s2231 או 2408 לצרכי גרפיקה, טקסט וסרטים - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

s2231 או 2408 לצרכי גרפיקה, טקסט וסרטים

j

Recommended Posts

שלום לכולם, אני כבר התבלבלתי לגמרי מרוב המידע שמומלץ כאן.. לענייננו: אני משתמש בעיקר בתוכנות גרפיקה, תלת ודו מימד, כמובן שהמון טקסט (גלישה באינטרנט) וסרטים.. בתקציב של +-3000 ש"ח מה עדיף לרכוש?

מצד אחד אני נוטה להתפתות לארגונומיה, הגודל והרזולוציה של הדל לעומת זאת מסך של איזו זה מסך של איזו :)

מה דעתכם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אחרי המחמאות הרבות שהמסך של איזו קבל כאן הייתי משוכנע שאין מדובר בפאנל TN :nixweiss:

ייתכן ובילבלתי והמסך המומלץ של איזו לצרכיי הינו דגם אחר? אם כן איזה :s05:

כיוון שאי בעיקרון מעוניין במסך במהירה האם יש טעם לחכות לעדכון של הדל או שזה פחות רלוונטי עבורי כי אני לא משחק במחשב - מצד שני האם הInput lag לא משפיע על האופן בו אני רואה סרטים?

תודה על עזרכתכם.

לאחר בדיקה באתר, נדמה לי שהאיזו איננו TN כפי שQTTP אמר כא ןhttp://hwzone.co.il/community/index.php?topic=349630.0

" מסכי 22" עם פאנל שאינו TN כמעט ואין. למעשה הדגם היחיד שזמין באופן עקבי בארץ הוא ה-EIZO S2231W שמחירו מתחיל מ-3200. במחיר זה הוא משתלם רק לקבוצה מאוד מצומצמת של אנשים, שכן במחיר זה כבר אפשר להשיג 24" איכותי."

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האיזו (http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3576337,00.html) הוא NT.

ה-INPUT LAG לא יפריע לך בסרטים, ואפילו לא בחלק גדול מהמשחקים. (רק במשחקים מהירים מאד)

אך, לדעתי שווה לחכות לעדכון הבא.

כי הוא מציע עוד כמה דברים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בזןמ שערכתי את ההודעה הקודמת שלי, הוספת את הערתך.. על פניו נראה שהאיזו המדובר איננו פאנל TN - אם האיזו הוא TN אז ההתלבטות מתבטלת לדעתי..

אגב, אני הבנתי שהדל יכול להיות בעייתי לגרפיקה בשל תחום צבעים מורחב, הכצעקתה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור, אפילו לא שמתי לב..

אז מהי דעת המומחים? לדעתי הדל מציע יותר פיצ'רים מושכים..ולא נשכח את הגודל.. אבל מה זאת אומרת:

יש לו פאנל S-PVA שהוא יותר טוב לסרטים אך פחות טוב לגרפיקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חעחע.

TN.

חעחע.

בדיחה טובה Henz16.

לפני שאתה מדבר הייתי מציע לך לחשוב פעמיים, דגם ה-TN של איזו זה ה-S2201W ולא הS2231W.

הS2231W מכיל פאנל S-PVA.

קיבל ביקורת מצוינת בPRAD:

http://www.prad.de/en/monitore/review/2008/review-eizo-s2231w.html#Introduction

אומנם זה לא הדגם המדויק, אבל מבחינת איכות תצוגה הם שווים[הS2231WE שבביקורת והS2231W].

אישית לגרפיקה הייתי הולך על הS2231W. הוא בטח גם מכוייל טוב יותר מהמפעל.

ופותח הת'ראד, אתה לא התבלבלת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האיזו (http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3576337,00.html) הוא NT.

ה-INPUT LAG לא יפריע לך בסרטים, ואפילו לא בחלק גדול מהמשחקים. (רק במשחקים מהירים מאד)

אך, לדעתי שווה לחכות לעדכון הבא.

כי הוא מציע עוד כמה דברים.

טוב אני רואה שהגיבו כבר, אבל HENZ - מומלץ לבדוק מה שאתה רושם לפני שאתה רושם ועוד פעמיים (??)

J - אתה צודק - הדגם שהבאת של EIZO הוא אינו TN.

http://www.eizo.com/products/lcd/s2231w/spec.asp

אמנם EIZO זה EIZO וזו ליגה אחת למעלה (מבחינת הכל) וגם אני עובד עם EIZO, אבל אתה צריך לבדוק טוב טוב את השיקולים שלך. קשה להבין מדבריך אבל יכול להיות שאתה פשוט רוצה מסך טוב - מעל הממוצע וזה הכל. במקרה זה לחלוטין היתי פוזל לכיוון הDELL, הגודל של 24 וכניסות נוספות יכולות לגרום לו להיות אופצייה טובה יותר במסך ביתי (מבחינת המחיר כמובן), אמנם נחשבת חברה די זולה לטעמי עם חוסר יכולת להוציא מוצרים שעובדים PERFECT - תמיד יש תקלות ובעיות מוזרות, מסתירים פאשלות ומחליפים דגמים במהרה, היתרון כמובן הוא המחיר.

ואני רואה הרבה בפורום את המילה גרפיקה. צריך להבין לפני שממליצים שיש דברים ויש דברים. לא כל מחשב כזה מחובר לפלט של סטודיו מקצועי, בית דפוס מכובד או לפרויקטי גרפיקה מסחריים ברמות גבוהות (קצת יותר "מלעצב לוגו לאתר אינטרנט"), לכן צריך להכניס את ההמלצות לפרופורציה ולהיזהר מהן.

בכל מקרה בשביל לאזן את הנתונים אגיד שהEIZO חוץ מאיכות תמונה וצבעים נותן גם קצת יותר בכל השאר של המסך (לאו דווקא שימושיות ביתית), לא סתם ניתנת אחריות של 5 שנים. ברגע שהוא יושב על השולחן שלך אתה מבין מה זה MADE IN JAPAN ומה זה איכות גימור מהגבוהות ביותר. רק שבעידן התחרותיות של היום - צריך לבדוק כל דגם בשבע עיניים - בייחוד המסכים שלהם שעולים פחות ממחיר של אופנוע ;). אז אם זה אולי גם השיקול שלך - יש את הנתונים הללו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ice2k, תודה על תגובתך.. אני עוסק באדריכלות (זה מקצועי..) לכן עבודה על תוכנות רלוונטיות הינה חלק בלתי נפרד מצרכיי ומאורח חיי. יחד עם זאת, כמו שאמרת, 24" בFHD אכן קורץ, אחרי הכל אני משתמש בזה גם לצרכים "רגילים".. ברור שלו מסך האיזו ה24" היה במחיר יותר שפוי (עבורי לפחות) אז היה יותר קל לבצע את הבחירה.. בכל מקרה אני זוכר שבמבחן 24" הגדול, הדל 2407 זכה ולו רק בגלל הערך המוסף של החבילה והארגונומיה המשופרת שלו. היום אני עובד על מסך שהורג לי את הצוואר ככה שזה גם שיקול..

אם אני מכייל היטב את ה2408 האם יעמוד בדיוק צבעים - הן להדפסה והן לתצוגה? האם הוא ממש יותר נחות מהאיזו?

[יפה לראות שאני לא כזה מבולבל וזכרתי את הדגם של האיזו...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה, אני עובד עם האיזו למטרות אחרות, אז לא אוכל לענות לך בוודאות לגבי כיול הצבעים ושאר פרמטרי התמונה. יש מספר אנשים פה שבדקו נושא זה יותר טוב ממניף היתי ממתין לתשובה שלהם. כרגע לדעתי הDELL כן יוכל להגיע לרמות צבעים טובות מאוד לאחר כיול מקצועי עם ציוד יעודי, אבל זו רק דעה ממה שקראתי בנושא. מה שכן - אדריכלות וצבעים מדויקים אלו שני נושאים שפחות מתחברים לי (כמו למשל עיבדו גרפיקה) אבל אני מניח שאתה יודע מה אתה צריך, ול זה"כ ביצועים לא רעים בתחום.

לגבי ארגונומיה - זה מאוד מאוד אישי, אתה תצתרך לבדוק מסכי 22 ו 24 ולראות מי מהם יותר נוח לך, לא תהיה ברירה - לכל בן אדם ולכל מיקום התוצאה תהיה שונה.

אסכם שוב - שלצרכים המקצועיים הEIZO יתן תמורה יותר טובה (לגודל נתון). אך כממוצע שימושי - אני מאוד היתי פוזל לכיוון הDELL. דבר נוסף בעבודה על תוכנות מסוג זה - הרזולוציה, רזולוצייה גבוה היא יתרון ברור וחשוב: יותר שטח עבודה (שנובע מרזולוצייה) = יותר יעילות ונוחות בעבודה על תוכנה מסוג זה. אבל שוב - כאן תצתרך לבדוק את נושא הנוחות האישית - צג מאיים עם יותר רזולוצייה לא תמיד יעזור יותר.

המלצה נוספת - כאיש מקצוע רציני עשה לעצמך טובה ומצא את הזמן לקרוא ביקורות רציניות על המסכים ברשת. אך ורק ביקורות מאתרים מקצועיים - יש שם את כל המידע שאתה צריך ולדעתי אתה צריך לקרוא את זה - אתה לא תצטער. זה לא פורום של גרפיקאים ואנשי עיצוב - הכי טוב זה לדעת בעצמך ואז לשקלל עם המלצות.

אם אתה צריך אתרי ביקורות מקצועעים למסכים תבקש פה, אני בטוח שישמחו לתת לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת גם הייתה ההתלבטות שלי (בעצם אפשר להגיד שהיא עדיין) לגבי שני המסכים האלה..

אני לעומת השימושים שרשמת נוהג לשחק הרבה משחקים ולכן הדל פחות מחייך אליי במקרה הזה, אולי אני ייחכה לקושחה החדשה שלו

שאמורה לסדר את בעיית ה-Input Lag הגבוהה שלו..

ובמידה ולא אני ייקח את האיזו.

בכל מקרה יש פה ביקורת מקצועית שקראתי על האיזו

http://www.prad.de/en/monitore/review/2008/review-eizo-s2231w-part8.html

מומלץ מאוד

ועוד מספר ביקורות במספר שפות על הדל

http://lcd24-7.info/Monitor/Dell/UltraSharp-2408WFP/Default.aspx

זה דורש זמן עד שמגיעים למסך האידאלי( אם בכלל :silly:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני מכייל היטב את ה2408 האם יעמוד בדיוק צבעים - הן להדפסה והן לתצוגה? האם הוא ממש יותר נחות מהאיזו?

אם אתה אכן ארכיטקט ועוסק בתוכנות גרפיקה תלת ודו מימד,וחשוב לך דיוק צבעים,אז במקומך הייתי הולך על האיזו. גם אם הארגונומיה קצת פחות טובה,(לא בדקתי),אפשר לחבר אותו לקיר עם זרוע מתאימה בעלות לא יקרה יחסית.

אם אתה משקר ואתה בכלל ביולוג ימי :P ,הייתי שוקל דווקא את הדל...

אבל בוא ניתן למומחה לדבר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין ספק שמה שorleans מסביר זה שיא המקצועיות אבל עבורי זה היה קצת סינית.. בפוטושופ לפוסטרים להדפסה אני עובד בCMYK כדי לנסות ולהתאים כמה שיותר לצבעי המדפסת - אני מאמין שאחד הדברים המבאסים ביותר זה להדפיס 6 גיליונות (100*70) ולגלות שהצבעים אינם זהים ל"מקור"..

דבר נוסף, לפני כשנה היה לי למשך זמן קצר את האח הקטן, הדל 2007WFP ממנו הייתי מ-א-ו-ד מרוצה! למעשה הוא הראה לי עד כמה המסך שאני עובד בו כיום בעל פאנל TN הינו נחות, אע"פ שמחירו היה 2.5-3K כשקניתיו.. אם ה2408 יהיה כמו אחיו הקטן (למרות שאלו שני פאנלים שונים, אני יודע) אהיה מרוצה למדי..

אגב, הסיבה שלא נשארתי איתו בזמנו היה כי הוא היה קטן מדי..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...