פאנבויז של nVidia? נא להיכנס.. - עמוד 8 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פאנבויז של nVidia? נא להיכנס..

ab_box

Recommended Posts

• תגובות 169
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אז אני מניח שאין לך נסיון עם NV?

תקשיב אחי בוא אני אגיד לך משהו, אני לא פאנבוי של אף חברה, אבל, לפני שבוע בערך הזמנתי מחשב הכולל HD4870.

אחרי מספר ימים התקשרתי לחנות וביקשתי שיחליפו לי ל GTX260 216 OC והוספתי 200 ש"ח, יודע למה?

כי אני אוברקלוקר.

אני רוצה כרטיס שיהיה מעולה לOC (אין לך מושג מה עשיתי עם הכרטיס שיש לי עכשיו, הוא כבר רואה שחור בעיניים), אין לי כח ליצור פרופילים כדי לשמור את הטמפרטורה נמוכה, אני ממש לא רוצה שהמחשב ירעיש כי הוא ממש ליד המיטה ואני לא רוצה את הבעיות שיש פה לאנשים שקנו אותו ואומרים שיש להם בעיות במשחקים ישנים, וכל מני נקודות שחורות. כמו כן פעם צריך לעדכן דרייבר ופעם צריך להחזיר אחורה אבל זה שטותי, רק לאחוז קטן מאוד של אנשים שקנו את הכרטיס זה קרה.

הנקודה שלי פה היא, אל תתנפל על אנשים שהם פנבואים של החברה הזאת או אחרת, הרבה פועלים בשיקול דעת אחר כמו שאני הסברתי לך את שיקול דעתי.

לשני הכרטיסים יש יתרונות וחסרונות אי אפשר להתווכח על זה לכן כאשר כרטיס אחד טוב במשהו, השני פחות טוב וההפך.

אנשים שירצו לקנות GTX260 216 שיקנו אותו, אנשים שרוצים HD4870 שיקנו אותו, אתה פשוט לא יכול לטעון שכשאנשים אחרים בוחרים ב GTX260 הם עושים טעות חמורה, כי זה לא נכון. אם יהיה מקרה שבו יהיה משהו שיתלבט בין אם זה כחלק ממפרט או רכישה נפרדת של הכרטיס בין שני הכרטיסים, לפי דעתי יש צורך לשאול אותו מה הוא מצפה מהכרטיס וככה נתאים לו את המתאים ביותר.

אני חושב שהדיון הזה קצת מיותר, משום שכאחד שהציע לעשרות אנשים את הכרטיס, היו לא מעט אנשים שדווקה העדיפו את ה GTX260 216 מסיבות כאלה ואחרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אני מניח שאין לך נסיון עם NV?

תקשיב אחי בוא אני אגיד לך משהו, אני לא פאנבוי של אף חברה, אבל, לפני שבוע בערך הזמנתי מחשב הכולל HD4870.

אחרי מספר ימים התקשרתי לחנות וביקשתי שיחליפו לי ל GTX260 216 OC והוספתי 200 ש"ח, יודע למה?

כי אני אוברקלוקר.

אני רוצה כרטיס שיהיה מעולה לOC (אין לך מושג מה עשיתי עם הכרטיס שיש לי עכשיו, הוא כבר רואה שחור בעיניים), אין לי כח ליצור פרופילים כדי לשמור את הטמפרטורה נמוכה, אני ממש לא רוצה שהמחשב ירעיש כי הוא ממש ליד המיטה ואני לא רוצה את הבעיות שיש פה לאנשים שקנו אותו ואומרים שיש להם בעיות במשחקים ישנים, וכל מני נקודות שחורות. כמו כן פעם צריך לעדכן דרייבר ופעם צריך להחזיר אחורה אבל זה שטותי, רק לאחוז קטן מאוד של אנשים שקנו את הכרטיס זה קרה.

הנקודה שלי פה היא, אל תתנפל על אנשים שהם פנבואים של החברה הזאת או אחרת, הרבה פועלים בשיקול דעת אחר כמו שאני הסברתי לך את שיקול דעתי.

לשני הכרטיסים יש יתרונות וחסרונות אי אפשר להתווכח על זה לכן כאשר כרטיס אחד טוב במשהו, השני פחות טוב וההפך.

אנשים שירצו לקנות GTX260 216 שיקנו אותו, אנשים שרוצים HD4870 שיקנו אותו, אתה פשוט לא יכול לטעון שכשאנשים אחרים בוחרים ב GTX260 הם עושים טעות חמורה, כי זה לא נכון. אם יהיה מקרה שבו יהיה משהו שיתלבט בין אם זה כחלק ממפרט או רכישה נפרדת של הכרטיס בין שני הכרטיסים, לפי דעתי יש צורך לשאול אותו מה הוא מצפה מהכרטיס וככה נתאים לו את המתאים ביותר.

אני חושב שהדיון הזה קצת מיותר, משום שכאחד שהציע לעשרות אנשים את הכרטיס, היו לא מעט אנשים שדווקה העדיפו את ה GTX260 216 מסיבות כאלה ואחרות.

גם ה260GTX וגם הHD4870 טובים לאוברקלוק כמעט באותה מידה, יש יתרון קל כמובן ל260GTX, כמובן שאיך שאתה בוחר ורוצה אבל בתכלס גם אם היתי אוברקלוקר הייתי בוחר ללא ספק בHD4870 + צד שלישי עם היטפייאפים, וככה לא רק שהייתה לי טמפ' מעולה מלכתחילה אלא גם הייתי יכול לטחון בOC, ותאמין לי שאין הבדל כזה גדול בין OC שתעשה ל260GTX 216 לבין OC שתעשה לHD4670 ודווקא היה לי לא מעט כרטיסי NV בעבר, זה שהיה לפני זה X1650 לא אומר כלום, כי לפני זה היה לי גם 7300GT ולפני זה היה לי FX5200 ולפני MX 200 ועוד הרבה אחורה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למרות שבפועל יצא לי לראות את ה GTX260 מגיע למהירויות שעון גבוהות יותר, אבל התוצאה הסופית של ה OC לא משתנה בסדר גודל כזה בין ה HD4870 לבין ה GTX260 שיצדיק את הקניה של אחד מהם.

לזה שאמר שקנה את ה GTX260 בגלל שהוא אובקלוקר, עשית טעות, כי אם זה התחום שלך אתה צריך לדעת שאי אפשר לעשות VMOD לכרטיסי החדשים ככה ש:

א) אתה לא באמת אובקלוקר

ב) אתה אוברקלוקר מתחיל - כדאי לך לעיין בפורומים ייעודיים וללמוד קצת

ג) אין לך מושג מה אתה מדבר, קראת כמה פוסטים של URIB והחלטת שGTX260 טוב יותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי צריך VMOD לכרטיס המדובר ובכלל ? כל הקטע זה לעשות את ה-OC בקלות \ לסחוט את הכרטיס (ויש מיץ) מבלי לחפור בפורומים ולסכן אחריות.

והתוצאות מדברות בעד עצמן. כבר ראינו גרף של ממוצע תוספת ה-mhz ל-2 הכרטיסים, מדגימות המשתמשים (וכולם שם אוברקלוקרים).

ולפני שנחזור ל"עשיתי OC 40% אני מלך", התוצאות הקיצוניות הרי כלולות בממוצע. (ז"א התוצאות הקיצוניות עדיין יהיו עדיפות עם gtx260)

יחד עם זאת, לא נתעלם מהעובדה של-4850 שיפור ממוצע של כ- 20% למהירות ו-14% לזכרונות (לעומת 17% ו-14% ל-9800gtx+)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למרות שבפועל יצא לי לראות את ה GTX260 מגיע למהירויות שעון גבוהות יותר, אבל התוצאה הסופית של ה OC לא משתנה בסדר גודל כזה בין ה HD4870 לבין ה GTX260 שיצדיק את הקניה של אחד מהם.

לזה שאמר שקנה את ה GTX260 בגלל שהוא אובקלוקר, עשית טעות, כי אם זה התחום שלך אתה צריך לדעת שאי אפשר לעשות VMOD לכרטיסי NVIDIA החדשים ככה ש:

א) אתה לא באמת אובקלוקר

ב) אתה אוברקלוקר מתחיל - כדאי לך לעיין בפורומים ייעודיים וללמוד קצת

ג) אין לך מושג מה אתה מדבר, קראת כמה פוסטים של URIB והחלטת שGTX260 טוב יותר

בדיוק על זה דיברתי. אי אפשר להגיד למשהו שעצם זה שהוא קנה GTX260 שהוא עשה טעות.

ניתן להגיע לאוברקלוק עם GTX260 216 הרבה יותר גבוה מאשר HD4870 ואלו עובדות.

א) מה זאת אומרת אני לא באמת אוברקלוקר? אני מניח שאתה יודע, כלומר אם הייתי אוברקלוקר אמיתי הייתי מתעסק פיזית עם הכרטיס נכון?

ב) מי אתה שתקרא לי אוברקלוקר מתחיל? ומה הקשר ל VMOD? אני מדבר פה סה"כ על העלאת התדרים ושהטמפרטורה והשקט יהיו סבירים.

ג) אני לא מתבסס על שום פוסטים, וראית שאני כתבתי איפשהו שGTX260 טוב יותר ב HD4870? קרא בבקשה את ההודעה שלי שנית אם לא הבנת את הנקודה.

אתם מתבססים פה על "HD4870 הוא כרטיס זול יותר ולפעמים מתעלה על הביצועים של GTX260" ומתעלמים מכל שאר החסרונות ומתמקדים על החסרונות של GTX260.

לגבי האוברקלוק, מי ש"באמת מבין" (עזבו אותי, אני סתם נוב בדברים האלה ואין לי שמץ על מה אני מדבר...) יודע שתדר הליבה מעלה יותר FPS מאשר תדר של זיכרונות (ולא, לא מזיז לי ה שממנו ATI מתלהבת כ"כ, זה לא משהו שהקפיץ את הביצועים באופן דרמתי).

לכן, אני חושב שאם יהיה ל GTX260 216 רציני, הוא ישיג בהפרש מכובד את ה HD4870, גם כאשר זה נמצא ב OC.

לגבי הבאנצ'ים, הם סה"כ מראים כרטיס אחד מתוך מיליונים שיש בשוק, כל כרטיס שונה מהשני במספרי אחוזים ככה שאם תקנו בדיוק אותה מערכת שעליה עשו את הבנצ' אתם תראו שלא תקבלו בדיוק אותם תוצאות משהו שיש הרבה פקטורים שמשפיעים, לכן מבחינתי כל הגרפים מראים רק פרספקטיבה כללית על רכיב מסויים, ואם ההבדלים הם כמה FPS לשם וכמה FSP לצד השני, זה כבר ממש לא משנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כאדם הגיוני, כאשר מישהו אומר לי שהוא אוברקלוקר, אני מניח שיש לו את הידע והניסיון בשביל לעשות OC.

להעלות דרך הדריבר מגההרצים לא נקרא להיות אובקלוקר, כמו שלהחליף מים במכונית לא נקרא להיות טכנאי מכוניות.

יש הרבה פרמטרים שמשפיעים על התוצאה הסופית של האוברקלוק, כאשר אחד החשובים ביותר אם לא הכי חשוב הוא רוחב פס הזיכרונות - כדי להמחיש את זה, נסה לדמיין נהר ובסופו פתח, ככל שהפתח יהיה גדול יותר אז יזרמו יותר מים - זה בדיוק מה שהזיכרונות או במילה היותר מקצועית Framebuffer עושים - שולטים על זרימת המידע לליבה של כרטיס המסך.

הדרך הפשוטה, והזולה ביותר להגדיל ביצועים היא להגדיל את ה Framebuffer, כמובן יש גם הגבלה לדרך הזאת, כי יש לך כמות מידע נתונה (כלומר קבועה), אבל כאן בא הטכנולוגיה, שמאפשרת להזרים את אותה כמות מידע כמעט פי 2 מהר יותר בהשוואה ל GDDR3 וזה תורם לשיפור גדול בביצועים.

אפילו האתר שידוע בחיבתו לחברת תומך בזה ואפשר לראות בבירור כי ה HD4870 מוביל על פני ה GTX260+

http://www.guru3d.com/article/amd-ati-radeon-hd-4870-1024mb-review/9

נניח שהבנת את הנקודה הזאת, עכשיו תנסה לחשוב מה קורה אם עושים לזיכרונות? מגדילים את רוחב הפס!

ראה פלא, גם הביצועים גדלים בהתאם :o (בלי להיעלב)

עכשיו לנקודה האחרונה, ה VMOD.

השם המלא הוא Voltage Modification והמוד הזה בא להעניק את הכוח הדרוש לזיכרונות ולליבת הכרטיס כדי להעלות תדרים, כן כן, בדיוק כמו שאתה מעלה את המתח למעבד כאשר אתה עושה (במידה ואתה באמת, יודע משהו באוברקלוקינג) ככה אתה מעלה את המתח למעבד הכרטיס מסך, ומקבל תוצאות בהתאם :xyxthumbs:

נכון, זה לא כמו להגרור סמן ולהגדיל את המגההרצים בלי לחשוב על שום דבר, אבל מכאן התואר - אוברקלוקר מה שמרמז, אפילו בקצת, שיש לך את הידע הדרוש להתעסק עם חומרה ולא לשרוף\לקצר או להרוס אותה בכל דרך אחרת.

(תמיד יש את הפאטי שחושב שאם עושים OC אי אפשר לראות את זה ויתנו לו לממש אחראיות :s05:)

לסיכום,

[*] ה HD4870 1GB נכון לעכשיו עולה פחות מה GTX260+ בישראל ומציע ביצועים טובים ממנו (ב 5 מתוך 6 משחקים).

[*] לבעלי האינטרס באוברקלוקינג, ה HD4870 מאפשר לעשות את מה שכל אובקלוקר רציני חולם עליו, וזה העלאת מתח הליבה והזיכרונות מבלי להשפיע על שאר רכיבי המערכת - כמו כן כבר היום קיימים כרטיסים אשר באים עם 3 Phase Power Managment שמאפשר העלאת המתח דרך צריבת , אפילו בלי להתעסק עם הכרטיס מסך פיזית.

אני מסכים שזה לא פשוט כמו לגרור סמן ולהעלות מגה הרצים, אך עם הפשטות באות הבעיות, כמו שלא מעט אנשים שמו לב בארצנו החמה אובקלוקינג ללא ידע יכול להביא לתקלות ובעיות שונות.

שיהיה לכולם חג שמח ותשחקו CRYSIS על INSANELY HIGH.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה נקודות בהקשר למה שרשמת:

* ידוע שהעלאת מהירות הליבה משפיעה הרבה יותר על הביצועים מאשר העלאת מהירות הזכרונות. לא משנה כמה סיפורים תספר על רוחב פס.

* הטכנולוגיה gddr5 מן הסתם כלולה בביצועים הסופיים של הכרטיס. זה לא איזה EXTRA שאתה מקבל בנוסף לביצועים.

אז אולי OC לזכרונות מתייעל אבל אל תצפה לשיפור FPS ניכר כתוצאה מכך. (השיפור מתגמד לעומת השיפור בהכפלת נפח הזכרון ל-1GB למשל)

* 4870 1GB ממש לא עולה פחות (לפחות ממה שראיתי הוא עולה יותר).

ובכלל לא דובר על דגם זה (אתה משחיל אותו למשוואה כאילו זה היה נושא השיחה)

* אתה מקשר להשוואה שאפילו לא קראת. בהשוואה שהבאת ה-gtx260 216 בסטוק מנצח ב 6 מתוך 8 משחקים נבדקים את ה-4870-512mb.

מול ה-1gb הוא שווה, כאשר כל אחד מנצח ב-2 משחקים ו"משתווים" בשאר ה-4 (בהם ה-gtx מוביל ברזולוציות עד 16x12 ומפסיד מ-19x12)

* VMOD ע"י צריבת ביוס אפשרי בכרטיסי Nvidia כבר שנים על גבי שנים. ואם מדברים על נזק,

הרי נזק כתוצאה מהעלאת מתחים הרבה יותר שכיח מהרמת תדרים בלבד.

* אם רק מעלים תדרים בתוכנה (ללא VMOD) אין שום דרך לגלות שעשית OC (כל עוד לא עשית OC או העלת מתחים בביוס)

אגב, אני מכיר בחור מפורום זה שהרים מתחים לזכרונות של ה-4850 לצורך העניין - והכרטיס נשרף.

בלי קשר, זאת עוד השוואה טובה עם מינימום מקסימום וממוצע FPS, ל-2 דגמי OC של gtx260 216 אל מול 4870 512mb.

http://www.driverheaven.net/reviews.php?reviewid=636&pageid=15

מבחינת OC, אפשר לומר שOC כזה "מובטח" לך בהזזת הסליידר עם גרסאת stock. (צר לי שלא מצאתי השוואה דומה אל מול 4870 ב-OC)

אבל אני מסכים עם דבר אחד שאמרת - חג שמח!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב, מן הסתם אם לזיכרון אין היטסינק מתאים אז הוא יישרף, אם יש לך דרך לקרר אותו כמו שצריך אז זאת לא צריכה להיות בעיה אם אתה מעלה מעט מתח לצורך OC

נכון, אבל עדיין במידה ויקרה משהו 100% פגה לך האחריות משום שראו שהתעסקת עם המתח.

Aternus Sicarius אל תנסה להיות לי פה גאון ולהסביר מה זה כל דבר, כי אתה לא היחידי שמבין בחומרה (אם בכלל..).

גם אם יהיה ל ATI זיכרון GDDR6, ע"י העלאת תדר ליבה של כרטיס אחר בעל זיכרון GDDR3 הביצועים יהיו לטובתו.

עובדה שלדוגמא לכרטיס שלי העלאתי את תדר הזיכרון ב 150 וקיבלתי רק איזה פריים אחד בקושי תוספת ב , אבל כאשר העלאתי את תדר הליבה ב135, קיבלתי תוספת של 2 פריימים ברוב הבדיקות.

הדיון פה הוא לא על OC אלא על שני הכרטיסים, אתה בעצמך שלחת לינק למקום הספציפי שבו HD4870 מביס את ה GTX260 ולא שמת לב שבשאר בעמודים ה GTX260 מביס.

לא משנה מה תגידו, GTX260 216 ו HD4870 מתמודדים ראש בראש לכן אין טעם לנסות לשכנע לקנות כרטיס אחד על פני השני מבלי לדעת מה הרצונות של אותו אדם לעשות עם אותו כרטיס ומה הוא מצפה ממנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...