הHDD עובד מאוד לאט - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הHDD עובד מאוד לאט

vipersh

Recommended Posts

שלום לכולם,

ההארדיסק שלי עובד ממש לאט,

בבדיקה קצרה שעשיתי, של העתקה 100MB ממקום בכונן C למקום אחר באותו הכונן לקח למחשב לעשות את העתקה קרוב לדקה שזה זמן לא ריאלי לכונן שיש לי,

המחשב בדיוק לאחר פרמוט ככה שזאת לא בעיה במע"פ, בדקתי את החיבורים של הכונן במחשב והם תקינים, הרצתי CHKDSK והורתי לו גם לתקן שגיות ולחפש Bad Sectors אבל הבדיקה לא מצאה דבר.

אני אובד עצות, רציתי לנצל את האחריות על הכונן אבל חשבתי שלפני שאעשה זאת אתייעץ איתכם,

מה דעתכם? איזה עוד בדיקות/תיקונים אני יכול לעשות?

תודה על העזרה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 47
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

גם לפי דעתי התוצאות שהתקבלו הן בגדר הממוצע.

כפי שכבר כתבתי למעלה אני ממליץ לך לסרוק את הדיסק באמצעות התוכנה של היצרן.

ועוד משהו: תנסה לחבר את הדיסק למחשב אחר...תראה איך הוא מתפקד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק קח בחשבון שאם ה מוריד את המהירות ל PIO או UDMA נמוך יותר, זה אומר שיש לו טעויות וזה יכול להגיד שהדיסק בדרך למות. זה קרה לי עם שני WD250KS שניקנו שניהם לפני כשנה ורבע אחד אחרי השני בהפרש מאוד קצר.

כמובן שתבדוק גם מה העומס על המעבד כשאתה מעתיק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק קח בחשבון שאם ה XP מוריד את המהירות ל PIO או UDMA נמוך יותר, זה אומר שיש לו טעויות וזה יכול להגיד שהדיסק בדרך למות. זה קרה לי עם שני WD250KS שניקנו שניהם לפני כשנה ורבע אחד אחרי השני בהפרש מאוד קצר.

כמובן שתבדוק גם מה העומס על המעבד כשאתה מעתיק.

The most common reason why a CD or port falls back to PIO mode is a drive trying over and over to read a scratched or dirty CD or .

זה כתוב בלינק הראשון....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, נכון לעכשיו אני מריץ את התוכנה של היצרן WD DLG הבדיקה תערוך בערך שעה ואגיד לכם מה התוצאות כשיהיו לי אותן...

לידע הכללי שלי, מה זה DMA ו PIO?

עריכה: אגב, אני עושה את הבדיקה של ההעתקה בדיוק לאחר הפעלת המערכת כשווידאתי ששום דבר לא מאט את המחשב ככה שהמעבד הוא לא זה שמפריע... (לפי דעתי :))

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, נכון לעכשיו אני מריץ את התוכנה של היצרן WD DLG הבדיקה תערוך בערך שעה ואגיד לכם מה התוצאות כשיהיו לי אותן...

לידע הכללי שלי, מה זה DMA ו PIO?

תסתכל בלינק הראשון שנתתי לך, הכל כתוב שם!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תסתכל בלינק הראשון שנתתי לך, הכל כתוב שם!

כן מצטער, אחרי שרשמתי את ההודעה התפנתי ללינק וראיתי שיש שם הסבר ;)

עריכה: האם זה הגיוני שהמע"פ הורידה את הDMA בעליה הראשונה שלה לאחר פרמוט?

כי פרמטתי פעם אחת, בצעתי את הבדיקה אחרי שהתקנתי דברים ואחרי זה פרמטתי מחדש והדבר הראשון לאחר התקנת הוינדוס היה הבדיקה של ההעתקה

אם התוכנה בדקה ומצאה 55 מגה לשניה' date=' אז אין בעיה של PIO

כמה אחוזים מהדיסק מלאים? ומתי לאחרונה עשית דפרג?

[/quote']

המחשב לאחר פרמוט, בערך 40% ממנו מלא ועשיתי דיפראג בדיוק אתמול (את הבדיקות הבסיסיות עשיתי לפני שפניתי לפורום)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

[br]פורסם בתאריך: 12.10.2008 בשעה 22:40:18

אם התוכנה בדקה ומצאה 55 מגה לשניה, אז אין בעיה של PIO

לא יודע עם שמת לב אבל במדריך ששלחתי לו כתוב:

The most common reason why a CD or port falls back to PIO mode is a drive trying over and over to read a scratched or dirty CD or DVD

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...