חוויות מן "גן עדן אודיופילי" של תומר יפה, מביקורי האחרון שם - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חוויות מן "גן עדן אודיופילי" של תומר יפה, מביקורי האחרון שם

EAD

Recommended Posts

הייתי שבוע שעבר אצל תומר יפה (אוזניות)

headphones.co.il

קשה לרשום פה כל החוויה ומה שהיה (יקח לי כמה דפים טובים)

אבל

נעזוב רגע וכו' בצד ונתמקד באוזניות ומה ששמעתי

HD650 - נחמדות מאוד, מאוד "נקי", לא הכי נוחות בעולם (ה595 יותר נוחות, לאלו יש עיצוב מרובע משהו), אבל נחמדות בסך הכל, לדעתי לא נותנות תמורה מדהימה למחיר, אבל מי שאוהב את הסאונד של סייזנהיר (אני לדוגמא די מחבב אותו), בהחלט יאהב אותן (סאונד "אפל" קצת, הרבה באסים, יושבים רחוק יותר מן הכלים וכו')

Ultrasone - די "אטומות" כאלו, לא התלהבתי במיוחד מהן, ירדו מהר מן האוזניים שלי.

Beyerdynamic DT 990 - באסים טובים, מאוד דומה לHD650, ומאוד נוחות באוזן, במה רחבה, והרבה "ביצים"

סה"כ מאוד נחמדות לסגנונות שדורשים באסים, לא התרשמתי מהן בצורה מדהימה, אבל בהחלט עושות את העבודה ואני חושב שאם יהיה לי אותן, אחרי זמן מה כן אוהב אותן מאוד.

Grado GS1000 - האוזניות שהתחלתי איתן, והתאהבתי בהן מן הרגע הראשון ;D

בעצם כל המבחנים שם של כל האוזניות שבדקתי וכו', היו מולן.

בהתחלה שמתי ROXETTE איתן, ונשמעו די לא משהו

הן מאוד תלויות בהקלטה, הקלטה "רועשת" יחסית עם איכות לא משהו תשמע רע מאוד בהן

הקלטה טובה תשמע נפלא

במה - מלא וגדולה מאוד (כמעט כמו רמקולים)

נוחות - אני לא אוהב ספוגים, מעדיף כמו בSHINN, שיש לי בד נעים כזה, אבל הן יותר עוטפות את האוזן, ומאוד שונות משאר הGRADO, מתרגלים די מהר, והן ממש קלות גם, אז סה"כ מאוד נוחות וגם יש כבל ארוך ועבה (הכבל הכי טוב שראיתי שמגיע STOCK)

באסים - מדהים!!!, דאבל באס עמוק ויפה, כששמתי GRAVE DIGGER, כל הדאבל באס נשמע פשוט מפלצתי! ממש מרעיד לך את האוזניים. ובQUEEN שירים כמו BITE THE DUST, ממש שומעים הכל חלק ונעים.

טרייבל - קצת גבוה לטעמי, בהחלט מודגש מאוד, אבל אומרים שאם הזמן זה משתפר

פירוט - מדהים! מפורטות ביותר, ממש שומעים כל רחש וכל צליל הכי קטן, מאוד כייפי לדעתי.

סגנונות מוסיקה מעודפים - הרבה אינסטמונטלי, קלאסית, ורוק כבד ומטאל (באסים מעולים)

אז לסיכום

לא הייתה לי הרבה התלבטות, מכל האוזניות נראה לי שהכי מעדיף את הGS1000 וגם את הSHINN650, אבל הSHIN650 לדעתי הן נחמדות מאוד אם היו עולות חצי מן המחיר שלהן

המחיר שלהן גבוה ולא ממש נותנות איכות מדהימה ויוצאת דופן כמו הGS1000

הGS1000 הן הבחירה מספר אחת שלי

חסרון יחיד - מחיר :( (וגם טרייבל קצת מודגש)

אמרתי לתומר, שבסוכות אני כבר יודע איזו מתנה לקחת ממנו ;D

עד אז כבר מגיע אליי גם מגבר אוזניות AQUA משופר ביותר, וגם DAC של אורי מסוג OMZ - ללא ספק יעניקו לי חווית האזנה נחמדה מאוד, בנוסף לכרטיס קול D2X שברשותי

עכשו רק צריך "לגרד" קצת כסף עבור הGS1000 ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 41
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

הגיע הזמן, חוו"ד.. !

הגעתי ייחד עם EAD ( עוז ) ו.. אחריי שמיעה ובחינה ( בעיקר של ה - Grado GS1000 מול שאר הדגמים ) ככל שהתקדמנו בסגננות השמיעה הפכה ממכרת !

כמו שנאמר ההתחלה הייתה מאכזבת ( roxette ) טרייבל גבוה, אך ככל שהתקדמנו הגיע להבנתנו שהכל נקשר סביב אייכות ההקלטה..

פירוט צלילים מפתיע !( חוויה בהאזנה לסגנון אינסטרומנטלי) דיוק ובמה רחבה ומלאה ( מדמה ההאזנה בחדר )

קנו אותי בהאזנה ל - ENIGMA ו.. VIVALDI

;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כיף לקרוא על חוויות של האזנה לציוד שמע איכותי! מוסיקה היא חלק כמעט "בלתי נפרד" מחייהם של רבים ועם זאת מעט מאד בכלל נותנים את תשומת הלב לאיכות הרפרודוקציה של החומר שהם מאזינים לו... ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שחבל שהרבה דברים עולים בארץ כל כך הרבה :'(

יש ויש. לא חסרים יבואנים הוגנים המתמחרים את מוצריהם במחירי חו"ל וישנם אף מקרים שבהם המחיר בארץ זול יותר, בזכות העובדה שהשוק הוא שוק "נישה" מטבעו. מצד אחד יש את האנשים האמידים שהולכים לאחד מהיבואנים הבכירים בהרצליה-, כותבים צ'ק ומבקשים ש"יתפרו" להם מערכת. מצד שני יש אותנו, האודיופילים אוהבי המוסיקה שזהו גם תחביב עבורם; אנחנו קהל יעד קטן ולכן היבואנים הם הרבה פעמים אנשים שצמחו מתוך הקהילה החובבת והם מתמחרים מוצריהם בצורה הוגנת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה

זה גם תלוי ביבואנים וכו'.

לדוגמא

GRADO נמכרים במחירים כמעט זהים לחלוטין לחול.

וכנל לגבי עוד כמה חברות

אבל נניח הגדולים כמו סייזנהיר

אז הHD650 ניתן להשגה בחול גם ב400 דולר

בארץ עולה קרוב ל3000 שקל.

די הרבה

לא?!

רמקולים בארץ זה עסק די יקר לרוב וכנל למגברים

בכלל כל מה שתופס הרבה "נפח", עולה הרבה, כנראה הייבוא לארץ, המיסים, המשלוח וכו'

הכל מייקר את העסק נורא.

דיברתי בעבר עם אדם שהיה מייבא (עד שהפסיק), ואמר שהדהים אותו שהרמקול עולה 300 דולר, אבל בגלל מיסים, משלוח, ועוד כל מיני דברים בדרך, הוא פשוט לא יכול לדרוש פחות מ800 דולר עבורם אם בכלל הוא רוצה לכסות רק עלויות!! (וזה עוד שהוא קונה בכמויות מסחריות של כמה עשרות במכה)

ופה עוד היה מדובר ברמקולים מדפיים קטנים יחסית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מכיר את שוק האוזניות, אבל שוק הסטריאו מוכר לי. תהיה בטוח שאם העסק מתקיים הוא רווחי - אחרת היה נסגר, כך זה המצב עם כל עסק. עובדה היא שיבואנים המתמחרים במחירי חו"ל עודם קיימים. אחת הסיבות היא העלות התפעולית הנמוכה של עבודה מין הבית, קיום עסק שאינו מכניס הכסף המרכזי או היחיד (כלומר, יבואן שמתפרנס גם מתחום אחר לחלוטין). אל תשכח שהיבואן רוכש מהיצרן את הרכיבים במחיר של 40% לערך מין ה-retail; הרווח שלו קיים, גם אם קטן יחסית לשווקים אחרים וזה ברור - שוק הנישה קטן ולכן מחיר החו"ל רק ידרבן את הלקוחות הפוטנציאליים לפתוח את הארנק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על כל מקרה שבו אצביע לעבר עסק שעובד במתכונת הזו ומצליח, אתה תצביע על מקרה הפוך; זה לא "מתנגש". העובדה הבסיסית היא שעשרות מותגי אודיו איכותיים מיובאים ונמכרים בארץ במחירים הנושקים למחירי חו"ל, כך שהצרכן הישראלי באספקט הזה לא ממש מסכן. המגוון מאד רחב (יש כאן, אולי, יותר מותגי אודיו מאודיופילים ;)) כך שגם אם מצטמצמת הגישה לרכיבים הנמכרים במחירים שערוריתיים, עדיין נותרים עם מבחר סביר ואף למעלה מכך. האירוניה היא, שדווקא בגלל שלמעט מאד אנשים אכפת מהציוד, אנחנו נהנים ממחירים טובים יותר שכן נפח השוק קטן הרבה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.maestroaudio.co.il/

http://www.audiofreak.co.il/

http://www.aufi.co.il/

http://www.arama-audio.com/

http://www.dbaudio.co.il/

לא *כל* שלל המוצרים של היבואנים הללו מתומחרים במחיר חו"ל - אך גם אלו שאינם מתומחרים במחיר זה, עדיין תומחרים בצורה הוגנת (כלומר, לא שערורייתית). בעזרת חיפוש מדוקדק ברשת תוכל לדעת בדיוק מה הפרש המחירים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...