האם 4870 על מסך 24" יקרטע במשחקים ? - עמוד 3 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם 4870 על מסך 24" יקרטע במשחקים ?

noambaum

Recommended Posts

שאלה מאוד מעניינת כי מה שקורה בדרך כלל, אם הייתה שואל, מה יותר טוב ברזולוציות גבוהות זה או זה, ישר הייתי עונה GX2

אבל מה שקרה זה שה1GB ניפח קצת את ה Data bandwidth של HD4870 אז...

אמממ... אני לא יודע... מעניין...

אני חושב שעדיין בהרבה מקרים הGX2 פשוט יהיה מהיר יותר (אבל לא בכולם).

תראה, אני בין פתרון GPU דו ליבתי או חד ליבתי אני מעדיף ללכת על חד ליבתי כי יש לזה את הייתרונות שלו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 99
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כל הסקירות פה הן ביחס ל-HD4870 עם 512M וללא OC וגם אז הוא לוקח לא פעם.

לטעמי יש כמה סיבות נוספות להעדיף אותו:

1. זול יותר ב~400 ש"ח לגרסה שבסקירות, ~200 ש"ח לגרסת ה-OC 1G מפוקס.

2. עם קירור עדיף ושקט.

3. אני מניח (או מנחש/מקווה) שיש לו סיכויי שרידות טובים יותר לאורך זמן בזכות:

- ה-GDDR5 נותן רוחב פס אדיר שיבוא יותר לידי ביטוי עם התקדמות המשחקים, במיוחד עם 1GB

- נפח זיכרון של 1GB ינוצל במלואו ע"י ה-GPU עם התקדמות המשחקים בעוד ה-512M יגביל את הכרטיס לפני ה-GPU לדעתי.

- טכנולוגיית ייצור עדכנית יותר, אם כי קשה להעריך בדיוק את ההשפעה שלה מלבד חסכון מה בהספק.

4. לא רגיש לאופטימיזציה של משחקים ל-SLI כמו המקרה של ה-9800GX2 המצויין.

בכל מקרה צריך לזכור שכל הכרטיסים הנ"ל יתיישנו מהר מאוד ביחס לגיימינג על 1920X1200 - לכל היותר שנה עד שנה וחצי ולכן הם השקעה מאוד לא כדאית ל-99% מהמשתמשים אלא אם הם באמת גיימרים סופר-כבדים שממש חייבים לשחק על VHIGH ב-FULL HD ויש להם מערכת שלא תיצור צוואר בקבוק (והרבה כסף לשדרוגים תכופים).

לכל הנערים המתלהבים שרוצים את הכרטיס הכי בן-זונה לגיימינג ש"יעיף את המשחקים" ו"יחזיק המון זמן ללא שדרוג" כדאי לשקול זאת שוב ברצינות.

עדיף בהרבה לקנות היום HD4850 בחצי מחיר ולהשקיע את שאר הסכום בשדרוג עוד שנה - שנתיים על כרטיס שיגרום גם ל-HD4870X2 להראות מצחיק. תקבלו ביצועיי גיימינג עדיפים בהרבה לאורך זמן ותקבלו תמורה הולמת בהרבה לכספכם ובלי פשרות היום על שאר רכיבי המפרט.

אני מכיר מעט מאוד אנשים שגיימינג על VHIGH ב-1650X1080 לא מספק אותם מעל ומעבר ולשם כך אין ממש צורך במפלצות הנ"ל, שממילא יתיישנו לא הרבה אחרי ה-HD4850 ויהיו נחותות משמעותית מכל כרטיס ב-800 ש"ח שתקנו עוד שנה-שנתיים.

לדוגמה, ה-1950XT-256M שלי עלה 1700 ש"ח לפני פחות משנתיים ונחשב אז לכרטיס החזק והמשתלם ביותר בשוק. כבר לפני שנה כל כרטיס ב-1000 ש"ח עשה ממנו צחוק והיום גם HD4670 ב-400 ש"ח נותן לו פייט בקלות. אם הייתי קונה אז X800GTO ומשדרג לפני שנה+ ל-8800GT הייתי מקבל ביצועי גיימינג עדיפים בהרבה לאורך זמן וכמעט באותו מחיר.

והנה עוד דוגמה כזו: http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=334563.msg2889972#msg2889972

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על הדעה המפורטת tmpusr :)

אני ממש לא כבד, אני איש מחשבים שיש לו בקושי זמן לשחק אבל כשאני משחק את הכמה שעות שלי בשבוע אני רוצה שהכול יזוז חלק.

הסיבה שאני רוצה לשחק ב FHD היא רק בגלל הרזולוציה הטבעית של המסך שאני אמור לרכוש, שכן כל רזולוציה חוץ מהרזולוציה הטבעית פשוט תראה לא טוב.

כל מה שכתבת לגבי רוחב פס וטכנולוגיה זה בדיוק למה שאני התכוונתי כמה שורות למעלה רק שאותי סכלו כי אין לי 5,000 הודעות בפורום :screwy:

לגבי שידרוג כל שנה של כרטיס מסך אני מאמין שאתה צודק אבל מה לעשות שהחיים לא מזמנים לי כסף כל כמה חודשים למערכת עצמה.

אם כבר יש לי כסף זמין לקניה אני אקנה ציוד הקפי חדש.

אני יכול להגיד לך שאת הפרט שיש לי (תסתכל בצד) יש לי כבר 5 שנים ואני משחק COD על הגדרות בינוניות וזה רץ נחמד.

נכון שאני מנסה להריץ שני מכונות וירטואליות המחשב מתחיל להשתעל...אבל בגדול מה שאני בא להגיד הוא שאני מנסה להרכיב מראש מערכת שתשרת אותי כמה שנים טובות ועם כמה שפחות שדרוגים, לכן אני עדיף כרטיס חדיש יותר, זכרונות ומעבד חזק יחסית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ופה בדיוק הטעות הגדולה שלך! אתה עושה בדיוק - להיפך...

אתה תשקיע כפול היום ללא תוספת ביצועים משמעותית ותקבל עוד שנה-שנתיים מערכת חלשה ומיושנת.

באותו סכום עדיף לקחת מערכת אופטימלית כיום, עם ביצועים כמעט זהים וזולה בהרבה ולשדרג חלקים נבחרים עוד ~שנתיים, ביחוד לאור הגעתו של ה"נחלם" והקצב המסחרר של שוק כרטיסי המסך והמעבדים. DDR3 זה בכלל בזבוז נטו.

קרא בעיון פה: http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=335905.msg2899807#msg2899807

פה: http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=335864.msg2905719#msg2905719

ופה: http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=334563.msg2889815#msg2889815

אם עדיין לא הבנת את הטעות שלך (לדעתי) אשמח להסביר - רק קרא בעיון את הלינקים קודם.

אם אתה רוצה מפרט שלם - בוא לפורום "מפרטי מחשב" עם פירוט מלא של התקציב, דרישות והעדפות לפי חוקי הפורום (קרא אותם קודם) ונתפור לך אותו.

לי יש מסך 24' מעולה (ראה מפרט) ומניסיוני גיימינג שלא ברזולוציה הטבעית כלל אינו סובל מאותה בעיה של עבודה רגילה ברזולוציה כזו - לא מדובר באותה תופעה! התמונה נשארת חדה ומאוזנת ללא תופעות המריחה והטשטוש בעבודה עם טקסט למשל.

הסיבה היא ששינוי הרזולוציה בגיימינג רק גורם למנוע המשחק לחשב פחות פיקלים להצגה אך עדיין המסך ממשיך להציג אותם בצורה חדה עם ירידה קלה מאוד באיכות שכמעט אינה מורגשת בזמן הגיימינג. כל עוד אתה שומר על אותו אספקט ורזולוציה גבוהה דיה, איכות התמונה כמעט ואינה מושפעת באופן מורגש אלא אם אתה גיימר אקסטרים ואיסטיניסט מושבע.

ביחוד מכיוון שאתה לא כזה גיימר, אני לא רואה כל בעיה לקחת HD4850 חרישי בפחות מ~900 ש"ח ובמידת הצורך (אולי רק קרייסיס) לרדת ל-1650X1080 מדי פעם. לגיימר מזדמן זה כמעט פשע לקנות כרטיסים כל כך יקרים שהתמורה למחיר שלהם שולית בהרבה. הם משתלמים אך ורק לגיימרים כבדים שבאמת ינצלו אותם עד תום לפני שהם מתיישנים.

[br]פורסם בתאריך: 9.10.2008 בשעה 10:40:04

הנה סקירה עדכנית: http://techreport.com/articles.x/15651/12

והמסקנה:

One thing I do know is that, whichever one you prefer, both of these cards are wicked fast for 300 bucks. In fact, you probably don't need either one of them unless you plan on using it with a nice, big monitor with a resolution of at least 1920x1080 or 1920x1200. Heck, even then, you can get by very well in almost all of today's games with something like a $170 HD 4850. What you get when you step up to one of these $300 cards is substantially more GPU power, memory bandwidth, and longevity potential. That may not always be apparent, but it may sometimes be painfully so. Only in a couple of casesWarhead at 1920x1200 and GRID at 2560x1600did we see the 4870 1GB's extra memory make a difference versus the 4870 512MB. But the difference in GRID was night and day. Personally, given the choice, I'd pony up the extra cash for the 1GB card, just for the peace of mind. But I'm probably crazy for saying so.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז ככה...קראתי את שלושת הפוסטים שקישרת ואני יכול לסכם ולומר שמדובר שם על 3 נושאים :

1.כרטיסי מסך - יחסי עלות תועלת לאורך זמן בשיתוף עם מעבדים.

2.מעבדים - כפולי ליבה או מרובעי ליבה.

3.מארז - שקט.

אז ככה בשניים מהפוסטים אני מסכים איתך לגמרי שהרי קניתי מרובע ליבה ומארז הכי שקט בטווח מחיר שפוי, לגבי הכרטיס מסך אני חולק עלייך.

כשמישהו מוציא על מחשב חדש 8,000 הוא לא רוצה לעשות את "המעשה הנכון" הוא רוצה להנות ועכשיו (לפחות אני חושב ככה), גם אם זה אומר שכלכלית הוא אמור לקחת כרטיס מסך חלש יותר שיריץ משחקים פחות טוב אבל בעתיד ישאר לו כסף לכרטיס אחר.

אם תהיה לי בעיה בהרצת משחקים הרי שאני אקנה עוד כרטיס בשביל / CF.

אני לא רואה מצב שאני קונה מחשב חדש ומראש מתפשר על רכיב כלשהו - פשוט יוריד את כל ה- HYPE מקניית המחשב.

כל הרעיון במחשב חדש הוא לקנות את המחשב הכי חזק שאפשר בתקציב נתון, על מנת שישרת את הקונה לאורך זמן ועם כמה שפחות רכישות בדרך.

עובדה - את המחשב שלי רכשתי לפני חמש שנים והדבר היחידי שהוספתי לו זה כונן קשיח ועוד - זהו.

השאלה שנשארת לי היא האם הכרטיס שנכון ביותר לקחת לעכשיו הוא 4870 בגרסת ה-1GB שלו ?<

***עריכה***

רק עכשיו ראיתי את הציטוט שלך למטה - שים לב למה שכתוב בהמשך :

But the difference in GRID was night and day. Personally, given the choice, I'd pony up the extra cash for the 1GB card, just for the peace of mind.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ביצועים נטו.

עדיף על ה - HD4870 (לא משנה איזו גרסה שלו כי הבדל בביצועים ביניהן באמת זניח) ב: CRYSIS,COJ,LP, HG:L, STALKER ו - COH.

ה - HD4870 עדיף ב - WIC DX10.

את שאר המשחקים הם מריצים על 60+ FPS אז ההבדלים ביניהם חסרי חשיבות, או שהם פשוט שווים בהם.

כל זה לפי הביקורת של XBIT שקישרתי אליה מוקדם ייותר בדיון.

נ"ב:להריץ משחקים כמו: LP, HG:L,COH ו - WIC על DX10 זה מיותר כי מאבדים המון ביצועים ומקבלים את אותה איכות התמונה כמו ב - DX9 כי ההבדלים מינוריים כל כך שקשה להבחין בהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז ככה...קראתי את שלושת הפוסטים שקישרת ואני יכול לסכם ולומר שמדובר שם על 3 נושאים :

1.כרטיסי מסך - יחסי עלות תועלת לאורך זמן בשיתוף עם מעבדים.

2.מעבדים - כפולי ליבה או מרובעי ליבה.

3.מארז - שקט.

אז ככה בשניים מהפוסטים אני מסכים איתך לגמרי שהרי קניתי מרובע ליבה ומארז הכי שקט בטווח מחיר שפוי, לגבי הכרטיס מסך אני חולק עלייך.

* אני דווקא מצדד בכפולי ליבה...

כשמישהו מוציא על מחשב חדש 8,000 הוא לא רוצה לעשות את "המעשה הנכון" הוא רוצה להנות ועכשיו (לפחות אני חושב ככה), גם אם זה אומר שכלכלית הוא אמור לקחת כרטיס מסך חלש יותר שיריץ משחקים פחות טוב אבל בעתיד ישאר לו כסף לכרטיס אחר.

הניתוח שלך שגוי לדעתי - קונים לא לפי תקציב גג אלא לפי צרכים אמיתיים ותמורה לכסף בהתאם, אלא אם כן האידאולוגיה שלך היא "לשרוף את כל הכסף בלי קשר לתמורה". לדוגמה, מי שאינו גיימר כבד יכול אולי כלכלית לקנות כרטיס מפלצתי אבל זה יהיה בזבוז כסף משווע ביחס לצרכים האמיתיים שלו (מלבד אגו כמובן). ה-HD4850 למשל רחוק מאוד מלהיות כרטיס "חלש" גם לגיימר רציני והחסכון נועד לא רק כדי שישאר כסף לשדרוג אלא כדי לקבל תמורה מקסימלית לצרכים. תמורה מודדים גם לאורך זמן ולא רק ברגע בקניה!

אם תהיה לי בעיה בהרצת משחקים הרי שאני אקנה עוד כרטיס בשביל / CF.

אני בספק רב וזה יאלץ אותך ללוח אם יקר יותר וספק יקר עוד יותר אם תרצה לעשות CF של שתי מפלצות כמו ה-HD4870. כשמחיר ה-HD4870 ירד לרמה שמשתלם (בקושי) לעשות CF, כל כרטיס בודד שפוי בשוק יהיה חזק יותר - ניסיון השנים האחרונות מוכיח זאת שוב ושוב... נראה לך שגם אם הייתי מוצא איפשהו 1950XT-256M שני היום במחיר שפוי, הם היו בכלל מגרדים את ה-9800GT שעולה רק 600 ש"ח? אני בספק רב...

אני לא רואה מצב שאני קונה מחשב חדש ומראש מתפשר על רכיב כלשהו - פשוט יוריד את כל ה- HYPE מקניית המחשב.

זו בפירוש לא פשרה - זו קניה נבונה בהתאם לצרכים שתתן לך ביצועי גיימינג עדיפים לאורך זמן!

בדיוק בזכות הגישה הזו מוכרים לאנשים מפרטים מנופחים הרבה מעבר לצרכיהם בפועל.

כל הרעיון במחשב חדש הוא לקנות את המחשב הכי חזק שאפשר בתקציב נתון, על מנת שישרת את הקונה לאורך זמן ועם כמה שפחות רכישות בדרך.

כפי שאמרתי כבר למעלה - קונים לא לפי תקציב גג אלא לפי צרכים אמיתיים ותמורה לכסף בהתאם. יש רכיבים שבאמת שווים השקעה לטווח ארוך כמו מסך, מארז/ספק וציוד היקפי כיוון שהם מתיישנים לאט מאוד. לגבי מעבדי אקסטרים וכרטיסי מסך מפלצתיים - ההיפך הוא הנכון.

עובדה - את המחשב שלי רכשתי לפני חמש שנים והדבר היחידי שהוספתי לו זה כונן קשיח ועוד זיכרון - זהו.

זה רק מוכיח כמה אתה לא גיימר שעבורו כדאי להשקיע בכזה כרטיס - אם היית כזה היית פותח פה ת'רד לפני 3.5 שנים...

השאלה שנשארת לי היא האם הכרטיס שנכון ביותר לקחת לעכשיו הוא 4870 בגרסת ה-1GB שלו ?<

לגיימר אקסטרים שמשחק כל היום על קרייסיס על VHIGH ברזולוציה מלאה הבחירה השפויה לדעתי היא כל אחד מהכרטיסים הנ"ל (GTX260+, 9800GX2 או HD4870 OC 1GB) כשהאחרון הוא הזול ביותר ובעל פוטנציאל השרידות הגבוה ביותר לדעתי האישית.

בשבילך לדעתי הכרטיס המומלץ ביותר הוא HD4850-512M, אולי באחת הגרסאות המומהרות או השקטות בסביבות 900 ש"ח.

***עריכה***

רק עכשיו ראיתי את הציטוט שלך למטה - שים לב למה שכתוב בהמשך :

But the difference in GRID was night and day. Personally, given the choice, I'd pony up the extra cash for the 1GB card, just for the peace of mind.

מסכים - אם כבר לוקחים HD4870, הייתי הולך על גרסת ה-1G עם ה-OC והקירור המצויין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה, אני מאוד מכבד את הדעה שלך כי היא עובדת במחשבה על העתיד על חשבון ההווה (קצת).

אבל...מההיכרות שלי עם עצמי אני לא יהיה שלם עם קניה של כרטיס מסידרת ביניים (4850), מהסיבה הפשוטה שאני אוכל את עצמי כל פעם שיהיה LAG במשחק אני אגיד לעצמי : "זה בגלל שלא קניתי את הכרטיס ההוא" ואני סתם יאכל את עצמי, דווקא בגלל שני לא כבד כשאני קונה מחשב חדש אני משחק בהמון משחקים ומתלהב המון, ואחרי שנה אני רואה שהמפרט שלי נחלש ואז ההתלהבות יורדת ואני ממשיך לנצל את המחשב לפי היכולות שלו.

ולכן כמו שאמרתי חשוב לי מקסימום ביצועים לעכשיו ולא לעוד שנתיים - עוד שנתיים אני כבר לא אשחק ב-FPS (הגיל יעשה את שלו כנראה)

אולי קשה לכם להבין כי אני קצת מתפלסף פה אבל הכול מגיע מהיכרות שלי עם עצמי.

בקיצור אני מבקש מכל אחד מכם שירשום לי איזה כרטיס הכי טוב לפי דעתו עכשיו.

נ.ב

בבנצ'ים שהבאתם פה ברזולוציה של FHD פעם ה-9800GX2 מנצח ופעם ה-4870 ככה שאני לא רואה מנצח ברור פה.

תודה כולכם כבר אמרתי :yelclap:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ביצועים נטו.

ה - 9800GX2 עדיף על ה - HD4870 (לא משנה איזו גרסה שלו כי הבדל בביצועים ביניהן באמת זניח) ב: CRYSIS,COJ,LP, HG:L, STALKER ו - COH.

ה - HD4870 עדיף ב - WIC DX10.

את שאר המשחקים הם מריצים על 60+ FPS אז ההבדלים ביניהם חסרי חשיבות, או שהם פשוט שווים בהם.

כל זה לפי הביקורת של XBIT שקישרתי אליה מוקדם יותר בדיון.

נ"ב:להריץ משחקים כמו: LP, HG:L,COH ו - WIC על DX10 זה מיותר כי מאבדים המון ביצועים ומקבלים את אותה איכות התמונה כמו ב - DX9 כי ההבדלים מינוריים כל כך שקשה להבחין בהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...