שיטה מומלצת לקנייה מ-trade zone או YAD2 מבלי לפול בפח - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שיטה מומלצת לקנייה מ-trade zone או YAD2 מבלי לפול בפח

f16

Recommended Posts

אתם מפספסים פה הנחת ייסוד מאוד פשוטה, בנאדם שמוכר משהו יד שנייה,

לא מוכר את זה במטרה להפרנס מזה, הוא לא בעל עסק.

בסה"כ קניתי משהו לפני כמה שנים, השתמשתי בזה מספיק, יש לי כסף לקנות

מוצר חדש, אבל אני מעוניין להפטר מהישן מהרבה סיבות: שלא תערם לי פסולת אלקטרונית בבית,

שיהיה לי איזשהו Buffer סימלי לקניית המוצר החדש(לדמות לעצמי עסקת טרייד-אין אם תרצו).

אני אישית, מצידו של מוכר שפרסם מודעה בטרייד-זון, מישהו פונה אליי בבקשות מגוחכות כמו שהועלו

פה, אני שולח אותו ללפלנד.

שטרות בחתיכות? כיסוי עלויות הנסיעה?

אני לא מתפרנס מזה, רוצה? תקנה, לא רוצה(מכל סיבה שהיא)? אל תקנה, פשוט מאוד.

אנשים פה גם מציעים להתנחל בביתו של המוכר ולוודא שהכל עובד(אם הכוונה למספר דק' עד שעה, זה דווקא בסדר,

אבל יש אנשים שזמנם יקר, אתה תהיה מוכן לכסות לי עלות של זמן לעבוד מולך מעבר לעלות המוצר? אני במקרה במשרת

היי-טק זותרה מרוויח בסביבות ה-50 שקל לשעה, אתה מוכן לכסות את זה?).

בכל אופן, אתם חיים בסרט וחושבים שאנשים חייבים לכם משהו רק כי הם פירסמו מודעה,

הם מקבלים סטיקר של גנב עד שהוכח אחרת, אז ממש לא! ואם אתם לא רוצים להדפק,

אל תקנו יד שנייה, היה וזה חלק מהסיכון.

חג שמח ושנה טובה.

מחזק++

משום מה כל אחד שפונה אלי בערך בקשר למוצר יד שניה שפירסמתי פה בטריידזון חושב שאני סוחר שאני מנסה לעקוץ אותו ושאיכשהו אפילו שאני לוקח חצי מחיר על מוצר במצב מדהים שהיה בשימוש חודשיים אני הצלחתי לקנות אותו ב1.90 ומנסה לקמבן את העולם.

מצד אחד אני מבין את את זה בגלל שיש המון קומבינטורים וחארות ומוכרי זיופים וכו' אבל תנו לבנאדם הזדמנות, להכפיש לקלל ולהתקשר בפאקינג 2 וחצי בבוקר ולהתחיל לקלל אותי על זה שאני לא מוכן להוריד מ 230 ל180 זאת תעודת עניות לתרבות הישראלית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 66
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בטרייד-זון, אני תמיד מפרסם IM בלבד,

אחרי שאני מעביר סינון ראשוני ורואה שהבנאדם סבבה

והגענו להבנה, אני נותן מספר טלפון.

בשאר הדברים, אני נותן סללורי.

וזה שהמתקחו איתך על מחיר זה בכלל התנהגות של בהמה,

אבל כמו שאמרת, את תעודת העניות הזאת הציבור הזה הרוויח כבר מזמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי בעיה עם מיקוח, מיקוח זה כלי לגיטימי לחלוטין כאשר רוצי לסחור או לקנות משהו. אבל יש הבדל בין לעמוד על המקח לבין הצעות מפגרות לחלוטין וקללות כמו שאתה לא נכנס לחנות ומתחיל לקלל את המוכר/הבעלים על המחיר שלא מתאים לך למה שמישהו יעשה את זה בקניית יד שניה? (אולי אם חושבים על זה לרגע כנראה אותו אחד שמתקשר ומקלל מישהו פרטי שמוכר מוצר יד שניה גם יעשה סצנה בחנות ולא משנה כמה היא תיהיה רצינית)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מוצר חדש, אבל אני מעוניין להפטר מהישן מהרבה סיבות: שלא תערם לי פסולת אלקטרונית בבית,

שיהיה לי איזשהו Buffer סימלי לקניית המוצר החדש(לדמות לעצמי עסקת טרייד-אין אם תרצו).

אני אישית, מצידו של מוכר שפרסם מודעה בטרייד-זון, מישהו פונה אליי בבקשות מגוחכות כמו שהועלו

אנשים פה גם מציעים להתנחל בביתו של המוכר ולוודא שהכל עובד(אם הכוונה למספר דק' עד שעה, זה דווקא בסדר,

אבל יש אנשים שזמנם יקר, אתה תהיה מוכן לכסות לי עלות של זמן לעבוד מולך מעבר לעלות המוצר? אני במקרה במשרת

חג שמח ושנה טובה.

אתה לוקח את זה רחוק מדי ובאופן אישי מדי .

מלבד להעביר ביקורת שלילית ,שזה הדבר הכי קל בעולם לעשות ,האם יש לך פיתרון פרודוקטיבי -מעשי לבעיתיות שישנה כאשר יש מרחק נסיעה גדול מאוד בין המוכר לקונה .

אגב ,באיזה תחום אתה בהיי-טק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אתן לך פתרון נורא נורא פשוט:

לא מתאים לך אל תקנה!

בדיוק כמו שאתה לא מצפה מחנות שעות לא הגיונית, מחיר X במקום מחיר Y כי לא מתאים לך/אין לך כסף או לא משנה מה ובדיוק כמו שאתה בוחר חנות שקרובה למקום המגורים שלך ככה גם פה!

העובדה שאני או לב או מישהו אחר מוכרים משהו יד שניה היא ממש ממש ממש לא סיבה לקונה לחשוב שיש לו את הזכות לבוא בדרישות וממש לא עושה אותנו חייבים למוכר שום דבר מלבד שקיפות וכל מה שנלווה למכירה הוגנת.

אם מישהו היה מתקשר אליך ב 230 בבוקר ומתחיל לקלל אותך אחרי כמה דקות כי אתה לא מוכן לרדת מהמחיר שנראה בשבילך הוגן (ועם כל הכבוד נראה לי שהמחיר שלי הוגן++) תאמין לי אתה היית מבין את הסיבה שאנחנו לא הכי רגועים בקשר לנושא הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מזכיר לי משפט של נהג מונית אחד.. "למה אנשים מבקשים הנחה על מונית לשדה תעופה.. תוריד לי 5, 10שקל.. למה לא תבקשו הנחה בבית מלון? למה לא תבקשו הנחה על הטיסה?" (לא ציטוט מדויק- פחות או יותר מה שהוא אמר)

אני מסכים איתו לגמריי. תנסו להוריד מחיר לחנויות שמרויחות עליכם כסף, ולא על אנשים שמוכרים יד שניה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מפני שיש קודים שונים של התנהגות והגיון שונה במקומות שונים.

דווקא בעסקים קטנים שבהם למוכר שמולכם יש נגיעה ישירה למחיר והוא לא סתם שכיר שלא אכפת לו אם העסקה מתבצעת או לא ומצידו שעסק ירד לטמיון- יש התמקחות.

בחנות רגילה אם אני אראה מחיר גבוהה, אני פשוט לא אקנה וסלאמאת'. לבעלים שם אין את היתרון של הגדלת המכירות ע"י תקשורת עם הלקוח (חוץ מבדרך סוכני מכירות). בחנות קטנה לעומת זאת הבעלים שהוא גם סוכן המכירות שדרכו אני עובד, יש את האפשרות ויש לו, בנוסף לפן המחיר, את התמריץ שהעסקה תתבצע.

זו הסיבה גם שהרבה עסקים מעלים מחירים, כדי שיוכלו אח"כ להיות לארג'ים ולתת ללקוח המיוחד, רק בגלל העיניים היפות שלו-"הנחה".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מה האימג' שחנויות גדולות מנסות ליצור וזה בולשיט אחד אדיר.

כנס למחסני חשמל, כנס לביג בוקס אתה יכול להתמקח בראבק ובגלל שהם קונים בכמות מטורפת עלות הקניה שלהם נמוכה מעלות הקניה של החנות הקטנה לכן הם יכולים להוריד יותר במחיר.

המוכר ממש לא זורק האם יש מכירה מסיבה פשוטה מאד, יש רף מכירות חודשי, חודשיים לא עומדים ברף מקבלים מכתב פיטורי (לא יודע עם זה בדיוק ככה ברשתות הנ"ל אבל הקונספט נורא דומה) יש מדרגות של כמויות וסכומי מכירות ועפ"י המדרגות ישנם בונוסים, מוכר שלא רוצה להיות על שכר מינימום נותן ראבאק כדי למכור ולמכור במחיר כמה שיותר גבוה (ע"ע המחיר שמופיע על מדף המוצר), במידה והוא רואה שהוא ימכור רק ע"י הורדה במחיר אז הוא יוריד.

בתל חנן, נשר יש סניף של ביג בוקס מול סניף של מחסני חשמל עשיתי את ההליכה בינהן 6 או 7 פעמים, בסוף יצאתי עם הטלוויזיה שרציתי 300 ומשהו שקלים פחות מהמחיר שצויין במחסני חשמל (שהיה יותר נמוך מביגבוקס) וזה יצא משהו כמו 500-550 ש"ח פחות מזאפ. אבל הכל היה מתורבת ומנומס וידעתי שזה אפשרי כי זה לא יוצא מהכיס של המוכר.

לעומת זאת בחנות קטנה שבד"כ מקבלת את המוצרים במחיר גבוהה יותר מהרשתות הגדולות שוב בגלל כמויות הקניה ובחנות קטנה שהיא בעצם מקור ההכנס של מוכר אני לא אעמוד על המקח אלא אם כן אני משלם במזומן ואז אבקש רק את הנחת המזומן המקובלת.

לעומת זאת כאשר אני קונה מאדם פרטי מוצר יד שניה או מוצר חדש (לא משנה) אני לא אתמקח! לא מתאים לי המחיר אני לא אצור איתו קשר!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, נו, זה סוכן המכירות שעליו דיברתי.

אתה צודק שהרבה פעמים לעסק הקטן יש פחות גמישות במחיר (מבחינה נומינלית כמובן, מפני שחלק מהחישוב של המחיר לוקח בחשבון גם כ 20% תוספת שאותה ניתן להוריד בהנחה. זה הנוהג.), אבל יש לו את היכולת לתקשר עם הלקוח ולהתאים לו את המחיר.

עם יד שניה אני לא חושב שאתה צודק. יכול להיות שאתה רוצה יחס כזה, ואתה צודק, מגיע לך. לכן אני מציע להוסיף הערה של "מחיר אחרון וסופי, אין טעם להתמקח, נסיון להתמקח יביא לסירוב אוטומטי בלי לשמוע את ההצעה". היה סמוך ובטוח שאלו המחפשים להתמקח לא יתקשרו.

יד שניה זה כמו עסק קטן, אין חשיבות לעובדה אם אתה מרוויח או מפסיד, אתה הרי לא בודק את המאזנים של מחסני חשמל.

:)

כל הכבוד, על המיקוח, אבל למה ללכת? לא הייתה אפשרות להתקשר? ;D

סתם מעניין, איך התמקחת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא באמת התמקחתי

ביקשתי הצעה מהסוכן של מחסני חשמל, אמרתי תודה הלכתי לביג בוקס ניגשתי לסוכן במחלקת טלוויזיות אמרתי לו אהלן אחינו שמוליק ממחסני חשמלי נתן לי מחיר X, הוא כמובן עושה את התרגיל הידוע "אני הולך לדבר עם המנהל" שזה פלוס מינוס התרגיל הראשון ב"מכירות 101" ואז הוא בא לי עם הצעה ב 50 ש"ח פחות.

ואז הלכתי למחסני חשמל וחוזר חלילה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חג שמח ושנה טובה.

זה ברור כשמש שאתה לא מבין את חוקי השוק הבסיסיים ביותר .

הכסף נימצא אצלי ויש לי 1001 אלטרנטיבות בין אם זה לקנות מוצר חדש ובין אם זה לקנות את אותו מוצר מאחד מאותם מאות מוכרים כמוך שמציעים אותו כמשומש .

אתה תקוע עם מוצר ישן שאין לך שום צורך בו ושממשיך לאבד כל יום מערכו .

לכן בגדול אני הוא זה שקובע את חוקי המשחק ואם זה לא מתאים לך אז .....שלום ולא להתראות.

אתה ידידי, חי באיזה סרט מדע בדיוני גרוע במיוחד .

קבל את עצתי הבאה :

קח פטיש 5 קילו ,תשבור את הזבל האלקטרוני הישן שלך וזרוק אותו לפח ,

מפני שבגישה המתנשאת שלך עדיף לך לחסוך לעצמך את העצבים שיגרמו לך ואת העצבים שתגרום לאחרים......

אני אישית לא אקנה ממך שום דבר גם אם תמכור במחיר סמלי וזאת מפני שאני לא מעוניין להרוס לעצמי את מצב הרוח .

ראה את הלינק הבא ועשה כמוהו:

http://il.youtube.com/watch?v=mwjU3HWLM3c

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...