האם לקונסולה יש יתרון בתחום החומרה על PC ? - עמוד 2 - קונסולות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם לקונסולה יש יתרון בתחום החומרה על PC ?

xena2305

Recommended Posts

העניין התעורר ששיחקתי עם חברים שאמרו שהביצועים של הקונסולות עולים בהרבה על מחשבים כי הן מיועדות רק למשחקים אבל הם לא

ידעו ממש להסביר למה.

בפשטות כללית:

במחשב יש לך מערכת הפעלה, לרוב XP או שבד"כ בנוסף למשחק מריצים ברקע גם איזה אנטי-וירוס, חומת אש, דריברים מכל מני סוגים של יציבות לכל מני חומרות, המערכת מריצה כל מני תהליכים וסרביסים ובכלל של מחשב נועדה בראש ובראשונה לתת מענה למגוון רחב של שימושים שמשחקים הם רק חלק מהם.

בקונסולה יש לך שרצה על סוג חומרה אחת, יעודית, מותאמת לה, כאשר העיקר שלה הוא לשחק משחקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 53
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

סיימון, FPS עדיין חוויה טובה יותר ב- גם בגלל השילוב של מקלדת+עכבר גיימינג, מצד הקונסולות אין פיתרון Out of the Box למקלדת+עכבר.

מה שכן אני מסכים איתך שהשילוב של קונסולה+PC למשחקים זה גן עדן לגיימר. ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

URIB:

יש פיתרון - הPS3 לדוגמא בUNREAL תומך במקלדת ועכבר USB / מהקופסא וכמובן יש תוספים שמסבים שליטה במקלדת ועכבר ל2 הקונסולות.

לגבי PPC בתור ארכיטקטורה , מיושנת , קשה להגיד - מתאימה לדברים יותר ספציפים מX86 - בהחלט (ואני מסכים עם מה שאמרת , אפילו סאן עברה בחלק גדול מהסרברים לX86) , אבל אתה צריך לזכור שהם לא משתמשים בארכיטקטורת PPC קלאסית במיוחד ב2 המקרים , במיוחד בPS3 שלוקח את זה לכיוון אחר לגמרי.

לגבי האופטימיזציה , נסה להריץ את RACE DRIVER GRID על מחשב עם 7800 על ההגדרות הכי גבוהות ב720P (עם פילטרים וAA*4 כמו בPS3), שלא לדבר על מה משחקים בלעדיים מצליחים כמו GRAN TURISIMO , RATCHET & CLANK וכו

ונחכה לראות איך BURNOUT PARADISE יפעל על מחשבים , במיוחד כאלו מלפני שנתיים...

זה פשוט לא נכון.

לגבי ערך מוסף בארץ - כן , אם אין לך מחשב בסיסי לגלישה ולפעולות יומיומיות - מסכים.

אם יש , ואתה מחפש פרופר משהו למשחקים (ואתה קונה משחקים כן ? לא "בודק" אותם עם עותקים מביטורנט) ומדיה סנטר חזק עם בלו ריי - העניין הרבה יותר "מאוזן" אם לא אפילו הפוך.

REAPER להגיד שההשפע מינורית , אולי מבחינת כח עיבוד , אבל מבחינת זמני טעינה וצריכת זיכרון ?

להזכירך , מותקנת לבד תופסת כ10GB בדיסק הקשיח ו800 מגה , לפני עידכונים.

יש לי תחושה שהמערכות הפעלה של הקונסולות "טיפה" פחות.

זה מאוד משמעותי.

וכמובן שמסכים עם השורה התחתונה של אורי,

בבית יש לי מחשב חזק , PS3 וWII , אבל אם הייתי צריך לבחור רק פלטפורמה אחת לשחק עליה ומחשב בסיסי לגלישה - חד וחלק PS3 מבחינתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש פתרון לPS3 וגם ל360 שמאפשר לחבר מקלדת ועכבר בPS/2 ולהגדיר פרופילים.

60$ והקונסולה שלכם תומכת במקלדת ועכבר לכל המשחקים.

יש גם פתרון לPS2 אם מישהו שואל, לWII לא ידוע לי על פתרון וגם לא נראה לי הכרחי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סיימון, FPS עדיין חוויה טובה יותר ב- גם בגלל השילוב של מקלדת+עכבר גיימינג, מצד הקונסולות אין פיתרון Out of the Box למקלדת+עכבר.

לא לכולם זה חוויה טובה יותר בPC.

אני הייתי מכור לFPS במחשב עד הXBOX360 ואני יכוללהגיד שחוץ מזה שעכבר+מקלדת מדויק יותר משלט(וזה לא ישתנה כנראה) אין שום יתרון לזה על שלט.

לשחק עם שלט מול הטלוויזיה הרבה יותר נוח וכיף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אסור לשכוח שהקונסולות מריצות משחקים ברזולוציה הרבה יותר נמוכה מהמחשב.

אני רוצה לראות את אחת הקונסולות מריצה משחקים על 1920X1200 ונראה אם יש FPS מעל 5.(שלא נדבר על זה שבכלל רוב המשחקים היום לא מגיעים ל1080 אז לרזולוציה יותר גדולה?)

בקשר למקלדת ועכבר מול שלט במשחקי FPS - לדעתי ברגע שמתרגלים לשלט אז אמנם המקלדת ועכבר יותר נוחים אבל בהחלט אפשר לשחק טוב עם שלט, וליהנות מכל רגע. שלט זה לא חסרון לדעתי ואולי אפילו יתרון של נוחות, אי אפשר להיזרק בשכיבה על הספה עם מקלדת ועכבר לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למי שאמר שהשפעת מערכת ההפעלה היא זניחה, אז בקונסולת אין לך לפעמים בכלל הארד דיסק ככה שמערכת ההפעלה שם צריכה להיות מתוכננת לעבוד רק עם פיסי (שהוא הרבה יותר מהר מהארד דיסק). במחשב מערכת ההפעלה יוצאת מנקודת הנחה שיש לך קובץ דפדוף על ההארד דיסק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש פתרון לPS3 וגם ל360 שמאפשר לחבר מקלדת ועכבר בPS/2 ולהגדיר פרופילים.

60$ והקונסולה שלכם תומכת במקלדת ועכבר לכל המשחקים.

יש גם פתרון לPS2 אם מישהו שואל, לWII לא ידוע לי על פתרון וגם לא נראה לי הכרחי.

ל לא דרוש פיתרון, יש לו מנגנון הצבעה מדויק למדי משלו (פשוט לכוון את השלט למסך, יותר קל מזה? X: )

למרות שזה לא קל ומדויק כמו עכבר, זה הרבה יותר טוב מלנסות לכוון עם הסטיקים של הגיימפד.

ומצד שני, יש גם משחקי יריות טובים עם שליטה מעולה לגיימפאדס, כמו Gears of war.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לקונסולות יש עוד יתרון על הPC שזה פחות פיראטיות (נתון יבש לא קשור לקושי או יכולת) . בזמן שהשוק של ה בדעיכה שוק הקונסולות בפריחה.

החברות שמפתחות משחקים לא רוצות להשקיע כסף שירד לתמיון אם אנשים לא יקנו את המשחק ובגלל זה הן בזמן האחרון נמנעות מלהוציא משחקים לPC או דוחות את תאריך היציאה של גרסת . זה טוב ויפה שהשוק של הPC גדול אבל בגלל שרק 5% קונים משחקים (בלי קשר לקיום הפיראטיות ) זה לא שווה לקחת את הסיכון. הקונסולות הן לרוב יותר חלשות חומרתית ובעיקר בכרטיס מסך אבל עדיין אנשים קונים להם משחקים.

לי כרגע יש WII ומחשב חדש יחסית ואני חושב לקנות אולי Eee כדי להריץ את המשחקים הישנים שלי באופן נייד. הwii פשוט משלים לי את מה שחסר לי במחשב שזה משחקי קצב/מסיבה וquests וחוץ מזה יש גם פלטפורמה שאני לא משוגע עליהם אבל sMarioG זה משחק מעולה . אני כבר בן 32 וגרפיקה לא עושה עלי רושם גדול כי אני משחק גם במשחקי rogue like . העיקר שיצאו משחקים טובים ולא משנה לי איך הם נראים.

אגב לwii אפשר לחבר מקלדת אבל זה לא למשחקים אלא לכתיבת הודעות ואולי גם לדפדפן. זה לא קריטי כי השלט די נוח רק מעייף את היד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך הדיון הזה אפך להיות אוטומטית נגד ועוד כלל את הWII ?

למחשב יש יתרון בתחום החומרה נקודה

אני מעדיף את הWII שלי לאומת המחשב למשחקים

אבל מבחינת חומרה אתם יכולים לראות את המפרט בצד והוא יותר חזק מכל קונסולה מינסטרים בשוק

ובדקו כבר את הגרפיקה כמה פעמים באתרים מובילים

אופטימיזציה ככה תאימות ככה

סבבה סוחבים את הקונסולות הרבה יותר יחסית לחומרה

עדיין הן לא מגיעות לגרפיקה שהמחשב מציג היום

וזה לא משנה אם זה גירס או COD4 או אובוויליון או הרבה משחקים אחרים

היתרון החומרתי הוא של המחשב

עלות תועלת זה וויכוח אחר לגמרי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לקונסולות יש עוד יתרון על הPC שזה פחות פיראטיות (נתון יבש לא קשור לקושי או יכולת) . בזמן שהשוק של ה PC בדעיכה שוק הקונסולות בפריחה.

תקרא מה יש למפתחת גדולה לקונסולות להגיד על שוק המשחקים במחשב, נראה לי שיש פה סתירה לדבריך.

http://news.softpedia.com/news/Capcom-to-Throw-its-PC-Titles-in-039-Steam-039-57106.shtml

"Capcom of America executive VP, Mark Beaumont stated that the move was a natural one, given that the company wants to play a more prominent role in the PC market, as NextGeneration reports.

"With the PC market becoming a larger part of our business, we're naturally focusing our attention on digital distribution. Steam is the right place for us to go with our titles. Valve has created a huge installed base of gamers who naturally fit with the profiles of the titles that develops," said Beaumont.

Capcom's first games to hit Valve's digital distribution service will be the PC versions of Lost Planet: Extreme Condition, Onimusha 3, Devil May Cry 3: Special Edition and Super Puzzle Fighter II Turbo HD Remix, while all other future releases will also be made available through ."

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אסור לשכוח שהקונסולות מריצות משחקים ברזולוציה הרבה יותר נמוכה מהמחשב.

אני רוצה לראות את אחת הקונסולות מריצה משחקים על 1920X1200 ונראה אם יש FPS מעל 5.(שלא נדבר על זה שבכלל רוב המשחקים היום לא מגיעים ל1080 אז לרזולוציה יותר גדולה?)

בקשר למקלדת ועכבר מול שלט במשחקי FPS - לדעתי ברגע שמתרגלים לשלט אז אמנם המקלדת ועכבר יותר נוחים אבל בהחלט אפשר לשחק טוב עם שלט, וליהנות מכל רגע. שלט זה לא חסרון לדעתי ואולי אפילו יתרון של נוחות, אי אפשר להיזרק בשכיבה על הספה עם מקלדת ועכבר לא?

לא יודע מה איתך אבל בפעם האחרונה שבדקתי כרטיס מסך שמסוגל באמת להריץ על 1080P חלק על הגדרות גבוהות עולה כמו קונסולה חדשה לבדו שלא נדבר על שאר המחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...