למה נוער לא קורא ספרים? - עמוד 4 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למה נוער לא קורא ספרים?

Dark_Phantom

Recommended Posts

יש דברים שלא מתים, כמו מוסיקה קלאסית, ציורים, אומנות ועוד הרבה...

לספרים לדעתי יש גם מקום כבוד ברשימה הנ"ל ולמרות הפופולאריות הפחותה שלהם כיום

לא צריך לגרוע מערכם ומכבודם- books are not dead yet

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 110
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני חושב שזה מאוד חשוב, במיוחד לאור זה שלהמון אנשים לאו דווקא בפורום הזה

יש שגיאות כתיב פשוט נוראיות שלא מתאימות לגילם ואני מדבר גם על נוער וגם על מבוגרים. :bash:

צודק מאוד !

יש פה בפורומים שגיאות כתיב חמורות ביותר, לא שאני מושלם ואני לא טועה לפעמים אבל... יש פה אנשים שכותבים עם המון שגיאות כתיב, ולא אני לא מדבר על שגיאות במילים מסובכות ובשפה גבוהה אלא שפה יומיומית, לקרוא ספרים יכול לעזור, אני אמנם לא קורא ספרים ומספיק לי לקרוא ספרי לימוד, תירגומים ומאמרים באינטרנט בשביל לדעת את השפה בצורה מכובדת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש דברים שלא מתים, כמו מוסיקה קלאסית, ציורים, אומנות ועוד הרבה...

לספרים לדעתי יש גם מקום כבוד ברשימה הנ"ל ולמרות הפופולאריות הפחותה שלהם כיום

לא צריך לגרוע מערכם ומכבודם- books are not dead yet

מוזיקה קלאסית אכן לא מתה, וגם לא ציורים אבל... הכריכה של הספרים כן מתה ולא הכתוב, אבל משום מה הספר מתעקש להישאר על גבי הדפים המודפסים. ספרים על מסך זה העתיד, לטעמי.

למה אתה צריך להחליף ספרים ? אתה לא יכול שיהיה לך את הספר בקובץ ? לפי דעתי יהיה בעתיד מעיין מסך אלקטרוני קטן, מכשיר בגודל של ספר ובספריה אתה פשוט תוכל לקנות קבצים ולהעלות אותם לתוך המכשיר ולבסוף תהיה לך ספריה גדולה בתוך ספר אחד קטן / או במחשב.

זה יותר נוח לאנשים, יותר זול לסופרים (אין עלויות הדפסה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וזאת הסיבה שלא קוראים יותר, זה משעמם, זה מת.

אני מניח שהסקת זאת מכך שעשרות (ואולי אף מאות) מיליוני אנשים ברחבי העולם קוראים ספרים בשעות הפנאי שלהם?

זה שבארץ זה גוסס זה ידוע, זו אשמתה הבלעדית של מערכת החינוך, אבל אי אפשר להסיק ממקרה בודד על הכלל, זו לא אינדוקציה מתמטית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מוזיקה קלאסית אכן לא מתה, וגם לא ציורים אבל... הכריכה של הספרים כן מתה ולא הכתוב, אבל משום מה הספר מתעקש להישאר על גבי הדפים המודפסים. ספרים על מסך זה העתיד, לטעמי.

למה אתה צריך להחליף ספרים ? אתה לא יכול שיהיה לך את הספר בקובץ ? לפי דעתי יהיה בעתיד מעיין מסך אלקטרוני קטן, מכשיר בגודל של ספר ובספריה אתה פשוט תוכל לקנות קבצים ולהעלות אותם לתוך המכשיר ולבסוף תהיה לך ספריה גדולה בתוך ספר אחד קטן / או במחשב.

זה יותר נוח לאנשים, יותר זול לסופרים (אין עלויות הדפסה).

יש לי מס' ספרים על המחשב שלי בתור קובץ שהורדתי ומנסיוני

אני יכול להגיד לך שהקריאה ממסך הרה יותר מעייפת מקריאת ספר רגיל והרבה

פחות נוחה. כמו כן אתה לא יכול לצאת עם מחשב ביתי לטיול בטבע(אלא אם כן יש לך לאפטופ

או נוטבוק אבל אני מניח שלרובנו אין את המותרות הזאת) ולעומת זה ספר אפילו לא גדול במיוחד

יכול להעביר לך כל טיול בכיף

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נדהמתי מכמה אנשים פה!

ספרים זה משעמם? אני בשוק!

קראתי כמות עצומה של ספרים

לפני שנתיים עברתי לאנגלית (המקור כל כך יותר טוב מהעיברית)

ביוחד ספרים שאי אפשר להשיג -פראצ'ט המצויין

שמתרגמים אותו באיטיות בלתי נסבלת בארץ (שמעטים כל כך מכם קוראים- הינט הינט הניק שלי

שרק מיני ידע את המקור שלו*)

הספקתי לקרוא 6 ספרים באנגלית שלו בזמן שהם תירגמו ספר אחד

את דיון הסרט /מיני סידרה אני לא מסוגל לראות

זה פשוט התעללות בעלילה! 5 השעות של המיני סדרה מכסות אולי רבע ספר!

חובה לקרוא את ההמשכים שלו! נכון בשני רובו פוליטקה אבל הסוף מדהים

וההמשכים הבאים אדירים!

לא קראתי את האחרון של המדריך לטמרפיסט (אפשר להשיג אותו בנפרד מהשאר???)

וחבל שדאגלס מת אחד הסופרים הטובים והמצחיקים ביותר שהיו אי פעם!

ספרי הקלאסקה (ג'ול וורן אנד סץ') קראתי כשהייתי צעיר יתר ה-ו' ככה

אני עכשיו קורא את השלישי של שיר וקרח באנגלית קראתי אתמול איזה ארבע שעות בלי הספקה

אחד הספרים הסוחפים ביותר שקראתי

*מיני- מאיפה אתה משיג אותם? כבר לא שולחת לארץ!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא קראתי את האחרון של המדריך לטמרפיסט (אפשר להשיג אותו בנפרד מהשאר???)

אם אתה מתכוון ל mostly harmless אז כן אפשר

אבל את young zaphod אני חושב שזה רק בגרסה של כל ה6 ביחד

ואם מישהו הזכיר את קורט וונגוט אז אני חייב להזכיר את "בית מטבחיים חמש" המצויין

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואו אממ קראתי את כל התגובות בת'רד הזה.

טוב, אני בטוח אחזור בתגובתי על חלק מהדברים שנאמרו כאן, אבל אתייחס אליהן(לא בהכרח בציטוט).

1. סתם שאלה, האם השימוש בביטוי "אני מוצא בכך..." הינו עברית תקינה ואיננו תרגום ישיר של הביטוי הזה מאנגלית?

מדוע הנוער אינו קורא ספרים? -אני מתייחס לחלק שאינו קורא לרוב/בכלל:.2

א.מערכת החינוך:

1) אני אינני יודע לגבי ילדים שנמצאים כרגע בחטה"ב או בתי"ס יסודיים אך אני יודע כי כאשר אני הייתי בכיתה ה' וב-ו' אז בבי"ס שלי הכניסו תוכנית חדשה ולפיה כל תלמיד עובד בקצב שלו לפי מערכת שלו או משהו כזה ובתחילת היום במשך 20 דקות כל ילד ייקרא ספר לפי בחירתו(בי"ס ציבורי רגיל). מעבר לכך לא זכור לי איזשהו עידוד קריאה מאיזשהו תחום אחר. חטה"ב-יש לי דעה מאוד שלילית על המוסד הזה אך לת'רד אחר, מרגע שתלמידים נכנסים אליו עושים להם פשוט הקפאה של המוח ובנוסף לכך, חוץ מהמורה שלי לאנגלית שהכריחה אותנו לקרוא ספרים(תנאי להישארות בדוברי אנגלית עם ציון נורמלי) ובוק ריפורט בעברית שהייתי צריך להגיש בכיתה ח' , לא נדרשתי עוד לקרוא.

2) אין הדגש על לימוד עברית תקינה הבעה עצמית ולא עצמית נכונה בעברית והבנת הנקרא, אלא על פרטים חסרי משמעות בשפה שגורמים לחלק מהתלמידים אף לשנוא את השפה הזו(הבגרות בלשון) . כתוצאה מכך שאין הדגש על ניסוח תקין בעברית והבעה נכונה של עברית אין דרישה לכאלו במבחנים( לא חושב שבבגרות אלא על מבחנים בחטה"ב וביסודי שבהן במקצוע היסטוריה למשל בחנו ע"י סימון נכון של שאלון ובקושי היה חלק "פתוח") ולתלמידים חסר אולי זרז לקריאת ספרים(כמובן שספרים אינם נקראים בהכרח לשם מטרה מסויימת אך ההתייחסות היא למע' החינוך).

3) החינוך בישראל בכלל דפוק(והאשמה איננה בהכרח מערכת החינוך) , אין חינוך לשמירה על הסביבה, אין חינוך לנימוס מינימלי, לצרכנות נבונה, סובלנות וסבלנות ועוד ועוד ועוד ...

ב.הלך רוח: משום מה בישראל יש איזושהי תפיסה בקרב חלק מהצעירים /בכלל(?) כי קריאת ספרים הנה בזבוז של זמן/חסרת תועלת/לא מהנה וכ' ובגילאים שבהם השפעת הסביבה היא מקסימלית יש אנשים שלא מתקרבים לספרים עקב כך.(תלוי כמובן באיזו סביבה של אנשים נמצאים והחינוך מבית).

ג.לגביי אישית: אני גם קראתי בין כיתות ג' עד ו' ספרים כאשר ב-ו' משום מה נמאס לי וחשבתי כי כבר עברתי על כל הספרים המעניינים בספריה וכי אין לי מה לקרוא והפסקתי. בחטיבה חוץ מהנ"ל לא קראתי כלום. בכיתה י' קראתי בקושי והשנה אממ קראתי איזה שנים שלושה ספרים.

יש לי בעייה עם ספרים באנגלית או בעברית של מילים שאני לא מבין(בעיקר באנגלית) ,גם לפי ההמשך של המשפט, זה משגע אותי, בייחוד כשיש משפטים עם 5 מילים כאלו...קריאה במילון תוך כדי קריאה גם מעצבנת ולכן אם אני מתחיל ספרים כאלו אני לא עובר את העמודים הראשונים.

אשמח לקרוא על ספרים מומלצים(ואותם) שאינם מקטגוריית מד"ב/פנטזיה, תודה.

מזל"ט לאלו שהגיעו וקראו עד הלום,תודה , מקווה שלא גרמתי לכאב ראש

והמשך חיים!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אשמח לקרוא על ספרים מומלצים(ואותם) שאינם מקטגוריית מד"ב/פנטזיה, תודה.

ראה סופרים שדיברתי עליהם בתגובות שלי -ספרי הרפתקאות. חוץ מזה יש לך ספרי מלחמה, מתח וכו'...

ד"א הרבה דברים שאמרת בתגובה נכונים במיוחד לגבי תרבות החינוך והקריאה בארץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

2) אין הדגש על לימוד עברית תקינה הבעה עצמית ולא עצמית נכונה בעברית והבנת הנקרא, אלא על פרטים חסרי משמעות בשפה שגורמים לחלק מהתלמידים אף לשנוא את השפה הזו(הבגרות בלשון) . כתוצאה מכך שאין הדגש על ניסוח תקין בעברית והבעה נכונה של עברית אין דרישה לכאלו במבחנים( לא חושב שבבגרות אלא על מבחנים בחטה"ב וביסודי שבהן במקצוע היסטוריה למשל בחנו ע"י סימון נכון של שאלון ובקושי היה חלק "פתוח") ולתלמידים חסר אולי זרז לקריאת ספרים(כמובן שספרים אינם נקראים בהכרח לשם מטרה מסויימת אך ההתייחסות היא למע' החינוך).

זה נכון ביותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למען האמת, כשהייתי קטן(עד כיתה ז' בערך) הייתי קורא ספרים המון!

מאוד נהנתי מזה וסיגלתי לעצמי את זה כתחביב...

אבל בשנים האחרונות, אני לא מוצא לנכון לקרוא.

זה שזה מעשיר את השפה ומשביח את הידע הכללי זה לא הכי נכון.

קריאת עיתון, צפייה בטלויזיה וסיור באינטרנט מעשירים את הידע הכללי ואת השפה(אם זה באנגלית, עברית או סינית...) יותר מאשר קריאת ספרים...

בנוסף, אני חושב שלעסוקים שבינינו (בין אם זה בלימודים ובגרויות, בעבודה או בכל דבר חשוב אחר) אין כ"כ זמן לקרוא ספרים...

בקיצור, למי שיש זמן פנוי ומשעמם לו, קריאת ספרים יכולה להיות תחביב חביב :) . אבל למי שזמנו הפנוי מוגבל, גלישה באינטרנט וקריאת עיתון, עשויים להיות עיסוקים מהנים ומועילים לא פחות (וברוב המקרים - יותר!) .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

TeaTime: את Hogfather השאלתי מחבר, קראתי אותו בטיול השנתי בשנה שעברה (באנגלית, כמובן).

ומי אמר שאמאזון כבר לא שולחים ספרים לארץ? עפ"י האתר שלהם, שביקרתי בו אתמול, הם בהחלט שולחים לארץ ספרים ודיסקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את HOGFATHER קניתי באנגליה כשהייתי שם

(בדיוטי פרי יש חנות ספרים מהגדולות שראיתי)

חוץ מזה יש לי MASKARADE (משם הניק ;D)

את REAPER MAN

ואת SOUL MUSIC

את FEET OF CLAY לקחתי מחבר שלי

עד WITCHES ABROAD קראתי בעיברית

וקיבלתי אי מייל מאמזון שאומר שהם לא שולחים לישראל

יכול להיות שזה השתנה מאז?

אם כן אני אזמין עוד איזה 3-4 דיסק וורלדים

יש לך המלצות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ל The Shark: שכחתי להוסיף בתגובתי אך גם אני קורא עיתונים (בעיקרון זה לרוב עיתון אחד ) , אני מסכים שעיתון אולי מעשיר יותר את הידע הכללי העכשווי ואילו (לא ממש ציינתי את זה בתגובתי הפורמלית) ספרים יכולים להעשיר בכל דבר, תלוי מה נושאם והז'אנר שלהם.

מבחינת יעילות וכו'.....אני אישית לא ממש מתייחס ליעילות כשאני קורא עיתון סתם או סתם גולש באינטרנט.

אני מכיר הרבה אנשים "עסוקים" שמוצאים זמן לספרים+לא צריך להיות "משועמם" כדי לקרוא ספר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...