שאלה בקשר להגברת האוזניות שלי - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה בקשר להגברת האוזניות שלי

Lyor

Recommended Posts

קניתי לא מזמן את HD555 ורציתי לדעת באיזו דרך אני אוכל לנצל יותר טוב אותם (פחות בשביל משחקים ויותר למוזיקה, אבל זה בטח כבר ידוע).

אני מתלבט כרגע אם לקנות כרטיס קול כמו הסידרה האיכותית של אסוס(D2X ואחיו הקטנים), לבין רסיבר פשוט אבל סטנדרטי.

מה יגביר/ינצל אותם יותר משמעותית? (אגב אני לא מוכן להשקיע במגבר ייעודי מכיוון שאני לא ממש מבין בתחום וגם אין לי ממש תקציב לזה כרגע).

נ.ב.

ניסיתי פעם לחבר אותם לרסיבר שיש לי בבית אבל הוא לא נשמע לי כמו מגבר כל כך אידאלי,

זתומרת הוא היה יכול לגביר את הווליום אבל ככל שהגברתי יותר אז הוא רק עיווט ולכן יש לי נטייה ללכת על כרטיס קול איכותי (בגלל הביקורות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה שאלות וכו' בפוסט אחד :silly:

בכל מקרה

תראה, אלו לא ממש "קשות"

כלומר

כרטיס קול או רסיבר או אפילו נגן דיסקים יוכלו להניע אותם בלי בעיה.

וכנל לHD595 (שכרגע יש לי אותן)

מה שכן, מגבר בהחלט יתרום וישפר ביצועים (כלומר לא רק שתוכל להגיע ליותר וולים - אלא דברים ישמעו יותר טוב)

גם רסיבר וגם מגבר תהיה צריך לחבר למחשב.

ולשם כך תהיה צריך כרטיס קול (אולי עבור רסיבר עם כניסה דיגטלית וכו' אז לא)

אני אישית הייתי הולך על הD2X כרגע במקומך (שהוא גם טוב למשחקים וגם למוסיקה)

ובעתיד משדרג ומוסיף מגבר אם אתה רוצה (ממש לא חובה)

והמלצה שלי לגבי מגבר אוזניות מעולה (אבל ממש מעולה) ומחיר נפלא (מתחרה בקלות עם כאלו שעולים פי כמה)

זה מגבר AQUA של אסף.

בחור ישראלי שבונה אותו.

http://aqua-audio.com/head.html

אתה מוזמן להתרשם ולדבר איתו ואולי להזמין גם כן :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה שאלות וכו' בפוסט אחד :silly:

בכל מקרה

תראה, אלו לא ממש "קשות"

כלומר

כרטיס קול או רסיבר או אפילו נגן דיסקים יוכלו להניע אותם בלי בעיה.

וכנל לHD595 (שכרגע יש לי אותן)

מה שכן, מגבר בהחלט יתרום וישפר ביצועים (כלומר לא רק שתוכל להגיע ליותר וולים - אלא דברים ישמעו יותר טוב)

גם רסיבר וגם מגבר תהיה צריך לחבר למחשב.

ולשם כך תהיה צריך כרטיס קול (אולי עבור רסיבר עם כניסה דיגטלית וכו' אז לא)

אני אישית הייתי הולך על הD2X כרגע במקומך (שהוא גם טוב למשחקים וגם למוסיקה)

ובעתיד משדרג ומוסיף מגבר אם אתה רוצה (ממש לא חובה)

והמלצה שלי לגבי מגבר אוזניות מעולה (אבל ממש מעולה) ומחיר נפלא (מתחרה בקלות עם כאלו שעולים פי כמה)

זה מגבר AQUA של אסף.

בחור ישראלי שבונה אותו.

http://aqua-audio.com/head.html

אתה מוזמן להתרשם ולדבר איתו ואולי להזמין גם כן :)

לפי מה שהבנתי ממך (נראה לי)

אתה אומר בעצם שכדאי פשוט לקנות את הD2X בשביל לשמוע מהמחשב.

אבל אם אני רוצה מהרסיבר אז לקנות כרטיס קול אולי טיפה פחות אייכותי וייקר מהD2X כמו של

קרייאטיב עם יציאה אופטית (מפני שאין שום יציאה כזאת בD2X (לעזאזל :pissed:)).

אני צודק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל

יש לו יציאה אופטית!

אתה מתכון לדיגטלית

כלומר, יש לו דיגטלית, ואפשר לחבר אליה גם אופטי וגם קוקס (אותו הדבר, לא נכנס פה לויכוח מי ומה, אבל מבחינתנו זה אותו הדבר)

וכן

לדעתי אם אתה רוצה להשתמש במחשב בתור מקור שמע, קנה D2X.

אם יש לך DAC חיצוני, כלומר רסיבר איכותי מאוד שיעשה העבודה, אז אפשר משהו פחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחי, אין לו יציאה אופטית (זאת שמעבירה אורות אדומים כאלה כמו LED)

בקשר לקאוקסאלי, אני לא יודע אם יש אבל אם אפשר לשאול (סליחה מראש על הבורות) מה ההבדל בין קאוקסלי לאופטי?

ומה זה בכלל יצאה דיגיטלית?.... על זה עוד לא שמעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה עושה מיקס מהכל (איפה אנטולי שיתחיל לצעוק פה על כולם ולהשתגע מרוב שהוא נותן תמיד את ההסברים פה?!)

;D

תראה

יש סוג יציאה אחת ויחידה שמעבירה אותות דיגטלים ככה שכל הכרטיס לא עושה כלום (נניח אתה שומע , אז יוצא , בלי שום כלום עליו) - וזה יציאה דיגטלית

(טוב זה לא לגמרי מדוייק, יש עוד סוגים , אבל ממש נדירים ולא במחשב האישי לרוב ובטח שלא בכרטיסים במחירים האלו)

תחשוב על זה כמו (די קרוב האמת)

כלומר

אין הבדל בין היציאה הזאתי לבין נניח להעביר מידע לכונן הקשיח שלך או משהו כזה.

לעומת נניח יציאה אנלוגית רגילה שמכילה כבר "סאונד"

כלומר אות אנלוגי לחלוטין (שאי אפשר לעשות איתו כבר הרבה חוץ מלשלוח אותו למגבר או אוזנייה)

לכן אתה משתמש ביציאה דיגטלית כדי להעביר אותו דיגטלי (1 ואפס) לDAC.

זה גם למה האיכות לא תשתנה הרבה כתלות בכבלים או בסוגים (טוב לא מדוייק לגמרי, אבל אין לי כוח עכשו לויכוחי כבלים, ואני בטוח שאתה לא רוצה להשקיע בכבל של אלפי שקלים כשפועל לא תקבל שיפור, ובטח שלא תקבל בהתחשב בציוד קצה שיש לך, עדיף להשקיע את זה במערכת מאשר בכבל וזה כל אחד יגיד לך)

אוקיי עכשו נחזור לכרטיס.

לכרטיס יש יציאה דיגטלית קוקסיאילית

זאתי יציאה מעולה!

פשוט מעולה.

אופטי יכול להתחבר גם כן אליו, יש כמו כזה "פלסטיק" שפשוט מתלבש על הכבל ומבצע המרה או משהו, בקיצור זה פועל בלי בעיה.

בקיצור

אל תקנה כרטיס X או Y בגלל זה

ותאכלס כל כרטיס כיום מכיל יציאה כזאתי

ובכלל אם אתה הולך להשתמש בכזאתי יציאה, והולך לשים DAC חיצוני (שיעשה את המעבר מ1 ואפס לאנלוגי - כי בלי זה לא תשמע כלום גם עם מגבר של מליון דולר), אז אתה לא חייב כרטיס מאוד איכותי.

ולדעתי

הקניה הכי משתלמת (וזה גם אחרים יגידו לך)

זה D2 או D2X

כרטיס מעולה עם DAC שמתחרה עם הרבה חיצוניים באיכות שלו.

רק תחבר לו מגבר נניח בעתיד (יש לו יכולת פנימית לא רעה בכלל כפי שציינתי כבר)

ותחבר .

לדעתי זה התחלה מעולה לקבל צליל מעולה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תסביר לי איפה אתה רואה פה יציאה קאוקסלית?

http://hwzone.co.il/reviews-files/xonar/xonar_3083.jpg

דבר שני, גם אם היציאה הזאת הייתה יכולה להתחבר לכבל אופטי אז איפה אני יכול להסיג מתאם כזה כמו שאמרת? (או שעדיף כבר לקנות את הכבל הקאוקסלי ולסגור עניין... נשמע לי יותר טוב).

בכל מקרה, אז אתה בטוח שיש חיבור קאוקסלי לרסיבר שמתפקד כמו הכבל האופטי?(הרסיבר שלי בערך משנת 2002).

נ.ב.

תירגע, זה לא טוב ללחץ דם שלך! :silly:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי אחי סבבה.

עכשיו סתם שאלה, מה יותר טוב (עניין של עקרון) SPDIF או יציאה אופטית "אמיתית"?, פשוט לפי מה שהבנתי

הכבלים האופטית של היום הם הדור הבא בעידן העברת המיידע וכל שאל הירקות. לכן יש שמועות שיירדו המחירים שלהם הם יחליפו את כל

ההתקנים כמעת בשוק (אפילו USB) מפני שהם מעבירים אות דיגיטלי לחלוטין ועם 0% הפרעות (חיצוניות).

ואז אתה בא אלי ואומר לי שכבל שנראה כמו RCA יכול להעביר בערך אותה כמות מיידע באותה הרמה נשמע לי קצת לא הגיוני...

אז השאלה שלי היא פשוטה, האם עדיף בכל זאת לשים את המתאם או להשתמש ישר ביציאה הקאוקס' (במידה והוא יותר טוב).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאני אבין נכון,

מה שאתה שואל בעצם, זה מה עדיף

כבל אופטי לעומת כבל קוקסילי ?

ולגבי יציאות, יש כרטיסים עם יציאות אופטיות ישר, ויש כאלו עם SPDIF שזה בעצם שניהים.

מבחינתך זה פחות משנה, וחשוב לקנות כרטיס מעולה ואיכותי, אם היציאה היא אופטית אמיתית או לא, זה יחסית שולי, גם ככה הרבה יציאות שנראות אופטיות אמיתיות, מכילות בפנים אותו הדבר במילא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקיצור, כדי לנצל מקסימום יכולת כרגע עדיף שאקנה את DX2 למחשב ולקנות מאיפשהו כבל קאוקסלי?!

שאלה אחרונה (אני מקווה :))

עד כמה החוויה תשתפר בשימוש עם הכרטיס הזה...?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרגע לדעתי הדבר הכי טוב מבחינתך יהיה אכן לקנות D2X או D2 (שניהים מעולים - הD2X אולי רק מתחבר לחיבור נוח יותר)

ומי אמר לקנות כבל קאוקסילי?

אני דווקא במקומך הייתי מנסה כבל אופטי.

ולגבי חוויה - אחלה כרטיס.

ישפר לך בהרבה לדעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין בעיה.

עוד דבר

אני אישית מעדיף כבלים קוקסיאלים מאשר אופטיים.

נכון שעבור מחשב לרוב אופטי עדיף כי הוא פחות רגיש ל"רעשים של חשמל"

אבל מצד שני, קוקסיאלי פחות רגיש לJITTERING (חפש ברשת אם לא יודע מה זה)

וניתן גם למצוא כבלים מאוד מאוד איכותיים של קוקסיאלי.

כמו כן, הוא הרבה יותר עבה ופחות רגיש מאשר אופטי שכל דבר קטן יכול להרוס אותו, ואין את ההמרה הכפולה (מן המקור וביעד)

איך אני?

;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...