הפרידה - עמוד 2 - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הפרידה

old fart

Recommended Posts

חברים,

לא טוב לכם?

לא מתאים לכם?

לא נראה לכם?

תפתחו את הארנק, תרכשו עותק חוקי של חלונות (יש גרסאות ממש לא יקרות), , ותהנו מהתמיכה של .

העולם חופשי וגם לאלה שרוצים לבחור בחלונות יש זכות קיום.

שלום ולהתראות (בעוד 6 שנים?).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

חברים,

לא טוב לכם?

לא מתאים לכם?

לא נראה לכם?

תפתחו את הארנק, תרכשו עותק חוקי של חלונות (יש גרסאות ממש לא יקרות), אופיס, ותהנו מהתמיכה של מיקרוסופט.

העולם חופשי וגם לאלה שרוצים לבחור בחלונות יש זכות קיום.

שלום ולהתראות (בעוד 6 שנים?).

תתפלא, אבל בניגוד לרב האנשים פה בפורום, דווקא לנייד יש לי רשיון לXP, וגם לנייח.

הביצועים פשוט מזעזעים עליו עם , עם הכל זז הרבה יותר מהר, הבעיה שאין לי את כל מה שאני צריך שם.

כשיש לך חברים שעובדים בMS, אפשר להשיג בהנחה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מן הסתם לרוב המחולט של האנשים כאן יש רשיון לנייד ::)

בובונטו לא מאפשר להכנס בתור ROOT אף פעם, אלא רק כשאתה כבר מחובר בתור המשתמש הרגיל לעשות SUDO SU כשאתה אח"כ מכניס את הססמא של היוזר הרגיל.

אתה לא תיכנס בתור root עם הפקודה הזו, מקסימום unknown command ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה איזה הצפנה WPA או WPA2?

באיזה מוסד אקדמי אתה לומד, סתם מסקרנות, והאם אתה מצליח להתחבר לרשת האלחוטית המוצפנת של המוסד בו אתה נמצא?

אגב, באופיס 2007 יש אפשרות ניהול בבליוגראפיה הדומה מאוד לזו של ENDNOTE(דבר שאין באופן 3).

אני אשמח לקבל את הפידבק, ושוב בעוד 16 יום אנסה אולי את הפדורה, למרות שקשה לי להאמין שזה יפתר כי הבעיה היא ככל הנראה בקרנל או בNETWORK MANAGER של GNOME.

הצפנה WPA בבית. אין לי מושג מה יש באוניברסיטה, אין לי מחשב נייד ואני גם בעיקר עובד מהבית (אני כבר לא ממש סטודנט)... אבל את המחשב הנייח שלי לקחתי בעבר למספר מקומות אחרים ובכל מקום התחברתי ללא קושי (רשתות ביתיות, לא זוכר איזה פרוטוקול היה איפה אבל אף פעם לא היית לי בעיה). אני יודע בוודאות שיש באונ' (העברית) מספר מעבדות שעובדות עם לינוקס (בתחנות העבודה שלהן, לא רק בשרתים).

המערכת של 2007 עדיין לא ברמה של endnote ולא מתאימה להקפים שאני עובד איתם ולסגנון העבודה שלי (ניהול נוח של מעל 100 מקורות למסמך, סגנונות עיצוב מסוימים, גישה נוחה ל-pubmed ולספריות אחרות ועוד). כאמור, אני בתהליכים למצוא תחליף ראוי שיעבוד על .

גם לי יש חברים שעובדים ב-MS, וקונים לי את התוכנות שלהם בזול. אבל אני עדיין מעדיף את סביבת העבודה של , את הבטיחות ואת תחושת השליטה על המחשב שלי.

תוספת - העברתי את הנתב למצב WPA2, לאחר עשר שניות של ציפיה דרוכה התחברתי לרשת בשנית. כרטיס הקול שלי עדיין לא מזוהה בויסטה ד"א...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמובן שאני אנסה להוכיח לך שלינוקס היא כזאת וכמבון שלא תסכים איתי כי אתה קשור לחלונות ומסרב לראות את הבעיות שלה, אבל טוב נו:

1. שימוש בזכרון (תאלץ להאמין למילים שלי כי אני עצלן לעשות צילום מסך):

א. אובונטו 8.04 32ביט, GNOME + COMPIZ (עם אפקטים) + GNOME TOOLBAR שמציג מזג אוויר, PIDGIN באייסיקיו ומסן, AMAROK ברקע שלא מנגן, 3 עם 4 טאבים פתוחים. מתוך 1024 MB זכרון פיזי בשימוש נמצאים 356 MB, ומתוך ~1000MB זכרון SWAP בשימוש נמצאים 0MB.ב. חלונות XP SP3, IE7 4 טאבים פתוחים, מסן + 2 חלונות שיחה, WMP פתוח (לא מנגן) שימוש בזכרון ~690 מגה. כמאט פי שתיים יותר! (וזה עוד יחסית ל FF בלינוקס ואני מאמין שאתה יודע ש FF לא ממש חוסכים בזכרון). ושלא נדבר כבר על ויסטה אם כל האפקטים "הנוצצים" שלה שעם כל הכבוד COMPIZ עושה את אותו הדבר בהרבה, הרבה פחות זכרון.

2. אין לי בדיוק איך לתאר לך תקיעה של כל פעולה, אני פשוט מציע לך להתשמש בחלונות ותבין מה זה מערכת שנתקעת.

3. לגבי פרגמנטציה הגזמתי, זה לא שלינוקס לא דורש אותה, הוא כן אבל במידה הרבה הרבה הרבה פחות הכרחית.

.1 זה שהמערכת לא יודעת לנצל את ה- כמו שצריך, זה סיפור אחר גם לא מציאה בזה.

ואל תריץ לי תוכניות של קומודור 64 בשביל לקבל רושם של מערכת זורמת, תריץ תוכנות כבדות כגון: 3D, פוטושופ, פרמייר... ואז נראה איך המערכת זורמת?

2. פעם חשבתי ש-יוניקס/לינוקס ומק לא נתקעים בכלל, כעת למדתי שדווקא פחות נתקעת במיוחד שמדובר על סטרס של משחקים כבדים בשילוב תוכנות פתוחות.

3. לאיחוי דיסק אין קשר למערכת הפעלה, איחוי נועד להחזיר קבצים מפוצלים על הדיסק למקומם.

אתה יכול לעבוד על , OS X, AIX, WIN... פיצול קבצים על הדיסק תמיד יתרחש.

ושוב אני אומר: מה שחשוב במערכת הפעלה שתוכל לעבוד על כל התוכנות שאתה צריך, ושהיה לך שפה משותפת עם כלל עולם המחשבים.

ואת העבודה הזאת לבנתיים WIN עושה הכי טוב, לטוב ולרע תרתי משמע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

.1 זה שהמערכת לא יודעת לנצל את ה- כמו שצריך, זה סיפור אחר גם לא מציאה בזה.

ואל תריץ לי תוכניות של קומודור 64 בשביל לקבל רושם של מערכת זורמת, תריץ תוכנות כבדות כגון: 3D, פוטושופ, פרמייר... ואז נראה איך המערכת זורמת?

2. פעם חשבתי ש-יוניקס/לינוקס ומק לא נתקעים בכלל, כעת למדתי שדווקא פחות נתקעת במיוחד שמדובר על סטרס של משחקים כבדים בשילוב תוכנות פתוחות.

3. לאיחוי דיסק אין קשר למערכת הפעלה, איחוי נועד להחזיר קבצים מפוצלים על הדיסק למקומם.

אתה יכול לעבוד על לינוקס, OS X, AIX, WIN... פיצול קבצים על הדיסק תמיד יתרחש.

ושוב אני אומר: מה שחשוב במערכת הפעלה שתוכל לעבוד על כל התוכנות שאתה צריך, ושהיה לך שפה משותפת עם כלל עולם המחשבים.

ואת העבודה הזאת לבנתיים WIN עושה הכי טוב, לטוב ולרע תרתי משמע.

בסדר ניצחת, יותר טובה. רק בקשה אחת יש לי, שכל אחד שבא לו לפרוק עצבים ידפוק כמה מכות בקיר, או שיקח כדורי הרגע ולא יבוא לפה ויתחיל ללכלך על .. בסופו של דבר יש אלטרנטיבות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול לעבוד על , OS X, AIX, WIN... פיצול קבצים על הדיסק תמיד יתרחש.

אורי: אם מערכת קבצים זה לא חלק חשוב במערכת הפעלה אז אני לא יודע מה כבר כן.

כדאי שתקרא קצת על מערכות קבצים ולמה יש מערכות שחיות שנים רבות ללא צורך ב"איחוי דיסק"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורי: אם מערכת קבצים זה לא חלק חשוב במערכת הפעלה אז אני לא יודע מה כבר כן.

כדאי שתקרא קצת על מערכות קבצים ולמה יש מערכות שחיות שנים רבות ללא צורך ב"איחוי דיסק"

הכל טוב ויפה עד שעוברים את 20MB לקובץ, והיום זה כלום.

גם על המק חשבתי שמספיק לכתוב fsck -f במקום איחוי, אבל שפגשתי את התוכנה:

http://www.coriolis-systems.com/iDefrag.php

ותאמין לי היא עשתה פלאים, חבל שאפל סובלים מעודף יהירות! התוכנה הזאת היא חובה למשתמשי .

אני מאמין שגם ללינוקס היא תגיע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטרף ל fungiman

א. אני משתמש פה ברשת אלחוטית עם wpa 2 ועוד כמה הצפנות ניסיתי, עובד חלק , למען האמת הרבה יותר טוב מוינדוס(שבקושי מזהה לי תרשת , ואם כבר זיהה, לא מצליח להתחבר כמו שצריך)

ב. אני משתמש ב arch , מומלץ לנסות אם אתה רוצה להתנסות קצת במערכת לינוקסאית שאתה מתפעל הכל , יש פה מספיק אנשים שיעזרו.

ג. ooo מסתדרת לי מעולה עם הלימודים, כתיבת עבודות, מאמרים, הכל מזוהה עם מערכות ms office

ד. בעיות בhibernate יפתרו בעתיד

ה. כרטיס רשת זאת הבעיה שלך? זה אחד הדברים הקלים ביותר לפתרון

בשורה תחתונה, לינוקס היא מערכת מעולה(תלוי בהפצה כמובן), לך על הפצת rolling release שתמיד מעודכנת , או איזה הפצה יציבה, אובנטו מבחינתי לא לינוקס, אלא wanna be windows

ללינוקס בוודאי ובוודאי יש חסרונות, וזאת מאחר היקף המשתמשים העכשווי + הפוטנציאלי שנוטש במהרה(כמוך?)

במידה ואנשים לא היו נוטשים את המערכת, יותר משחקים היו מותאמים ללינוקס, יותר תמיכה כספית בתרומות למפתחי תוכנות, יותר רצון מחברות לספק דרייברים ייעודיים ללינוקס(nvidia, ati, , logitech) ועוד

פשוט תשאר עם ותלחם, ככה רק תעזור במלחמה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטרף ל fungiman

א. אני משתמש פה ברשת אלחוטית עם wpa 2 ועוד כמה הצפנות ניסיתי, עובד חלק , למען האמת הרבה יותר טוב מוינדוס(שבקושי מזהה לי תרשת , ואם כבר זיהה, לא מצליח להתחבר כמו שצריך)

ב. אני משתמש ב arch , מומלץ לנסות אם אתה רוצה להתנסות קצת במערכת לינוקסאית שאתה מתפעל הכל , יש פה מספיק אנשים שיעזרו.

ג. ooo מסתדרת לי מעולה עם הלימודים, כתיבת עבודות, מאמרים, הכל מזוהה עם מערכות ms officeד. בעיות בhibernate יפתרו בעתיד

ה. כרטיס רשת זאת הבעיה שלך? זה אחד הדברים הקלים ביותר לפתרון

בשורה תחתונה, לינוקס היא מערכת מעולה(תלוי בהפצה כמובן), לך על הפצת rolling release שתמיד מעודכנת , או איזה הפצה יציבה, אובנטו מבחינתי לא לינוקס, אלא wanna be windows

ללינוקס בוודאי ובוודאי יש חסרונות, וזאת מאחר היקף המשתמשים העכשווי + הפוטנציאלי שנוטש במהרה(כמוך?)

במידה ואנשים לא היו נוטשים את המערכת, יותר משחקים היו מותאמים ללינוקס, יותר תמיכה כספית בתרומות למפתחי תוכנות, יותר רצון מחברות לספק דרייברים ייעודיים ללינוקס(nvidia, ati, , logitech) ועוד

פשוט תשאר עם ותלחם, ככה רק תעזור במלחמה

1. מה אתה עושה עם פורמט docX מוורד 2007 ?

2. בשביל מי להילחם...? לא מספיק אנחנו חיים על החרב? היא לא כוחות האופל, לבנתיים החברה שדואגת לשפה העברית במוצרים שלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...