סלילת רשת של 1 ג'יגה בתוך קירות הבית (כבר יש שרשורים) - עמוד 2 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סלילת רשת של 1 ג'יגה בתוך קירות הבית (כבר יש שרשורים)

dsane

Recommended Posts

לא הצלחתי להעביר את כוונתי כנראה=) אחרי שמשכתי את הכבל פנימה לתוך השרשור עדיין נוצר מצב בו הכבל תלוי בתוך השרשור. במצב זה, במקרה שאני מעלה כבל מעלה, החלק העליון של הכבל מחזיק את משקלו של החלק התחתון התלוי בתוך השרשור. במקרה זה האם לא תהיה משמעות לכבל הקשיח?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מקווה שהפעם הבנתי אותך...

אבל בד"כ שרשורים בתוך קיר נמצאים ברוב הזמן במצב אופקי ולקטעים קצרים במצב מאונך, וגם אז עד כמה שאני יודע לפי החוקים של הפיזיקה זה לא שכל המשקל של הכבל עצמו "נתלה" על ראש הכבל... אין דברים כאלה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי חוקי הפיזיקה, אם מה שאמרת הוא נכון בנוגע לשרשורים אתה צודק.

אבל אם ברצונך להעביר כבל מקומה תחתונה לעליונה הרי שיש לך שם לפחות ארבעה מטרים של חוט שמכבידים עליו. זו בהנחה שהם לא עלו למעלה בזגזגים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא כל כך הבנתי ממה בדיוק אתה חושש? שהכבל יקרע מהמשקל של עצמו?

תחשוב שאתה עולה למקום גבוה, ומחזיק את הראש של הכבל כשכל הכבל באוויר.

לא יקרה לו שום דבר. בטח שבתוך קיר שיש לו תמיכה והוא לא ישר ותלוי.

או שגם אני לא הבנתי אותך..?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבל גם גמיש וגם קשיח יכול להחזיק את עצמו לפחות 5 קומות אנכית (זה הכי הרבה שאני התקנתי)

למרות שנהוג בתוך קירות לשים קשיח ובאופן כללי בין שקעים נהוג לשים קשיח ובין תקעים לשים גמיש, אין שום חובה לעבוד לפי זה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבל גם גמיש וגם קשיח יכול להחזיק את עצמו לפחות 5 קומות אנכית (זה הכי הרבה שאני התקנתי)

למרות שנהוג בתוך קירות לשים קשיח ובאופן כללי בין שקעים נהוג לשים קשיח ובין תקעים לשים גמיש, אין שום חובה לעבוד לפי זה

תודה רבה ירח ... לזה התכוונתי.

וברור שהוא לא יקרע מיידית... אבל עייפות החומר ושטויות כאלו=).

אז אני אלך בכל זאת על הקשיח כדי להיות רגוע (חוץ מזה שמדובר פה סה"כ על מאה שקל...)

תודה רבה לכולם על הייעוץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז ככה קצת סדר בבלאגן ...

עם אתה הולך לשים שקעים בקיר .. אז אך ורק קשיח...

עם אתה רוצה להוציא חוטים מהקיר ולשים קונקטור מה שיצא לא ממש יפה אז אתה יכול לקחת גמיש ... בשביל לעשות קצוות אתה חייב לוחץ RG 45 וקונקטורים עדיף מסוככים

ולידע כללי לוחצים לרשת מתחילים בסביבות ה 100 שקל פלוס מינוס ומעלה תלוי ממי אתה קונה ... וכול היקר יותר פשוט יותר מקצועי ויחזיק לך יותר זמן ....

;)

זה היה לידע כללי

עם יש לך עוד שאלות תשאל בכייף ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני קניתי אחלה לוחץ ב40 שקל אבל בחנות... מחזיק לי כבר שנתיים נראה ועובד כמו חדש...

קניתי אותו אחרי סריקה עצבנית של חנויות באינטרנט שהכי זול שמצאתי היה ב70 שקל, פשוט פתאום ראיתי אותו באיזה חנות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מתכוון לחבר את זה בשקעים, לוחץ אני משאיל מחבר. אבל אם מצאת את זה באיזה חנות

אני קניתי אחלה לוחץ ב40 שקל אבל בחנות... מחזיק לי כבר שנתיים נראה ועובד כמו חדש...

קניתי אותו אחרי סריקה עצבנית של חנויות באינטרנט שהכי זול שמצאתי היה ב70 שקל, פשוט פתאום ראיתי אותו באיזה חנות

אתה יכול לאמר לי איפה? אולי שווה לקנות.

דרך אגב, מישהו יכול לאמר לי אם יש איזה פאנל מותאם שיכיל משהו כמו 8 חיבורים (שקעים).

תודה על כל העזרה!

עריכה:

ראיתי עכשיו שקעים שאמרו שהם מתאימים ל cat5e מה ההבדל? אם יש שמונה חיבורים לשקע מה זה משנה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מממ יש הבדל בין כבל גמיש לקשיח... למי שמבין באלקטרוניקה מדובר בהתנגדות של הכבל.. בכל מקרה יש לי חבר שמתעסק בתקשורת טלפוניה ומחשבים

ובתוך הקירות בד"כ שמים כבר קשיח, התכונות הן די זהות בד"כ אז ככה שזה בעיקר תלוי בכל מיני תנאים כאלה ואחרים.

בנוגע לכבלים אין ממש סיבה להשתמש בכבל CAT6 כבל CAT5E מסוכך שהוא בעל שמונה גידים הוא בדיוק מה שצריך בשביל של 1 גיגה.

רק אל תשכח שאתה גם צריך לקנות סווטיש שעובד במהירויות האלו.

במידה ואתה לא יודע ולא שמעת לחיצת מחברים זה העסק הכי מעצבן והכי מממ איך להגיד את זה? מעפן ברשתות ETHERNET!!!

אתה חייב בודק מחבריים בשביל לבדוק שהחיבורים תקינים בשביל של גיגה מנסיון... מה שקורה זה שזה לחוץ יותר או פחות ואז אתה נופל בין הכסאות ואתה לא מבין למה הנורה עובדת בסטוויטש ובמחשב אבל זה לא עובד....

כבר מוכן לא יעלה לך הרבה משהו כמו 3 שקל למטר. (כמובן תבדוק טוב שמדובר בכבל CAT5E מסוכך ולא בכבל CAT5 לא מסוכך.

אם אתה רוצה אבדוק לך עוד פרטים (ה"פ\מסר"ש)קצת יותר מדוייקים בהצלחה בכל מקרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על העזרה! אני אסלול כבל קשיח, ואני אכן מודע לבעיית יצירת החוטים ולכן אני אצור שקעים (הבנתי שזה פשוט יותר).

שוב בנוגע לשקעים, מישהו יודע אם יכול להיות הבדל בין שקע במיועד ל cat5 לכזה שמיועד ל cat6 (כמובן שבשיניהם יש שמונה חיבורים אחרת ההבדל ברור)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...