יום כיפור בפתח. צמים או לא? - עמוד 5 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יום כיפור בפתח. צמים או לא?

The Dom

צם ביום כיפור  

567 הצבעות

1. 1. צם ביום כיפור

Recommended Posts

• תגובות 147
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

יש לי שאלה: אם מישהו מבקש ממך סליחה לפני יום כיפור אז אתה חייב לסלוח לו, או שהמנהג של בקשת סליחות זה רק כדי לצאת ידי חובה, ואתה לא חייב באמת להתכוון לזה שאתה מבקש סליחה?

התשובה היא חד משמעית - לא. לבקש סליחה, ובמיוחד כדי לצאת ידי חובה היא לא באמת בקשת סליחה ואולי בגבול החטא.

בנוסף, משום מה מקובל לחשוב שיום כיפור נועד ע"מ שאלוהים יסלח על חטאים שבין אדום לחברו - טעות. מטתו לכפר על עבירות בין אדם למקום, כלומר לאלוהים. ע"פ המסורת אלוהים הוא אל רחמן, אבל הוא לא יכול לכפר על בעיות בין שני אנשים, ולכן, הוא יסלח ואפילו די בקלות על עבירות בינו לבין האדם, אבל בין אדם לאדם - אין תחליף לבקשת סליחה ויום הכיפורים לא נועד לכפר על זה. נהוג לבקש סליחה לפני יום הכיפורים, אבל אין לזה באמת משמעות. סליחה צריך לבקש מאדם שפגעת בו במשך כל השנה ולא לפני יום כיפורים - מכיוון שזוהי אינה מטרתו של היום הזה.

אה, ואני צם. נכון, אני לא שומר שבת (מלבד פה ושם כמה דברים כמו גילוח), אבל אני כן מאמין בקדושת ובחשיבות היום הזה, גם לאנשים שלא שומרים שבת או מצוות חשבות אלו ואחרות. למה? כי זו האמונה שלי. אני לא אכנס לזה כי זה לא מטרת הדיון, אבל כמו שאמרו ויגידו - איש איש באמונתו יחיה. באותה מידה, אני לא אכריח מישהו אחר לצום, אבל אני כן כועס על אנשים שבאופן עקרוני נוסעים או עושים על האש בצורה כזאת שתפריע לציבור שכן שומר וצם. קצת כבוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור אחד שלא הולך לצום השנה, אני יכול להגיד- אלו שלא צמים וטורחים להודיע על זה לכל העולם בדרך צעקנית (על האש בפארק/אמצע הרחוב, מסיבות טראנס בבית וכו') זה גועל נפש.

רוב המדינה מכבדת את היום הזה, וגם אם אני לא צם- אני אעשה את זה בשקט, בבית, ואף אחד לא צריך לדעת......

מאיר- מתכוונים למכוניות. אין פסול בטיול אופניים גם ביום כיפור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאיר מתכוון לזה שהוא לא מבין מה הבעיה לנסוע במוכנית.

scorn,אני לא באמת הולך לעשות את זה. פשוט דבילי שאנשים שלא שמים ז*ן אלוהים מתחילים לצום וכאלה.

אני לא צם כי אין לי על מה לכפר,אנשים שפגעתי בהם קיבלו את התנצלותי בלי קשר לאיזה יום זה היה ובאלוהים אני לא מאמין ולא מתכוון עד שלא יוכח שהוא קיים אז אני ממש לא רואה סיבה שאני צריך לצום.

ואם כבר,אז למה שלא יהיה ההפך? מי שרוצה שיצום ומי שלא לא,למה יש פה כפייה דתית שחובבה לצום ביום הזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואם כבר,אז למה שלא יהיה ההפך? מי שרוצה שיצום ומי שלא לא,למה יש פה כפייה דתית שחובבה לצום ביום הזה?

אין ממש כפייה, אף אחד לא מחוייב לצום. זה פשוט נוהג, וזה כי היא מדינה עם צביון יהודי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אין כפייה למה סוגרים את כל החנויות?

עזוב חנויות

למה ילד בן 12 קורא לי נאצי אם אני מדבר בפלאפון?

נוהג מפגר.רוצים לצום תצומו בבית ותעזבו בשקט את אלה שלא.

זה שאני לא צם לא הופך אותי לפחות יהודי ממי שכן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור אחד שגדל בבית דתי תמיד אמרו לי שנסיעה באופניים עם שרשרת אסורה בשבת, כך שקל וחומר שהיא אסורה גם ביום כיפור.

בתור אחד שגדל בבית דתי, אתה לא כזה אובייקטיבי. הדתיים מתנגדים לעשיה של... כל דבר ביום כיפור, או בשבת. זה כבר תלוי ברמת ההחמרה שלהם, אבל כל עוד אין עליך איסור לזוז בשבת, לא צריך להיות איסור לרכב על אופניים.

אותו סיפור לגבי חשמל- התירוץ לגבי חשמל הוא ש "אסור להדליק אש בשבת/חג", והחשמל בבית שלך מגיע מתחנת דלק ששורפת פחם.

-מה עם סוללות?

-מה עם מצברים?

-מה עם אנרגיה מתחדשת? (טורבינות רוח, מפלים וכו')

אני לא אכנס לזה, כי זה לא נושא הדיון- אבל נקודה למחשבה.

אם אתה רוצה לענות לי, תעשה את זה בפרטי, אני לא הולך לפתוח פה דיון על זה....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחח דיון ענק! פשוט קרעתם אותי.

הלוואי והייתה לי מכונית משלי כי אני ממש בקטע של הדראגים אבל ההורים לא יתנו לי את שלהם, באסה.

בכל מקרה, יום כיפור יום משעמם ומעצבן, כולם פתאום נכנסים לפוזה של דתיים, אין מה לעשות, אבל מה שכן הפינגים יורדים משמעותית אז אני מניח שאני פשוט ישחק במחשב :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אין כפייה למה סוגרים את כל החנויות?

עזוב חנויות

למה ילד בן 12 קורא לי נאצי אם אני מדבר בפלאפון?

נוהג מפגר.רוצים לצום תצומו בבית ותעזבו בשקט את אלה שלא.

זה שאני לא צם לא הופך אותי לפחות יהודי ממי שכן

:xyxthumbs:

למזלי אני גר בסביבה פחות דתית, ולמעשה רוב השכבה שלי נוסעת באופניים, אוכלת, שותה ביום כיפור.

אבל עדיין חנויות נסגרות ביום כיפור למה? אני מבין מי שלא רוצה שלא יעבוד, אבל אם יש משהו שכן רוצה?

ומה הבעייה עם לאכול בחוץ, זה לא שאני מכריח את כולם לא לאכול ובעצמי עושה על האש, מי שרוצה שיוכל (?) מי שלא, עושה את זה מרצון והוא צריך להיות שלם עם החלטה שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ככה זה, כפייה דתית תמיד תיהיה בארץ לפחות ואני מסכים שלפעמים לא נחמד, אבל אין איך להתגבר על זה.

אגב, מספיק שלא עלית לתורה או שתביא לבית הספר סנדוויץ' לא כשר (לא מדבר על בשר לא כשר, אפילו חלב ובשר) כדי שייראו לך "נאצי". עצוב.

אני כנראה יצום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...