שאלה בקשר להגברת האוזניות שלי - עמוד 2 - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה בקשר להגברת האוזניות שלי

Lyor

Recommended Posts

הגעתי למסקנה מסוימת עם כבלים (היא רק שלי וכל אחד יכול לחלוק עליה)

כבל קואקסיאלי סטנדרטי שהגיע עם הOMZ שלי (שאני בטוח שלא שווה יותר מ5$) נשמע בדיוק אותו דבר כמו כבל שחבר הכין.

אני משתמש בכבל שהחבר הכין כי הוא נראה לי יותר עמיד ובנוי טוב, מבחינת "שרידות" אם אפשר לקרוא לזה כך.

ליאור, כבל קואקסיאלי קצת שונה במבנהו מRCA רגיל, אבל גם כבל צהוב משמש כקואקסיאלי ואני בטוח מבחינתי שאין הבדל עם כבל יקר יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מסכים פה דווקא.

נכון שזה דיגטלי ושזה 1-0 וכו'.

אבל

אני משתמש בכבל דיגטלי איכותי מאוד שהגיע עם OMZ 4.2 החדיש שלי ;D

(אין את זה אפילו באתר של אורי, וזה גם גרסה אפילו משופרת של 4.2 - בהחלט DAC מדהים)

ולדעתי יש הבדלים בין כבל דיגטלי איכותי לכבל של כמה שקלים.

אם כי, אני לא בטוח שבמערכת לא סופר רצינית, ישמעו את זה, כלומר בין כבל זול לבין כבל של 100+ דולר כן תבחין בהבדל

אבל בין כבל של 50 דולר לכבל של 500, אני כבר לא יודע.

ודרך אגב

אפשר עם כל כבל לעשות COAX - אבל כן יוריד מהאיכות, כי צריך 75OHM וכו', לכן עדיף כבל ייעודי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדקת את זה, כי לא ראיתי מושג של השוואה בהודעה שלך. רק ציינת שהכבל הדיגיטלי שלך איכותי מאוד, אתה בטוח שהוא איכותי? או שהוא פשוט עושה את העבודה שלו? שהיא להעביר 0 ו-1 וזה לא צריך לעלות יותר מ50 שקל בהגזמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יאללה אין כמו ויכוח כבלים כדי לעשות שבת מעניינת ;D

(נו תמיד מגיעים לויכוח הזה, וכל אחד יגיד אחרת)

הגעתי למסקנה שהעולם מתחלק לשלושה סוגי אנשים:

1) כבל הוא כבל, מצידי תביא לי כבל ב50 שקל ויספק אותי מעל ומעבר, לרוב יש פה קבוצה של אני מקצוע, מהנדסי חשמל, פיסקאים וכו', כולם מאמנים שאם המתמטיקה שלהם נכונה, אז אין משמעות בכלל לכבלים וכולם אותו הדבר (וגם ינסו להוכיח לכם את זה)

2) חושבים שכבלים משנים קצת, אבל לא מעבר לרמה של שוני רציני או שווה השקעה - אלו ישיקיעו כבר כמה מאות שקלים גם על כבלים (מקסימום) - לרוב הם קונים כבלים של החברות המכורות כמו MONSTER לדוגמא.

3) אודיופילים משוגעים (אנוכי בין היתר) - כעומק הכיס ככה מחיר הכבלים, מסוגלים להוציע אלפי דולרים על מטר אחד של כבל.

מי צודק פה?

אם הייתי יודע כבר הייתי חוסך לעצמי הרבה כסף וטרחה ;)

והכבל שיש לי - זה כבל שאורי הכין לי (בונה הOMZ) שמבוסס על הX-1 שלו שעולה (כיום) קרוב ל400 דולר למטר.(לי עשה מחיר ממש טוב עליו בכל מקרה !!)

אז לדעתי הוא איכותי.

אבל לא אומר שזה הכי איכותי בעולם, ובהחלט אשמח לבדוק עוד סוגים :)

שוב

אני לא טוען שצריך להשתגע ולהוציא סכומי עתק על כבלים, אבל אם יש לך מערכת מאוד רצינית, כן זה משפר.

וזהו

מבחינתי אין פה ויכוח בכלל, כבלים משנים!

נקודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני שוב שואל - בדקת? השוואת?

[br]פורסם בתאריך: 26.09.2008 בשעה 23:07:39

שים לב, לא דיברתי על כבלים אנלוגיים, שכאן יכולים להיות הבדלים אתה צודק חלקית.

אבל בכבל שאמור להעביר 1 ו-0 ? איפה ההגיון פה? מה אמור להיות איכותי בו? הסיכוך? החיבור המוזהב?

איך כבל קואקסיאלי יכול להיות כל כך יקר? איך? איך? איך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי

יש מספר הסברים.

תראה זה שמשהו הוא 1-0 לא אומר שהמידע תמיד עובר כמו שצריך.

לדוגמא

אם יש הפרעות חשמליות מבחוץ, יכולות לגרום לתקלות - כתוצאה מכך תשמע דבר שקרוי JITTER

כמו כן

יש עוד הפרעות שיכולות להכנס מבחוץ

אחרי זה יש נושא המחברים - אם הם איכותיים יותר, יש פחות בעיות.

כמו כן, אם מדובר באורכים גדולים, הפרעות עוד יותר משמעותיות.

אני מסכים שמכל הכבלים (חשמל ואנלוגי), הייתי משקיע דבר אחרון בדגיטלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, מחברים מציפוי זהב או נחושת יהיו מספיק טובים, כל מה שצריך זה מקסימום מגע עם הinput וזה לכבל ב 2 שקל יש.

הפרעות חשמליות קשורות ב99% מהמקרים ממגבר או מקור (וגם כאן רק אם הם ממש גרועים), כמו כן אני מסכים שלמשל חיבור דיגיטלי מהמחשב יכול ליצור בעיות, בין אם זה , אופטי וקואקס.

לגבי אורך, רוב האנשים המשכילים (מלבד בארצנו) מבינים שאורך=בעיות אז פשוט לא מתעסקים עם זה ומרכזים את המרכז מדיה שלהם בקרבה יחסית.

פתרון אחר זה המזרימים האלחוטיים.

אבל בחייאת דינאק, בשביל שכל התנאים שציינתי יהיו מושלמים, לא צריך כבל "איכותי", צריך כבל נורמלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה

אני מסכים איתך שכבל ב100 שקל נניח יתן לך איכות מדהימה ויקרב אותך ב99 אחוז לכבל של 500 דולר.

אבל

אתה יודע - אודיופילים תמיד רוצים את ה"עוד קצת" הזה.

ועל כן משלמים מחירים גבוהים!

:(

חוץ מזה

כבלים איכותיים נותנים דברים כמו אחריות לכל החיים, אפשרות שדרוג תמידית (נניח יצא כבל חדש בסדרה), באים עם קופסה מהודרת (טוב זה שטותי אבל עדיין), ואתה יכול להיות בטוח ב100 אחוז שיש לך מוצר איכותי שיעביר אות בצורה מושלמת.

סה"כ

שאדם קונה כבל ב500 דולר למטר או יותר, הוא שומר עליו כמו על הDAC או CDP שלו, והכבלים האלו נשארים איתו שנים רבות ועוברים יותר ממערכת אחת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אם אני אפריד את הכבל ווידאו של הRCA שלי מהאדום והלבן (כבל שעלה לי 100 שקל ל3 מטר, אז יש טיפה של איכות) אני אהייה מסודר בת'כלס

או שזה ממש לא תקין לעשות זאת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...