קונה DSLR והתלבטות בפני - עמוד 3 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קונה DSLR והתלבטות בפני

psychuil

Recommended Posts

הקטע המצחיק שגם כשזה מופיע שהמחיר קרוב זה יתן לך לזכות..

הם לא ישלחו לך מייד הודעה אבל יום אחרי זה יתקשרו מהחברה וידברו איתך (קרה לי)

בקטנה, מחיר טוב

והיתרון מול מה שיש בזאפ חוץ מאחריות, החבילה זה בונוס נחמד וזה עוד בתשלומים בלי ריבית שזה לא מורגש

נ.ב. חשוב

שים לב שהמחיר בזאפ (מתמליל) ב-2630 הוא רק לגוף

הוא הוציא מחיר כזה כולל עדשה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בנוגע לפילטרים, אין לי את הניסיון או הציוד שלך על מנת שאוכל להכריע ממקור ראשון ואני נאלץ להשתמש בדוגמאות מהרשת. הדעה כאן היא סוביקטיבית. ירידה קלה באיכות הכללית בתמורה לרקע נעים יותר, אבל שוב פעם, זה סוביקטיבי.

אני אשתדל להעלות כמה דוגמאות של של עם/ובלי פילטר UV. יש לך העדפות לגבי נושא הבדיקה, כיוון הצילום (מבחינת שושנת הרוחות) ושעות היום?

לגבי משקל המצלמה התייחסתי למצלמות עם עדשות מקבילות. ברגע שאתה מוסיף לניקון עדשה מיוצבת זה הופך את הדיון לעקר (דיברתי על יתרון הייצוב של הפנטקס עם עדשה רגילה).

הניקון 18-55 הלא-מיוצבת שוקלת 60 גרם פחות. מה שאומר שההבדל צומח ל-188 גרם. עדיין אני לא מקבל את זה שמדובר על הבדל שגורם לאנשים להיות לא יציבים. מעבר לכך, זאת טעות לדעתי לקנות את הגירסה הלא מיוצבת. ההבדל במחיר לא גדול, והמייצב שימושי מאוד.

אני גם לא חושב שהשוואה מול עדשה מיוצבת בניקון הופכת את הדיון לעקר, כי המייצב של הפנטקס מהווה יתרון גם עם עדשות שקונים בהמשך, כמו למשל אותה טמרון 70-300 שעולה 1/3 מהמקבילה הכי זולה של ניקון. לעומת זאת המייצב של הניקון 18-55, שימושי ככל שיהיה, לא משפיע בשום צורה על עדשות שקונים בהמשך הדרך.

המשקל עשוי להראות זניח לך או לי, אבל לאישתי לדוגמא הוא יותר משמעותי. אישתי נורא אהבה את ה-D40 לדוגמא.

אם כל 100 גרם חשובים לה, אז כדאי לה לחכות לפנסוניק G1 (ולא יזיק לחכות עוד קצת שהמחיר יירד). איכות התמונה דומה לניקון, אבל המסך המסתובב מאפשר לצלם ילדים מהגובה שלהם, ואין את הרעש של המראה שמסיח את תשומת הלב שלהם. המשקל של ה-G1 עם עדשת קיט מיוצבת וסוללה נמוך ב-157 גרם מהמשקל של הניקון עם העדשה המיוצבת (או בקצת פחות מ-100 גרם בהשוואה לקיט עם העדשה הלא-מיוצבת).

אם היא תפסוק שהפנטקס כבדה לה מדי או מסורבלת, אזי אני אלך על הניקון, עם או בלי מייצב (או כל יתרון טכני אחר, תאמין לי שאני מכיר את גליון הנתונים בע"פ, יש לי מעולה וכבר ציינתי שהייתי מספר פעמים על סף קניה), אני פשוט אקנה פריים מהירה מיד שניה לצילומי פורטרט באור נמוך ואצלם ב-ISO בסטופ אחד גבוה יותר, קצת רעש עוד לא הרג אף אחד ולכל בעיה יש פתרון (כמעט).

אתה שוכח שגם בפנטקס אתה יכול לקנות פריים מהירה ולהשתמש ב-ISO גבוה יותר, ובזכות המייצב אתה יכול להשתמש בשילוב הזה בתנאי תאורה שבהם עם הניקון תצטרך להשתמש בפלאש. לחלופין, באותם תנאי תאורה שבהם חשבת לצלם עם ה-D40 ללא תוכל להשתמש עם הפנטקס ב-ISO נמוך יותר ולקבל איכות עדיפה.

לגבי ה-disclaimer, לי אישית יש נטייה לסייג את דברי יותר, אולי בגלל שעסקתי בתחום שצריך להזהר בו מתביעות. מצד שני, חשוב כמסר כללי להבהיר לפותח הדיון (לא ספציפית זה, יותר רלוונטי לחסרי ניסיון כלל שרוצים DSLR כי היא "מגניבה") שצילום זה תחום אומנותי, לא טכני טהור והמצלמה, ככלי יצירה, נמדדת לפי קריטריונים שהם לאו דווקא טכניים טהורים. אי אפשר להשוות בין מצלמות כמו שמשווים בין , ולכן דווקא באתר זה שבו אנשים מטבעם יותר ריאלים/טכניים חשוב לתת את הדגש לעניין זה (הערה זאת לא מופנת אליך כלל אלא מתייחסת באופן כללי לדיונים רבים שעקבתי אחריהם או שהשתתפתי בהם בפורום זה).

אני מסכים עם מה שאתה אומר, אבל אני לא עומד לשנות את הסגנון שלי. זה מה יש.

קנייה יד שניה מחו"ל זה בעייתי, אבל אפשרי. אנשים עם ניסיון ב- יודעים לזהות עיסקה מסריחה מקילומטרים. חוץ מזה, אף פעם לא מזיק להחזיק בחו"ל כמה קרובי משפחה וחברים 8)

העיסקה לא חייבת להיות "מסריחה" או עם מניעים שליליים. כשמדובר באנשים פרטיים שמוכרים את העדשה שלהם, רובם לא ממש יודעים להבחין בדקויות של עותק טוב לעותק בינוני (סביר שהם כן יידעו להבחין בעותק גרוע ממש). הקונה שיודע להבחין בכך ושמחפש עותק טוב צריך לסמוך על המזל. אני לא רואה איך קרובי משפחה או חברים בחו"ל יעזרו לך להחזיר עדשה למוכר שדורש החזרה תוך 10 ימים (הזמן המקובל). אתה מצפה שהם יישכרו מתאימה וייבצעו בדיקה יסודית של העותק? כי אם הם ייחכו שאתה תעשה זאת, מרבית הסיכויים שלא תספיק להחזיר את העדשה בזמן. ואני כבר לא מדבר על מכירות שבהן הפריט נמכר As-is (פחות אופייני לחנויות, מאוד אופייני למוכרים פרטיים).

אחת הסיבות שאני נותן לך קונטרה בדיון זה ובדיונים קודמים היא בשביל לפתח דיון פורה ומעניין יותר. זאת טכניקה מקובלת בפורומים וברקטוריקה בכלל (ואני אפילו רשמתי זאת באופן מפורש באחד הדיונים הקודמים).

אני לגמרי בעד. הפורום יהיה משעמם מאוד אם לא תהיה קונטרה.

אני מודה שיש לי גם אינטרס אישי בדבר, הנה גרמת לי כעת לשקול אם באמת שווה לי לרכוש מסנן ביחד עם המערכת העתידית שלי.

יש לי פתרון בשבילך: במקום עדשת הקיט קנה טמרון 17-50/2.8. גם מדובר בעדשה טובה משמעותית, וגם באחת מספיק יקרה שמצדיקה קנייה של פילטר ;)

2380

2400

2500

2600

2630

אוקי, זה נראה לי כמו פיזור הגיוני. יכולת אולי לעצור מוקדם יותר ולחכות שייחזרו אליך, אבל אני בספק אם היית חוסך יותר מכמה עשרות שקלים.

זה בא עם תיק, כרטיס 4GB, , (שמחובר למצלמה >_<) ועדשת 18-55. אז נשמע כמו דיל לא רע.

לדעתי זה דיל טוב מאוד.

יש סיכוי טוב שאני רוצה לקנות עוד עדשה עכשיו. על מה היית ממליץ קודם, ה75-300 או הזו של הפורטרטים?

תלוי מה מושך אותך יותר - צילום טבע, ומקרו (70-300), או פורטרטים וצילומים אווירה באור חלש ובהחזקה מהיד (50/1.4). לדעתי, חכה עם זה קצת. קבל קודם את המצלמה, למד אותה, צלם (הרבה), ואז תראה מה חסר לך יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורן, דווקא ציינתי בעבר את ה-G1 או המקבילה של אולימפוס בתור שאני די מחכה לקראתה. הקונספט לפי דעתי מאוד חכם ובעל פוטנציאל לעשות ל-SLR מה שהיא עשתה בזמנו ל-RF, אולם על זה ניתן להתווכח. הבעיה היא זמן המיקוד, מאחר שמצלמה אצלי היא בראש ובראשונה אמצעי תיעוד משפחתי (=צילומים של הילד בעיקר), אני לא אסבול זמן מיקוד עלוב או חוסר יכולת למעקב אחר אוביקט נע. אני מאמין שבסופו של דבר אולימפוס יפתרו בעיה זאת, אבל חובת ההוכחה עליהם. יש כמובן סוגיה של מחיר (שאמור להיות מאוד נוח, הן לגוף והן לעדשות, אבל לך תדע), אמינות וכן איכות החיישן ביחס לחיישנים המעט גדולים יותר של ה-DSLR האחרים (יחס קרופ 2 לעומת 1.5 אאל"ט), הדרישה המינימלית שלי היא תמונות ב-ISO800 שניתן להדפיס ב-20*30 (או בפורמט 4:3 המקביל, מה שהוא לא יהיה).

לגבי דוגמאות

בנוגע להעדפה של אישתי, זה לא רק משקל, זה תחושה כללית, אותו דבר אבסטרקטי שהוא אחד ממקדמי המכירות החזקים של ניקון מזה עשרות שנים (זה אפילו לא הקסם של המותג, לאישתי אין מושג מה ההבדל בין ניקון, קאנון או לייקה). למרות שאני חושב שהפנטקס עדיפה מבחינה טכנית, אם אישתי תחזיק את הפנטקס ותעשה פרצוף (או אם אני לא אסתדר איתה), נגמר הסיפור. דומה הדבר לסכיני מטבח (נושא הקרוב לליבי כחובב בישול), אני מעדיף סכין מפירמה X לעומת סכין מפירמה Y, למרות שעל הנייר לפירמה Y יש פלדה איכותית וקשה יותר, משום שהעבודה שלי עם פירמה X זורמת יותר והתוצאה הסופית תהיה טובה יותר.

לגבי סוגית הפילטר, אישית אני לא עומד בפני קנייה ברגע זה. אני מקווה שעם התייצבות המצב הכלכלי בעוד 3-6 חודשים אני אתחיל לחפש שוב פעם באופן רציני. אם אתה רוצה לפרסם כאן ביקורת מסודרת עם דוגמאות שונות + ביקורת שלילית (ללא פילטר) זה יהיה נהדר.

[תוספת - לאחר קריאה מעמיקה בפורומים מקצועיים שונים, נראה לי שהתועלת בפילטר UV מלבד ההגנה היא אכן זניחה ו/או מאוד סוביקטיבית. יחד עם זאת, קראתי יותר מדי תאורים של גרימת נזק לעדשה שאני יכול בהחלט להזדהות איתם, במיוחד סיפורים של בועות סבון, אצבעות שנדחפות לעדשה ונתזי מים, אם יש בעיה של flaring בתמונה ספציפית אפשר לסלק את הפילטר.]

לגבי ההצעה שלך על עדשת 2.8. אחת הסיבות שאני דוחה ללא הרף את הקניה היא בגלל שאני רוצה לקנות מערכת עם עדשה מהירה והבעיה היא שאני קצת שמרן. אבא שלי מאוד אהב צילום (הוא עדיין אוהב, אבל כבר לא מעודכן ומצלם פחות), הייתה לו ניקון F מאוד יקרה, כמה עדשות פריים טובות (לא זוכר את הדגמים בדיוק) וציוד לחדר חושך, בתקופתו העדשות היו או של היצרן או חיקויים עלובים (טמרון, סיגמא) וככה גם אני הבנתי. נתקעתי קצת בחשיבה שטמרון זה עדשות דרג ז' (לא עזרה לי גם חשיפה לעדשת טלהפוטו מיושנת ועלובה מאוד שלהם), זה לא משהו שמשנים ביום אחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...