האם לקונסולה יש יתרון בתחום החומרה על PC ? - עמוד 3 - קונסולות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם לקונסולה יש יתרון בתחום החומרה על PC ?

xena2305

Recommended Posts

אורי - אתה נותן דוגמא לחברה אחת בעוד הרבה אחרות מדירות את רגליהן מהמחשב (מי היה מדמיין לפני 3-4 שנים שCIV חדש יצא לכל הקונסולות חוץ מהמחשב לדוגמא?)

מה גם שאם תשים לב לרשימת הכותרים - חלקם כבר יצאו (הרבה זמן) לקונסולות.

קרירין - תירוצים אתה לא צריך בשבילי , אתה צריך רק בשביל עצמך.

את דעתי על אתה יודע.

ליביו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 53
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מה שיפה שדובי זובי צודק, כרטיס מסך שבאמת מריץ על 1080P כמו שצריך, עולה 400$ כמו PS3.

חוץ מהמשחק קרייסיס האגדי, כל הכרטיסים בטווח מחירים של 900-1600 ש"ח מריצים 1080P באופן שחיק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי בחו"ל, בארץ אתה יכול לקנות 9800GX2 או 4870 בפחות מ1600 שזה פחות או יותר חצי ממחיר של PS3.

איזה יופי של דמגוגיה, בפעם האחרונה שבדקתי 360 עולה פחות מ400 דולר בחו"ל וPS3 כ400...

::)

חוץ מהמשחק קרייסיס האגדי, כל הכרטיסים בטווח מחירים של 900-1600 ש"ח מריצים 1080P באופן שחיק.

ה4850 שלי לא יריץ על 1080P משחקים על הגדרות גבוהות במיוחד בצורה שבאמת אפשר לשחק בה ללא שום נפילות, מה עוד שכמות כרטיסי הHIGH End ברמה שלו היא אפסית יחסית לכמות הקונסולות HD שיש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי בחו"ל, בארץ אתה יכול לקנות 9800GX2 או 4870 בפחות מ1600 שזה פחות או יותר חצי ממחיר של PS3.

אתה שוכח שברגע שאתה רוכש כרטיס מסך חזק אתה צריך להוסיף ספק כח חזק ולדאוג שהמעבד לא יהווה צוואר בקבוק. ואל תשכח שאתה תצטרך לעשות זאת כל שנתיים בערך כאשר PS3 או 360 יחזיקו לפחות 5 שנים בלי צורך לשדרוג לדור הבא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה שוכח שברגע שאתה רוכש כרטיס מסך חזק אתה צריך להוסיף ספק כח חזק ולדאוג שהמעבד לא יהווה צוואר בקבוק. ואל תשכח שאתה תצטרך לעשות זאת כל שנתיים בערך כאשר PS3 או 360 יחזיקו לפחות 5 שנים בלי צורך לשדרוג לדור הבא.

אתה מדמיין איך המשחקים יראו בעוד 5 שנים על הקונסולות האלו לעומת המחשב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, היינו בדיון הזה כבר ולדעתי המסקנה המתבקשת היא זו:

יש לך מחשב? רוצה לשחק בו? קנה כרטיס מסך חזק שעולה(בארץ) הרבה פחות.

יש לך מחשב?לא-> קנה קונסולה אם משחקים חשובים לך. כן-> אבל אתה רוצה לשחק בכיף שלך על הספה בלי לדאוג לשידרוגים, ושאר ירקות(נתעלם מבעיות החום כרגע) תקנה קונסולה.

אבל, לדעתי האישית בלבד, מחשב עדיף וזאת מכיוון שבכל מקרה אני צריך אחד ואני אישית מעדיף מקלדת ועכבר, יכולות אונליין מהקופסא ויכולת לשחק בMMORPGs ומשחקי אסטרטגיה(לא אי אפשר לשחק משחק אסטרטגיה עם גיימפד בצורה נוחה, כמו שאי אפשר לשחק בשוטרים בצורה נורמאלית עם גיימפד ולא אכפת לי כמה אתם משלים את עצמכם).

בכל אופן בשורה התחתונה לשאלה של פותח הדיון, כן למחשב שמיועד למשחקים יש יתרון חומרתי על פני קונסולות(רק אחרי שהן מתיישנות).

איזה יופי של דמגוגיה, בפעם האחרונה שבדקתי 360 עולה פחות מ400 דולר בחו"ל וPS3 כ400...

מצטער, אבל לא הבנתי מה אתה רוצה.

בארץ כרטיס מסך זול יותר משמעותית מקונסולה.

::)ה4850 שלי לא יריץ על 1080P משחקים על הגדרות גבוהות במיוחד בצורה שבאמת אפשר לשחק בה ללא שום נפילות, מה עוד שכמות כרטיסי הHIGH End ברמה שלו היא אפסית יחסית לכמות הקונסולות HD שיש.

איזה משחק הכרטיס שלך לא מריץ ב1920X1200 חוץ מקרייסיס וWiC? בכמעט כל הביקורות לא ראיתי אותו יורד מ30FPS ברמת פרטים ופילטרים הרבה יותר גבוהה ממה שיש ברוב המשחקים בקונסולות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין איך חוסר יכולת שדרוג בקונסולות יכולה להחשב כיתרון. גם את המחשב אין צורך לשדרג כל שנה, אפשר להתפשר בהגדרות הגרפיות.

הרי גם בקונסולות צריך כבר היום להתפשר לעומת המחשב, רק ששם הפשרה מגיעה מובנית במשחק ואילו במחשב צריך לשחק קצת עם ההגדרות. מי שה-5 דקות של ההתעסקות עם ההגדרות כ"כ קשות לו, אז מחשב זה באמת לא בשבילו.

בכל מקרה, בואו ולא נשכח שעדיין לא הכל ורוד כשלא צריך להתעסק עם ההגדרות מכיוון שתופעות של ירידות פריימים וUPSCALING של הרזולוציה הן כבר לא תופעות נדירות על הקונסולות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קונסולה עדיפה ממחשב בהתחלה, משום שלדוגמא כשקניתי את הPS2 ב2K, יכולתי להריץ מלא משחקים חדשים וטובים, ואף מחשב ב2K לא היה יכול אז להריץ את זה.

כמו עכשיו שאף מחשב ב200$ לא יוכל להריץ את מה שה360 מריץ.

אבל אחרי כמה זמן איכות המשחקים במחשב עולה אבל בקונסולה זה נשאר אותו דבר, כך שמי שמסתמך רק על קונסולה ישאר עם משחקים מיושנים.

אבל בנוסף אל תשכחו שאם לאדם מסוים לא מזיזה הגרפיקה המשתפרת, והוא רוצה רק עוד ועוד משחקים, אז קונסולה היא הפיתרון האולטימטיבי בשבילו.

לכן אני חושב שלבעלי תקציב נמוך קונסולה עדיפה, ולבעלי תקציב גבוה עדיף מחשב (או מחשב וקונסולה, אחרי הכל יש להם תקציב גבוה ;D)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דובי אתה צודק בקשר למחיר, כרטיס מסך חזק אכן עולה כמו קונסולה אבל בינתים הקונסולות הנוכחיות מתקשות לפעמים אפילו במשחקים של 720P, שלא נדבר בכלל על 1080. כנראה בעתיד זה ישתנה, אני יכול רק לקוות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורי - אתה נותן דוגמא לחברה אחת בעוד הרבה אחרות מדירות את רגליהן מהמחשב (מי היה מדמיין לפני 3-4 שנים שCIV חדש יצא לכל הקונסולות חוץ מהמחשב לדוגמא?)

מה גם שאם תשים לב לרשימת הכותרים - חלקם כבר יצאו (הרבה זמן) לקונסולות.

קרירין - תירוצים אתה לא צריך בשבילי , אתה צריך רק בשביל עצמך.

את דעתי על פיראטיות אתה יודע.

ליביו

הסיב שעליו אתה מדבר הוא משחק שנבנה במיוחד לקונסולות. הוא נחות מסיב 4 שהוא כרגע הסיב הכי חדש למחשב כמעט בכל מובן. אתה יכול להסביר את זה בזה שפיראקסיס החליטו שהם יוכלו להרוויח יותר כסף ממשחק קונסולות (בגלל פיראטיות או בגלל סיבה אחרת), אתה יכול להסביר את זה בכך שהם החליטו לנסות שוק חדש.

זה לא ישנה את העובדה שממש בקרוב תשוחרר הרחבת stand alone לסיב 4 לPC שהופכת אותו לקולונייזיישן.

עתיד הגיימינג הוא בפלטפורמה שדומה למחשבים של היום, מכמה סיבות:

1) הפורמט הנוכחי של שלוש קונסולות שמתחרות ביניהן לא יכול להמשך יותר מדי זמן. בשלב מסויים המשחק המיותר הזה ימאס למפתחות המשחקים, ותיווצר דרישה למכשיר אחד שמריץ הכל. הכי הגיוני שהמכשיר הזה יהי מחשב מרכזי שעושה הכל. גם היום הקונסולות הן מחשב שמוגבל לפעולות מסויימות.

2) העתיד של הגיימינג הוא ברשת. הרשת תמיד הייתה ותמיד תהיה הכי חזקה על המחשב. המחשב מחובר למקלדת, שהיא כלי שנכון לעכשיו אין מה לחפש בלעדיו באינטרנט. חיברת מקלדת לקונסולה בשביל לגלוש? מה ההבדל ממחשב? הנקודה שלי היא שהאונליין הוא גורם נוסף שיוביל בסופו של דבר ליצירת מחשב מרכזי שיעשה הכל מהכל.

3) הפיראטיות שורצת במחשב. נניח שהיא גורם משמעותי מאד בהחלטה של חברות לא להפיק עבורו משחקים (מה שלדעתי ממש לא נכון. יש סיבות רבות אחרות - יותר יקר לפתח משחק למחשב כי לא תקבל תמיכה מגוף מרכזי כמו סוני, נינטנדו, או מייקרוסופט. כשאתה מפתח משחק לקונסולה אתה מתחשב בחומרה מוגדרת על כל חלקיה. כשאתה מפתח משחק למחשב אתה צריך לעבוד הרבה יותר כדי שהוא ירוץ על סוגים שונים של חומרות, כולל כאלה שחלשות הרבה יותר מאחרות. יש עוד הרבה סיבות של ארחיב עליהן כאן). נניח שרמת הפיראטיות בקונסולות נמוכה באופן משמעותי מבמחשב (מה שלדעתי לא ממש מדויק. הPS3 מוכרת כל כך לאט מהסיבה הפשוטה שעדיין אין לה פריצה אפקטיבית לשימוש ביתי). הסיבה היחידה שיכולה להיות לכך שהפיראטיות במחשב רבה יותר, היא הרשת. קל מאד להוריד משחקים ולהתקין אותם. בקונסולות אתה צריך להוריד משחק, לצרוב אותו על דיסק, מי יודע מה יקרה בדרך. לאנשים כמונו שמבינים מה הם עושים עם המחשב זה נקראה פיס אוף קייק, לאנשים שרק רוצים לשחק זה ללא ספק נראה מרתיע. אבל נכון לעכשיו הקונסולות מתקדמות לכיוון של בדיוק כמו במחשב. כבר עכשיו יש להן גדולים שיכולים להכיל קבצי ISO ודומיהם. אז מה ימנע מהפיראטיות להשתולל גם בעולם הקונסולות בעתיד הקרוב מאד?

הנקודה העיקרית היא שמדובר בקרב שהמחשב לא יכול להפסיד בו. אחרי הכל, כל הקונסולות הן מחשבים. המשחקים שלהן מפותחים בעזרת מחשבים. אם בעוד עשר שנים במקום קופסא שחורה שמחוברת למחשב LCD עם נפרדים וכו', יהיה לי בבית מכשיר שמחובר לטלויזיה אבל עושה כל מה שהמחשב עושה ויקראו לו קונסולה, אני לא אסתכל על זה כעל הפסד של המחשב, אלא כעל התפתחות שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אסור לשכוח שהקונסולות מריצות משחקים ברזולוציה הרבה יותר נמוכה מהמחשב.

אני רוצה לראות את אחת הקונסולות מריצה משחקים על 1920X1200 ונראה אם יש FPS מעל 5.(שלא נדבר על זה שבכלל רוב המשחקים היום לא מגיעים ל1080 אז לרזולוציה יותר גדולה?)

אני קונה בקרוב מסך ( LCD 42 FULL HD (1920X1080 וחשבתי לחבר אותו לPS3 . אתה בעצם אומר שהמסך לא ינוצל במלוא הרזולוציה ? יהיו בעיות עם FPS במשחקים או שפשוט תהיה התאמה לרזולוציה שהPS3 יכול להריץ ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...