למה נוער לא קורא ספרים? - עמוד 5 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למה נוער לא קורא ספרים?

Dark_Phantom

Recommended Posts

אכן אלה המשובחים ואת כולם קראתי

אהבתי מאד גם את MASAKRADE וHOGFATHER

אבל כולם טובים מאד (למרות שיש פחות טובים)

אני רוצה לקנות עכשיו 4 לחופש

נראה לי שאני אקנה את THIEF OF TIME

THE FIFTH ELEFENT

THE LAST CONTINANT

ואני לא יודע מי יהיה הרביעי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 110
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

הארי פוטר בדרך אליי מאמאזון!

הם שולחים רק דברים מסוימים כמו דיסקים וספרים וזהו!

מישהו יכול להמליץ לי על ספרים פנטזיה בסגנון רומח הדרקון?

הם פשוט מעולים מומלץ לכולם!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או.קיי. קודם כל שמחתי לראות שמישהו חוץ ממני באמת מכיר את קורט וונגוט וחשבתי לכלול את Slaughter house five ברשימה ששמתי אבל החלטתי ששני ספרים זה מספיק

שנית כל הפסקתי לקרוא Discworld אחרי Interesting times לא כי אני כבר לא אוהב את זה אני עדיין חושב שפראצ'ט הוא גאון עולמי

פשוט לא יצא לי אבל זה שהכי אהבתי זה Small gods לא יודע מה איתכם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישהו יכול להמליץ לי על ספרים פנטזיה בסגנון רומח הדרקון?

הם פשוט מעולים מומלץ לכולם!!!

סדרת בלגאריאד וסדרת המלוריאן, שתי סדרות שהן בעצם אחת, לא מדהימות ספרותית, המון רעיונות ממקורות אחרים אבל אני אהבתי.

סדרת "כישור הזמן" - סדרה ארוכה ארוכה - בשבוע הספר יצאו ספרים 19 - 20 (!!). הרבה לא אוהבים אותה מצד אחד, ואני מכיר אנשים שכבר קראו את מה שיצא בעברית פעמיים בשנתיים האחרונות.

סדרת "שיר של אש ושל קרח", יצאו 8 ספרים בעברית (באנגלית 4 - כל ספר חולק לשניים בעברית.. מוצצי כסף!) והחמישי באנגלית יצא בקרוב. סדרה משובחת ומצויינת לכל הדעות.

סדרת "מעוף הדרקון" - לא קראתי אותה עדיין אבל אנשים אוהבים אותה.

שמתם לב שהכל סדרות היום, אנשים הפסיקו לכתוב ספרים בודדים משום מה...

ויש עוד הרבה... כנס לפורומי מד"ב ותשאל שם (אני אישית אוהב את הפורום של YNET).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הארי פוטר הוא לא באמת ספר

למה?

אמנם הוא מיועד יותר לילדים, אבל היא הצליחה לבנות בספר עולם מאד מעניין, וגם הספרים נהיים יותר אפלים ומעניינים עם הזמן.

לדעתי, אם מתעלמים מכל ה"hype" מסביב לספר, ומהגישה הקצת ילדותית שלו, אפשר לראות את הארי פוטר כדמות מאד מעניינת, מאד טראגית (ההורים שלו נרצחו, הוא גודל ע"י משפחה מתעללת, כל הזמן מנסים להרוג אותו, כל הזמן הוא מואשם בדברים שלא הוא עשה, אין לו כמעט חברים, הוא כמעט תמיד במצב רוח דכאוני ועוד ועוד..) ומתפתחת.

אני התחלתי לקרוא את הסדרה סתם מתוך שיעמום (ומתוך צורך לחדד קצת את האנגלית שלי) ועם מעט מאד ציפיות ולהפתעתי גיליתי שהספרים האלה ממש לא רעים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב לא ממש יש לי כח כרגע לקרוא את כל מה שכתבתם אבל...

אני לא מבין את אלה שאומרים שספר זה משעמם ... דווקא להיפך

ספר זה הדבר שאולי אני הכי נהנה ממנו , זה מפתח את הדמיון ומפעיל אצלך חלקים במח שהטולויזיה והמחשב אינם עושים

איך אפשר לקרוא ספר של טרי פראצ'ט או דאגלאס אדאמס ולהגיד שזה משעמם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ספר אחד שאני יכול להגיד שממש אהבתי זה האלכימאי. היה ספר טוב.

טלוויזיה וסרטים כן מפתחים דמיון, אני לא מדבר על סדרות קומיות בשקל אלא על דברים איכותיים, גם סרט כמו MATRIX 1, מאוד מפתח את הדמיון וגורם לך לחושב על דברים מחוץ לסרט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל ספר מד"ב בינוני, ולשם הויכוח, בכל ספר שתפתח שיש בו שלושה עמודים עם קצת פילוסופיה יש יותר מה ללמוד מבMATRIX 1, ולא שאני מזלזל בסרט, הוא נפלא, אבל את העלילה שלו אפשר לרשום ב20 עמודים וגם זה בכתב גדול.

עובדה היא שכמעט אין בכלל סרט שמבוסס על ספר ומצליח לתפוס את האווירה והעלילה בצורה טובה.

והסיבה לכך היא שאי אפשר לדחוס הכל לתוך שעתיים של סרט, דוגמאות מצויינות לכך הם שר הטבעות שסורס באכזריות כדי להתאים למסך, וDUNE שהוא פשוט סרט לא מובן כי הבמאי היה חייב לקצץ ממנו משהו כמו 3-4 שעות כדי שיסכימו לפרסם אותו.

ועוד משהו, אל תשכח - סרטים, במיוחד סרטים הוליוודים מכוונים ללקלוע לטעם של כמה שיותר אנשים ולעשות כמה שיותר כסף וכל זה על חשבון הכמות והאיכות (קצת כמו כשחושבים על זה...), והרמה יורדת ככל שהמימון עולה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היום לנוער לא איכפת מספרים. תגיד היום לילד מחשב או ספר לא משנה של מי! הוא יעדיף מחשב! העידן של הספרים פשוט גוסס וימות יום אחד!

זה שאתם מכירים שמות של סופרים או של ספרים יופי לכם! אבל כל שנה פחות ופחות אנשים לא מסתכלים על ספרים והולכים על דור הייטק!

והבעיה היום היא גם חברתית! אם ילד ניכנס לכיתה ופותח ספר הולך לספריה הוא פשוט נחשב לחנון! ואיזה ילד\ה רוצה שיקראו לו ככה?!

אני ממליץ לאנשים לקרוא ספרים רק במטרה אחת! בשביל לשפר את השפה שהם רוצים ללמוד! למשל אנגלית! שיקרא ספרים באנגלית! ולא להכריח לקרוא ספרים בכח כמו שעושים בביתי ספר! יקולל שיעור ספרות והוא והספרים המשעממים האלו! צריך לתת לילד לבחור את הספר ואז לכתוב את החיבור לא להגיד לו יש לך שתי ספרים ששתיהם יתנו לך את ההרגשה שכדור בראש יותר טוב מאשר הספר הזה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי מושג מאיפה אתה מביא את העובדות שלך, אבל עולם המושגים שלך צר מאד.

גם מי שמתעסק במחשבים יותר מידי לעומק נחשב לחנון, אז אולי גם אתה חנון?

או אולי היותו של אדם חנון היא לא אם הוא יושב כל היום ומפרק מחשבים או יושב וקורא ספרים אלא פשוט עניין של אישיות, וכך גם העולם רואה אותו, בלי קשר לעיסוקי שעות הפנאי שלו?

אני לא זוכר שמישהו קרא לי חנון ב10 שנים האחרונות (חוץ מחברה שלי, וזה דווקא היה בהקשר של מחשבים...).

ואין ספק שבישראל החינוך לקריאה והרחבת אופקים מתדרדר, ומספיק לעשות סקר קצר ולהשוות בין מספר ילידי הארץ, בכל גיל, שקוראים ספרים ומספר יוצאי אירופה (ואני מדבר על כל מדינה באירופה, לא רק על רוסיה והמזרח) שקוראים, ולהשוות את רמת הידע הכללי (לא רק אקטואליה, יש הרבה דברים שלא נמצאים בעיתון) ויכולת הדמיון הביטוי וההתפתחות האישית שלהם.

בקיצור, אני לא כאן לחנך אותך, או כל אחד אחר, רק חבל לי על כל מי שמתעקש ולא מבין שהעולם הוא מאד גדול מעבר לביצה הקטנה שאנחנו נמצאים בה - לא הכל חומרי, לא הכל קשור לכאן ועכשיו ולא הכל מורכב מפיקסלים.

אולי יש אנשים שבאמת לא בנויים לקריאה מסיבית של ספרים, אבל דחיה של דבר תרבותי כלכך חשוב על הסף בכאלה טיעונים, היא ממש מטרידה.

עוד מעט תגיד שמוזיאונים זה מיותר, כי גם ככה אפשר לדגום הכל ב3D ולפרסם באינטרנט...

ההפסד כולו שלך.

באחריות.

ותוספת קטנה - עם כל ההתמכרות שלי לספרים, גם אני סבלתי ממקצוע הספרות בבי"ס - רוב (לא כל) הספרים שנלמדים לא מעניינים, רמת הלימוד ירודה, אין שום מעוררי עניין בשיטת הלימוד ומעולם לא הסכמתי עם ניתוחי הספרים שהאכילו אותנו בהם, בעצם, ברוב המקרים לא הבנתי למה בכלל להרוס ספר טוב ולנתח אותו למוות.

אין שום קשר בין מקצוע הספרות בבי"ס, שדורש עדכון מעמיק בתכנים (כמו כל כך הרבה מקצועות אחרים) לקריאת ספרים והנאה מהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש ספרים שלא ניתן להמיר לסרטים. אתם מסוגלים לדמיין את עולם הנוסאנס של דאגלס אדאמס בסרט?

אני לא, ואפילו אם ינסו לעשות זאת זה יראה מטופש ולאת יצליח לתפוס את האיכות הסיפורית של הספר.

ישנם שיותר מתאימים לסרטים (למען האמת לדעתי כותבים את הספרים האלו בתור תסרטי ורק אז מפתחים אותם לספר), ויש ספרים שפחות. רק חבל שלעיתים במאים מחליטים להפוך לסרטים דווקא ספרים שלא מתאימים לסרטים , והזניח את הספפרים שכן מתאימים.

רק דוגמה אחת לספר שבאמת נראה כמו סרט אקשן - "המשחק של הרוצח" של ג'יי בונאנסינגה.

רצו לעשות עליו סרט עם ווסלי סנייפס, אבל על פי מה שהבנתי הסרט נזנח למרות הפוטנציאל האדיר שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מת שיעשו מני סדרה על רומח הדרקון זה יהייה פשוט מדהים!

מי זה טרי פראצ,ט?מה הוא כתב?

ואחרי התגובות פה על דאגלס אדאמס אני רוצה לדעת מאיפה להתחיל לקרוא איזה כרך ואיך קוראים לו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...