תמונות צפון איטליה ממצלמה TZ5 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תמונות צפון איטליה ממצלמה TZ5

ronle

Recommended Posts

שלום לכולם,

התמונות צולמו בצפון איטליה ע"י TZ5 של פנסוניק, אני צלם חובב (יותר נכון חדש) לכן לא לצפות לניסים ונפלאות ;)

בכל אופן אני מרוצה מהמצלמה מאוד נוחה והמצב החכם עושה את העבודה.

בכל אופן ממליץ לכל המעוניין במצלמה זו לבדוק את האופציה של קצת יותר גדולה אבל דמוי SLR במחיר קצת יותר יקר FZ28 (גם כן של פנסוניק)

התמונה האחרונה צולמה תוך כדי נסיעה והתמונה יצאה לא רע כלל. (תקנו אותי אם אני טועה).

אשמח לקבל הצעות איך אני יכול לשפר את איכות התמונה ע"י תוכנות כלשהן.

p1000708hx7.jpg

w800.png

p1000718sd0.jpg

w800.png

p1000892tw3.jpg

w800.png

p1000719qv4.jpg

w800.png

p1000906bj4.jpg

w800.png

p1000703jn1.jpg

w800.png

p1000553im8.jpg

w800.png

p1000455th0.jpg

w800.png

p1000440qj8.jpg

w800.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תמונות נחמדות בהחלט!

בתור צלם מתחיל, אני סתם מנחש שאין לך נסיון (כמוני) בעבודה עם אף תוכנה...

אז אם אין לך זמן וכוח (שוב, כמוני) אז אני ממליץ לך לנסות את PICASA (אני יודע שזה חובבני מאוד אז לא לצאת עליי!)

למרות שהתוכנה היא לאוטיסטים, בכמה לחיצות אפשר לשפר שאני אישית לא הייתי עושה איתן כלום וחבל (ראה קובץ מצורף).

ובכל מקרה ראיתי שכתבת גם בת'ראד אחר שהFZ28 עדיפה...

אני עומד לקנות TZ5... אתה לא מרוצה מהTZ5 בצורה כלשהיא שאתה ממליץ על הFZ28??

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התמונה השלישית בנויה היטב לפי דעתי. יש לך עין טובה. כמובן שעם DSLR, מיסגור, ועוד כל מיני קללות התמונה הייתה מרשימה יותר, אבל עדיין, בנייה יפה מאוד. יש לתמונה הזאת ניגודיות מאוד נמוכה, אולי תנסה להפוך אותה לש"ל, עם קצת channel mixing יצירתי תוכל לקבל תמונה מרשימה הרבה יותר.

תמונה מס' 5 גם היא יפה, משהו בה מעט מציק. אולי החלוקה הסימטרית מדי בן החלק העליון והתחתון ואולי ההבדל הרב שיש בחדות בין שני החלקים.

שתי התמונות האחרונות יפות אף הן. בתמונה הלפני האחרונה אולי הייתי מחפש זווית צילום קצת יותר חדה ביחס לטור הסירות ואז גם ירכתי סירת המנוע המבצבצים ומפריעים מימין היו יוצאים מהפריים. תנסה לחתוך את התמונה הזאת באופן אגרסיבי יותר.

ממליץ בחום על תוכנות חופשיות. זה לא רק עניין אידיאולוגי, יש להן אלגוריתמים מאוד חזקים. GIMP נראת מאוד מפחידה בהתחלה, אבל לא מסובך להשתמש בכלים הבסיסיים בה, כגון channel mixing או כלי חידוד. תוריד, תנסה, מקסימום בזבזת שעה מהחיים.

תוספת חשובה, יש לשפוט את התמונות רק על פי ההדפס הסופי או על גבי מסך איכותי, מסכי מחשב (במיוחד מסכים שטוחים מסוג TN) משקרים ובגדול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עומד לקנות TZ5... אתה לא מרוצה מהTZ5 בצורה כלשהיא שאתה ממליץ על הFZ28??

שלא תבין אותי לא נכון, אני מרוצה מהמצלמה.

פשוט חבר שלי קנה את FZ18 וצילם תמונות בהודו והם יצאו פשוט מדהים. הוא צילם בזום X 18 ללא חצובה והמעבד תמונה (או איך שלא קורים לזה) עשה עבודה מצויינת. FZ28 מחליף את הדגם FZ18. לא הצלחתי למצוא ביקורות מורחבות על FZ28, אבל ב DPREIVIEW יש ביקורת מלאה על FZ18 .

התמונה השלישית בנויה היטב לפי דעתי. יש לך עין טובה. כמובן שעם DSLR, מיסגור, HDR ועוד כל מיני קללות התמונה הייתה מרשימה יותר, אבל עדיין, בנייה יפה מאוד. יש לתמונה הזאת ניגודיות מאוד נמוכה, אולי תנסה להפוך אותה לש"ל, עם קצת channel mixing יצירתי תוכל לקבל תמונה מרשימה הרבה יותר.

תמונה מס' 5 גם היא יפה, משהו בה מעט מציק. אולי החלוקה הסימטרית מדי בן החלק העליון והתחתון ואולי ההבדל הרב שיש בחדות בין שני החלקים.

שתי התמונות האחרונות יפות אף הן. בתמונה הלפני האחרונה אולי הייתי מחפש זווית צילום קצת יותר חדה ביחס לטור הסירות ואז גם ירכתי סירת המנוע המבצבצים ומפריעים מימין היו יוצאים מהפריים. תנסה לחתוך את התמונה הזאת באופן אגרסיבי יותר.

ממליץ בחום על תוכנות חופשיות. זה לא רק עניין אידיאולוגי, יש להן אלגוריתמים מאוד חזקים. GIMP נראת מאוד מפחידה בהתחלה, אבל לא מסובך להשתמש בכלים הבסיסיים בה, כגון channel mixing או כלי חידוד. תוריד, תנסה, מקסימום בזבזת שעה מהחיים.

תוספת חשובה, יש לשפוט את התמונות רק על פי ההדפס הסופי או על גבי מסך איכותי, מסכי מחשב (במיוחד מסכים שטוחים מסוג TN) משקרים ובגדול.

תודה על התגובה, אני ינסה לעבוד קצת עם GIMP.

בבית יש לי מסך 20" עם פנל SIPS אז ככה שרואים יותר טוב מ TN. האמת שפיתחתי כבר חלק מהתמונות בגודל 18X13 והן נראות טוב.

אני רוצה להגדיל את אחת התמונות ולתלות על הקיר. השאלה עד איזה גודל אני יכול להגדיל ושזה יראה עדיין טוב ולא מגורען (מדובר ב 9MP )והאם להגדיל על קנווס או שאפשר על משהו אחר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רוצה להגדיל את אחת התמונות ולתלות על הקיר. השאלה עד איזה גודל אני יכול להגדיל ושזה יראה עדיין טוב ולא מגורען (מדובר ב 9MP )והאם להגדיל על קנווס או שאפשר על משהו אחר?

יש הרבה פרמטרים, לא רק כמות הפיקסלים, אלא גם איכותם (יותר מדי רעש או לחילופין, יותר מדי הסרת רעש). יש מגוון חומרים שאפשר להדפיס עליהם, לכל אחד תכונות אחרות. אם אתה מכיר מעבדת הדפסה טובה עם אנשים רציניים, תיגש אליהם עם הקבצים ותתיעץ איתם.

בנוסף, בתמונה שתולים על הקיר ומביטים בה ממרחק מסוים, חשיבות הפרטים יורדת. יתר על כן, כאשר מדפיסים על קנווס, מרקם החומר עצמו מטשטש מעט את הפרטים (להבדיל מנייר פוטוגרפי - מבריק או מט). תנסה לקחת את התמונה שאהבת ולהדפיס אותה ל-30*45 או 30*40 על נייר פוטוגרפי (החל מ-15 ועד 40 ש"ח, תלוי בחנות) זהו גודל מרשים למדי בפני עצמו וייתן לך מושג טוב לפני שתוציא סכום גדול פי 10 על הדפסת ענק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן יפות מאיזור מקסים. אני מקנא בך. התאהבתי באיטליה ובצפון בעיקר לפני שנים כשטיילתי שם.

אם אתה מתכוון לשלם כסף טוב על הדפסה גדולה, אני מציע לך שתעבוד קצת על התמונות לפני כן. במרבית התמונות יש צל כחול ירוק וניתן להוציא יותר מכל תמונה מבחינת ניגודיות וצבע. אני בטוח שניתן היה לקבל תוצאה טובה יותר בתיקון הקובץ המקורי לפני ההקטנה:

p1000455th0compzh9.jpg

לגבי הצילום דרך החלון, התקשתי לתקן את הצבעים. השמים שרופים והמצלמה שגתה באיזון הלובן. בנוסף החלון מוסיף סטיית צבע משלו. בכל אופן אפילו בתנאים אלה ניתן לשפר את התמונה:

p1000440qj8compfd0.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תמונות טובות עם הרבה פןטנציאל, שעם קימפוז יותר טוב יכלו לצאת עוד יותר טוב. אני מציע שתריץ חיפוש ובהמשך גם תיישם את חוק השלישים בצילום (rule of thirds), ככה התמונות יהפכו להיות הרבה יותר נעימות לעין

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...