מה דעתכם על המצב הכלכלי - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה דעתכם על המצב הכלכלי

hedva

Recommended Posts

סיכוי אפסי. ואם זה בכל זאת יקרה, המדינה תלאים אותו (כפי שכבר קרה במפולת המניות הגדולה בשנות השמונים) ותבטיח לפחות את רוב הכסף. אין לה ברירה, אחרת עלולה להיגרם תגובת שרשרת שתפיל את כל הכלכלה בארץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המצב הכלכלי עכשיו מאוד מעניין. אני אישית מאוד נהנה לעקוב אחרי מה שקורה, זה די מרתק. יש לי תיק השקעות של כ-45K כשאני מופסד כ-9.5K מתחילת המשבר (5 מתוכם "על הנייר"). אבל יש לי 19.5K במזומנים ועוד כ-12K באג"ח, אז אני די מרוצה מהירידות בבורסה כי המניות נעשות זולות מיום ליום ולהשקעה לטווח ארוך אני בהחלט מעדיף להכנס באגרסיביות (כלומר להשקיע את רוב התיק מניות) שהבורסה בשפל ולא בשיא. יש גם תשואות מדהימות על האג"חים, למי שקצת מבין בזה.

דרך אגב, בעל ההון שהכי נפגע מהמשבר הזה זה כנראה לא גאיידמק, זה לב לבייב. הוא מחזיק 75% ממניות אפריקה שירדה משווי של כ-31 מיליארד ש"ח (מתוכם 23.25 של לבייב) לכ-4 מיליארד ש"ח (מתוכם 3 מיליארד של לבייב). יש לו גם 20% מחברת פוקס (זאת של הבגדים) שירדה כ-70% מאז תחילת המשבר.

עוד משהו - מי שעוקב - הדאו ג'ונס והנסד"ק מתרסקים עכשיו בענק, מחר אנחנו בירידה של לפחות 2.5%.

המורה שלנו לכלכלה אמר שהכלכלה בישרא מתחזקת, יש יצוא גדול והשקל מתחזק, אבל רוב התעשיה בארץ היא היטק, שנמכרת בדולרים שעכשיו שוים ל :nixweiss:

תגיד למורה שלך שזה נכון חלקית. כשהשקל מתחזק אל מול הדולר הכנסות היצואנים נפגעות. אני לא יודע נתונים, אבל נשמע לי מאוד לא סביר שרוב התעשייה בארץ היא היי-טק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם יש סיכוי שבנקים יקרסו בארץ?

מה קורה כשבנק מתרסק?

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%A9%D7%91%D7%A8_%D7%9E%D7%A0%D7%99%D7%95%D7%AA_%D7%94%D7%91%D7%A0%D7%A7%D7%99%D7%9D

-----------------

מחר צפוי דווקא עליות בעקבות העליות החדות שהיו בסופ"ש בכל המדדים בחו"ל בעקבות ההכרזה של ארה"ב על תוכנית מקיפה לכיסוי המשבר.

----------------

לגבי השורטים של בנקים בחו"ל, יש כרגע תוכנית לאסור על מסחר בשורטים לגבי גופים פיננסים כדי למנוע תנודות קציניות בעקבות המשבר.

----------------

החשיפה של השוק הישראלי למשבר היא קטנה מאוד, ההתנהגות של השווקים בארץ היא בעיקר תופעת עדר פסיכולגיות ולא מוצדקת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהחלט לא רע.

בינואר מתפנים לי כ-300K שאני הולך לחלק לתיק מניות.

אם יש לך 300K פנויים עדיף כבר להשקיע בנדל"ן יתן לך תשועה גבוה יותר. (בארצות הברית)

לגבי הארץ אני לא דואג לדעתי נעמוד במשבר הזה.

מי שלא יעמוד בו זה ארצות הברית לדעתי שהולכת ליפול חזק...הבייבי בום פורשים...ברזרבות הם קונים חברות ובנקים...מאיפה בדיוק יהיה להם כסף לשלם ביטוח לאומי למיליון בני אדם שופרשים בו זמנית?

אם אני לא טועה ב 29' הכלכלה בארץ פרחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם יש לך 300K פנויים עדיף כבר להשקיע בנדל"ן יתן לך תשועה גבוה יותר. (בארצות הברית)

לגבי הארץ אני לא דואג לדעתי נעמוד במשבר הזה.

מי שלא יעמוד בו זה ארצות הברית לדעתי שהולכת ליפול חזק...הבייבי בום פורשים...ברזרבות הם קונים חברות ובנקים...מאיפה בדיוק יהיה להם כסף לשלם ביטוח לאומי למיליון בני אדם שופרשים בו זמנית?

אם אני לא טועה ב 29' הכלכלה בארץ פרחה.

:kopfpatsch:.

א) אתה מבין מה בסיס המשבר בארה"ב בכלל? בסיס המשבר הוא ירידת נכסי הנדל"ן למגורים בארה"ב, סקטור בו אתה ממליץ להשקיע. אז אתה יכול להגיד שאתה חושב שזה זול בגלל הירידות החדות (ואני בספק אם התכוונת לזה או אם זה זול), אבל אין סיבה שהשקעה כזו תיתן בכלל תשואה חיובית בתקופה הקרובה וזאת לא ההשקעה הכי טובה שיש כנראה.

ב) נעמוד במשבר הזה מן הסתם, אבל הוא בהחלט יפגע בנו

ג) ארה"ב תעמוד במשבר הזה. אין קשר בין הבייבי-בום לבין המשבר בכלל.

ואל תבנה את כל ההחלטות הכלכליות שלך על "אבא עשיר אבא עני".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה לא שם לב הרבה משקיעים עכשיו פונים לתחום הנדלן בארצות הברית דווקה בגלל המשבר שפקד אותה בתחום הזה א.

במקומות מרכזים הנכנסים מערכם והשכירות עדיין גבוהה , הנדלן מניב לא רע. פעם אחרונה שבדקתי יש תשועה של מעל 12%.

יפגע בנו הוא יפגע אבל פחות משאר באירופה.

בייבי בום לא קשור למשבר הזה ספציפי , אבל אם ארצות הברית לא תתאושש מהר היא תספוג עוד מכה כואבת.

וגיא אתה לא משקיע אתה "קונה ומתפלל".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה לא שם לב הרבה משקיעים עכשיו פונים לתחום הנדלן בארצות הברית דווקה בגלל המשבר שפקד אותה בתחום הזה א.

במקומות מרכזים הנכנסים מעבדים מערכם והשכירות עדיין גבוהה , הנדלן מניב לא רע. פעם אחרונה שבדקתי יש תשועה של מעל 12%.

בייבי בום לא קשור למשבר הזה ספציפי , אבל אם ארצות הברית לא תתאושש מהר היא תספוג עוד מכה כואבת.

וגיא אתה לא משקיע אתה "קונה ומתפלל".

א. אם הרבה משקיעים היו פונים לתחום הנדל"ן בארה"ב המחירים לא היו ממשיכים לרדת, הם היו עולים. היצע וביקוש. אני לא יודע איפה בדקת, מתי בדקת וכמה זה אמין או מייצג, אבל אני מאוד מתקשה להאמין שהשקעה בנדל"ן למגורים בארה"ב נותנת 12%, כי אין מתנות חינם (ו-12% זאת תשואה פנומנלית, בהנחה שאתה מדבר על הממוצע).

ב. אם ארה"ב לא תאושש מהר אז אולי היא תתאושש לאט. ואולי לא. ואולי כן. אף אחד לא יודע. לנסות להניח דברים שיקרו בעתיד בתחום הכלכלה זאת יומרני לכולם.

ג. כולם "קונים ומתפללים". תלוי בהגדרות שלך. אנליסט של דויטשה בנק (שהוא גוף הרבה יותר רציני ומוערך בעולם מהבנקים בארץ) שעשה סקירה מקיפה על מניית בנק הפועלים לפני שנה, לאחר שהכין תחזית עד סוף 2008, קבע מחיר יעד של 26.6 ש"ח כשהמניה הייתה באותו יום ב-23.19 ש"ח, אכל אותה שהמחיר היום, אחרי עליה ביום המסחר האחרון של 6.04%, הוא 10.89 ש"ח. http://www.themarker.com/ibo/analyst/doc/hapoalim_db13.05.07.pdf

גם שרי אריסון הגדילה את האחזקות שלה ב-14.01.08, אחרי שהמניה החלה לרדת, וקנתה מיליון מניות בדיוק בשער של 17.78, וזאת לאחר שקודם לכן בספטמבר 2007, חודשיים לאחר תחילת המשבר, היא קנתה 6.3 מיליון מניות בשער של 19.25 ש"ח. ויש לה את כל מידע הפנים שאפשר להשיג, את כל הידע, הקשרים, היועצים ואת השליטה בבנק.

כנ"ל עם לבייב ואפריקה , שהיא סיפור הרבה יותר עצוב (ירידה של 85% מהשיא) ועם עוד הרבה מאוד חברות. גאדיימק זאת גם בדיחה עצובה. לבייב יכול להחזיק במניות של אפריקה גם עוד 20 שנה וסביר מאוד שהן לא יחזרו ל-560 ש"ח בחזרה. ואני לא מתפלל, אני לא מתרגש מהירידות. זה דווקא נחמד, זה נותן לי הזדמנות לקנות דברים ביותר זול. יש לי 70% שהן לא במניות ואני יכול הרי להגיע עד 100% במניות. אז שחברות כמו בנק הפועלים יורדות בכמעט 60% אולי הן נהפכות להשקעה טובה לטווח ארוך. זה מעודד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...