כמה זה 1TB? - עמוד 2 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כמה זה 1TB?

3d7

Recommended Posts

זה ממש עבודה בעיניים. למה לעזאזל החברות של הדיסקים הקשיחים לא מחשבים את הנפח של הדיסקים הקשיחים לפי חזקות של 2, ולא נותנים לך 1TB אמיתיים?

ומי קבע שחזקות של שתיים היא הדרך הנכונה לחשב?

ההגדרה המקורית היא קילו=1000, מגה=מיליון, גיגה=מיליארד וכך הלאה. זה שמישהו החליט שבזיכרון של מחשבים זה יהיה שונה כי זה נוח יותר, לא הופך את זה לאמת מוחלטת.

פשוט יש שתי שיתות ספירה, ושתיהן לגיטימיות באותה מידה. כל עוד אתה מודע להבדלים בין השיטות, אין לך סיבה להתלונן ש"עובדים" עליך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 42
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

הסיבה לכך שמכשירים אלקטרוניים ומחשבים בפרט מבוססים על בסיס 2 [בינארי] ידועה לכל מי שעוסק התחום.

יש 2 מצבים לשער חשמלי או לוגי ON כשהוא מקבל ממתח [מצב 1] או OFF כשהוא ללא ממתח [מצב 0].

כל המהדרים [קומפיילרים] של שפות התכנות והחישוב למיניהם מעבירים בסופו של דבר את הקוד שנכתב לקובץ בינארי אותו אנו מפעילים...

לגבי הצגת נפח הדיסקים לפי שיטת היצרן, הרי שמדובר ב"בלוף" שמטרתו לנפח מעט את גודל הדיסק במפרט בלבד.

הרי כשאומרים 1KG [אחד קילו] לכל אדם, הוא תופס את זה ב Common Sense כ 1000 [לא 1024 = 2 בחזקת 10].

יצרניות הדיסקים תפסו על זה טרמפ וכשהן מצהירות על 1KG הן מצהירות עליו כביכול בבסיס בינארי וכדי לקבל את הגודל הנכון,

יש לחלק כל 1KG [או 1000] ל 1024 [bit] כדי לקבל את הנפח הנכון כלומר 1KG בעולם המחשבים הוא בערך 976Bit [או גרם] בעולם האמיתי.

וכל זה כדי לחסוך מעט נפח דיסק [וכסף כמובן...].

אני זוכר שקראתי כתבה על בית משפט [בארה"ב, נדמה לי] שפסק לטובת התובע כי נפח הדיסק שקיבל לא התאים לנפח הדיסק שהוצהר בקניה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסיבה לכך שמכשירים אלקטרוניים ומחשבים בפרט מבוססים על בסיס 2 [בינארי] ידועה לכל מי שעוסק התחום.

יש 2 מצבים לשער חשמלי או לוגי ON כשהוא מקבל ממתח [מצב 1] או OFF כשהוא ללא ממתח [מצב 0].

כל המהדרים [קומפיילרים] של שפות התכנות והחישוב למיניהם מעבירים בסופו של דבר את הקוד שנכתב לקובץ בינארי אותו אנו מפעילים...

תודה על הקורס המזורז, באמת לא ידעתי את זה. ::)

לגבי הצגת נפח הדיסקים לפי שיטת היצרן, הרי שמדובר ב"בלוף" שמטרתו לנפח מעט את גודל הדיסק במפרט בלבד.

הרי כשאומרים 1KG [אחד קילו] לכל אדם, הוא תופס את זה ב Common Sense כ 1000 [לא 1024 = 2 בחזקת 10].

יצרניות הדיסקים תפסו על זה טרמפ וכשהן מצהירות על 1KG הן מצהירות עליו כביכול בבסיס בינארי וכדי לקבל את הגודל הנכון,

יש לחלק כל 1KG [או 1000] ל 1024 [bit] כדי לקבל את הנפח הנכון כלומר 1KG בעולם המחשבים הוא בערך 976Bit [או גרם] בעולם האמיתי.

וכל זה כדי לחסוך מעט נפח דיסק [וכסף כמובן...].

כדאי שתקרא קצת את הדברים שאתה כותב, כי גיבבת פה כמות די גדולה של שטויות בלתי-מובנות.

באותה מידה שאתה בא בטענות ליצרני הדיסקים שסופרים בעשרונית כדי שהנפח ייראה גדול יותר, אפשר לבוא בטענות ליצרני מערכות ההפעלה שמציגים את הנפח של הדיסק בשיטה הבינארית, ובכך גורמים עוול ליצרני הדיסקים (ומבלבלים את הלקוחות).

אין פה נכון ולא נכון. אלה סופרים ככה ואלה ככה. כשאתה קונה דיסק של 500GB, תצפה ל-500,000,000,000 בתים, ולא תהיה לך שום בעיה. :)

אני זוכר שקראתי כתבה על בית משפט [בארה"ב, נדמה לי] שפסק לטובת התובע כי נפח הדיסק שקיבל לא התאים לנפח הדיסק שהוצהר בקניה...

גם אני שמעתי על זה. לתובע הזה הייתי דופק מכות ואת השופט שולח ללשכת התעסוקה הקרובה. ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על הקורס המזורז, באמת לא ידעתי את זה. ::)

"הקורס" לא נועד [רק] בשבילך, אני שמח שאתה יודע את החומר

כדאי שתקרא קצת את הדברים שאתה כותב, כי גיבבת פה כמות די גדולה של שטויות בלתי-מובנות.

אם מה שאתה לא מבין הם שטויות, דיינו...

באותה מידה שאתה בא בטענות ליצרני הדיסקים שסופרים בעשרונית כדי שהנפח ייראה גדול יותר, אפשר לבוא בטענות ליצרני מערכות ההפעלה שמציגים את הנפח של הדיסק בשיטה הבינארית, ובכך גורמים עוול ליצרני הדיסקים (ומבלבלים את הלקוחות).

אין ויכוח

אין פה נכון ולא נכון. אלה סופרים ככה ואלה ככה. כשאתה קונה דיסק של 500GB, תצפה ל-500,000,000,000 בתים, ולא תהיה לך שום בעיה. :)

כשהכמות שאתה מקבל היא פחות מהכמות המפורסמת זו הטעיית ציבור, אם היה רשום שנפח דיסק הוא 500GB

והיית מקבל בפועל נפח של 524GB [בחישוב בכיוון הפוך] כל ה POST הזה לא היה נוצר.

כשאתה הלקוח מקבל פחות מהמוצהר סימן "שדופקים" אותך..

למה כשאני קונה 4GB נדיף, אני כן מקבל בדיוק 4GB בלי התחכמויות ??

גם אני שמעתי על זה. לתובע הזה הייתי דופק מכות ואת השופט שולח ללשכת התעסוקה הקרובה. ;D

אני את תמונת השופט הייתי תולה בחנויות לממכר מחשבים.

די להאשים את השיטה [שיטת החישוב], צריכה להיות יושרה !

[/quote

]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא מקבל פחות מהכמות המפורסמת, נקודה. אתה מקבל בדיוק את הכמות המפורסמת. אם אתה לא יודע את שיטת הספירה המקובלת, זו בעיה שלך.

את השופט הייתי מעיף לעזאזל, כי אם הוא היה מתעמק מספיק בנושא כדי להבין ש-(א)מדובר בעניין של שיטת ספירה, אשר מעולם לא קבעו לה תקן אחיד, ו-(ב) כל יצרני הדיסקים ללא יוצא מן הכלל נוקטים את אותה השיטה, הוא לא היה מגיע למסקנה כזו. רק מטומטם יכול לחשוב שמדובר כאן במשהו לא תקני.

די כבר לבלבל את המוח על "יושרה". מי שקונה מוצר צריך לדעת מה הוא קונה לעזאזאל.

זה כמו שלקוח יאשים את חברות המסכים ברמאות כי הוא חשב בתום ליבו שמסך 19" זה 19" לרוחב, ומכרו לו 19" באלכסון, אז למעשה הוא קיבל מסך קטן יותר.

או להאשים את חברות הזיכרון שמפרסמות את הזיכרון שלהן כ--800, כאשר בפועל הזיכרון פועל ב-400MHZ.

:screwy:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההגדרה המקורית היא קילו=1000, מגה=מיליון, גיגה=מיליארד וכך הלאה. זה שמישהו החליט שבזיכרון של מחשבים זה יהיה שונה כי זה נוח יותר, לא הופך את זה לאמת מוחלטת.

פשוט יש שתי שיתות ספירה, ושתיהן לגיטימיות באותה מידה. כל עוד אתה מודע להבדלים בין השיטות, אין לך סיבה להתלונן ש"עובדים" עליך.

מחשבים פועלים בשיטה בינארית, ולא בשיטה עשרונית.

אאל"ט, אז כל מערכות ההפעלה מציגות את הנפח של הדיסק הקשיח לפי חזקות של 2, וכך גם מחושב גודל של כל תוכנה בעולם המחשבים.

יצרניות הדיסקים הקשיחים מצהירות על הנפח של הדיסקים הקשיחים שלהן בפירוש במטרה לעבוד על הקונים.

אם יצרניות הדיסקים הקשיחים היו מוכרות אבטיחים, אז זה מקובל שמשקל של אבטיח נמדד לפי השיטה העשרונית (חוץ מאמריקה). אבל, בעולם המחשבים כולם (חוץ מיצרניות הדיסקים הקשיחים) מחשבים נפח של לפי השיטה הבינארית, ולא לפי השיטה העשרונית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואת השופט הייתי מעיף לעזאזל, כי אם הוא היה מתעמק מספיק בנושא כדי להבין...

אתה מפגין את חוסר ההבנה הבסיסי שלך מה בית המשפט צריך לייצג.

השופט מייצג את האדם הפשוט שרשום שהוא מקבל כמות מסויימת והוא מקבל תמיד פחות.

אתה רוצה להיות הגון, תציין את נפח הדיסק שהאדם הפשוט רואה במערכות ההפעלה ולא לפי שיטת חישוב כזו או אחרת,

את מי זה אמור לעניין בכלל??

ו-(ב) כל יצרני הדיסקים ללא יוצא מן הכלל נוקטים את אותה השיטה

אני מניח שכאשר כל הבנקים טועים בחישובים שלהם תמיד לרעתך [לרעת הלקוח], זה ממש לא מפריע לך ?

יצרני הדיסקים עובדים בשיטת "מצליח" [מסתבר שאנחנו לא המצאנו את זה], זה הצליח להם אז למה לא להמשיך ??

די כבר לבלבל את המוח על "יושרה". מי שקונה מוצר צריך לדעת מה הוא קונה לעזאזאל.

מיותר להגיב, מה שכתבת מדבר בעד עצמו...

:screwy:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עולם התוכנה עובד בבינארי ולכן יצרני ההארד דיסקים צריכים להתיישר.

כשתוכנה אומרת שהיא דורשת 100 ג'יגה, היא מתכוונת לבינארי. אם למשל היית הולך לחנות לקנות הארד דיסק חדש בשביל המקום שהתוכנה דורשת, ורכשת 100 ג'יגה כי זה מה שהיה רשום על ההארד דיסק כשתחזור הבייתה עדיין לא יהיה לך מקום, ולכן זו הטעיה.

לא רשום 500,000,000,000 בייט על ההארד דיסק רשום 500 ג'יגה, בדיוק באותו אופן ועם אותם ראשי תיבות כמו מערכת ההפעלה ואם אתה לא בקיא (כמו רוב הצרכנים) אין לך דרך לדעת שהם סופרים (על דעת עצמם!) אחרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צודק מי שאומר שמדובר בטריק זול, הטעיה וכולי - אבל בבקשה, תראו לי מוצר מחשוב אחד שאדם שלא מבין יכול פשוט ללכת ולקנות בלי להסתבך. ככה זה בתחום, בדיוק כמו מנופח לכרטיס מסך חלש שלא יכול לנצל אותו או בערך כל הנתונים ה"יבשים" של כל מסך LCD שיש בשוק. אמנם לא הופך את התופעה לכשרה, אבל מה התנפלתם על יצרני הדיסקים כאילו הם המציאו את הגלגל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

VIC07 - יש הבדל אם גודל המסך הוא "19 בפועל או לא,

למסך יש מסגרת אזי אתה עוד יכול לטעון שמדובר בגודל ברוטו לעומת נטו, למרות שבמסכי LCD הגודל הוא אמיתי...

מעבר לזה רק יצרני הדיסקים "מזייפים" נתונים בפועל,

ליצרני הזכרונות לדוגמה אין שיטת חישוב, הגודל המוצהר הוא הגודל אותו אתה "רואה" במחשב...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא רואה איך זה סותר את מה שאמרתי. פשוט גודל פיזי זה משהו שהאדם הפשוט יכול לראות, נפח דיסק זה משהו שהוא יכול למדוד בקלות ע"י כל ... מתי בפעם האחרונה מדדת את יחס הניגודיות של המסך שלך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צודק מי שאומר שמדובר בטריק זול, הטעיה וכולי - אבל בבקשה, תראו לי מוצר מחשוב אחד שאדם שלא מבין יכול פשוט ללכת ולקנות בלי להסתבך. ככה זה בתחום, בדיוק כמו מנופח לכרטיס מסך חלש שלא יכול לנצל אותו או בערך כל הנתונים ה"יבשים" של כל מסך LCD שיש בשוק. אמנם לא הופך את התופעה לכשרה, אבל מה התנפלתם על יצרני הדיסקים כאילו הם המציאו את הגלגל?

קיים פה הבדל בסיסי משמעותי מאוד - כשאתה מציג כונן 500GB ובפועל מספק כונן בנפח נמוך יותר - יש פה הטעיה ברורה ואתה לא נותן ללקוח את מה שהבטחת לו.

לעומת זאת, כשאתה קונה כרטיס מסך חלש עם מנופח אתה אומנם לא באמת מרוויח ביצועים נוספים בפועל - אבל לפחות הזיכרון המנופח הזה אכן קיים על הכרטיס. אף אחד פה לא מטעה אותך, אתה מקבל בדיוק מה שהובטח לך.

זה שהזכרון הנוסף על כרטיס המסך החלש לא תורם לו בשום דבר, זה כבר עניין אחר.

זה בדיוק כמו מחשבי מותג למשל שמיועדים למשחקים כביכול, וכוללים מעבד מפוצץ ב-4,000 שקל (רק כדי למשוך את הילדים המתלהבים) וכרטיס מסך מובנה על לוח האם (או כ. מסך נפרד אבל ממש חלש, במקרה הטוב).

אתה יכול לטעון שהמעבד היקר לא נותן כלום כי במילא צוואר הבקבוק הוא כרטיס המסך (ואתה צודק), אבל זה לא משנה את העובדה שהוא קיים שם - ואף אחד לא אמר לך "קנה מעבד 4GHz" אבל בפועל נתן לך מעבד 3.7GHz.

לפי השיטה שלך, אני יכול לקחת מכונית עם מנוע 1,500 סמ"ק ולשווק אותה בתור מכונית-על עם מנוע 15,000 סמ"ק.

כשהאנשים יגלו שעבדתי עליהם, אני פשוט אטען שאני מחשב ליטר לפי 10,000 סמ"ק ולא לפי 1,000.

::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובאותה מידה בדיוק אפשר להפנות אותך להגדרה המתמטית של המושגים "ג'יגה" ו"טרה", ולטעון שאכן אתה מקבל בדיוק 1 טרה של בייטים. זה שבעולם המחשוב יש להבין את המושג אחרת זה כבר עניין אחר, בדיוק כמו שיש יצרנים של מסכים שמתהדרים ב"יחס ניגודיות 1:10000" או משהו, כשמדובר ביחס דינאמי. ואגב, יצרן שמוכר לך כרטיס עם 1GB וממשק של 128BIT שקול לטעמי לסוכן נדל"ן שמוכר לך דירה 5 חדרים מרווחת עם מזגן ושלושה כיווני אויר, רק שוכח לציין שהיא נמצאת בסין. אתה מקבל בשני המקרים בדיוק את מה ששילמת עליו, ובשני המקרים הוא יהיה נגיש באותה המידה בערך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב נניח ואתה מקים דאטאבייס. התוכנה סורקת את הדרישות שלך ואומרת שדרוש 100 ג'יגה. אתה הולך וקונה כונן 100 ג'יגה. עדיין יחסר לך מקום! זו הטעיה לשמה שפוגעת בצרכנים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...