יום כיפור בפתח. צמים או לא? - עמוד 7 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יום כיפור בפתח. צמים או לא?

The Dom

צם ביום כיפור  

567 הצבעות

1. 1. צם ביום כיפור

Recommended Posts

אני אישית מכיר בנאדם, שאצלו במשפחה תמיד צמו אז וא גם צם כחלק מהמסורת המשפחתית.

שעבר דירה, החליט לא לצום ביום כיפור (רק פעם אחת).

To make a long story short . . .

כל הבית שלו נשרף ומאז הוא צם כל כיפור :silly:

וד"א, אני צם. והופתעתי לגלות שאחוז הצמים קטן מאחוז הלא צמים.

אז אתה כנראה לא מבלה מספיק זמן בפורום כללי\אקטואליה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 147
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

בתור אחד שגדל בבית דתי, אתה לא כזה אובייקטיבי. הדתיים מתנגדים לעשיה של... כל דבר ביום כיפור, או בשבת. זה כבר תלוי ברמת ההחמרה שלהם, אבל כל עוד אין עליך איסור לזוז בשבת, לא צריך להיות איסור לרכב על אופניים.

אותו סיפור לגבי חשמל- התירוץ לגבי חשמל הוא ש "אסור להדליק אש בשבת/חג", והחשמל בבית שלך מגיע מתחנת דלק ששורפת פחם.

-מה עם סוללות?

-מה עם מצברים?

-מה עם אנרגיה מתחדשת? (טורבינות רוח, מפלים וכו')

אני לא אכנס לזה, כי זה לא נושא הדיון- אבל נקודה למחשבה.

אם אתה רוצה לענות לי, תעשה את זה בפרטי, אני לא הולך לפתוח פה דיון על זה....

מה הקשר לאובייקטיבי? ציינתי בסה"כ שעל פי ההלכה נסיעה באופניים אסורה בכיפור, ושכל מי שנוסע באופניים במחשבה שזה מותר טועה.

גם אני ממש לא מתכוון להכנס פה לדיון כי אין פה דיון. ההורים שלי דתיים, מה שאומר שבתור ילד נאלצתי להיות דתי בעל כורחי. כיום אני ממש רחוק מהדת, ואני לא מתכוון להגן על אותם איסורים ומצוות שקשורים לכיפור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב שציינת שאתה לא דתי/חרדי.

כי בילבלת לגבי כל זה:

"כיום הצום הפך מיום אבל לחג, זאת אומרת שאנשים "משחקים" בלצום.

צום אמיתי כלל אלמנטים כגון שק עפר על הראש, בילוי זמן אישי עם אלוהים בתפילה וקריאת הכתובים במשך יום שלם, והכי חשוב - הקרבת קרבן על המזבח.

לפי התורה, בלי הקרבת הקרבן אין סליחת חטאים: (ויקרא י"ז 11) , נוסף על כך, בתורה אלוהים העניק לעם את יום כיפור לצורך כפרה על חטאי שגגה (במדבר ט"ו 27-29) , זאת אומרת חטאים שאינם בכוונה, כמוכם כמוני, כולנו איבדנו את תמימותינו וחוטאים גם ביודעין..."

תרצה הסבר כנס לפרטי.

אני מציע שתרגע, כי (שוב, בפעם האלף) התראד הזה יינעל בגללך בקרוב מאוד.

תפסיק לחפור, השאלה פשוטה: "צם, או לא צם", ולא הרבה מעבר לזה, בשביל כל הציטוטים וההרצאות האלה יש את "דת ואמונה".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה עם כבוד למשפחה?

מה עם טיהור הגוף?

מה עם התנסות?

כול אלה למשל יכולים להיות סיבות לצום

כל אלה סיבות טיפשיות בעיני:

1. אם המשפחה מכבדת אותך, היא לא תכריח אותך לצום, בין אם זה באמת בכפייה או פרצוף עקום. כמובן גם לא תזלול להם מול הפרצוף.

2. טיהור וניקוי הגוף, הוכח כמיתוס טיפשי. לפני שבועיים בערך ב "7 ימים" היום הרבה מיתוסים שהופרכו, זה היה אחד מהם.

3. התנסות? למה לי להתנסות בלהרעיב את עצמי בלי סיבה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בא מבית מסורתי ואני בכלל לא קשור לדת, שנה שעברה צמתי מתוך כבוד לבית שאני נמצא בו, השנה אני לא רוצה לצום, רק שאמא לא תהרוג אותי :errrr:

טוב מקסימום נעשה טוסטים במחסן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מכיר אנשים שצמים והם תכלס חרא של אנשים. ההתנהגות שלהם כלפי אנשים אחרים בלתי מכובדת בעליל וזה מה שמרגיז אותי יותר מהכל. "דרך ארץ קדמה לתורה", זה מה שצריך להבהיר להם. אני אישית לא צם, אבל אני מרגיש טוב עם עצמי כי אני יודע שאני בן אדם טוב בסך הכל ולא פוגע באנשים במכוון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מציע שתרגע, כי (שוב, בפעם האלף) התראד הזה יינעל בגללך בקרוב מאוד.

תפסיק לחפור, השאלה פשוטה: "צם, או לא צם", ולא הרבה מעבר לזה, בשביל כל הציטוטים וההרצאות האלה יש את "דת ואמונה".

אני מציע לך להירגע, אתה נטפל אלי? תראה הודעות של אחרים עוד לפני ,אתה עושה משהו בנידון?

בגלל זה כתבתי לו שיכנס לפרטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אתאיסטים צמים ביום כיפור.. מנצלים את ההזדמנות לרפא קצת את הגוף.

מסתבר שיש הרבה יתרונות לצום וזה מאד עוזר לגוף.. גם אני צם מדי פעם בימי כיפור אם כי לא באופן קבוע.

קראתי על זה פה: http://patit.co.il/article.aspx?id=49

משכנע אתם חושבים? :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה כבוד במשפחה בזה שאני מרעיב את עצמי ללא סיבה?

ואיך זה בדיוק מטהר את הגוף? להתנסות בלהרעיב את עצמי? יענו כמו אנורקסיה?

קיצור בולשיט, מה גם שיוצא פרק חדש של South park ביום רביעי, וזו כבר סיבה מעולה לא לצום.

גבר.

כבוד למשפחה, להזדהות איתם.כמו שתגיד שלא תרצה ללכת להלוויה של מישהו קרוב בגלל שאין לזה סיבה (שזו בעצם אותה סיבה לנחם, להזדהות).

יש אנשים שחושבים שבשבילם זה לטהר את הגוף ע"י כך שאתה לא מכניס כלום ואתה נותן לו פעם בשנה לפחות להתנקות, מספיק שאתה רק חושב ככה וזה מה שיהיה ו/או תרגיש.

אתה לא צריך ללכת עם הראש בקיר ולהגיד " לא צם, צום זה לדוסים"(ככה זה בערך נראה) זה לא מוציא אותך יותר גבר ואולי זה סתם כדי להראות ולהכנס לויכוח עם אנשים כמוני ואחרים, ולכן NO FURTHER COMMENT

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני לא סובל את התופעה הזאת. אנשים כופרים כל השנה ואז חושבים שע"י צום קליל של יממה וקצת הם יכפרו על שנה שלמה של חטאים.

חבל שהם שוכחים שצביעות זה חטא לא קטן.

בתנך לא כתוב שלאלוהים איכפת ממה שאתה מכנה "צביעות" מבחינה דתית, אלא כל מצווה שתעשה מבורכת היא. הבעיה היא קשר חטאים מוסריים בין אדם לחברו וחושבים כי ע"י ביצוע פולחנים שונים יסלחו לך כל חטאיך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...