יש פה עוד מישהו שלא קיבל הזמנה לבחור ראש ממשלה? - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יש פה עוד מישהו שלא קיבל הזמנה לבחור ראש ממשלה?

3d7

Recommended Posts

תגידו, מה זה הקטע הדפוק הזה שכמה עשרות אלפי אנשים בלבד בוחרים ראש ממשלה? :s07:

מילא לבחור ראש ממשלה, אבל ציפי לבני? מה, לא למדנו לקח מהפעם הקודמת שהיתה לנו ראש ממשלה אישה? :bash:

בחירות כלליות עכשיו! :jump:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 51
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אלו לא בחירות לראשות הממשלה, אלא לראשות מפלגה.

המועמד המנצח יקבל פרק זמן מסוים לנסות להרכיב קואליציה, אם הוא לא יצליח- הממשלה תפוזר, ויהיו בחירות כרגיל.

לדעתי ממשלה בראשות לבני זה אסון לישראל, אם לחיזבאללה יש טיפת שכל- הם יכו בברזל כל עוד הוא חם, האישה הזו לא יודעת לגשת ישר לנשוא, אלא לכרכר סביבו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להזכירך, בבחירות האחרונות לכנסת שהצבעת בהן (או לא הצבעת אם אתה קטין), הצבעת למפלגה ולא לראש ממשלה. מכיוון שקדימה זכתה ברוב הקולות, המועמד מטעמה הוא זה שהרכיב את הממשלה ועמד בראשה. עכשיו פשוט מתחלף מי שעומד בראש קדימה, אבל המפלגה עצמה - שזכתה בבחירות הכלליות - היא עדיין אותה מפלגה עם אותו מצע (על הנייר, לפחות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להזכירך, בבחירות האחרונות לכנסת שהצבעת בהן (או לא הצבעת אם אתה קטין), הצבעת למפלגה ולא לראש ממשלה. מכיוון שקדימה זכתה ברוב הקולות, המועמד מטעמה הוא זה שהרכיב את הממשלה ועמד בראשה. עכשיו פשוט מתחלף מי שעומד בראש קדימה, אבל המפלגה עצמה - שזכתה בבחירות הכלליות - היא עדיין אותה מפלגה עם אותו מצע (על הנייר, לפחות).

המצע של קדימה מעולם לא יצא לפועל, וככה בערך של כל מפלגה אחרת... אין פה מישהו "יותר טוב" להצביע לו, יש "פחות גרוע"

מבחינת ראש ממשלה..... וואלה, כרגע אני דווקא מעדיף את נתניהו.

למרות שהמפלגה נשארת אותה מפלגה, מבחינה בטחונית- אני סומך על אולמרט, מושחת ושפל עד כמה שיהיה, מלבני שלא יודעת להגיב לשאלה הפשוטה "מה תעשי במקרה שמדינת תותקף"

ושוב, אני לא אומר שאולמרט היה טוב, אני אומר שהוא כנראה פחות גרוע.

גם פרס היה ראש ממשלה אחרי רצח רבין כמחליף ששרד חצי שנה.

פרס לא "שרד" חצי שנה, זה היה הזמן עד לסוף הקדנציה של הממשלה באותה התקופה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה, לא למדנו לקח מהפעם הקודמת שהיתה לנו ראש ממשלה אישה? :bash:

אתה אומר את זה כאילו כל הראשי ממשלה הנשים שהיו לנו היו גרועות, וכל הראשי ממשלה הגברים שהיו לנו היו להיט..

עשה לי טובה... טכנית, היו הרבה יותר ראשי ממשלה גברים גרועים מראשי ממשלה נשים גרועות.

נכון, אי אפשר להסתכל על זה ככה כי הייתה רק אחת, אבל גם אי אפשר לטעון אחרת בדיוק מאותה סיבה - כי הייתה רק אחת.

ואני לא חושב שיש קשר בכלל אם זה גבר או אישה, לבני תרמה למדינה בכל מיני תחומים בעבר שלה יותר מהרבה מאוד

אוכלי חינם שיושבים בכנסת עכשיו, ולדעתי אתה סתם שובניסט טיפש...

(חוץ מזה גם ככה יהיה לה נהג אז אין מה לדאוג... :silly:)

מבחינה בטחונית- אני סומך על אולמרט, מושחת ושפל עד כמה שיהיה, מלבני שלא יודעת להגיב לשאלה הפשוטה "מה תעשי במקרה שמדינת תותקף"

אני מעדיף מישהי שלא יודעת מה לענות, אבל כן תדע מה לעשות בשטח. אולמרט אולי יודע לענות יופי לשאלות באוויר,

אבל הוא כבר הוכיח בשטח שמלחמה הוא לא הצליח לנהל, והמלחמה היחידה שישראל הפסידה בה בכל שנות קיומה

הייתה תחת ניהולו, אז אין לי מושג מאיפה אתה מביא את הביטחון הכל כך גדול בו...

נמאס מאנשים שרק מדברים... עדיף שישתקו ולא יענו כלום, אבל יעשו את העבודה שלהם.

אני חושב שדווקא יש פה פתח למשהו חדש, משהו בפוליטיקה שלא היה הרבה זמן, ראש ממשלה מסוג אחר, שונה.

אז נכון, אין לה הרבה ניסיון, אבל כבר מאסנו מראשי ממשלה עם עשרות שנים של ניסיון שרק דואגים לעצמם...

הרי בואו נודה בעובדות, הפוליטיקה הישראלית רקובה, וככל שמישהו נמצא בה יותר זמן, הוא רק יותר רקוב,

לדעתי מישהי חסרת ניסיון יעשה כאן רק טוב. ותמיד יהיה מסביבה את הנסיון של חברי קדימה, היועצים, ושאר הממשלה.

בקיצור, לדעתי כבר היו פה הרבה סוגים של ראשי ממשלה, ואין שום דבר רע בלנסות עוד סוג.

(ואני לא מדבר על זה שהיא אישה בכלל... כי זה ממש לא רלוונטי)

ו3d7, אולי כדאי להפסיק להבריז משיעורי אזרחות? ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכים עם הבחור מעליי.

באופן כללי אני מרוצה שליבני ניצחה את הפריימריס הזה.

זה לא יגרום לי להצביע לקדימה בבחירות הכלליות הבאות, אבל זה לפחות יתן אינדיקציה (גם עם מינימלית) לגבי התפקוד שלה בעמדות מפתח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שדווקא יש פה פתח למשהו חדש, משהו בפוליטיקה שלא היה הרבה זמן, ראש ממשלה מסוג אחר, שונה.

אז נכון, אין לה הרבה ניסיון, אבל כבר מאסנו מראשי ממשלה עם עשרות שנים של ניסיון שרק דואגים לעצמם...

הרי בואו נודה בעובדות, הפוליטיקה הישראלית רקובה, וככל שמישהו נמצא בה יותר זמן, הוא רק יותר רקוב,

לדעתי מישהי חסרת ניסיון יעשה כאן רק טוב. ותמיד יהיה מסביבה את הנסיון של חברי קדימה, היועצים, ושאר הממשלה.

בקיצור, לדעתי כבר היו פה הרבה סוגים של ראשי ממשלה, ואין שום דבר רע בלנסות עוד סוג.

(ואני לא מדבר על זה שהיא אישה בכלל... כי זה ממש לא רלוונטי)

מילה במילה התירוצים שנאמרו כשעמיר פרץ נתמנה לשר ביטחון (שר ביטחון לא צריך להיות רמטכ"ל, שרים הם אזרחים ולא גנרלים וכו')

תראה לאן זה הביא אותנו במלחמה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הקשר? התפקיד של שר בטחון דורש הבנה בבטחון, מנגד, אין יותר מידי ראשי ממשלה

שנבחרו ליהיות ראשי ממשלה כשכבר היה להם ניסיון בליהיות ראש ממשלה. O_o

זה לא שהיא אתמול נכנסה לפוליטיקה, היא כבר כמעט 10 שנים בעסק, וזה לא הרבה,

אבל זה גם לא מעט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שר בטחון באמת לא צריך להיות רמטכ"ל בדיוק כמו ששר לבטחון פנים לא צריך להיות מפכ"ל בעברו

בשביל זה יש את הרמטכ"ל / מנכ"ל משרד הבטחון

הבעיה במלחמה הייתה (בין השאר) שהרמטכ"ל היה זבל

כלום לא יגרום לי להצביע קדימה בבחירות הכלליות הבאות.

לא שאני כזה חובב קדימה, אבל יש לך אופציה יותר טובה?

RLM - מסכים עם כל מילה (פחות או יותר) :xyxthumbs:

חוץ מזה,

אולי במקום להתלונן על לבני, תחשבו מה היה קורה אם מופז היה נבחר

מישהו באמת מעדיף לראות אותו בתור ראש ממשלה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"החכמים מושכים ידיהם מהנהגת העולם מפני שהם יודעים שיש חכמים מהם ורוצים שיתנהג העולם על ידי חכמים גמורים. בתוך כך, קופצים הטיפשים והרשעים ובאים ונוטלים את העולם לידיהם ומנהגים את העולם כפי זדונם וכפי טיפשותם." - ש"י עגנון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...