כמה זה 1TB? - עמוד 3 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כמה זה 1TB?

3d7

Recommended Posts

הרי אין טעם להיתמם, זה מובן מאליו שהם עושים את זה בתור טריק שיווקי מסריח ולא מתוך תמימות.

נכון. כל עוד אין תקן שקובע שאחד GB זה 2 בחזקת 30 בתים, מותר להם. ואין תקן כזה.

כולם עושים טריקים שיווקיים מסריחים כאלה ואחרים (ראה דוגמת ה-, יחסי הניגודיות המפוברקים של מסכי ה-LCD ועוד מלא כאלה).

אתה מפגין את חוסר ההבנה הבסיסי שלך מה בית המשפט צריך לייצג.

השופט מייצג את האדם הפשוט שרשום שהוא מקבל כמות מסויימת והוא מקבל תמיד פחות.

אתה רוצה להיות הגון, תציין את נפח הדיסק שהאדם הפשוט רואה במערכות ההפעלה ולא לפי שיטת חישוב כזו או אחרת,

את מי זה אמור לעניין בכלל??

השופט לא מייצג את האדם "הפשוט", "המסכן" ,"הנדפק". הוא אמור להכריע בסוגיה האם יש הטעיה או לא.

ולמה שיצרני הדיסקים יישרו את עצמם לפי מה שמערכת הפעלה כזו או אחרת מציגה? זה הקריטריון האולטימטיבי לאמת?

אני מניח שכאשר כל הבנקים טועים בחישובים שלהם תמיד לרעתך [לרעת הלקוח], זה ממש לא מפריע לך ?

זה כן מפריע לי, אבל מדובר בוויכוחים שונים.

אפשר לנהל דיון על כך האם יצרני הדיסקים הקשיחים חייבים להתיישר לפי יצרני הזכרונות או שמערכות ההפעלה חייבות להתיישר לפי יצרני הדיסקים או שעוד משהו. לי אישית לא משנה איך זה יוצג, כי אני יודע מה יש בפועל ולמה לצפות.

מה שהפריע לי באותו מקרה משפטי (שבו מישהו תבע את ובסופו של דבר הגיעו לפשרה אידיוטית), הוא שחברה ספציפית הוצאה כשעיר לעזאזל והואשמה בהטעיה מכוונת, למרות שלא עשתה שום דבר יוצא דופן שלא נעשה מזה עשרות שנים ע"י כל החברות האחרות בשוק (וללא כל ניסיון להסתיר זאת).

זה כמו שבית משפט יחייב את בנק לאומי לעגל עגורות לטובת הלקוחות, אבל לא את הבנקים האחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 42
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

כל מערכות ההפעלה מציגות את הנפח של הדיסקים הקשיחים לפי בסיס בינארי, ולכן העובדה שיצרניות הדיסקים הקשיחים מחשבות את הנפח של הדיסקים הקשיחים שלהן לפי בסיס עשרוני זו הטעיה מכוונת של הציבור.

נ.ב.

מחזק גם את החתימה שלך...

:smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו צאו מהוויכוח

כל אמצעיי האחסון זה ככה, ואף חברה לא תשנה את זה עכשיו כי זה הסטנדרט , אף אחת לא תגיד עכשיו אני מפיצה הארדיסקים יותר קטנים

וזה כולל גם דיסקים קשיחים, זיכרונות פלאש למחשב, דיסקים אופטיים, ואפילו כרטיסי למצלמות וכדומה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקיצור לכולם יש לי הצעה..כל אחד שרוצה לדעת כמה ישאר לו שטח נטו לשימוש יעשה כך:יקח את נפח הדיסק יכפיל ב 7% ויפחית ויש לו תוצאה.

אל תחפרו יותר מידי...........אני חושב שגם כך על ממה שבדקתי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקיצור לכולם יש לי הצעה..כל אחד שרוצה לדעת כמה ישאר לו שטח נטו לשימוש יעשה כך:יקח את נפח הדיסק יכפיל ב 7% ויפחית ויש לו תוצאה.

אל תחפרו יותר מידי...........אני חושב שגם כך על ממה שבדקתי

זה לא עובד כך, כל "קפיצה" בסדר גודל [1000] של נפח הדיסק "מאבדים" 1000/1024 = 2.5% [בגלל שיטת החישוב]

"איבוד" נפח הדיסק הולך ועולה ככל שנפח הדיסק עולה:

כ 2.5% בנפחים של KB

כ 5.0% בנפחים של MB

כ 7.0% בנפחים של GB

כ 9.0% בנפחים של TB

וכו'...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם מודעים לזה שאותה שטות קיימת גם ב- שהוא לא באמת 4.7GB

אולי תחפרו על זה כמה עמודים?

נו וזה לא מעצבן אותך??

הדיסקים הרגילים, 700MB ו650MB עובדים לפי השיטה הבינארית. אז למה לא הDVD? מה קרה..

בריצור הכל עניין של סטאנדרטים.. מישהו התחיל את זה ככה וכל השאר נסחפו בשביל לא "להשאר מאחור" ולהציג גם הם את כמות הג'יגות הנוספות.. למשל אם בן אדם שלא מבין יראה 931ג'יגה של חברה אחת או 1000 ג'יגה של חברה אחרת הוא יעדיף את ה1000 מן הסתם :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נכון בתכלית. תקח דיסק לצריבה של 700 ותראה שלפי השיטה העשרונית יש איזה 734 מגה.

וכן. בדיסקים הישנים של ה650 מגה היו 650 מגה בינאריים. וברגילים כיום יש 700 מגה בינאריים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...