מסך מחשב בעיקר למשחקים 22"-24". ללא תקציב כרגע, מעוניין בסקירת שוק - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מסך מחשב בעיקר למשחקים 22"-24". ללא תקציב כרגע, מעוניין בסקירת שוק

HaVoC_850

Recommended Posts

שלום כולם.

בחודש הקרוב אני מתכנן לקנות מחשב חזק במיוחד ורציתי לדעת איזה מסך כדאי לי לקנות בהתאם.

רוב הסיכויים שאקנה מעבד Q9450 ואת הכרטיס מסך החדש של ATI שאמור לצאת בסוף החודש הנוכחי 4870X2 אם אני לא טועה

רציתי לדעת איזה מסך כדאי לי לקנות שיוכל לנצל את המעבד והכרטיס החדשים מבלי להוריד מאיכות המשחק בכלל

יש לי חדשה בסמוך למסך ככה שאני לא אראה במסך של המחשב ודברים דומים.

כרגע אני מעוניין רק בסקירת שוק, לדעת אילו מסכים יש מה הם שווים וכמה הם עולים.

חשבתי על מסכים של 22 או 24 אינצ כרגע.

תודה לעונים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

חוץ ממשחקים מה עוד אתה עושה במחשב? גולש? סרטים?

בשונה מרכיבי מחשב אחרים משחקים זו בדרך כלל הדרישה הכי קלה ממסך וכמעט כל מסך מתאים למשחקים.

בכל זאת תשקיע גם מחשבה על התקציב ותוסיף לכותרת. האם מסך ב8000 אפשרי? 5000?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מכיר את עניין הפאנלים של המסכים? TN? VA? IPS?

אם לא, כדאי שתקרא את המדריך למסכי LCD בנעוץ בראש הפורום, ואח"כ אפשר יהיה להמשיך.

מכיר את עניין הפאנלים

אבל עדיין אני מגרד בראש כי אני לא יודע איזה מסך מכיל איזה פאנל ומעבר לכך איזה מסך יהיה איכותי ואיזה לא

אני יודע שכדאי ללכת לחנות ולראות שם בעצמך את המסך אבל מי עושה את זה באמת...

בגלל זה באתי הנה ואסתמך על חוות דעת של אנשים שמבינים יותר ממני ועם ניסיון מול המסכים האלה.

חוץ ממשחקים מה עוד אתה עושה במחשב? גולש? סרטים?

בשונה מרכיבי מחשב אחרים משחקים זו בדרך כלל הדרישה הכי קלה ממסך וכמעט כל מסך מתאים למשחקים.

בכל זאת תשקיע גם מחשבה על התקציב ותוסיף לכותרת. האם מסך ב8000 אפשרי? 5000?

גולש באינטרנט כמובן אבל מעט מאוד , מעביר עם כבל לטלויזיה ורואה דרכה

מקסימום טריילרים של משחקים וסרטים ועוד שטויות שעושים מאוחר בלילה ;D

עדיף לא לעבור את ה-5000. בסופו של דבר עדיין מדובר רק במסך ואני לא עורך גרפיקה מקצועית או משהו דומה =)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז ככה.

נחלק את הסקירה למסכי 22" עם פאנל TN, מסכי 22" עם פאנל שאינו TN, מסכי 24" עם פאנל TN ומסכי 24" עם פאנל שאינו TN.

הסיבה - כל קבוצה כזו שייכת לקטגוריית מחיר ואיכות נפרדת (בעוד שבין VA לIPS הבדלי האיכות/מחיר קטנים).

מסכי 22" עם פאנל TN נעים לרוב בין 1300 ל-1700 שקלים. חריגות לכאן ולכאן קיימות, אך לא משתלמות (למה לקנות מסך של NU או MAG ב-1100, אם אפשר לקנות משהו של חברה נורמלית ב-1300?) מאידך, מסכים שעולים יותר (בסביבות ה-2000) לא משתלמים כי אין להם שום דבר להציע שמסך ב-1500 לא ייתן.

מסכי 22" עם פאנל שאינו TN כמעט ואין. למעשה הדגם היחיד שזמין באופן עקבי בארץ הוא ה-EIZO S2231W שמחירו מתחיל מ-3200. במחיר זה הוא משתלם רק לקבוצה מאוד מצומצמת של אנשים, שכן במחיר זה כבר אפשר להשיג 24" איכותי.

ניגש למסכי ה-24". בלי התייחסות לפאנל, ההבדל העיקרי בין מסך 24" ל-22" (מעבר לגודל) הוא ברזולוציה הטבעית (שהיא גם המקסימלית). במסכי 22" (כמו גם ב-20" רחבים) היא 1680X1050, ואילו במסכי 24" היא כבר 1920X1200. מה המשמעויות של הרזולוציה היותר גבוהה?

* יותר שטח עבודה (למשל לפתיחת כמה מסמכים במקביל, גליונות EXCEL ארוכים)

* מספיקה להצגת סרטי FULL HD בגודל מלא

* מאפשרת לשחק ברזולוציה גבוהה יותר במשחקים (שתומכים בכך, ושכרטיס המסך "סוחב").

מכל אלה, נראה שרק הסעיף השלישי באמת ישנה לך (לפי השימושים שציינת). לדעתי זה דווקא סעיף חשוב, כי לא מעט משחקים תומכים ברזולוציה כזו גבוהה וכרטיס המסך יסחוב רבים מהם ברזולוציה זו בקצב פריימים סביר. במסך 24" תוכל לשחק ברזולוציה הגבוהה, ומקסימום אם תראה שכרטיס המסך נחנק, להוריד את הרזולוציה. במסך 22" אתה לעולם מוגבל ל-1680X1050, גם אם המשחק והכרטיס תומכים ביותר.

כעת למחירים. מסכי 24" עם פאנל TN מתחילים בערך מ-2000 שקלים. מסכים איכותיים יותר עם פאנל שאינו TN עולים בד"כ 3500+, כאשר החריג פה הוא ה- 2408WFP, עם פאנל VA, החל מ-2900 בערך. עם זאת, יש אנשים שהתלוננו על כך שהשהיית התמונה במסך זה גבוהה מידי, מה שמפריע במשחקים מהירים. לא כולם מרגישים זאת, אבל כמות המתלוננים לא מאפשרת לי להמליץ על מסך זה בלב שלם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחלה תגובה

עכשיו בוא נמשיך ונצמצם מסכים.

סיכמנו שצריך מסך 24".

פאנל איכותי עדיף יותר, זו קניה לכמה שנים טובות אז אין טעם להתקמצן ולחשוב על שדרוג או החלפה בעתיד.

קצב רענון מסך די משמעותי עבורי. תאורה בחדר היא ממנורה בודדת ככה שאין תנאי סנוור שהמסך יצטרך להתמודד איתם.

קראתי את המאמרים שפורסמו כאן ואת הביקורת שעשו על המסכי 24.

לא יצאתי משם עם הרבה מסקנות.

אשמח אם תוכל לתת לי כמה דגמי מסכים טובים שיהיה קל יותר להחליט לאיזה כיוון ללכת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מכל אלה, נראה שרק הסעיף השלישי באמת ישנה לך (לפי השימושים שציינת). לדעתי זה דווקא סעיף חשוב, כי לא מעט משחקים תומכים ברזולוציה כזו גבוהה וכרטיס המסך יסחוב רבים מהם ברזולוציה זו בקצב פריימים סביר. במסך 24" תוכל לשחק ברזולוציה הגבוהה, ומקסימום אם תראה שכרטיס המסך נחנק, להוריד את הרזולוציה. במסך 22" אתה לעולם מוגבל ל-1680X1050, גם אם המשחק והכרטיס תומכים ביותר.

QttP,

אתה יכול לפרט יותר את מה שהדגשתי?

במסך 22 אני נעול על הרזולוציה הזאת ואי אפשר לשנות אותה במשחקים..?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא התכוון שאי אפשר להעלות רזולוציה מעבר ל1680X1050 ב-"22, אבל פחות מזה כמובן שאפשר.

אותו דבר במסך "24 אי אפשר להעלות מעבר ל-1920X1200, אבל אפשר לדוגמא לעבוד עם 1680X1050.

שורה תחתונה, לכל מסך יש רזולוציה מקסימלית , טבעית, שבו התצוגה נראית במיטבה ואי אפשר לעבוד ברזולוציה יותר גבוהה כי פשוט למסך אין יותר פיקסלים מעבר לרזולוציה זו, אבל פחות פיקסלים (רזולוציה יותר נמוכה , פחות פרטים) למסך אין בעייה להציג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממ מוזר.. למה אי אפשר להעלות יותר מהרזולוציה הטבעית? הרי, יש רזולוציה "טבעית" שהיא כביכול מציגה תמונה הכי טובה, ורזולוציה מקסימלית.

מה כל כך שונה במסך LCD 17" שכן ניתן להעלות מעבר לטבעית ובמסכי 22, 24 אי אפשר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל מסכי ה LCD הפאנל עצמו מיוצר לפי כמות פיקסלים מקסימלית (או טבעית) ובה הוא מראה את התמונה הכי טוב. מעבר לזה הוא לא יכול להציג בכלל רזולוציה גבוהה יותר פיסית, אז במסך נורמלי הוא לא יאפשר את זה ובמסך דפוק הוא יהרוס את התמונה לגמרי, אבל אולי יציג אותה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה כל כך שונה במסך LCD 17" שכן ניתן להעלות מעבר לטבעית ובמסכי 22, 24 אי אפשר?

גם במסכי 17" אי-אפשר.

ב-LCD, להבדיל מ-CRT, הפיקסלים הם טרנזיסטורים פיזיים, ומספרם קבוע מראש. אם המטריצה מורכבת מ-1680X1050 פיקסלים, אז זו הרזולוציה המקסימלית שאפשר להציג בה. היא נקראית טבעית, כי ברזולוציה זו כל פיקסל לוגי מתאים בדיוק לפיקסל פיזי אחד.

זאת גם הסיבה שרזולוציה נמוכה יותר תיראה פחות טוב, כי אז פיקסל לוגי אחד מתפצל בין כמה פיקסלים פיזיים, עם כל מיני אינטרפולציות, החלקות וכו' - מה שגורם לטשטוש התמונה (בעיקר טקסט, במשחקים זה כמעט לא מפריע).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קבל מסך שיתאים לך בדיוק - מעולה למשחקים וגם לכל השאר

מהסדרה החדשה של סמסונג

http://ksp.co.il/hmain.php?now_snif=shipment&uin=6323

2000 שקל

המסך די בינוני.

300cmd זה לא מי יודע מה.

יש עוד הצעות, אפילו למסכים שלא מוכרים בארץ. חבר חוזר עוד חודש וקצת אז הוא יכול להביא איתו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נתון הבהירות גם כך גבוה ולא מתאים לעבודה על יישומי טקסט. גם במסכים האיכותיים בהירות גבוהה יותר מושגת, אך שימושית יותר לסרטים בחדר מואר.

http://hwzone.co.il/articles/lcd_guide_a/4/

ה-Planar PX2611W הוא אחד הדגמים היותר מעניינים לדעתי מבין אלו שלא מוכרים בארץ, ואשר מעולה מבחינת איכות תצוגה (פאנל H-IPS) ועם זמן השהיית תמונה ששקול לפריים 1 לשנייה ותגובתיות טובה מאוד הינו מתאים לחלוטין למשחקי FPS מהירים. חבל שלא מייבאים אותו לארץ :( . יש לו תמיכה ב-HDCP לקונסולות משחק.

ביקורת סובייקטיבית.

http://www.hardforum.com/showthread.php?p=1031259394#post1031259394

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16824016084&Tpk=px2611w

חשוב לבדוק את תקינות המסך בארה"ב עצמה (אם מדובר על ביקור שם) , כי אין אחריות פה או חלפים. הובלה כדאית אך ורק באריזה לשמירת אופטימלית של אחידות התאורה וכיו"ב. היות שלדגם הזה אין כניסות, שלדעת המכס יכולות להשמיש התקני בידור כמו , Composite וכדו', המיסוי יהיה יותר נמוך בהשוואה למסכים המכילים כניסות מסוגים אלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...