, שזה כבר הוכחה.

הוא יודע שאתה בן

למעשה כולכם נופלים לתוך המלכודת שהוא טומן לכם

מלכודת ה:"כמה אתם תמימים"

יותר חכם יהיה להתעלם מהבחור, שפשוט מת שכולם יתייחסו אליו, ושהוא יהיה במרכז כמובן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:lol:

אתם קורעים אותי בחוסר היכולת לראות את עצמכם

ההוא מתבאס מיזה שמשנים לו את השם בזמן שהוא משנה את השם לבורא בצורה מתמשכת וקבועה שלא לדבר על העיוות של כל התורה ( והוא מתבכיין על השם )

והמטאטא מתהדר בנוצות של לימוד ואינטילגנציה אבל כאשר זה מגיע לשאלות בסיסיות של שכר ועונש הוא נאלם דום ומשחרר הכפשות ( אבל כמו שנאמר :" גם אם תתקע לעצמך נוצות בתחת - זה עוד לא הופך אותך לתרנגולת " )

והמיסיונר אין מה לדבר - לא יודע לחשוב בעצמו בשיט - רק העתק והדבק ( אבל הוא מוכן להיות חבר שלי :lol: )

ואתה ריקי - למה אתה מתבעס שאני לא יודע את המין שלך ? איזה מין אתה ? בתור אדם !

אף אחד מכם עדיין לא ענה בשום צורה מסודרת על שום שום שאלה כמובן רק אם מוציאים מהכלל את התשובות הטחונות שהמיסיונר הביא מאתרי שיגול השכל - אותי מעניין התשובות שלכם בתור בני אדם - לא תשובות שאמרו לכם להגיד :screwy: אחרי זה למה מתיחסים אליהם בתור כבשים ... :funn:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם יש אמונה , למה השיכנוע ?

אם יש אמונה ? היכן הצניעות ?

אם יש אמונה ? מאיפוא הביטחון ?

אם יש אמונה ? למה היחצנות והשחצנות ?

אם יש אמונה ? למה להגיד שזו ידיעה ?

זה נכון שזו אמונה - השאלה מדוע היחס לא בהתאם ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם יש אמונה , למה השיכנוע ?אתה מתייחס למיסיונריות של החרדים הקיצונים ומכליל את כל מי שמאמין, גרוע.אם יש אמונה ? היכן הצניעות ?כנ"ל.אם יש אמונה ? מאיפוא הביטחון ?ההיפך-יש בטחון בגלל שיש אמונה.

אם יש אמונה ? למה היחצנות והשחצנות ?שוב ראה נ"ל.

אם יש אמונה ? למה להגיד שזו ידיעה ? ידיעה זה פשוט חוזק אחר של אמונה-אין שום דבר בנושאים הלא מוגדרים של האנושות שאפשר לקרוא להם ידיעה-ובגלל זה הם נקראים ידיעה.

זה נכון שזו אמונה - השאלה מדוע היחס לא בהתאם ?תשאל אותם. אני מייצג את עצמי בתור מאמין באלוהים ובקיום מסורת שמסמלת את הכבוד שלי לשורשים, במקום להתעסק במה למה הם עושים ככה, הייתי מתעסק במה טוב אצלם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

" מי מתעסק "

ריקי אני לא מבין אותך ???

שאלות לגיטימיות ומה שאני מקבל זו הטפה עטופה בתוכחה ועצות :s05:

כל כך קשה לך להגיד - לא יודעת ובגלל זה אני מאמינה ?

מדוע את קופצת להסביר ?

וכשאת מסבירה למה בצורה גרועה ?

ככה זה הדת ? אמרת שהיא מבוססת על אמונה ? אז למה את לא שותקת ? זו אמונה לא ? למה את מרגישה צורך להסביר אמונה ?

קראתי שוב את התשובות שלך , אני חייב להגיד לך :bash:

לא ענית על כלום - האם אלו התשובות שאת נותנת לעצמך :screwy:

ואם זאת התוצאה של האמונה שלך ? אז למה לך להאמין ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בן?.

יש לך רוח הקודש ואתה לא מספר לנו? :hat:

כמובן, למרות הכל היא מצדדת בנו לא להוסיף על כל אשר ציווה האלוהים - ואם הוא ציווה אותנו כך וכך - אין לנו להוסיף מעצמנו שום ציווי.

פה אני פשוט חולק עליך ואין לי אלא לערב את חברי הפורום שיתנו גם הם דעתם - כתוב לא להוסיף מאום, שום דבר. אם אתה רוצה להוסיף לעצמך זה כבר עניין שלך - אני לא צריך להדפק.

למה?, כתוב לא תבשל גדי בחלב אימו - בחלב של אמא שלו. מה עם חלב אחר?. מדוע תאסור גם אותו - זה מיותר ומעיק.

כן אבל אם חשפתי או נחשף שמישהו מהם טעה (והם יכולים לטעות כי הם בני אדם) אני אתן את ידי להפיץ את זה - אין סיבה שהעם יידפק סתם או יוכבד עליו לשמור מצוות שלא היו ולא נבראו אלא מפירוש מוטעה (של רגע) של הכתבים.

אין דבר שכזה "הוספה" במצוות חכמים, כי הרי פירוש הביטוי להוסיף הוא על התורה עצמה, כאשר לאותה הוספה יש עונש הזהה לעונשה של התורה.

אך הנה התורה מענישה במוות, בתשלומים, בכרת.

והנה מצוות חכמים רק מזהירות, ואם כבר מענישים במלקות ונידוי עליהם.

כך שאי אפשר להגיד שחכמים הוסיפו אפילו מצווה אחת, שכן מצווה מן התורה נחשבת לכזו רק 1 כאשר העונש עליה הוא אותו העונש, 2 והיחס אליה הוא אותו היחס, 3 היא נמצאת בתורה עצמה. והנה מצוות חכמים לא מתווספות למצוות התורה בשום עניין, כי אין עליהם עונשי תורה כלל, והיחס אליהם הוא כאל "מצוות דרבנן" ולא מצוות תורה, וגם לא הוסיפו החכמים את האזהרות שלהם על התורה עצמה. כך שאין שום קשר בין מצוות חכמים למצוות התורה, ובמילא לא היה ולא יכול להיות שום עניין הוספה על התורה בדבריהם.

כבר ציינתי לך בהודעתי הקודמת שאסור לנו לשפוט את חז"ל כי הם היו חכמים מאיתנו ולמדו את התורה כל חייהם ישר והפוך, וגם החכמים בימינו שעסקו בתורה כל חייהם מצליחים להבין אותם. היחידים שלא מבינים את חז"ל ומתכחשים למצוות הם אנשים הרחוקים מעולמה של תורה, שלא הגיעו אפילו להכרה תורנית מעטה.[תחשוב לבד]

החכמים לא טועים במצוות כי הבורא בכבודו ובעצמו חייב אותנו לשמוע לחכמים שבכל דור ובמילא הוא מכוון את מעשיהם לדבר הטוב והנכון ביותר לעשות. זו אמונה פשוטה בבורא אשר נתן לנו את התורה וציווה אותנו ללכת אחר החכמים שבכל דור. אנו מאמינים שהבורא מנהל את העולם וכן נמצא עם החכמים ושומר על התורה אשר נתן בסיני.

עוד תזכור שהמצוות שאתה רואה בגמרא לא התקבלו על ידי רב אחד אלא עשרות רבנים ומאות תלמידי חכמים מופלגים בחוכמתם בתורה, והם הנקראים "תנאים". אין לנו רשות כלל לעקוב אחריהם.

ומכל מקום יש אומרים שאחרי שיבנה בית המקדש שוב תהיה סנהדרין חדשה, ואז יוכלו לפסוק פסיקות בירושלים ואולי גם לבטל פסיקות שאינן מתאימות לאותו הדור. בימינו בכל אופן חכמי דורנו מוצאים את הפסיקות של חז"ל צודקות וחכמות, ולכן יש לסמוך עליהם.

על כך כבר הזהיר אותנו ה' בתורה עצמה: "ושמרת לעשות ככל אשר יורוך. על פי התורה אשר יורוך ועל המשפט אשר יאמרו לך - תעשה. לא תסור מן הדבר אשר "..... - והביאור לכך, "גם אם יאמרו לך החכמים שימין זה שמאל, ושמאל זה ימין, עשה כדבריהם!" והרי לך שהבורא מצווה את האדם שלא להתכחש למצוות החכמים אפילו בדבר קטן, ואפילו אם המצוות של חכמים נראות לו היפך השכל הגמור, כי כך הם החכמים לעומת עמי-הארץ - הם רואים את האמת ועמי-הארץ חושבים את האמת למשהו הפוך לגמרי. ולכן הבורא מצווה אותנו לשמוע לחכמים שבכל דור בכל מחיר. אין זה אומר שאי אפשר לשאול ולחקור, זה מותר ואף רצוי ביהדות - אך תמיד מתוך שאלה, ולא חלילה מתוך התרסה או בקשה לזלזל. [הפעם שמת לב לשינוי? לא היה זילזול בדברייך] יש לסמוך על החכמים בכל עניין, שכך מצווה אותנו התורה אשר ניתנה לנו בסיני. ומי שאינו מקשיב לבורא בתורה, במילא יכול לעבור על כל מצווה אחרת הכתובה בתורה .

זה עצוב מאד שבגלל המשחקי כבוד האלה אתה נותן לעצמך (ואיתך כל הנותנים לזה יד) להכביד על חייכם עם דברים שבתכלס של התכלס אתם בכלל לא צריכים להכביד על עצמכם ככה כי הבורא יתברך מעולם לא ביקש שתכבידו על עצמכם כך.

לא רק, האם ההנגה הדתית היא מאפיה?. כמובן שבדורות קודמים הבנת התורה היתה הרבה יותר חדה ואמיתית אבל למרות הכל אין שום סיבה שישראל תקשה על עצמה סתם.

חס ושלום אתה לא נגדי ולעולם לא היית.

איך אני יודע? - כי יש רק נהג אחד לרכב ורק לו הסמכות לשנות את המציאות - לא לחוטים אדומים, לא ללבנים, לא לקמיעות ולא לכלום - אל תשכח מה כתוב בדברות - לא תעשה לך כל פסל ותמונה. אבל לא רק זה, זו התורה עצמה שרומזת שהוא אחד ושמו אחד ורק הוא יצ'פר אותנו אם באמת מגיע לנו. לא ברזלים ולא אבנים.

אגב אמנון יצחק דיבר על זה בדרשה יפה שלו בעודו שואל (האם אנחנו עם סגולה או עם סגולות) - יש סגולה אחת והיא הבורא יתברך:

http://www.youtube.com/watch?v=BVzLVtgHRqg&feature=relatedבזה אני מסכים איתך. אבל כידוע - הם עיוותו את זה שיהיה לכולם גם לגויים.

איזה משחקי כבוד תגיד לי מה יש לך? תעשה ביקור אצל גדולי-ישראל תלמד קצת עליהם http://www.hidabroot.org/MediaDetail.asp?MediaID=9223

לגבי עבודה זרה לא ענית לי סתם קישקשת, הרי פסל ותמונה זה נאמר על תמונה של אלוקים או עבודה זרה [לדוגמא שמש כוכבים שהיו משמשים לעבודה זרה] ואלה אסור. חוט אדום וכאלה זה אמונה טפלה כמו חתול שחור,וזה גם שטויות של אנשים זה לא עוזר בכלום ,והחרדים לא הולכים עם זה לכן אין לך על מה להתלונן.

הרב אמנון יצחק פשיי הזקן שלו הפך ללבן, לא רואה בלניק משהו שקשור לנושא בנינו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

" מי מתעסק "

ריקי אני לא מבין אותך ???

שאלות לגיטימיות ומה שאני מקבל זו הטפה עטופה בתוכחה ועצות :s05:

כל כך קשה לך להגיד - לא יודעת ובגלל זה אני מאמינה ?

מדוע את קופצת להסביר ?

וכשאת מסבירה למה בצורה גרועה ?

ככה זה הדת ? אמרת שהיא מבוססת על אמונה ? אז למה את לא שותקת ? זו אמונה לא ? למה את מרגישה צורך להסביר אמונה ?

קראתי שוב את התשובות שלך , אני חייב להגיד לך :bash:

לא ענית על כלום - האם אלו התשובות שאת נותנת לעצמך :screwy:

ואם זאת התוצאה של האמונה שלך ? אז למה לך להאמין ?

הבנתי, את חושבת שזה מצחיק. שאת יכולה להגיד דברים בלי שנשים לב ואז לצחוק, מין משחק מלבב שעשית לעצמך ושאת צוחקת איתו או עם מי שמבין גם.

גמרתי להתייחס אליך ברצינות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...