הנאום של יאיר לפיד בחדשות ערוץ 2 - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הנאום של יאיר לפיד בחדשות ערוץ 2

navk2

Recommended Posts

• תגובות 109
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

תראה אם אני הייתי המחוקק

מבחינתי רוצח על רקע פוליטי או לאומני לא משנה גזע דת ומין צריך לקבל עונש מוות

כולל יגאל אמיר

אין חשש כזה למזלנו.

רצח זה רצח, ואין להבדיל בין דם לדם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי דעתי האישית,

היה "נאום" מאוד טוב, וכל הכבוד!

אמר דברי חוכמה , כל הכבוד שלא נתנו ליגאל אמיר את הזמן הזה על המסך,

לפי דעתי לא היינו צריכים לתת לו לראות אוויר, הבן לא צריך , פלאפון, ביקורים מאישה מטורללת ובמיוחד לו את היכולת להקים משפחה, פשוט חרפה.

הבן אדם צריך להיות בצינוק, כמו עכשיו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רצח זה רצח, ואין להבדיל בין דם לדם.

דין יגאל עמיר אינו כדין יתר הרוצחים. דין יגאל עמיר צריך להיות חמור שבעתיים, למען יראו וייראו. לא, הדם של רבין לא שווה יותר, כי הוא בסך הכל בן אדם flesh and blood כמו כל אחד מאיתנו. לעומת זאת, דמו של ראש ממשלה כן שווה יותר, כי הוא לא בן אדם - הוא ייצוג חומרי של רעיון, של דרך, של אידיאולוגיה ושל רצון העם שבחר בו. לכן, רצח של ראש ממשלה הוא לא רצח של אדם, הוא רצח של כל הנ"ל, ושל הדמוקרטיה.

מעבר לכך שיגאל עמיר הוא רוצח, הוא אויב המדינה. אין מעשה בגידה חמור יותר, אין רצח מתועב יותר, מאשר רצח פוליטי. קל וחומר של ראש ממשלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנוגע לרבין: יש את פרשת אלטלנה שהוא הודה בה' date=' מה שמציג אותו באופן לא כל-כך חיובי בלשון המעטה. יש גם טענות שהוא לא בדיוק תפקד במלחמת ששת-הימים.

[/quote']

אתה יודע שאתה מעלה תעמולה זולה מהתקופה של הבחירות דאז וגרוע יותר, מתקופת ההסתה הפרועה שלפני הרצח.

ב-1948 יצחק רבין היה מח"ט, בעת ארוע האלטלנה הוא היה בת"א וככל הנראה אחראי על התארגנות אנשי הפלמ"ח באיזור החוף. מעבר לזה, הכל ספקולציות ודעות פוליטיות. בן-גוריון, כראש ממשלה, נטל אחריות מלאה על כל המתרחש ומעולם לא חש צורך להתנצל על כך. בנוסף, עליך להבין שב-1948 נלחמה על קיומה, המדינה הייתה צעירה ומוסדותיה לא מגובשים. בן-גוריון, שאולי פחד שיקרה לישראל מה שקרה למדינות אחרות שקמו בסערה, ראה את גיבושו של צה"ל ככוח הלוחם היחיד כעניין ראשון במעלה. מבחינתו, אצ"ל ולח"י היו פלנגות שצריך לפרוק מנשקם (הוא ניצל את רצח ברנדוט מאוחר יותר כעילה לכך), גם הפלמ"ח פורק לבסוף והוטמע לתוך צה"ל, למרות התנגדות נמרצת של רבים מחבריו.

את הטענות על חוסר התפקוד לפני מלחמת ששת הימים העלו מספר בעלי אינטרס. צמרת ההנהגה בתקופת ההמתנה הייתה במצב של מתח נוראי, בציבור כולו הייתה תחושה קשה, ייתכן וסימני המתח ניכרו גם ברבין. אולי. אבל רבין היה אחראי על הכנת צה"ל למלחמה, ופיקד על הצבא בזמן הקרבות, שכולנו יודעים איך הסתיימו. בכלל, מלבד אותו סיפור שנוי במחלוקת, רבין התגלה כמנהיג קר רוח בהרבה מרוב ראשי הממשלה והשרים הבכירים שלנו בעיתות משבר.

מינימייזר, אתה קלעת בדיוק לנקודה. ניסיון לשנות את הממשל על ידי אלימות או רצח היא מעשה בגידה. זהו מעשה חמור יותר מרצח ובאופן עקרוני ניתן לגזור עליו עונש מוות. את יגאל אמיר צריך לשמור בתא קטן עד נשימתו האחרונה למען יראו ויראו שכך יעשה לאיש שחשב לפגוע בדמוקרטיה הישראלית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הבעיה ללכת ולחפש את הרעיון באינטרנט. היום לא צריך שמישהו יקליט לך - זה שם...

הנה

אני, למרות שברוב המוחלט של המקרים אני מסכים עם הדעות של לפיד, הפעם הדעה שלי היא כמו של שלח ודרוקר בערוץ 10, או של סוקניק בערוץ 2.

לדעתי, תחת צנזורה ופיקוח, צריך היה לשדר את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא מעיד על עצמו באוטוביוגרפיה שלו שהוא ירה אש חיה על חיילי האצ"ל באלטלנה.

מי שעושה דברים כאלה, זה קצת לא מפתיע שדמו הותר בערוב ימיו.

בכלל כל התקשורת משחקת לידיים שלו, תראו איזה באז יש מסביב לזה בעיתונות המודפסת האלקטרונית ברדיו ובפורומים ובשיחות סלון.

אני חושב שהפחד העיקרי הוא שתיתפוצץ להם בועת "מורשת רבין"...מעניין אם רבין היה רוצח את בגין על אלטלנה גם היו מבודדים את רבין מהחברה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא מעיד על עצמו באוטוביוגרפיה שלו שהוא ירה אש חיה על חיילי האצ"ל באלטלנה.

מי שעושה דברים כאלה, זה קצת לא מפתיע שדמו הותר בערוב ימיו.

להורים שלי יש את "פנקס שירות" אצלם, אבל יקח לי זמן עד שאגיע לשם. אשמח אם תראה לי את הפסקה בכל הקשרה.

מי שעושה דברים כאלו? יש לך מושג מה היה עם האלטלנה? זהו אחד הסיפורים הכי מסולפים בתולדות המדינה. לא נראה לי שיש אדם אחד שכבר מסוגל להגיד מה באמת היה שם. האלטלנה פעלה בניגוד להוראות בן-גוריון והצבא וזאת בשעת מלחמה ובעיתות כאלו זכות הדיבור ניתנת לחבר פאראבלום. ניתן לומר שעצם הפלגתה של הספינה לתל-אביב הייתה פרובוקטיבית והייתה עלולה לעורר מהומות בעיר, בנסיבות אלו בן-גוריון החליט להעביר מסר חד והורה על פתיחה באש על הספינה. אתה יכול לנסות לבקר את החלטתו של בן-גוריון (שעם כל מגרעותיו הרבות היה המנהיג הטוב ביותר שהיה לנו אי פעם).

המשפט השני שלך חמור מאוד. אני לא אגיב לו.

[ההודעה נערכה לתיקון מספר שגיאות כתיב]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

...

ועדיין רצח זה רצח, עונשו צריך להיות כשאר הרוצחים, וכך גם ההתייחסות אליו. כנ"ל לגבי פולחן רבין והתעמולה השמאלנית מסביב. יש הבדל בין תיעוב הרצח על מנת שמקרה כזה לא יישנה, לבין פרופגנדה חסרת מעצורים בעלת אג'נדה פוליטית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להורים שלי יש את "פנקס שירות" אצלם, אבל יקח לי זמן עד שאגיע לשם. אשמח אם תראה לי את הפסקה בכל הקשרה.

מי שעושה דברים כאלו? יש לך מושג מה היה עם האלטלנה? זהו אחד הסיפורים הכי מסולפים בתולדות המדינה. לא נראה לי שיש אדם אחד שכבר מסוגל להגיד מה באמת היה שם. האלטלנה פעלה בניגוד להוראות בן-גוריון והצבא וזאת בשעת מלחמה ובעיתות כאלו זכות הדיבור ניתנת לחבר פאראבלום. ניתן לומר שעצם הפלגתה של הספינה לתל-אביב הייתה פרובוקטיבית והייתה עלולה לעורר מהומות בעיר, בנסיבות אלו בן-גוריון החליט להעביר מסר חד והורה על פתיחה באש על הספינה. אתה יכול לנסות לבקר את החלטתו של בן-גוריון (שעם כל מגרעותיו הרבות היה המנהיג הטוב ביותר שהיה לנו אי פעם).

המשפט השני שלך חמור מאוד. אני לא אגיב לו.

[ההודעה נערכה לתיקון מספר שגיאות כתיב]

אם אני לא טועה זה בין עמודים 540 ל580 או 440 ל480 קראתי את זה מזמן אבל איכשהוא אני זוכר שזה היה באיזור הזה.

היו בין מפקדת האצ"ל להגנה חילופי דברים רבים ביניהם שבאמת אין טעם לפרט, נכתבו על כך תילי תילים של מאמרים וספרים, זה לא חד צדדי כמו שאתה מתאר.

תקרא את הנאום של בגין לאחר שירד מהאונייה כפי ששודר ב"קול ציון הלוחמת".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...