בואו ועיזרו לקדם את העדכון הבא למדור המומלצים! - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בואו ועיזרו לקדם את העדכון הבא למדור המומלצים!

Dr. n00b

Recommended Posts

העדכון הבא יהיה רק אחרי הדור הבא של אינטל, אבל בעקבות השינויים הדרמטים בשוק כרטיסי המסך שהפכו את המדור הקיים ללא רלוונטי, החלטתי על עדכון.

לצערי הפורמט החדש לא עלה עדיין, ונצטרך לעדכן בפורמט הישן.

בדומה לעדכון של המדור הקודם, החלטתי שהעדכון הבא של מדור המומלצים לא יסתמך על הידע שלי בלבד, לנוכח עשרות השינויים שחלו בעולם החומרה בחודש האחרון בלבד.

כל עדכון של המדור כולל לפני הכל עדכון של מאגר הרכיבים - וזה התחום שבו אני צריך את מרבית העזרה.

בעדכון הקודם הצגנו את הפנום, ערכות שבבים חדשות, מעבדים חדשים - עתה יש פחות מעבדים חדשים, אבל יש ערכות חדשות, ויש פשוט שינוי כמעט מוחלט של כרטיסי המסך.

מבולבלים? גם אני, וקשה מאוד לקבוע סדר עדיפויות. המטרה היא ליצור סדר של 5-6 קטגוריות מחיר:

LOW END - המוצרים הזולים ביותר.

ENTRY LEVEL - המוצרים שמתחילים לתת קצת יותר מהבסיס

MID RANGE - לא הכי טוב אבל כבר מקום טוב באמצע.

HIGH END - מוצרים יקרים, לאלו שהביצועים חשובים להם.

ULTRA HIGH END - מוצרים למחשבי חלומות. SLI וכדומה.

למרות שיש עושר עצום של מוצרי חומרה, בדרך כלל יש מתחרה בולט בודד בכל קטגוריית מחיר.

המטרה של ארגון המאגר, לפני עדכון המפרטים עצמם, הוא יצירת סדר וכיוון למטרה. כמובן שאם כרטיס מסויים הוא בעל יכולות טובות יותר ואתם רוצים להמליץ עליו בנוסף לכרטיס הקיים בקטגוריה, או מעבד מסויים חזק בעיבוד הנדסי והשני במקבילי - יש מקום לציין זאת ולהמליץ על שני מוצרים בקטגוריה.

שנתחיל?

כללים לתגובה: כולם יכולים להגיב לדיון ולעזור, לתת את דעתם המנומקת בצורה שתתרום למאגר שבו רוב המתמשים באתר ולא רק בפורום יפיקו תועלת. אבל! חובה לגבות את מה שאתם אומרים בקישור לביקורת של אתר אובייקטיבי שתוכיח את מה שאתם אומרים.

מטרה ראשונה: , לוחות אם, וכרטיסי מסך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 79
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

-כרטיסי מסך -HIGH END

בפרטים שבין 4500-5000(אם\בלי מסך)

9600 הפך ללא רלוונטי לשוק הגבוה בגלל מחירו שצנח ובגלל הכרטיסים החדשים

של ATI שהם דיי זולים לכן במקומו אפשר לשים GTX 9800+או 4850 שהמחיר שלהם ירד מתחת ל 1000

הם נותנים אחלה ביצועים ולכן מאוד כדאי לקנות אותם.

לתקציב בסביבות ה 7000-5000

מומלץ9800 GX2

ULTRA HIGHT-

במקרה והתקציב הוא 7000 ויותר והוא כולו למשחקים הכי חדשים

מומלץ מלך הביצועים החדש של ATI:

4870 R770

X2

הנה כמה מבחנים:

http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=3354&p=1

http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=3340&p=1

-כרטיסי מסך -MID RANGE

יציאת כרטיסי מסך כמו 9500GT וירידת מחיר של 9600 מתחת ל 700 ש"ח הפך אותם לרלוונטים בשביל

מפרטים שהתקציב שלהם בין 2500 ל 3000 (בלי מסך)

למפרטים בתקציב בין 4000-3000- 8800GT המתיישן הוא בחירה מצוינת במקום ה 9600

הוא נותן ביצועים יותר טובים ומחירו דומה לזה 9600 באזור ה 800-650

סקירה ומבחנים לכרטיסיי הביניים:

http://hwzone.co.il/reviews/dx10_mid/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

8800GT כבר לא משתלם בעליל יצא כרטיס 9800GT שקיים כבר בחלק

מהחנויות ב700-800 ש"ח(אבל ממה שהבנתי זה אותו כרטיס כמו 8800GT אבל תהליך היצור שלו קטן מ65NM

ל55NM), כרטיסי 9600GT / 9600GS משתלמים למשחקים בינונים, כמו שאמרו כבר נכנס כרטיס מסך חדש 9500GT

נראה לי שהוא יהיה עדיף למערכות דלות תקציב אבל שרוצים לשחק מדי פעם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כעיקרון, ביצועי High end יתקבלו בעת שימוש במערך CROSS FIRE X של HD4870 או אפילו HD4850, אבל הבנתי שהם מחממים בצורה רצחנית גם אחד את השני וגם המארז שהם נמצאים בו, ומקשים על אוברקלוק. אז במקרים כאלה הייתי הולך דווקא על כרטיס יחיד חזק - GTX 280.

יש פה משתמש בפורום, Alexander Torovski (ושיסלח לי הוא אם כתבתי את שמו לא נכון), שיכול לגבות את מה שאני אומר - ויש לו מארז זהה לזה שלי.

לוחות אם - ה-P45 של אינטל פופולארי בטירוף, בזכות העובדה שבכרטיס יחיד הוא PCI-E 2 16X, ובשניים הוא PCI-E 2 8X לכל אחד, מה שזהה ל-PCI-E 1.1 16X מבחינת רוחב הפס, ולכן מתאים למערכי CFX, בלי קשר להיותו אוברקלוקר עצבני. לאוברקלוק קיצוני מומלצים גם לוחות של , וגם לוחות של DFI.

זכרונות - DDR3 במחירים שפויים - מאוד מומלץ למפרטים לאוברקלוק. לכל השאר מהיר יכול להספיק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו כן עוד מעט יוצאת האלטרנטיבה ל-CF 4870 -

4870X2 שהולך להציג ביצועים עדיפים ומחיר יותר נמוך.

בשוק ה-Low end - לא השתנו הרבה דברים פרט לאיזה ירידה קלה במחירי החומרה - כמו כן הולך לצאת היורש לסדרת ה-E2XXX ברבעון הזה - ה-E5200 עם מכפלה אטרקטיבית במיוחד - 12.5.

Mid-Range - התרסקות המחירים של ה-9600GT הפכו אותו לדבר שאפשר לקחת בחשבון על פני ה-8800GS כמו כן הולך לצאת ה-E7300.

High-End - הורדת המחיר של ה-E8400 הפכה אותו לאטרקטיבי עד מאוד, כמו כן ניתן לקחת כאן בחשבון את כמו:

4850,4870,9800GTX+

כמו כן בחזית לוחות האם יצא יורש ראוי ל-P35 - ה-P43

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשאתה אומר גרפיקה - יש דו מימד ותלת מימד.

לדו מימד כל מה שצריך זה מעבד עם יכולת הנדסית טובה, בדרך כלל כפול ליבה עם מהירות שעון גבוהה. כמויות הזכרון הסטנדרטיות היום מספיקות בהחלט.

לתלת מימד - צריך כרטיס ייעודי. המחירים שלהם, בדרך כלל - מגוחכים. אתה משלם על חומרה של 2 דורות אחורה, כשכרטיסים חדישים למשחקים עם דרייברים מתאימים בחצי מחיר יכולים לעשות אותו דבר.

במדור, לצורך פשטות ותמיכה קלה, STRAIGHT OUT OF THE BOX אנחנו ממליצים על ברמות ENTRY ו- MID RANGE. מי שצריך יותר מזה בדרך כלל לא יבוא לפה לחפש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברים- סיכום ביניים, כרטיסי מסך:

אחרי סקירה של כל מה שאמרתם וחיפוש לא מועט שלי, הגעתי למסקנה שאלו הכרטיסים שיכנסו למאגר במחירים הממוצעים הבאים, לפי סדר עוצמה מהחלש לחזק:

1) 9500GT - כרטיס ENTRY LEVEL ב-400 שקלים מחיר ממוצע. תפקוד משחקים מצויין ועדיף על כל דבר אחר בקטגוריה. ישמש למחשבי משחקים חלשים מאוד.

באותה קטגוריה ובאותו מחיר, נותר 3650HD למחשבי היות ויש לו תפקוד HD VIDEO טוב יותר.

2) 9600GT במחיר ממוצע של 650 שקלים, כרטיס MID RANGE מצויין, עדיין.

3) 4850 במחיר ממוצע של 920 שקלים, ככרטיס גיימרים רציני ראשון.

4) 9800GTX+ - אני קצת מתלבט לגביו, אבל במחיר ממוצע של 1100 שקל ובביצועים טובים יותר מה4850, למרות זמינות נמוכה אני אכניס אותו למאגר.

5) 4870 במחיר 1350, בלי צורך להרחיב. ישמש את מרבית מערכות המשחקים בתקציבים השפויים.

6) CF 4850

7) ככרטיס בודד שחזק יותר מכל דבר אחר - 9800GX2 בסכום של 2000 שקל.

8 ) תאורטית ניתן להכניס CF 4870 למחשבים יקרים במיוחד.

מה חסר? 260 ו280 GTX. לא נכנסים למאגר בכלל. אולי אולי אולי אולי 280GTX במחשב חלומות. אולי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההערה היחידה שיש לי היא לגבי ה- - נכון לעכשיו, ה-780G היא עדיין ערכת השבבים המועדפת לזה, עם ביצועי HD ישר מהקופסה זהים לאלו של הכרטיסים החדשים. ממש לא צריך כרטיס מסך נפרד לזה.

אה ועוד דבר יוצא עוד מעט ה-HD4870 X2, שאמור להיות הכרטיס היחיד הכי חזק בזמן הקרוב, מכיוון שאי אפשר להכניס שתי ליבות GT200 על PCB אחד או על שניים ככרטיס יחיד, זה לא כלכלי...

משהו נוסף - אם אתה לוקח כרטיס כפול, ממש לא משנה איזה, זה חייב להיות מארז מאוורר ממש טוב כי הם בוערים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סיכום ביניים - מעבדים:

כאן החלוקה היא שונה בגלל הפלטפורמות השונות. לAMD יש יתרון ברור בכל הקשור ללוחות אם משולבים, עם עדיפות אדירה במערכות HTPC.

כמו כן באופן כללי פלטפורמת זולה יותר לא משנה מה הייעוד ולכן יש יתרון גם במערכות גיימרים זולות (שם הדגש על כרטיס המסך), ובמערכות משרדיות בהן אין צורך בכח עיבוד מאסיבי.

מן העבר השני, במערכות שכן צריכות כח עיבוד, במערכות לגיימרים שאינן תקציביות, שקל לשקל - יש יתרון לכל מעבד של אינטל על כל מעבד של באותה קטגוריה. E7200 גובר על כל פנום משולש, Q6600 גובר על כל פנום מרובע. באוברקלוק במערכות נמוכות תקציב E2200 או 2220 יגברו על כל X2 5000.

לכן, לא ניתן לסדר את קטגוריית המעבדים מLOW ל-HIGH END, וצריך לסדר אותה עבור ואינטל בנפרד.

נתחיל מאינטל:

1) ברמת המשרד, E2200 במחיר 360 שקלים או E2220 עם המכפלה הגבוהה יותר לאוברקלוק ב420 שקלים.

2) את ה4600 יחליף לחלוטין E7200 באותו מחיר - 600 שקלים, אוברקלוקר פנומנלי שבסטוק חזק כמו E6550 ז"ל.

3) E8400 למערכות שזקוקות לכח עיבוד הנדסי טורי, וצריכות את מהירות השעון יותר מאשר את ריבוי הליבות. מחיר 840 שקלים.

4) Q6600 המקביל לו במחיר למערכות שזקוקות לעיבוד מקבילי, או למערכות כלליות, מערכות משחקים בMID RANGE וכו'. מעבד שנשאר בלב המיינסטרים.

5) מעבר - Q9300 במערכות עם תקציב גבוה יותר, במחיר 1300 שקלים, ומעבר - 9450 במחיר 1450. Q9450 יהיה מעבד הHIGH END החדש שכנראה יכנס לכמעט כל המערכות מעל 6000 שקלים.

AMD:

1) ברמת המחשב הזול ביותר - X2 3800+ - מחיר רצפה, כפול ליבה שיריץ ויסטה ויישומים משרדיים בלי בעיה ב220 שקלים.

2) אם יש קצת יותר כסף, 5000+ יעשה עבודה טובה יותר ב340 שקלים.

3) מכאן והלאה, באמת מיותר. ל- אין שום יתרון ביצועי אלא רק יתרון בפלטפורמה. בכל זאת, מחשבי חזקים יהנו מהפנום, ולכן:

- הפנום המשולש, בעייתי מבחינת מספר יישומים, ואפילו מבחינת 32BIT. למרות זאת, אני מאמין שהבעיות לא ימשכו לזמן רב, ולכן נכניס את ה8450 במחיר של 600 שקלים. אני צריך לחשוב איפה אני מכניס אותו, כי הVALUE בסדר, אבל אני לא כל כך רואה לו מקום.

- הפנום המרובע המתוקן הוכיח את עצמו, ויכנס לHTPC חזקים, 9550 במחיר 850 שקלים (אולי אפילו לאיזה מחשב משחקים בינוני, יש לו VALUE טוב), וכן ה9850 במחיר 1000 שקלים (כנראה רק לHTPC).

שוב, אשמח להערות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סיכום ביניים - לוחות אם:

תאכלס, למרות P43-45 - לא היה שינוי משמעותי.

הייתי שמח להכניס G43-45 עם תמיכה מלאה בHD, אבל - לא זמינים עדיין.

מי שלא מאמין מוזמן לקרוא את הכתבה הבאה:

http://www.tomshardware.com/reviews/intel-p45-chipset,1961.html

בכל זאת, בלוחות , ללא שינוי משמעותי:

1) MA69VM-S2 של גיגהבייט במחיר 250 שקלים למחשבים זולים, כולל X1250 מובנה, לא לHD, אבל מספיק טוב לשימוש שוטף. יחליף את M2A-VM כי הוא פשוט זול ממנו.

2) MA78GM-S2H - אחלה לוח, ישאר מMAINSTREAM. מחיר - 420 שקלים.

3) אני חושב ושוקל ומתחבט אם להוסיף לוח תומך CROSSFIRE כמו MA790X-DS4 לשילוב עם X2 זול או פנום משולש זול ושני כרטיסי 4850. לא יודע אם זה יקרהף אבל אני אוסיף את הלוח למאגר בכל מקרה. מחיר - 500 שקלים.

בלוחות אינטל:

P31 DS3L (1 למערכות זולות ללא אוברקלוק. מחיר - 325 שקלים.

P35 DS3L (2 למערכות זולות עם אוברקלוק (מחיר 440 שקלים) - ואם יש מקום בתקציב, למרות שאין שום הבדל משמעותי, EP43-DS3L במחיר 500 שקלים.

3) למערכי CROSSFIRE, למחשבי משחקים מתחום הביניים -EP45-DS3, המחיר 620 שקלים.

4) למערכי CROSSFIRE יותר איכותיים, איפה שיש מקום בתקציב, P5Q PRO, עם תמיכה בשני כרטיסים באפיק X16, וכן תמיכה בRAID. המחיר 720 שקלים.

5) לתמיכה ב-, אולי במפרט אחד בלבד - P5N-D במחיר 750 שקלים.

הערות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ל OC קל עד בינוני לא אמורה להיות בעיה לדעתי.

למשל להביא E2180 לתדר של איזה 3GHZ ואפילו קצת יותר. (שאגב למה את ה E2220 שיותר יקר ממנו לקחתם למערכות ל OC אם ב OC הם יתנו את אותם הביצועים? המכפלה של ה E2180 מספיק גבוהה. לא צריך באס גבוה. 300FSB יספיקו כדי להביא את ה E2180 ל 3GHZ אם אני לא טועה. ולתדרים האלה לא צריך לשחוט אותו במתחים. ככה שתכלס לא יהיה ל E2220 שום יתרון עליו ב OC. או שאני מפספס משהו?)

סורי על הניסוח העילג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למעשה, טכנית ה-P31 בנוי ל-FSB של 333MHz, ומכיוון שה-E2220 מתחיל מ-200, זה יוצא אחלה של ;)

עשיתי הרגע את המתמטיקה - במהירות של 667MHz ולוח P31 (מצד שני, לא מייצרים לוחות ממש איכותיים שמבוססים על הצ'יפסט הזה) יביאו את המעבד הזה ל-3996MHz בלי לאבד אחריות לא על הזכרונות ולא על הלוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...