בעיית טמפ' עם Athlon 3000 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיית טמפ' עם Athlon 3000

yotam.m

Recommended Posts

יש לי בעיה די רצינית עם 3000 בסוקט 939, הטמפ' שלו מגיע ל-100 מעלות ללא שום מאמץ והמחשב נכבה.

הדבר קורה בביוס שכן אין לי שום אפשרות להתקין מכיוון שהמחשב נופל ברגע שהטמפ' עולה.

על המעבד מותקן גוף סטנדרטי נקי מאבק כמובן עם מאוורר של Glacialtech ב-2400RPM.

ניסיתי גם למזג את החדר כמה שאפשר בעזרת מזגן וכן להצמיד לו מאוורר ישירות לתוך המארז, לא משנה באיזה סיטואציה הטמפ' מטפסת ומגיעה לכ-100 מעלות והמחשב מכבה את עצמו.

המעבד הוא Athlon 3000 כמו שציינתי עם ה-A8V של ..

רעיונות? הצעות?

תודה לעוזרים. :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק המעבד מתחמם או גם הגוף קירור?

כדי לבדוק, שים אותו במאמץ ושים אצבע על הקירור. כשהמעבד מגיע ל100 מעלות תסתכל על האצבע - אם אין עליה כוויות דרגה 2 אז הגוף לא מתחמם. במקרה הזה כנראה שיש בעייה במגע בין המעבד לגוף . פרק אותו ותסתכל על המשחה התרמית שנשארה על הגוף. היא אמורה להעיד איזה מגע היה בין המעבד לגוף הקירור. מרח עוד משחה/תקן לפי הצורך.

יש משחה - נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק המעבד מתחמם או גם הגוף קירור?

כדי לבדוק, שים אותו במאמץ ושים אצבע על הקירור. כשהמעבד מגיע ל100 מעלות תסתכל על האצבע - אם אין עליה כוויות דרגה 2 אז הגוף לא מתחמם. במקרה הזה כנראה שיש בעייה במגע בין המעבד לגוף . פרק אותו ותסתכל על המשחה התרמית שנשארה על הגוף. היא אמורה להעיד איזה מגע היה בין המעבד לגוף הקירור. מרח עוד משחה/תקן לפי הצורך.

יש משחה - נכון?

אני מסכים עם התגובה שלך, רק רציתי להעיר ש-100 מעלות זו טמפרטורת המעבד ולא הקירור שיושב עליו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמובן שהטמפ' היא לא מה שאני ארגיש ביד.

הגוף אומנם לא ב-100 מעלות אך הוא חם.

הייתה משחה יבשה שהייתה מרוחה בצורה גרועה, ניקיתי אותה והעדפתי מגע של המעבד ישירות בצלע הקירור ולא דרך משחה שעבר זמנה.

אגב, הצלע יושבת מצויין על התושבת אין לה לאן לזוז אפילו לא מילימטר שמאלה או ימינה.

מה גם שניסיתי לקרר את המחשב זמנית בכל מיני רעיונות יצירתיים אך הטמפ' מטפסת ל-100 בכל מצב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה חייב להסכים איתי שגם עם גוף סטנדרטי וחוסר משחה לחלוטין לא מצדיק מצב של 100 מעלות וכיבוי המחשב בחוסר מאמץ מוחלט כשהמחשב עצמו נמצא במסך הביוס.

תאמין לי שאני מבין את חשיבותו של גוף איכותי ולכן במחשב הנוכחי שלי קיים ה-AC7 אבל שוב, במקרה הספציפי הזה אין הצדקה בכלל ל100 מעלות וכיבוי המחשב לחלוטין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא לא, יכול להיות לך מים ב$500 - אם אין מגע טוב בין המעבד לקירור יווצר בדיוק המצב שאתה מתאר כאן.

אני יודע שלפעמים אפשר לעבוד בלי משחה, אבל גם ראיתי מחשבים שפשוט לא עולים בלי משחה.

חוץ מזה, איך תסביר שהמעבד כל כך חם והגוף קר? הגיוני רק אם אין בינהם מגע טוב. וזה מה שמשחה באה לפתור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא אמרתי שהגוף קר.

כמובן שהטמפ' היא לא מה שאני ארגיש ביד.

הגוף אומנם לא ב-100 מעלות אך הוא חם.

אין שום מצב שנתקלתי בו בעולם שקרה מצב של טמפ' כל כך גבוה שלא היה משחה.

ה-Athlonים לא נחשבים כאלו חמים, כמו שאמרתי בדקתי את הגוף ביחס לתושבת ונראה שהוא יושב בצורה מהודקת מאוד.

אני עדיין לא משוכנע שיש סיכוי למשחה, אני יותר חושד במעבד עצמו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גוף הקירור יכול להיות חם בגלל שחם במארז. אם המעבד ב100 מעלות והגוף יושב טוב - הוא אמור להיות לא הרבה מתחת (אי אפשר להשאיר את היד על משהו מעל 50 מעלות).

אם זה לא המשחה, יש שתי אפשרויות:

כיוונת בכוונה את הVCORE בביוס להרבה מעל הdefault.

המעבד נדפק.

לגבי הראשון, תבדוק, זה שנייה.

לגבי השני, זה כל כך לא סביר, עד שאני אתפלא אם קרה כזה דבר בארץ. מעבד שלא עבר התעללות , פשוט לא נדפק כמה שנים אחרי שייצרו אותו. אם כבר יש מעבד דפוק - זה DOA.

קראתי פעם התכתבות של מנהלי IT. אמרו שכל מעבד דפוק שהם ראו היה DOA, וגם זה היה בודדים מתוך אלפי מחשבים שבאחריותם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל הכבוד לי הצלחתי לדפוק את המעבד :xyxthumbs:

בקשר לביוס איפסתי אותו כמה פעמים ה-VCORE לא יכול להיות מעל ברירת המחדל.

יכול להיות שזה קרה עוד קודם, בכל מקרה יכול להיות שאני אנסה להרכיב את ה-AC7 שלי למען הבדיקה.

אני כמעט בטוח שהמעבד שבק חיים וקצר כלשהו גורם לו להתחמם בלי סוף, אם הוא לא היה מגן על עצמו אני לא בטוח שהוא לא היה מגיע ל-200 :) הטמפ' מטפסת בקצב של מעלה וחצי עד 2 לשניה שזה אומר שפשוט משהו שם לא בסדר.

למרות שזה יהיה קשה שווה גם לנסות למצוא מעבד אחר בסוקט 939 ולנסות.

תודה בכל אופן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...