יש פה עוד מישהו שלא קיבל הזמנה לבחור ראש ממשלה? - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יש פה עוד מישהו שלא קיבל הזמנה לבחור ראש ממשלה?

3d7

Recommended Posts

• תגובות 51
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אוקיי, אבל זה נוגד את כל הרעיון של הבחירות.

שוב, בבחירות לא בוחרים ראש ממשלה! אז בטח שלא תבחר ממלא מקום ראש הממשלה.

זה לא הרעיון, אתה אמור להצביע מה הדעה שלך, להצביע לפי איזה קו מחשבה תנוהל המדינה, ולא מי ינהל אותה.

האדם הספציפי לא אמור ליהיות רלוונטי, וזה שהגענו למצב שזה כן רלוונטי, זה בגלל שהפוליטיקה בארץ דפוקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בטח שזה רלוונטי.

קח לדוגמא את מפלגת העבודה:

כרגיל בבחירות האחרונות חלק מהמצע היה חברתי -בלה בלה בלה- 1000 דולר -בלה בלה בלה- נעזור לעניים וכו' -

מצע שחלק גדול מהאוכלוסיה יכול להזדהות איתו.

עם זאת, היה להם יו"ר פתטי (אלא אם כן מישהו פה חושב אחרת) שאחרי הבחירות זנח הכל.

במצב הזה ברור שזה רלוונטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבחירות הן בחירות ברשימה ומצע

אם אתה בחרת רק בגלל מי שעמד בראש הרשימה זאת בעיה שלך.

בסופו של יום,

קדימה היא זאת שקיבלה 39 (?) מנדטים, לא אולמרט.

וגם במפלגת העבודה, ניתן היה להדיח את היו"ר אם לשאר המפלגה

היה כל כך לא טוב עם המעשים שהוא עשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יופי, בא נפתור ויכוח על העומד בראש המדינה בטיעון המשכנע "בעיה שלך"... זו לא בעיה שלי זו בעיה של שיטת הממשל בישראל ושל כולנו. העומד בראש המדינה צריך להיות אדם אשר הוא יותר מסך גיבוב הקלישאות של המצע של המפלגה שלו.

המקרה של אולמרט הוא הדגמה קלאסית של הבעיה. העם לא בחר באולמרט הוא בחר בקדימה (על סמך המצע, המומנטום של שרון, היאוש מהאלטרנטיבות שעמדו וכו) ניתן לאמר כמעט בודאות שאולמרט לא היה הסיבה המרכזית לזכייתה של קדימה, וכראש ממשלה כולנו יודעים איך הוא תפקד...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה ההבדל בדיוק אם אתה קורא לו נשיא או ראש ממשלה? מצידי שיקראו לו ההגמון למדינת השלישי.

בחירות אזוריות בארץ זה פשוט מפגר. אנחנו לא ארה"ב ששם אפשר באמת לחלק את המדינה לאזורי הצבעה (states במקרה שלהם)

בין קצה אחד של הארץ לקצה השני מפרידות כ-6 שעות נסיעה. מה בדיוק הופך אותם לכזה אזור שונה?

ומעבר לכך, שיטת הבחירות האזוריות יכולה להוביל לכך שמישהו שפחות מחצי מהעם הצביע לו (ע"ע בוש. אתה באמת רוצה מישהו כזה בתור הנשיא שלך?)

לא משנה לי אם זה נשיא או ראש ממשלה. הנקודה שלי היא שזה לא טוב שיש גם נשיא וגם ראש ממשלה. אני רוצה נשיא שנבחר ע"י העם בבחירות אישיות שמרכיב ממשלת טכנוקראטים שלא מכהנים בכנסת.

לגבי הבחירות האיזוריות, אני מתכוון שחלק מחברי הכנסת ירוצו ברשימה ארצית, וחלק ברשימה איזורית.

בחירות איזוריות זה לא ריאלי (אני חושב שזה גם לא עובד, אבל זה ויכוח אחר). אחוז חסימה גבוה בהרבה הוא מה שצריך. לא צריך להסחף עם מפלגות של 30, בכל זאת הציבור הישראלי מורכב מהרבה רבדים שכולם זכאים לייצוג. אני בעד אחוז חסימה של כ5 עד 10 מושבים. ככה ציבורים קטנים זוכים ליצוג, אבל לא נוצרות מפלגות קטנות וחסרות כוח שפשוט מסתפחות למפלגה הגדולה שהיא קרובה אליהן רעיונית, בדומה למפלגה של עמיר פרץ (עם אחד..? אני לא זוכר את שמה), שחוץ ממעט פעילות למען העובדים חושבה בכל ההצבעות כחלק מהעבודה.

מפלגה של 10 מושבים זה לא דבר טוב. צריך מינימום 30 מושבים. בצורה כזאת לכולם יהיה ייצוג כי מפלגות יכילו אנשים מסקטורים שונים ובעלי אידיאולוגיה אחידה, ולא אנשים מאותו סקטור עם אידיאולוגיות שונות.

בלי קשר לליבני, זה עדיין טימטום שאתה בוחר לראש ממשלה אדם אחד ומקבל בסופו של דבר את המחליף של המחליף בלי קשר בכלל.

אנחנו צריכים סדר כמו בארה"ב. אם הנשיא לא יכול למלא את תפקידו מאיזושהי סיבה, אז ידוע מראש מי יחליף אותו, ומי יחליף את המחליף שלו, ומי יחליף את המחליף של המחליף, וכו'...

על סמך מה אתם שופטים אותה כל כך מהר שהיא לא תדע להתמודד? גם אתה וגם 3d7 בטוחים כל כך שהיא לא תדע מה לעשות,

ובאמת שאין לכם שום מושג. סתם דעות קדומות.

אני לא שופט אותה על סמך דיעות קדומות או על סמך כך שהיא אישה, אלא על סמך התפקוד שלה עד כה, ובייחוד במלחמת לבנון השניה.

לדידי, כל ממשלת אולמרט כשלה, ואי-לכך ובהתאם לזאת, כל ממשלת אולמרט צריכה ללכת הביתה, ומוטב מוקדם מאשר מאוחר.

שנתיים אחרי המלחמה החיזבאלה לא יושב על הגדר לא משנה מה מקשקשים לכם בחדשות, נסראלה עדיין חי בבור, למרות עסקת השבויים לכאורה הוא עדיין מבחינה פוליטית חלש יותר מאשר הוא היה לפני פריצת המלחמה.

איפה אתה חי? חיזבאללה כבר מזמן יושב על הגבול, הוא השלים את כל מצבת כוח האדם שהוא איבד במלחמה, הוא בנה את כל מה שנהרס במלחמה (כולל מערכות תקשורת תת-קרקעיות חדשות וכבישים צבאיים חדשים), ויש לו יותר מפי 2 טילים ממה שהיו לו לפני המלחמה (כולל מספר רב של טילים שיכולים להגיע עד דרומה מתל-אביב).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...