יש פה עוד מישהו שלא קיבל הזמנה לבחור ראש ממשלה? - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יש פה עוד מישהו שלא קיבל הזמנה לבחור ראש ממשלה?

3d7

Recommended Posts

בחירות איזוריות זה לא ריאלי (אני חושב שזה גם לא עובד, אבל זה ויכוח אחר). אחוז חסימה גבוה בהרבה הוא מה שצריך. לא צריך להסחף עם מפלגות של 30, בכל זאת הציבור הישראלי מורכב מהרבה רבדים שכולם זכאים לייצוג. אני בעד אחוז חסימה של כ5 עד 10 מושבים. ככה ציבורים קטנים זוכים ליצוג, אבל לא נוצרות מפלגות קטנות וחסרות כוח שפשוט מסתפחות למפלגה הגדולה שהיא קרובה אליהן רעיונית, בדומה למפלגה של עמיר פרץ (עם אחד..? אני לא זוכר את שמה), שחוץ ממעט פעילות למען העובדים חושבה בכל ההצבעות כחלק מהעבודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 51
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

בלי קשר לליבני, זה עדיין טימטום שאתה בוחר לראש ממשלה אדם אחד ומקבל בסופו של דבר את המחליף של המחליף בלי קשר בכלל. וזה לא שידעתם שהיא הסגנית שלו כמו בארה"ב, או שמונה סגן עם כישורים אמיתים לתפקיד במידה וכאשר, למרות שגם בארה"ב אף אחד בחלומות הכי גרועים שלו לא חולם על כך שה MILF החדשה הזאת תהיה נשיאת ארה"ב מתי שהו.

הבעיה כאן שוב מעבר לליבני, היא שאנחנו חיים בסביבה פרמיטיבית עם מלא אויבים שמחפשים את נקודות החולשה שלנו, אם זה קרה עם אולמרט זה יהיה עוד יותר בולט עם ליבני. אפילו אם זה רק בשביל התירוץ להבעיר שוב את העניינים. במיוחד שאנחנו בתוקפה כו רגישה עם הגרעינים האירניים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלי קשר לליבני, זה עדיין טימטום שאתה בוחר לראש ממשלה אדם אחד ומקבל בסופו של דבר את המחליף של המחליף בלי קשר בכלל.

אני לא יודע אם יצא לבחור בבחירות הקודמות, אבל אף אחד לא בחר אף אדם שיהיה ראש ממשלה. בחרו מפלגה שתעמוד בשלטון.

וזה עדיין המצב.

למרות שגם בארה"ב אף אחד בחלומות הכי גרועים שלו לא חולם על כך שה MILF החדשה הזאת תהיה נשיאת ארה"ב מתי שהו.

תתפלא אבל זה מאוד יכול לקרות, וגם דיברו על זה הרבה בכל מיני מקומות.

הבעיה כאן שוב מעבר לליבני, היא שאנחנו חיים בסביבה פרמיטיבית עם מלא אויבים שמחפשים את נקודות החולשה שלנו, אם זה קרה עם אולמרט זה יהיה עוד יותר בולט עם ליבני. אפילו אם זה רק בשביל התירוץ להבעיר שוב את העניינים. במיוחד שאנחנו בתוקפה כו רגישה עם הגרעינים האירניים.

על סמך מה אתם שופטים אותה כל כך מהר שהיא לא תדע להתמודד? גם אתה וגם 3d7 בטוחים כל כך שהיא לא תדע מה לעשות,

ובאמת שאין לכם שום מושג. סתם דעות קדומות.

עובדה שהיו המון ראשי ממשלה שכן היו מפקדים גדולים ולוחמים גדולים, ועשו רק "דרעק", אז כנראה שזה לא מה שיקבע אם אדם כן מתאים או לא.

אז לפי מה בדיוק אתה קובע שלבני תיהיה נקודת החולשה שלנו? אולי אתה לא יודע הכל?

באמת שאי אפשר לדעת ולשפוט בנאדם אם הוא מתאים לתפקיד או לא לפי זה שהוא אישה, או אם הוא רק 10 שנים בפוליטיקה ולא 40.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב,

אם נחזור שנייה לנושא ארה"ב...

שמעתם פעם על הנשיא הארי טרומן?

הארי טרומן נהייה נשיא ארה"ב לקראת סוף מלחמת העולם השנייה לאחר שרוזוולט מת מהתקף

לב במהלך הכהונה הרביעית (כמעט בטוח שרביעית) שלו.

ולמה הארי טרומן היה סגן נשיא בכלל? כי המפלגה הדמוקרטית לא הצליחה להחליט על סגן

נשיא לפני הבחירות לנשיאות אז בסוף במקום לבחור במועמדים המובילים בחרו באיזה דמות

לא-מעניינת ולא בדיוק ידועה לציבור בשם הארי טרומן.

ובסופו של דבר, הארי טרומן הוא זה שחתם על הפקודה להטיל פצצות אטום על יפן...

אז אל תזלזלו בתפקיד סגן הנשיא. אומנם זה לא תפקיד חשוב ובעיקר מיועד להיות תפקיד כבוד

כזה שהולך לטקסים חגיגיים ושטויות שהנשיא לא יכול להגיע אליהם, אבל במקרה שמשהו קורה

לנשיא סגן הנשיא הופך להיות האדם העומד בראש המעצמה החזקה בעולם...

ומה דעתכם להקשיב ל-RLM קצת?

אני לא יודע אם יצא לבחור בבחירות הקודמות, אבל אף אחד לא בחר אף אדם שיהיה ראש ממשלה. בחרו מפלגה שתעמוד בשלטון.

וזה עדיין המצב.

זה שאתם הצבעתם / לא הצבעתם קדימה בגלל מי שעמד בראשה זאת בעיה שלכם. העובדה היא שבוחרים ברשימה ולא באדם.

כל אדם ברשימה הזאת אמור (כן, אמור זה שם של דג. אני יודע) לייצג ולהאמין במצע המפלגה, שבו אתם בוחרים, ולא באנשים ספציפיים.

ואם אולמרט היה חוטף התקף לב ומת, האם גם אז היה צורך ללכת לבחירות כלליות? כמובן שלא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וזה עדיין המצב.

מפלגה לא בוחרים באופן עיוור בגלל האידאולוגיה והמצע שלה, אלא גם בגלל האנשים המרכזיים בה ובעיקר מי שמוביל אותה.

זה שהמערכת עובדת בצורה שאתה לא יכול לשלוט בבחירת רה"מ במצב המדובר, לא אומר שזה בסדר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מפלגה לא בוחרים באופן עיוור בגלל האידאולוגיה והמצע שלה, אלא גם בגלל האנשים המרכזיים בה ובעיקר מי שמוביל אותה.

ממש לא, להיפך.

בוא ניקח את "עלה ירוק" בתור דוגמה - האם מעניין אותך מי האנשים המרכזיים בה ומי מוביל אותה? כמובן שלא. מה שמעניין זה המצע שלה.

ברור שזו מפלגה איזוטרית עם מצע ייחודי (ודבילי) במינו, אבל אפשר להשליך את זה על כל מפלגה אחרת; הבעיה האמיתית לדעתי היא שהמפלגות עצמן לקראת הבחירות מתרכזות יותר במי שמוביל אותן ("רק שרון יביא שלום") מאשר במצע שלהן עצמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יופי, בחרת מפלגה פצפונת שמכירים אותה רק בגלל שכולם חושבים שהם מעשנים סמים כל הזמן, ושלא עברה את אחוז החסימה אף פעם.

אני מדבר על מפלגות גדולות יותר. קח לדוגמא סקר:

אם X יהיה בראשות קדימה ו Y יהיה בראשות הליכוד, למי תצביע?

ואם Z יהיה בראשות קדימה ו Y יהיה בראשות הליכוד, למי תצביע?

כאן אתה תראה שינוי מן הסתם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי כל מפלגה צריכה להציג בבחירות ממלא מקום לראש הממשלה שבמקרה וראש הממשלה מתפטר או לא יכול להמשיך בתפקיד הוא יוחלף בלי צורך בהקמת ממשלה או בחירות. להזכירכם, בחירות עולות למדינה המון כסף, ואובדן של יום עבודה. אם אני לא טועה זה מסתכם בכ 4 מליארד שקל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וזה עדיין המצב.

תתפלא אבל זה מאוד יכול לקרות, וגם דיברו על זה הרבה בכל מיני מקומות.

על סמך מה אתם שופטים אותה כל כך מהר שהיא לא תדע להתמודד? גם אתה וגם 3d7 בטוחים כל כך שהיא לא תדע מה לעשות,

ובאמת שאין לכם שום מושג. סתם דעות קדומות.

עובדה שהיו המון ראשי ממשלה שכן היו מפקדים גדולים ולוחמים גדולים, ועשו רק "דרעק", אז כנראה שזה לא מה שיקבע אם אדם כן מתאים או לא.

אז לפי מה בדיוק אתה קובע שלבני תיהיה נקודת החולשה שלנו? אולי אתה לא יודע הכל?

באמת שאי אפשר לדעת ולשפוט בנאדם אם הוא מתאים לתפקיד או לא לפי זה שהוא אישה, או אם הוא רק 10 שנים בפוליטיקה ולא 40.

מה אתה מפגר?

אני אומר לך בלי קשר לליבני, הערבים עדיין יראו בכך חולשה שאישה מנהיגה את המדינה. ולזה יש השלכות לא טובות בהכרח. בדיוק כמו שהיה במלחמת לבנון השנייה שנסראללה תפס תחת על אולמרט\פרץ\חלוץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה אתה מפגר?

אני אומר לך בלי קשר לליבני, הערבים עדיין יראו בכך חולשה שאישה מנהיגה את המדינה. ולזה יש השלכות לא טובות בהכרח. בדיוק כמו שהיה במלחמת לבנון השנייה שנסראללה תפס תחת על אולמרט\פרץ\חלוץ.

שיראו מה שהם רוצים..

אם נתחיל לנהל את המדינה שלנו לפי מה שהם רואים או לא רואים, ורוצים או לא רוצים, אז אוי ואבוי לנו, וכבר יהיה עדיף

לנו לשים תינוק ב4 כראש ממשלה... :kopfpatsch:

אנחנו צריכים לעשות מה שאנחנו חושבים שנכון או לא נכון, ואם לבני כראש ממשלה זה טוב או לא, לזה אין תשובה, וגם לא תיהיה אף פעם.

זה עניין של דעה והשקפה, אבל בקשר לאיך הערבים רואים את זה? זה ממש לא צריך ליהיות פקטור בדיון....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה אתה מפגר?

נסראלה לא תפס תחת על אף אחד, ההיפך הוא ציפה שלא נעשה כלום בדיוק כמו שהיה בתקרית של הר דב.

אם הבן אדם היה חושב שנפציץ חצי מביירות חזרה לעידן האבן, נכבוש את רוב השטח עד לליטאני, ונגרום להכנסה של כוח בין לאומי חמוש לתוך דרום לבנון הוא היה מחזיר את רון ארד במקום לחטוף לנו חיילים. הוא עצמו הודה בזה, הוא איבד לגטימציה בעולם הערבי, ולפי מקורות מודיעיניים גם השליטה הישירה על כוחות החיזבאלה הועברה למשה"מ.

שנתיים אחרי המלחמה החיזבאלה לא יושב על הגדר לא משנה מה מקשקשים לכם בחדשות, נסראלה עדיין חי בבור, למרות עסקת השבויים לכאורה הוא עדיין מבחינה פוליטית חלש יותר מאשר הוא היה לפני פריצת המלחמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...