האם לקונסולה יש יתרון בתחום החומרה על PC ? - קונסולות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם לקונסולה יש יתרון בתחום החומרה על PC ?

xena2305

Recommended Posts

שלום רב,

האם לקונסולה (נגיד PS3) יש חומרה(מעבד,כרטיס מסך,, דיסק קשיח...) עדיפה על פני PC?

הרי כל חידוש באחד התחומים הללו ישר נכנס לשימוש במחשבים אישיים ואם אני אקנה היום מחשב חדש עם טכנולוגיה

חדשה הוא אמור להיות הרבה יותר טוב מהקונסולה שקניתי לפני שנה, או לא?

בכל זאת אומרים שהביצועים של הקונסולות עולים בהרבה על מחשבים אבל אני לא ממש מבין למה, הרי בשורה התחתונה

כל הרכיבים זהים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 53
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

שלום רב,

האם לקונסולה (נגיד PS3) יש חומרה(מעבד,כרטיס מסך,, דיסק קשיח...) עדיפה על פני PC?

הרי כל חידוש באחד התחומים הללו ישר נכנס לשימוש במחשבים אישיים ואם אני אקנה היום מחשב חדש עם טכנולוגיה

בכל זאת אומרים שהביצועים של הקונסולות עולים בהרבה על מחשבים אבל אני לא ממש מבין למה, הרי בשורה התחתונה

כל הרכיבים זהים.

מי סיפר לך את האגדה הזאת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום רב,

כל הרכיבים זהים.

לפי הרכיבים עצמם המחשבים אמורים להיות יותר חזקים,

אך בקונסולות המשחק עובר אופטימיזציה כדי להוציא מהמפרט של הקונסולה יותר ממה שהמפרט אמור לתת בתאוריה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי הרכיבים עצמם המחשבים אמורים להיות יותר חזקים,

אך בקונסולות המשחק עובר אופטימיזציה כדי להוציא מהמפרט של הקונסולה יותר ממה שהמפרט אמור לתת בתאוריה.

נכון אבל יש גבול לאופטימיזציה ויש עוד יותר גבול שהרבה מאוד משחקים מפותחים למולטיפלטפורם

פותח הדיון היום מחשב גימרים חדיש מגיע אם חומרה חזקה בהרבה ונותן להריץ בהגדרות גבוהות בהרבה

בעניין עלות מול חומרה לא בדקתי

אבל גם אז מחשב נותן לעשות הרבה יותר דברים חוץ ממשחקים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון אבל יש גבול לאופטימיזציה ויש עוד יותר גבול שהרבה מאוד משחקים מפותחים למולטיפלטפורם

פותח הדיון היום מחשב גימרים חדיש מגיע אם חומרה חזקה בהרבה ונותן להריץ בהגדרות גבוהות בהרבה

בעניין עלות מול חומרה לא בדקתי

אבל גם אז מחשב נותן לעשות הרבה יותר דברים חוץ ממשחקים

אז למה לרכוש קונסולה?

אפשר לקנות מחשב ולחבר אותו לטלוויזיה ואז גם יהיה אפשר לשדרג אותו מידי פעם מה שאי אפשר עם .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דודו, מהדוכן של האבטיחים.

אם תוכל לתת תשובה עניינית אודה לך.

לדעתי, אתה לא יודע מה כדאי לך יותר? קונסולה או מחשב? ולכן פנית לצד הטכנולוגי של העניין.

מבחינה טכנולוגית המחשב בהרבה יותר חזק מהקונסולה, אבל... אתה צריך לשאול את עצמך איזה סגנון משחק מושך אותך יותר: FPS, RPG, MRPG, פלטפורמה, , מכות...?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי, אתה לא יודע מה כדאי לך יותר? קונסולה או מחשב? ולכן פנית לצד הטכנולוגי של העניין.

מבחינה טכנולוגית המחשב בהרבה יותר חזק מהקונסולה, אבל... אתה צריך לשאול את עצמך איזה סגנון משחק מושך אותך יותר: FPS, RPG, MRPG, פלטפורמה, , מכות...?

יש לי PS3 ומחשב מעולה.

העניין התעורר ששיחקתי עם חברים שאמרו שהביצועים של הקונסולות עולים בהרבה על מחשבים כי הן מיועדות רק למשחקים אבל הם לא

ידעו ממש להסביר למה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי PS3 ומחשב מעולה.

העניין התעורר ששיחקתי עם חברים שאמרו שהביצועים של הקונסולות עולים בהרבה על מחשבים כי הן מיועדות רק למשחקים אבל הם לא

ידעו ממש להסביר למה.

אממ... הבנתי עכשיו את העניין. :hat:

"מיועד למשחקים" זאת קלישאה חלודה, גם מחשב אפשר ליעד בעיקר למשחקים.

כיום המחשב מתקדם יותר מהקונסולה בשתי דורות לפחות מבחינת כרטיס-גרפי, בדרך כלל הקונסולות בתחילת חייהם עוקפות את המחשב טכנולוגית לזמן מאוד קצר, משהו כמו חצי שנה פחות הם כבר פחות טובות מהמחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אופטימיזציה זה דבר חשוב מאוד , וגם אם הכח החישובי היבש עובר בהרבה , פיתוח לחומרה אחת (או שתיים קרירין כדי שתיהיה מרוצה , יש גם PS3 וגם XBOX) פשוט וזול בהרבה ומגיע לביצועים טובים משמעותית מאוד מאשר כתיבה לתאימות לאלפי שילובי חומרה שונים.

מבחינת עיבוד גרפי , בערך מה שאורי כתב , בערך 2 דורות אחורה , שתי הקונסולות מסתמכות על ארכיטקטורות מ2 דורות אחורה בכרטיסי מסך (לעומת 4850/70 ו260/280GTX) אבל עם הרבה פיצ'רים של דור אחד אחורה מיושמים.

מבחינת זיכרונות - יש להם פחות זיכרון , אבל מהיר משמעותית.

מבחינת כח עיבוד נטו של הCPU , הXBOX מתחרה היטב בCPUים די חזקים והCELL של הPS3 עדיין די מקדימה בתחום הזה אבל ההשוואה היא לא ממש ישירה כששתי הקונסולות מסתמכות על FLAVORים שונים של POWER ולא על ארכיטקטורת .

למה הקונסולה עדיפה למשחקים? 2 סיבות עיקריות לדעתי,

הראשונה אופטימיזציה שעליה כבר דיברתי שמשמעותית מאוד לביצועים.

השניה העובדה שיוצאים לה ערמות של משחקים שלא יוצאים / יוצאים מאוחר יותר למחשב.

בביצועים נטו אולי מחשבים יותר "טובים" מקונסולה , אבל המחיר , והשידרוגים , וכמות המשחקים שתכלס יוצאים למחשב - בהתאם.

ליביו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אופטימיזציה זה דבר חשוב מאוד , וגם אם הכח החישובי היבש עובר בהרבה , לחומרה אחת (או שתיים קרירין כדי שתיהיה מרוצה , יש גם PS3 וגם XBOX) פשוט וזול בהרבה ומגיע לביצועים טובים משמעותית מאוד מאשר כתיבה לתאימות לאלפי שילובי חומרה שונים.

מבחינת עיבוד גרפי , בערך מה שאורי כתב , בערך 2 דורות אחורה , שתי הקונסולות מסתמכות על ארכיטקטורות מ2 דורות אחורה בכרטיסי מסך (לעומת 4850/70 ו260/280GTX) אבל עם הרבה פיצ'רים של דור אחד אחורה מיושמים.

מבחינת זיכרונות - יש להם פחות , אבל מהיר משמעותית.

מבחינת כח עיבוד נטו של הCPU , הXBOX מתחרה היטב בCPUים די חזקים והCELL של הPS3 עדיין די מקדימה בתחום הזה אבל ההשוואה היא לא ממש ישירה כששתי הקונסולות מסתמכות על FLAVORים שונים של POWER ולא על ארכיטקטורת .

בביצועים נטו אולי מחשבים יותר "טובים" מקונסולה , אבל המחיר , והשידרוגים , וכמות המשחקים שתכלס יוצאים למחשב - בהתאם.

ליביו

תודה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

PPC ארכיטקטורה מיושנת וחמה, אפילו אפל נטשו אותה לטובת .

זאת לא אופטימיזציה, יותר נכון לומר התפשרות ויזואלית לצורך אנימציה חלקה.

מתוך ערמות משחקים אולי 2 טובים באמת, ועדיף מאוחר עם יותר תוכן ואפשרויות אקסלוסביות למחשב.

לא יעזור למחשב יש ערך מוסף גבוה יותר, בעיקר בארץ.

ליביו

כמו שכתבתי לפני, בסופו של דבר זה עניין של העדפה למשחקים.

FPS, MORPG, אסטרטגיה, מחשב עדיף.

פלטפורמה, מכות, , מסיבת חברה (4Xשחקנים יחד), קונסולה עדיפה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תרשה לי לתקן אורי,

יש לא מעט משחקים מצויינים בז'אנר ה FPS (האהוב עלי) שיוצאים לקונסולות ללא כל גירסת PC

למשל BF:BC שיצא רק לקונסולות והוא משחק מצוין.

HALO שכידוע יוצא רק לאקסבוקס

רזיזטנס המצויין וקילזון שיוצאים רק ל PS3

ויש עוד אך לא התנסתי בהם.

יכול מאוד להיות שהגרפיקה במחשב עולה על הקונסולה אבל זה בהחלט זניח משום שבקונסולה הדגש הוא על החוויה

ובאופן מסויים גם על הנוחות המירבית שיש בהפעלת משחק .

לי נוח עם זה וגם עם זה משתדל להנות משני העולמות.

כרגע בכל אופן תקופת בצורת מאוד רצינית במשחקי FPS בפיסי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...