קונה DSLR והתלבטות בפני - עמוד 2 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קונה DSLR והתלבטות בפני

psychuil

Recommended Posts

מעבר לזה, אני חושב שאני אשאר עם הD80, בגלל שהייתי מעדיף את האופציה לקנות ציוד יד שניה בלי לחפש בנרות.

למה לקנות יד שניה כשאפשר לקנות חדש בפחות כסף? שתי העדשות שסביר שתרצה לקנות בנוסף לעדשת הקיט (50/1.4 ו-70-300) זולות יותר מאשר העדשות שתרצה במקרה כזה לקנות ל-D80. בוא נעשה חשבון, לפי מחירים בארץ למצלמות עם עדשות מיוצבות (כל העדשות של פנטקס מיוצבות ע"י הגוף, אלה של ניקון ע"י העדשה):

ניקון D80 + עדשה 18-55 מיוצבת - 3260 ש"ח (ליבוא אפור עם אחריות לשנה)

פנטקס K200D + עדשה 18-55 מיוצבת - 2630 ש"ח (ליבוא רשמי עם אחריות לשנתיים)

פנטקס 50/1.4 מיוצבת - 900 ש"ח

ניקון 50/1.4 לא מיוצבת - 1240 ש"ח (אם לא אכפת לך לאבד 2/3 סטופ אז יש ניקון 50/1.8 לא מיוצבת ב-450 ש"ח)

טמרון 70-300 מיוצבת לפנטקס - 800 ש"ח

ניקון 70-300 מיוצבת - 2235 ש"ח

סה"כ:

K200D + ‏18-55 + 70-300 + 50/1.4 - ‏4330 ש"ח

D80 + ‏18-55 + 70-300 + 50/1.4 - 6735 ש"ח

אתה חושב שציוד משומש ייאפשר לך לסגור פער כזה מול פנטקס עם ציוד חדש?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

האמת שעדשת הקיט שאני מתכנן לקחת היא 18-135, שנשמעת לי קצת יותר טובה מ18-55, למרות שאין לי מושג מה ההבדל.

ושוב, אני קונה בארה"ב, אז מחירי הארץ לא תקפים לי.

כמה טובה הK200D לעומת הD80, ואם אפשר, תסביר לי כמו להדיוט מוחלט בבקשה :jump:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שעדשת הקיט שאני מתכנן לקחת היא 18-135, שנשמעת לי קצת יותר טובה מ18-55, למרות שאין לי מושג מה ההבדל.

ה-18-135 כוללת צד טלה ארוך (מקרב) יותר מ-18-55, אבל הרבה יותר קצר מה-70-300. ה-18-135 היא עדשה טובה מבחינה אופטית, אבל היא לא ממש מרשימה משאר הבחינות - היא לא מספיק זולה כדי להיות תחרותית כעדשת קיט כללית שמשאירה מקום בתקציב לדברים נוספים, היא לא מספיק ארוכה כדי לשמש לצרכים שעבורם דרושה עדשת טלה של ממש, והבניה שלה לא מספיק איכותית עבור המחיר שלה (ביונט פלסטיק במקום ביונט מתכת בפנטקס 18-55).

אם אתה הולך על עדשה אחת במטרה לוותר על קניה של עדשת טלה בעתיד, תחשוב בכיוון של הניקון 18-200 או הטמרון 18-270. שתיהן כוללות טלה משמעותי יותר מה-18-135, אבל הבעיה היא שהן לא נכנסות בתקציב שלך. מעבר לכך, ה-18-200 עדיין לא מהווה תחליף ל-70-300, וה-18-270 היא בחזקת חתול בשק. אין עדיין דיווחים על האיכות שלה, אבל אם היא דומה לטמרון 18-250 (שאינה מיוצבת) אז היא צריכה להיות עדשה טובה למדי.

ושוב, אני קונה בארה"ב, אז מחירי הארץ לא תקפים לי.

המחירים בחו"ל דומים (מבחינת פרופורציות). אם ההבדלים לא גדולים, עדיף לקנות בארץ. במיוחד עדשות, שבהן יש אחוז מסויים של עותקים לא טובים שדורשים החלפה. אם אין לך את הידע לבצע את הבדיקה בחנות בחו"ל אז זה עוד מומלץ לשקול קניה בארץ (בהנחה שאתה לא גר בחו"ל).

כמה טובה הK200D לעומת הD80, ואם אפשר, תסביר לי כמו להדיוט מוחלט בבקשה :jump:

הנה ההסבר:

ה-D80 היא טובה, אבל ה-K200D עדיפה. היא עולה פחות, כוללת איכות בניה מסיבית יותר (עם איטומי אבק ולחות), מערכת AF עם 9 חיישנים מוצלבים ועוד שניים שלא (ב-D80 רק המרכזי מוצלב), ציפוי נגד אבק על החיישן, וכמובן מייצב פנימי שהופך את כל העדשות למיוצבות מבלי לקנות עדשות מיוצבות יקרות. מעבר לכך, המייצב עובד גם עם עדשות שלהן אין מקבילות מיוצבות בניקון - לא מקוריות של ניקון ולא צד שלישי. למשל 50/1.4 או 17-50/2.8 (של טמרון).

ל-D80 גם כן יש יתרונות משלה - באפר גדול יותר, פנס AF, סוללת ליתיום (במקום AA בפנטקס), גלגלת קדמית (אם כי ללא הכפתור הירוק שהופך את העבודה במצב M למאוד נוחה), ועינית עדיפה (לא בהרבה). בעיני היתרונות האלה פחות משמעותיים מאלה של ה-K200D.

אם אתה נתקל במושגים לא ברורים, חפש מידע עליהם באתר קליקי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמובן שיש לה Bracketing. יש לה את כל הדברים שמשום מה נעלמים בחלק מהדגמים הזולים - מדידת אור ספוט, כפתור DOF, נעילת מראה, מנוע פוקוס פנימי וכן הלאה...

לגבי הקנייה, לאחר שתחשב את המע"מ המקומי (8.3%) המחיר בחו"ל של K200D +‏ 18-55 מגיע ל-2430 (בחנות אמינה כמו B&H) מול 2630 ש"ח בארץ. שווה לך לוותר על אחריות לשנתיים בארץ בשביל הבדל של 200 ש"ח? וזה עוד אם אתה מבריח את הציוד. אם תשלם את המע"מ הישראלי בכניסה לארץ (15%) המחיר כבר מגיע ל-2800 ש"ח - 170 ש"ח יותר מאשר בארץ. אם לא תשלם את הסכום הזה ותצטרך לשלוח את המצלמה לתיקון בחו"ל תצטרך אז לשלם את המע"מ. לא נעים.

כנ"ל לגבי העדשות שציינתי. טמרון 70-300 לפנטקס עולה 660 ש"ח ב-B&H או 760 ש"ח אם תשלם את המע"מ בכניסה לארץ. בהשוואה ל-800 ש"ח שהיא עולה בארץ מדובר על חסכון זניח שלא שווה לדעתי את אובדן האחריות והאפשרות הנוחה להחליף את העדשה במקרה של עותק לא תקין (לך תעשה את זה עם עדשה שקנית בחו"ל לאחר שכבר תחזור לארץ).

מבחינת העדשות עצמן, הקיט המשתלם ביותר למי שרוצה לקבל פתרון כמעט לכל נושאי הצילום ובמחיר נמוך - פנטקס 18-55 שמגיעה עם המצלמה + טמרון 70-300 + פנטקס 50/1.4 לצילום פורטרטים ותחת אור חלש מאוד. ה-18-55 (או עדשה אחרת בטווח הזה) היא העדשה היחידה שהכרחית מבין השלוש. את השתיים האחרות אפשר לקנות בהמשך, כשיגיע הצורך.

[br]פורסם בתאריך: 29.10.2008 בשעה 17:26:04

זה יוצא איזה 8000 ש"ח מחישוב קצר שלי..

איך זה שK200D + ‏18-55 + 70-300 + 50/1.4 יוצא רק 3244 ש"ח?

א. חישבת לא נכון. בשני המקרים.

ב. ה-28-75 וה-55-300 עולות יותר מאשר ה-50/1.4 וה-70-300.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורן, צר לי שלקח לי זמן להגיב ואני מצטער שאני מגיב כך, אולם אין אתה יכול לתקוף את ההודעות שלי שאני משתדל לסייג כסוביקטיביות ולאחר מכן לקבוע בפסקנות בנושאים אחרים שיש בהם מחלוקת.

לגבי אותה השוואה, קראתי את הדף לפני ששמתי את הקישור. המתודולוגיה נראתה לי סבירה, בלי חריגות יתרות. התוצאות כמובן סוביקטיביות, אני ראיתי שיפור. מצאתי עוד 3-4 אתרים שעשו השוואות דומות, אם כי לא בתנאים כאלו, אז לא צרפתי. לפי דעתי יש יתרון למסנן UV ואני בהחלט ארכוש אחד כזה (שסוף סוף יתפנה לי התקציב ל-DSLR ששוב פעם הלך על משהו בנאלי - תיקון הרכב). אני ד"א קורא מאמר מדעי או שניים מדי פעם, לאחרונה יצא לי לקרוא בערך 120 לצורך כתיבת תיזה. אני גם עורך ניסויים על בסיס שבועי. אני מסכים איתך, יחד עם זאת, שרצוי שהמסנן יהיה איכותי ואז המחיר כבר גבוה יותר (יחד עם זאת, על עדשת קיט, כמה זה ישנה? זה דורש בדיקה). למסנן יש גם תפקיד הגנתי לא רק מפני חבטות ושריטות ישירות (לא כולם טורחים לשים את סך השמש כל הזמן) אלא גם מפני נתזים ושאר מרעין בישין (ילדים לדוגמא).

אתה חושב שמסנן UV מיותר ואני מכבד את דעתך שהיא וודאי מלומדת משלי. גם הדף ב-WIKI טוען שאין חשיבות למסנן UV. יחד עם זאת יש הרבה מאוד צלמים שטוענים אחרת, כולם חמורים? בדיוק כמו הדיון בין הפירמות השונות, המכרה שלי, צלמת חובבת בלי הרבה הכשרה רשמית ובלי ידע טכני רב אבל עם עין מדהימה (כולל זכיה בתחרויות), נטשה פירמה מסוימת לטובת ניקון בגלל שטוב לה איתה ובגלל האמינות והשירות הטוב שהיא מקבלת באיזור מגוריה, יש דברים שהם מעבר למייצב מובנה וכו'. הפנטקס גם כבדה יותר מה-D40X, בין השאר בגלל המבנה המסיבי יותר והאטימות (אבל גם הרבה בגלל השימוש בסוללות AA). ההבדל הזה, אצל חלק מהאנשים (בעיקר בקרב צלמות עם מבנה גוף צנום יותר אבל לא רק הן), עשוי לגרום למעט יותר רעד בידיים האוחזות במצלמה, והנה הלך חלק מהיתרון של המייצב. הרי גם אני יכול להיות פיינשמקר למצוא פגמים בהמלצותיך, אבל זה לא העניין ולא מקדם את הדיון לשום מקום. אף המלצה לא מושלמת, כל החוכמה היא לתת את הידע הטכני ואת התרשמותך האישית אולם יש להוסיף הסתייגות שמדובר במכשיר שהוא מאוד אישי ושיש הרבה ניואנסים שלא מופיעים בדף המוצר הרשמי שעשויים להיות קריטיים בבחירת המצלמה. המצלמה הכי טובה לחובב היא זאת שהוא הכי יאהב לצלם איתה, לא זאת עם המפרט המפואר ביותר או הפיקסלים החדים ביותר.

ד"א, באמת עדיף לרכוש את מרבית המצלמות בארץ, זה נכון לפנטקס וזה נכון גם לגבי D80, שחבר שלי עשה שיקול כולל לגביה והגיע למסקנה ששווה יותר לקנות בארץ (ההפרש הקטן לא היה שווה את הכאב ראש הפוטנציאלי). ציוד מקיף מסוים שווה לקנות בחו"ל ובנוסף יש בחו"ל שוק גדול יותר של יד-שנייה ובמחירים אטרקטיביים יותר (מעצם היות השוק גדול יותר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. חישבת לא נכון. בשני המקרים.

חישוב שני זה המחיר שאני אשלם בפועל בדולרים והמרה לש"ח.

יביאו לי את המצלמה, אז מכס ומע"מ אין.

בכל מקרה, כמה יעלה לי הקיט "פנטקס 18-55 שמגיעה עם המצלמה + טמרון 70-300 + פנטקס 50/1.4 " שהצעת בארץ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי אותה השוואה, קראתי את הדף לפני ששמתי את הקישור. המתודולוגיה נראתה לי סבירה, בלי חריגות יתרות. התוצאות כמובן סוביקטיביות, אני ראיתי שיפור.

איפה? אשמח אם תפרט קצת יותר.

מצאתי עוד 3-4 אתרים שעשו השוואות דומות, אם כי לא בתנאים כאלו, אז לא צרפתי. לפי דעתי יש יתרון למסנן UV ואני בהחלט ארכוש אחד כזה (שסוף סוף יתפנה לי התקציב ל-DSLR ששוב פעם הלך על משהו בנאלי - תיקון הרכב). אני ד"א קורא מאמר מדעי או שניים מדי פעם, לאחרונה יצא לי לקרוא בערך 120 לצורך כתיבת תיזה. אני גם עורך ניסויים על בסיס שבועי.

אז אולי תוכל לספק דוגמאות קצת יותר משכנעות. מבדיקה שלי בעבר (עם פילטרים איכותיים של B+W), שיפור אין שם. רק פלייר במצבי תאורה בעייתים.

אני מסכים איתך, יחד עם זאת, שרצוי שהמסנן יהיה איכותי ואז המחיר כבר גבוה יותר (יחד עם זאת, על עדשת קיט, כמה זה ישנה? זה דורש בדיקה). למסנן יש גם תפקיד הגנתי לא רק מפני חבטות ושריטות ישירות (לא כולם טורחים לשים את סך השמש כל הזמן) אלא גם מפני נתזים ושאר מרעין בישין (ילדים לדוגמא).

כשדיברתי על חישוב כל הגורמים התכוונתי גם לאלה (הסיכוי לנזק פיזי ישיר ובלתי הפיך לאלמנט הקדמי). אני עדיין משוכנע שפילטר UV הוא קנייה מיותרת לעדשה מהסוג הזה.

אתה חושב שמסנן UV מיותר ואני מכבד את דעתך שהיא וודאי מלומדת משלי. גם הדף ב-WIKI טוען שאין חשיבות למסנן UV. יחד עם זאת יש הרבה מאוד צלמים שטוענים אחרת, כולם חמורים?

אני בעצמי משתמש בפילטרים להגנה על חלק מהעדשות שלי, כך שאתה יכול לנחש שהדיעה שלי על הנושא היא לא של שחור ולבן.

בדיוק כמו הדיון בין הפירמות השונות, המכרה שלי, צלמת חובבת בלי הרבה הכשרה רשמית ובלי ידע טכני רב אבל עם עין מדהימה (כולל זכיה בתחרויות), נטשה פירמה מסוימת לטובת ניקון בגלל שטוב לה איתה ובגלל האמינות והשירות הטוב שהיא מקבלת באיזור מגוריה, יש דברים שהם מעבר למייצב מובנה וכו'.

מייצב מובנה הוא לא היתרון היחידי של ה-K200D. יש לה יתרונות נוספים, אבל בשום שלב לא טענתי שהיא המצלמה האולטימטיבית לכולם.

הפנטקס גם כבדה יותר מה-D40X, בין השאר בגלל המבנה המסיבי יותר והאטימות (אבל גם הרבה בגלל השימוש בסוללות AA). ההבדל הזה, אצל חלק מהאנשים (בעיקר בקרב צלמות עם מבנה גוף צנום יותר אבל לא רק הן), עשוי לגרום למעט יותר רעד בידיים האוחזות במצלמה, והנה הלך חלק מהיתרון של המייצב.

D40X + עדשה 18-55 VR וסוללת ליתיום שוקלת 787 גרם. פנטקס K200D + עדשה מקבילה ו-4 סוללות אצבע שוקלת 128 גרם יותר. אני לא קונה את הטיעון שההפרש הזה משפיע בצורה כלשהי על יציבות הצלם.

הרי גם אני יכול להיות פיינשמקר למצוא פגמים בהמלצותיך, אבל זה לא העניין ולא מקדם את הדיון לשום מקום.

אם אתה רואה פגמים בהמלצה שלי או של אחרים, חשוב שתציין אותם.

אף המלצה לא מושלמת, כל החוכמה היא לתת את הידע הטכני ואת התרשמותך האישית אולם יש להוסיף הסתייגות שמדובר במכשיר שהוא מאוד אישי ושיש הרבה ניואנסים שלא מופיעים בדף המוצר הרשמי שעשויים להיות קריטיים בבחירת המצלמה. המצלמה הכי טובה לחובב היא זאת שהוא הכי יאהב לצלם איתה, לא זאת עם המפרט המפואר ביותר או הפיקסלים החדים ביותר.

אני מציין את הדברים שנתפסים בעיני כיתרונות וחסרונות, ואני נותן להם את המשקל שנראה לי ראוי. אני לא מתיימר שמדובר במדע מדוייק, או שהדברים נכונים באופן מושלם לכולם. מצד שני, אני לא הולך ללוות כל המלצה שלי ב-disclaimer משפטי.

ציוד מקיף מסוים שווה לקנות בחו"ל ובנוסף יש בחו"ל שוק גדול יותר של יד-שנייה ובמחירים אטרקטיביים יותר (מעצם היות השוק גדול יותר).

איך אתה בודק עותק של עדשה שאתה רוצה לקנות ב-eBay? איך אתה גורם למוכר לקחת אותה בחזרה אם נתקלת בבעיה? אני מעדיף לקנות בארץ, ואם אני קונה בחו"ל אז זה רק בקניה פיזית בחנות. זה מאפשר לי לבדוק במקום את העדשה ולהחזיר אותה אם מתגלה בעיה. בעדשה שמקבלים בדואר זה בעייתי עד בלתי-אפשרי. המקרה היחידי שבו סטיתי מהכלל הזה הוא כשקניתי את ה-24/1.8 לאולימפוס (בהזמנה בדואר מ-B&H). קניתי אותה בדואר מחוסר ברירה, ולמזלי קיבלתי עותק טוב. זה לא ברור מאליו.

חישוב שני זה המחיר שאני אשלם בפועל בדולרים והמרה לש"ח.

אם תפרט איך הגעת למחיר אוכל להראות לך איפה הטעות.

יביאו לי את המצלמה, אז מכס ומע"מ אין.

בוודאי שיש מע"מ. ולא פעם אחת אלא פעמיים - בחנות בארה"ב במעמד הקניה, ובכניסה לארץ. המע"מ הראשון עומד על 8.3% ולא ניתן להתחמק ממנו אלא אם מזמינים את המצלמה אל state אחר, אבל אז צריך לשלם על משלוח. מתשלום המע"מ בארץ אפשר להתחמק ע"י הברחה, אבל זה (1) מנוגד לחוק ו-(2) מסבך אותך במקרה שתצטך לשלוח את המצלמה לתיקון בחו"ל.

שווה לך להבריח את הציוד ולוותר על האחריות בארץ כדי לחסוך כמה שקלים? ???

בכל מקרה, כמה יעלה לי הקיט "פנטקס 18-55 שמגיעה עם המצלמה + טמרון 70-300 + פנטקס 50/1.4 " שהצעת בארץ?

K200D + ‏18-55 - 2630 ש"ח

טמרון 70-300 - 800 ש"ח

פנטקס 50/1.4 - 900 ש"ח

סה"כ 4330 ש"ח.

אתה יכול להתחיל עם המצלמה וה-18-55 ולקנות את העדשות האחרות בהמשך. אין סיבה למהר. ה-18-55 מספיקה לצילום של אחוז גבוה מאוד מהנושאים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנוגע לפילטרים, אין לי את הניסיון או הציוד שלך על מנת שאוכל להכריע ממקור ראשון ואני נאלץ להשתמש בדוגמאות מהרשת. הדעה כאן היא סוביקטיבית. ירידה קלה באיכות הכללית בתמורה לרקע נעים יותר, אבל שוב פעם, זה סוביקטיבי. הגנה על עדשה, זה תלוי בשימוש האישי של כל אחד, יש אנשים מאוד קפדנים, יש אנשים שיותר מתעללים בציוד שלהם. אצלי מסתובב בבית ילד בן 2.5. יכולת זריעת ההרס שלו היא משהו שרווק לא יכול לתאר (אני מת עליו, שלא תבין לא נכון). אני אהיה חייב הגנה על העדשה בכל מקרה, ואני לא היחיד בעולם במצב הזה.

בכל מקרה, אשתי הבטיחה לי DSLR מתנה (באופן עקרוני, ללא תאריך יעד), כשיגיע מועד הקנייה (בע"ה זה יקרה במאה הנוכחית) אני אבצע מחקר מעמיק חוזר.

לגבי משקל המצלמה התייחסתי למצלמות עם עדשות מקבילות. ברגע שאתה מוסיף לניקון עדשה מיוצבת זה הופך את הדיון לעקר (דיברתי על יתרון הייצוב של הפנטקס עם עדשה רגילה). המשקל עשוי להראות זניח לך או לי, אבל לאישתי לדוגמא הוא יותר משמעותי. אישתי נורא אהבה את ה-D40 לדוגמא. אם היא תפסוק שהפנטקס כבדה לה מדי או מסורבלת, אזי אני אלך על הניקון, עם או בלי מייצב (או כל יתרון טכני אחר, תאמין לי שאני מכיר את גליון הנתונים בע"פ, יש לי זיכרון מעולה וכבר ציינתי שהייתי מספר פעמים על סף קניה), אני פשוט אקנה פריים מהירה מיד שניה לצילומי פורטרט באור נמוך ואצלם ב-ISO בסטופ אחד גבוה יותר, קצת רעש עוד לא הרג אף אחד ולכל בעיה יש פתרון (כמעט).

לגבי ה-disclaimer, לי אישית יש נטייה לסייג את דברי יותר, אולי בגלל שעסקתי בתחום שצריך להזהר בו מתביעות. מצד שני, חשוב כמסר כללי להבהיר לפותח הדיון (לא ספציפית זה, יותר רלוונטי לחסרי ניסיון כלל שרוצים DSLR כי היא "מגניבה") שצילום זה תחום אומנותי, לא טכני טהור והמצלמה, ככלי יצירה, נמדדת לפי קריטריונים שהם לאו דווקא טכניים טהורים. אי אפשר להשוות בין מצלמות כמו שמשווים בין מעבדים, ולכן דווקא באתר זה שבו אנשים מטבעם יותר ריאלים/טכניים חשוב לתת את הדגש לעניין זה (הערה זאת לא מופנת אליך כלל אלא מתייחסת באופן כללי לדיונים רבים שעקבתי אחריהם או שהשתתפתי בהם בפורום זה).

קנייה יד שניה מחו"ל זה בעייתי, אבל אפשרי. אנשים עם ניסיון ב- יודעים לזהות עיסקה מסריחה מקילומטרים. חוץ מזה, אף פעם לא מזיק להחזיק בחו"ל כמה קרובי משפחה וחברים 8)

אחת הסיבות שאני נותן לך קונטרה בדיון זה ובדיונים קודמים היא בשביל לפתח דיון פורה ומעניין יותר. זאת טכניקה מקובלת בפורומים וברקטוריקה בכלל (ואני אפילו רשמתי זאת באופן מפורש באחד הדיונים הקודמים). יש לדיונים כאן נטייה למות מהר מדי, עקב אחידות דעים בין נותני הטון, מבלי שמלבנים נושאים חשובים. אני מודה שיש לי גם אינטרס אישי בדבר, הנה גרמת לי כעת לשקול אם באמת שווה לי לרכוש מסנן ביחד עם המערכת העתידית שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש סיבה לא להזמין מוואלה שופס? אשמח לתשובה מהירה, כי אני שוקל הזמנה עכשיו..

Access denied, זה משהו שנקרא 'מכירה אישית'. סוג של מכרז, זה למה זה כ"כ זול.

זנות, זה נתן לי את זה ב2630..

לבטל הזמנה או ללכת עם זה כבר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

2380

2400

2500

2600

2630

זה בא עם תיק, כרטיס 4GB, , (שמחובר למצלמה >_<) ועדשת 18-55. אז נשמע כמו דיל לא רע.

יש סיכוי טוב שאני רוצה לקנות עוד עדשה עכשיו. על מה היית ממליץ קודם, ה75-300 או הזו של הפורטרטים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...