שאלה|איך העכבר והמקלדת למשחקים? - עמוד 3 - ציוד הקפי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה|איך העכבר והמקלדת למשחקים?

saar3

Recommended Posts

בסדר אם אתה אומר... כנראה ראיתי ביקורות ישנות.

ובקשר ל DPI, אם אתה לא משחק על רגישות נמוכה אז בשביל שתוכל לשחק כמו שצריך עם עכבר של 400DPI אתה תצטרך להעלות את הרגישות דרך המשחק עצמו, מה שיגרום לסמן לא להיות מדוייק. (דילוג על פיקסלים במסך)

זה לא משנה איפה אתה מעלה את הרגישות כי בשורה התחתונה אתה משחק במשחק על אותה רגישות בידיוק גם אם מדובר ב-1800DPI או 400DPI. עם ה-DA שיש לי אני משחק בידיוק על אותה רגישות כמו שאני משחק עם ה-IE3.0, כי כשאני משתמש ב-1800DPI אני "מרסן" קצת את המהירות של הסמן באמצעות הדרייבר ועם 400DPI לא צריך בכלל ריסון.

דילוג על פיקסלים זה משהו אחר לגמרי ממה שאתה מדבר עליו. החוסר דיוק נובע מהרגישות הגבוהה עצמה וזה משהו שיאפיין גם שחקן שמשחק על 4000DPI. רגישות גבוהה היא תמיד פחות מדוייקת.. שיחקתי על רגישות גבוהה גם עם ה-IE3.0 וגם עם ה-DA ( וכשאני אומר גבוהה אני מתכוון 20CM/360, יותר גבוה מזה ואתה מאבד טוטאלית את האיזון ) ולא הרגשתי שום הבדל.

אז ככה שלמי שצריך עכבר עם DPI גדול יותר מ 400 זה בכלל לא דבר זניח. אני למשל משחק על רגישות בינונית אני מאמין, ואם אני משחק על הסנס הכי נמוך במשחק אני משתמש ב 800-1000DPI.

אבל אין אף אחד שצריך יותר מזה, זאת האמת. כן יש איזשהו הבדל ב"דיוק", זה לא משנה אם זה רגישות גבוהה או נמוכה אבל ההבדלים בדיוק שכל החברות כל כך מתפארות בהם כל הזמן כי זה ידוע שמספרים מוכרים, הם פשוט זניחים לעומת הצורה של העכבר והאחיזה שהוא מכתיב שזה מה שבאמת נותן לך את היכולת כיוון במשחקים.

לדעתי אין שום סיבה להוציא מחיר כפול במקרה הטוב ובמקרה הפחות טוב משולש על עכבר כמו ה DA במקום ללכת על MX518 אלא אם הוא לא נוח לך או שאתה לא רוצה אותו בגלל סיבה אחרת.

מבחינה טכנית של החיישן אני לא מאמין שתרגיש בהבדל ביניהם. (מה גם שאם אני זוכר נכון הם משתמשים באותו חיישן בגרסא החדשה של ה MX)

תלוי את מי אתה שואל. בשביל רציניים אני חושב שה-DA יתאים הרבה יותר מה-MX518. לא שה-MX518 גרוע אבל ה-DA הוא הדבר הכי טוב שקרה לשוק עכברי הגיימינג מאז ה-IE3.0 וזה אומר הרבה. נוחות זה לא הכל, מעטים הם העכברים היום שאפשר להגיד עליהם שהם לא נוחים לשימוש יום יומי, אבל מצד שני לא ניתן להגיד על כל עכבר שהוא טוב לגיימינג. את ה-DA פשוט הרבה יותר קל לתמרן מאשר ה-MX518 ומה שמקנה לו את היתרון הגדול זה הצורה שלו ולאו דווקא החיישן, כי מבחינת חיישן הדבר היחיד שצריך זה שיהיה אמין ואת זה אפשר למצוא בערך בכל עכבר אופטי ישן של מייקרוסופט או לוג'יטק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 42
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

תקשיב, תעשה ניסוי קטן.

תפתח איזה משחק שאתה רוצה, על הרגישות הכי נמוכה במשחק. תזיז טיפה את העכבר, שיזוז ממש טיפה. אתה תראה שהעכבר זז "צעדים" קטנים, לפי כל פיקסל במסך.

אם תעלה את הרגישות במשחק, אתה תראה שכל צעד נהיה יותר גדול.

זה אומר שככה יותר קשה לדייק. אם אתה צריך לכוון על מטרה רחוקה למשל, שהגודל שלה על המסך הוא מספר פיקסלים קטן, יהיה הרבה יותר סיכוי שתכוון כמו שצריך על רגישות נמוכה מאשר רגישות גבוהה.

אני הולך לפי הגיון פשוט.

בגלל הסיבה הזו, לשחקנים עם רגישות בינונית - גבוהה, 400DPI לא יספיק והם יצטרכו להעלות את הרגישות במשחק, מה שיגרום לחוסר דיוק.

אם היה להם עכבר עם DPI גבוה יותר, הם היו יכולים להישאר על הרגישות הכי נמוכה במשחק וככה בעצם לא לאבד דיוק.

אני לא אמרתי שבהכרח עכבר עם יותר DPI הוא יותר מדויק. תלוי על איזו רגישות אתה משחק פשוט.

בקשר לצורה - אין לי נסיון עם העכבר הזה, כבר הזמנתי אותו אבל הוא לא היה במלאי, הלכתי על ה MX518 ואני לא מצטער לרגע.

גם קיבלתי עכבר מעולה ב 150 שקל, ולדעתי הוא מאוד נוח.

יכול להיות שבאמת ה DA יותר קל לתמרון וגם יותר נוח (למרות שנוחות זה עניין סובייקטיבי),

אבל שוב פעם לדעתי ה MX518 מעולה, וה DA גם אם יהיה העכבר הכי נוח וקל שבעולם לא שווה מחיר כפול או משולש. אלא אם אתה חייב את הדבר הכי טוב שיש בשוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע מה איתכם - אני לא מסוגל לשחק על רגישות יותר מבינונית.

העכבר פשוט משתגע וזה מעצבן בטירוף ומוציא את התחושה שאתה שולט במשחק.

(יכול להיות שזה בגלל שאני עם עכבר של TEAC ב20 שקל? :-\)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקשיב, תעשה ניסוי קטן.

תפתח איזה משחק שאתה רוצה, על הרגישות הכי נמוכה במשחק. תזיז טיפה את העכבר, שיזוז ממש טיפה. אתה תראה שהעכבר זז "צעדים" קטנים, לפי כל פיקסל במסך.

אם תעלה את הרגישות במשחק, אתה תראה שכל צעד נהיה יותר גדול.

זה אומר שככה יותר קשה לדייק. אם אתה צריך לכוון על מטרה רחוקה למשל, שהגודל שלה על המסך הוא מספר פיקסלים קטן, יהיה הרבה יותר סיכוי שתכוון כמו שצריך על רגישות נמוכה מאשר רגישות גבוהה.

אני הולך לפי הגיון פשוט.

בגלל הסיבה הזו, לשחקנים עם רגישות בינונית - גבוהה, 400DPI לא יספיק והם יצטרכו להעלות את הרגישות במשחק, מה שיגרום לחוסר דיוק.

אם היה להם עכבר עם DPI גבוה יותר, הם היו יכולים להישאר על הרגישות הכי נמוכה במשחק וככה בעצם לא לאבד דיוק.

אני לא אמרתי שבהכרח עכבר עם יותר DPI הוא יותר מדויק. תלוי על איזו רגישות אתה משחק פשוט.

בקשר לצורה - אין לי נסיון עם העכבר הזה, כבר הזמנתי אותו אבל הוא לא היה במלאי, הלכתי על ה MX518 ואני לא מצטער לרגע.

גם קיבלתי עכבר מעולה ב 150 שקל, ולדעתי הוא מאוד נוח.

יכול להיות שבאמת ה DA יותר קל לתמרון וגם יותר נוח (למרות שנוחות זה עניין סובייקטיבי),

אבל שוב פעם לדעתי ה MX518 מעולה, וה DA גם אם יהיה העכבר הכי נוח וקל שבעולם לא שווה מחיר כפול או משולש. אלא אם אתה חייב את הדבר הכי טוב שיש בשוק.

אתה לא צריך ללמד אותי על משחקים. אני יודע בידיוק על מה אתה מדבר, הנקודה היא שרגישות גבוהה היא בידיוק אותה רגישות גם עם 1800DPI וגם עם 400, היתרון ב"דיוק" שיש לך עם עכבר DPI גבוה הוא זניח ביותר ומה שבאמת מורגש ומה שבאמת משפיע לך על האיימינג והדיוק שלך במשחק הוא אך ורק הצורה של העכבר, ופה ל-IE3.0 ודומיו יש יתרון עצום על פני כל עכבר אחר היום, כולל כולם, שהופך אותם לטובים כל כך.

וצאו מהסרט הזה ש-DPI קובע אם תשחקו על רגישות גבוהה או נמוכה. כשהשתמשתי ב-DA עד לא מזמן ( עד שהרגליים התקלפו ) שיחקתי על רגישות 30CM/360 ( נמוכה ) עם 1800DPI. היום אני משתמש ב-IE3.0 ומשחק על בידיוק אותה רגישות עם 450DPI. את ה-DPI הגבוה פשוט מרסנים דרך הדרייברים, כי זה מטומטם לקנות עכבר של 1800DPI ולא להשתמש בו רק בגלל שתמיד שיחקתם על רגישות נמוכה, אין קשר בין הדברים, DPI היא פונקציה של דיוק נטו ורק אנשים שלא מבינים כלום מתייחסים ל-DPI כפונקציה של רגישות, כי כמו שאמרתי אפשר להתאים את זה גם לרגישות נמוכה וגם לגבוהה בלי בעיה בכלל, מי שלא עושה את זה פשוט הולך ראש בקיר.

לגבי ה-MX518, עכבר מעולה, היה לי אותו לפני ה-DA ונהנתי מכל רגע אבל אין בכלל ספק איזה מבין העכברים טוב יותר בשביל גיימינג. זה לא הופך אותו ללא משתלם אבל כשבנאדם רוצה לכוון הכי גבוה הוא ילך על ה-DA ( או ה-IE3.0 וה-WMO ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נמוך יחסית למשחק כמו UT

ככל שהמשחק מהיר יותר הערך שלפיו אתה מגדיר "רגישות נמוכה" הולך ויורד, ביוטי קשה למצוא שחקנים טובים שמשחקים על רגישות נמוכה יותר מ-40cm/360 כשרב השחקנים משחקים על בסביבות 20cm/360 שנחשבת לרגישות בינונית-גבוהה. לשחק על רגישות נמוכה יותר מ-40 במשחק כמו אנריל או קוויק זה סבל אמיתי למרות שתמיד תמצא את המוזרים שבכל זאת עושים את זה.

רגע הרגליות של da דפוקות?

לא דפוקות בכלל, הם מחליקות מצויין הבעיה שהם דקות יחסית וגם מתקלפות דיי מהר אם אתה לא שומר עליהם כמו שצריך. אני משחק על פאד קשיח לכן השחיקה שלהם הייתה אפילו יותר מהירה, אני מאמין שעל פאד כמו QCK התהליך הם היו שורדות הרבה יותר זמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא צריך ללמד אותי על משחקים. אני יודע בידיוק על מה אתה מדבר, הנקודה היא שרגישות גבוהה היא בידיוק אותה רגישות גם עם 1800DPI וגם עם 400, היתרון ב"דיוק" שיש לך עם עכבר DPI גבוה הוא זניח ביותר ומה שבאמת מורגש ומה שבאמת משפיע לך על האיימינג והדיוק שלך במשחק הוא אך ורק הצורה של העכבר, ופה ל-IE3.0 ודומיו יש יתרון עצום על פני כל עכבר אחר היום, כולל כולם, שהופך אותם לטובים כל כך.

וצאו מהסרט הזה ש-DPI קובע אם תשחקו על רגישות גבוהה או נמוכה. כשהשתמשתי ב-DA עד לא מזמן ( עד שהרגליים התקלפו ) שיחקתי על רגישות 30CM/360 ( נמוכה ) עם 1800DPI. היום אני משתמש ב-IE3.0 ומשחק על בידיוק אותה רגישות עם 450DPI. את ה-DPI הגבוה פשוט מרסנים דרך הדרייברים, כי זה מטומטם לקנות עכבר של 1800DPI ולא להשתמש בו רק בגלל שתמיד שיחקתם על רגישות נמוכה, אין קשר בין הדברים, DPI היא פונקציה של דיוק נטו ורק אנשים שלא מבינים כלום מתייחסים ל-DPI כפונקציה של רגישות, כי כמו שאמרתי אפשר להתאים את זה גם לרגישות נמוכה וגם לגבוהה בלי בעיה בכלל, מי שלא עושה את זה פשוט הולך ראש בקיר.

לגבי ה-MX518, עכבר מעולה, היה לי אותו לפני ה-DA ונהנתי מכל רגע אבל אין בכלל ספק איזה מבין העכברים טוב יותר בשביל גיימינג. זה לא הופך אותו ללא משתלם אבל כשבנאדם רוצה לכוון הכי גבוה הוא ילך על ה-DA ( או ה-IE3.0 וה-WMO ).

דבר ראשון, למה אתה מזלזל? מישהו ניסה ללמד אותך על משחקים?

רק הבאתי נקודה, שלדעתי כן משמעותית. לי הרבה יותר קל לכוון כשהעכבר לא עושה "צעדים" גדולים אלא קטנים.

וכמו שכתבתי ה DA יותר טוב, אבל ביחס למחיר ה MX518 הרבה יותר משתלם. רק מי שרוצה את ההכי טוב והכסף לא פונקציה בשבילו כדאי לו לקנות את ה DA.

אגב, יש איזושהי דרך לגרום ל"צעדים" של הסמן להיות קטנים גם אם משחקים על רגישות בינונית ו DPI400?

אם כן אז זה משנה את התמונה כמובן. אם לא, אז עדיין אני אומר שיותר נוח לשחק עם DPI גבוה יותר (למי שצריך כמובן).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדבר שאני אומר הוא פשוט - ההבדלים האלה ב"צעדים" שאתה מדבר עליהם הם כל כך מינוריים וכמעט לא מורגשים מה שהופך את היתרון כביכול ללא משמעותי.

ואני אומר את זה בתור מישהו שאשכרה ניסה את הדברים האלה ושיחק עם ההגדרות הרבה יותר ממה שאתה או כל אחד אחר פה עשה, אז אני לא מבין על מה הוויכוח.

אפשר לסכם ולומר שה-DPI הוא מאוד OVERRATED בחשיבות שלו בעכברי גיימינג, כמובן שהוא נותן יתרון מסויים אבל הנקודה היא שהיתרון הזה כל כך קטן יחסית למה שעושים ממנו שפשוט נמאס לי כבר לשמוע על השטויות האלה של אנשים שמעדיפים עכבר אחד על משניהו בגלל שיש לו יותר DPI, בלי להתחשב בכלל בצורה שלו ובאחיזה שאותה הוא מכתיב שזה מה שקובע את הביצועים שלך במשחק ולכן מה שצריך להיות הדבר הראשון שמסתכלים עליו כשמתלבטים בין עכברים לגיימינג.

לגבי מה משתלם ומה לא, באמת שזה תלוי בבנאדם. ה-MX518 הוא עכבר מעולה שנמכר במחיר מצחיק, אבל אם אני יספר לך שיש עכבר בשם Wheel mouse optical שנמכר היום ב-50 שקל בכל חנות בארץ, יצא לפני 8 שנים, ועולה על ה-MX518 ואולי גם על ה-DA מבחינת התאמה לגיימינג מה אתה תגיד? אני פשוט מניח שאף אחד פה לא ירצה להתפשר על עכבר ישן כל כך רק בגלל שהוא יכול להתאים יותר לגיימינג. אז כמובן שבהשוואה לעכבר הזה אפשר לומר גם על ה-MX518 וגם על ה-DA שהם בזבוז אחד גדול של כסף.

אני בכל זאת חושב שאם מישהו רוצה גם ללכת על הטוב ביותר וגם להרגיש טוב עם עצמו שהוא קונה את המוצר המתקדם והחדיש ביותר בשוק הוא צריך ללכת על ה-DA. מי שרוצה להתפשר תמיד יכול ללכת על ה-MX518, הכל תלוי בדרישות. לדעתי, אדם שלא אכפת לו מגיימינג יכול גם להסתפק בעכבר ב-10 שקל בלי שייגרם לו נזק בלתי הפיך ליד.. :\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר ל WMO, לדעתי הוא הרבה פחות נוח מה MX518.

אני מסכים איתך שה DPI באמת OVERRATED אבל בכל זאת לי הצעדים האלה מפריעים קצת, ואם אפשר לבטל אותם עם עכבר שיש לו יותר DPI אז למה לא?

ואני לא יכול להסכים איתך שההבדלים בצעדים הם מינוריים. תלוי כמובן על איזה סנס אתה משחק.

אני מצאתי את עצמי מנסה להסתגל לסנס יותר נמוך רק כדי לבטל את הצעדים הגדולים, ועכשיו אחרי שקניתי את ה MX518 אני על 800/1000DPI והרבה יותר נוח לי ככה.

אם ה MX518 שהוא בסה"כ עכבר מעולה ותסכים איתי שגם נוח לרוב האנשים, וה DA יותר מתלבש על היד וקצת יותר קל לנווט איתו ואני מסכים איתך שזה הדבר הכי חשוב, אבל עולה פי 2, לדעתי הוא בכלל לא משתלם. אלא אם כמו שאמרתי קודם אתה רוצה את הדבר הכי טוב שיש והכסף לא פונקציה. בכל זאת, זה רק עכבר.

וגם אדם שלא אכפת לו מגיימינג יעדיף עכבר נוח לא? ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל בחישוב של הקרבה/תמורה אתה רק מפסיד כשאתה הולך על עכבר DPI גבוה, בהתחשב בכך שרק ה-DA מתקרב לרמה של עכברים כמו WMO/IE3.0/IO1.1, אז אתה מקבל עוד טיפת דיוק ברגישות גבוהה אבל בשביל הפרט השולי הזה אתה מקריב את הדברים החשובים באמת שזה השליטה שלך בעכבר.

ובהנחה שאתה לא משחק על רגישות גבוהה יותר מ-15cm/360 הצעדים האלה הם מאוד מינוריים ואתה מוזמן לבדוק את זה בעצמך עם ה-MX518, כי זה בידיוק מה שאני עשיתי עם ה-DA וקשה היה לי להבחין באיזשהו הבדל, ואני אומר שהם קיימים רק בגלל שמבחינה הגיונית הם חייבים להיות קיימים, אבל כמו שאמרתי הם כמעט לא מורגשים אלא אם כן אתה משחק על רזולוציה מטורפת. בכל רגישות גבוהה יותר מזו אתה לא תצליח לדייק לא משנה אם יש לך עכבר 50000DPI או עכבר 200DPI, כי זה פשוט יותר מדי.

כמו שאמרתי, מה משתלם ומה לא זה עניין סובייקטיבי. בתור עכבר הגיימינג המוביל היום, המחיר של ה-DA בהחלט לגיטימי. 300 שקל בישראל, 250 שקל בארה"ב, אם מישהו רוצה ללכת על הכי חדש והכי מתקדם שלא יצפה לקבל עכבר בן שנתיים במחיר של עכבר בן 4 שנים, המחיר של ה-DA הוא מאוד סביר בהתחשב באיכות של המוצר ועל אחת כמה וכמה אם אתה משווה אותו למחיר של ה-G5 בזמנו ( 400 שקל? 500? ) או של ה-Copperhead ( כנ"ל ) וגם של ה-MX518 בזמנו, שום דבר פה לא חריג באיזשהו אופן, ברור שבשביל בנאדם שהוא לא לקנות עכבר גיימינג ב-300 שקל זה לא משתלם, ואני יכול אפילו לומר שגם לקנות עכבר ב-150 שקל זה לא משתלם, אבל זאת הבחירה שלך וזכותך.

וגם אדם שלא אכפת לו מגיימינג יעדיף עכבר נוח לא?

אין ספק. אבל אין היום יותר מדי עכברים בעולם שאפשר להגיד שהם לא נוחים או לא יושבים טוב על היד כי זה השיקול הראשון שמפעילים לפני שמייצרים כל עכבר, גם עכברים מאוד ישנים שעולים היום 20-50 שקל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...