בואו ועיזרו לקדם את העדכון הבא למדור המומלצים! - עמוד 3 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בואו ועיזרו לקדם את העדכון הבא למדור המומלצים!

Dr. n00b

Recommended Posts

ברגע שיש לנו מגבלת תקציב אנחנו צריכים להתחשב באילוץ.

השאלה היא שידרוג של איזה רכיב במפרט ישפר את הביצועים?

לדעתי שידרוג של CPU רלוונטי לשימושים ייחודיים.

למשחקים וסרטים שיפור כרטיס מסך יעיל יותר ממעבד כך ששאלת גודל המסך נעשת פחות רלוונטית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 79
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

סיכום ביניים - מעבדים:

כאן החלוקה היא שונה בגלל הפלטפורמות השונות. לAMD יש יתרון ברור בכל הקשור ללוחות אם משולבים, עם עדיפות אדירה במערכות .

כמו כן באופן כללי פלטפורמת זולה יותר לא משנה מה הייעוד ולכן יש יתרון גם במערכות זולות (שם הדגש על כרטיס המסך), ובמערכות משרדיות בהן אין צורך בכח עיבוד מאסיבי.

מן העבר השני, במערכות שכן צריכות כח עיבוד, במערכות לגיימרים שאינן תקציביות, שקל לשקל - יש יתרון לכל מעבד של אינטל על כל מעבד של באותה קטגוריה. E7200 גובר על כל פנום משולש, Q6600 גובר על כל פנום מרובע. באוברקלוק במערכות נמוכות תקציב E2200 או 2220 יגברו על כל X2 5000.

לכן, לא ניתן לסדר את קטגוריית המעבדים מLOW ל-HIGH END, וצריך לסדר אותה עבור ואינטל בנפרד.

נתחיל מאינטל:

1) ברמת המשרד, E2200 במחיר 360 שקלים או E2220 עם המכפלה הגבוהה יותר לאוברקלוק ב420 שקלים.

למה לא E2180 בסביבות 330 ש"ח? בלי קשר עדיפים עשרות מונים בתקציב כזה.

2) את ה4600 יחליף לחלוטין E7200 באותו מחיר - 600 שקלים, אוברקלוקר פנומנלי שבסטוק חזק כמו E6550 ז"ל.

:xyxthumbs: בחירה מצויינת בתנאי שיש איזשהוא עיבוד הנדסי/גיימינג בתקציב מוגבל - אחרת AMD עדיפים שוב.

3) E8400 למערכות שזקוקות לכח עיבוד הנדסי טורי, וצריכות את מהירות השעון יותר מאשר את ריבוי הליבות. מחיר 840 שקלים.

או E8500 ב-80 ש"ח יותר. E8600 גם מגיע בקרוב על 3.33GHZ בסטוק.

4) Q6600 המקביל לו במחיר למערכות שזקוקות לעיבוד מקבילי, או למערכות כלליות, מערכות משחקים בMID RANGE וכו'. מעבד שנשאר בלב המיינסטרים.

אך ורק לישומים המנצלים ריבוי ליבות ולשימוש מקצועי - אחרת זה בזבוז כסף מוחלט על מעבד חלש יותר מה-E8400, חם בהרבה, ללא תמיכה ב-SSE4 וOCר גרוע בהרבה - לא מומלץ! E8400 מומלץ בהרבה ל-99% ממערכות ה-MID וודאי לגיימינג. למערכות קידוד וידאו/אודיו תקציביות למשל הפנומים למיניהם יתנו יחס עלות/מחיר עדיפים כשמשקללים גם את לוח האם.

5) מעבר - Q9300 במערכות עם תקציב גבוה יותר, במחיר 1300 שקלים, ומעבר - 9450 במחיר 1450. Q9450 יהיה מעבד הHIGH END החדש שכנראה יכנס לכמעט כל המערכות מעל 6000 שקלים.

כנ"ל - רק כשיש שימוש ממשי ב-4 ליבות או כשהתקציב ממש גבוה כך שתוספת ה-500 ש"ח ל-Q9450 לא גורמת לפשרות.

AMD:

1) ברמת המחשב הזול ביותר - X2 3800+ - מחיר רצפה, כפול ליבה שיריץ ויישומים משרדיים בלי בעיה ב220 שקלים.

כמעט נעלם מהשוק - יש 2X4200/4600 ב-330 ש"ח וגרסאות ה-45W שמאוד מומלצות למערכות שקטות (4450e/4850e למשל) במחיר קרוב.

2) אם יש קצת יותר כסף, 5000+ יעשה עבודה טובה יותר ב340 שקלים.

יש את ה-5400 שעדיין ב-TDP של 65W ועם מכפלה פתוחה - לביצועים בתקציב מוגבל.

3) מכאן והלאה, באמת מיותר. ל-AMD אין שום יתרון ביצועי אלא רק יתרון בפלטפורמה. בכל זאת, מחשבי חזקים יהנו מהפנום, ולכן:

- הפנום המשולש, בעייתי מבחינת מספר יישומים, ואפילו מבחינת 32BIT. למרות זאת, אני מאמין שהבעיות לא ימשכו לזמן רב, ולכן נכניס את ה8450 במחיר של 600 שקלים. אני צריך לחשוב איפה אני מכניס אותו, כי הVALUE בסדר, אבל אני לא כל כך רואה לו מקום.

המשולשים מיותרים ולא יתנו הרבה בהשוואה ל-5400 למשל - חבל ומיותר.

- הפנום המרובע המתוקן הוכיח את עצמו, ויכנס לHTPC חזקים, 9550 במחיר 850 שקלים (אולי אפילו לאיזה מחשב משחקים בינוני, יש לו VALUE טוב), וכן ה9850 במחיר 1000 שקלים (כנראה רק לHTPC).

מומלצים מאוד לעריכת וידאו/אודיו בתקציב מוגבל (VALUE עדיף בהרבה) או כשיש מוטיבציה להשתמש ב-780G המעולה.

שוב, אשמח להערות.

[br]פורסם בתאריך: 15.08.2008 בשעה 20:04:09

סיכום ביניים - לוחות אם:

תאכלס, למרות P43-45 - לא היה שינוי משמעותי.

הייתי שמח להכניס G43-45 עם תמיכה מלאה בHD, אבל - לא זמינים עדיין.

עדיין נחותים משמעותית בהשוואה ל-780G ולכן לא משתלמים אלא אם יבואו במחירי רצפה.

מי שלא מאמין מוזמן לקרוא את הכתבה הבאה:

http://www.tomshardware.com/reviews/intel-p45-chipset,1961.html

בכל זאת, בלוחות AMD, ללא שינוי משמעותי:

1) MA69VM-S2 של גיגהבייט במחיר 250 שקלים למחשבים זולים, כולל X1250 מובנה, לא לHD, אבל מספיק טוב לשימוש שוטף. יחליף את M2A-VM כי הוא פשוט זול ממנו.

מצויין למערכות AMD תקציביות עם כרטיס נפרד כיוון שאין לו DVI . אם אין כרטיס מסך נפרד עדיף לקחת 690G שכולל DVI, ועוד במחיר מצחיק. לא תומך ב-HT 3.0 ולכן מגביל שדרוג למעבדי פנום.

2) MA78GM-S2H - אחלה לוח, ישאר מMAINSTREAM. מחיר - 420 שקלים.

עדיפות גדולה באמת ללוחות 780G בשל יתרונותיו הגדולים מבחינת הכרטיס הגרפי, שלל היציאות, תושבת AM+HT 3.0 וה-CF המובנה.

ב-400 ש"ח יש את ה- M3A78EMH המצויין או ה-GB שלעיל.

שים לב להבדלים בין הלוחות של למשל - לא כולם תומכים בליין המלא של מעבדי פנום:

http://www.asus.com/products_compare_show.aspx?array_model=2252,2064,2129,2270&l1=3

המומלץ ביותר לדעתי, בסביבות 440 ש"ח הוא ה- M378-EM שתומך בכל המעבדים, יש לו כל יציאה וכניסה אפשרית (כולל Display Port) ועם פיצ'ר חביב ומעניין שנקרא ExpressGate שזו בעצם מערכת מובנית בלוח המאפשרת BOOT תוך 5 שניות ל-OS נפרדת ובטוחה לגלישה, IM וסקייפ למשל. לא ניסיתי. גם בלי זה הוא המאובזר והאיכותי ביותר מהליין של 780G בשוק.

3) אני חושב ושוקל ומתחבט אם להוסיף לוח תומך CROSSFIRE כמו MA790X-DS4 לשילוב עם X2 זול או פנום משולש זול ושני כרטיסי 4850. לא יודע אם זה יקרה אבל אני אוסיף את הלוח למאגר בכל מקרה. מחיר - 500 שקלים.

בלוחות אינטל:

P31 DS3L (1 למערכות זולות ללא . מחיר - 325 שקלים.

P35 DS3L (2 למערכות זולות עם (מחיר 440 שקלים) - ואם יש מקום בתקציב, למרות שאין שום הבדל משמעותי, EP43-DS3L במחיר 500 שקלים. מומלץ בעיקר למפרטי גיימינג תקציביים בשל התמיכה ב-PCIE 2.0

3) למערכי CROSSFIRE, למחשבי משחקים מתחום הביניים -EP45-DS3, המחיר 620 שקלים.

4) למערכי CROSSFIRE יותר איכותיים, איפה שיש מקום בתקציב, P5Q PRO, עם תמיכה בשני כרטיסים באפיק X16, וכן תמיכה בRAID. המחיר 720 שקלים.

5) לתמיכה ב-, אולי במפרט אחד בלבד - P5N-D במחיר 750 שקלים.

הערות?

[br]פורסם בתאריך: 15.08.2008 בשעה 20:20:28

זכרונות:

עכשיו שמישהו יגיד לי מה לכל הרוחות היתרון של DDR3? למה לשלם 250% על אותו נפח זכרון?

לא רואה כל יתרון - אולי באיזה מפרט של משתמש ספציפי אבל לא במדור .

DDR2 800 בתזמון 4-4-4-15 של עולה 440 שקל. יש 5-5-5-15 או 5-5-5-18 בפחות - בנפח 4GB.

4GB של בסיסי במהירות 1333 עולים במחיר הנמוך ביותר סביב 1100 שקל - עם תזמונים מחורבנים של CL7 או אפילו 9. גם הלוחות יותר יקרים. עכשיו, בסטוק אין שום יתרון, זה ברור. אבל גם באוברקלוק סביר שהמשתמש הENTHUSIAST הממוצע יגיע אליו, אין שום יתרון, אז למה להכניס את זה למאגר? בשביל השניים ורבע משתמשים שאולי כן יחליטו גם להוסיף חנקן נוזלי? מה ההגיון?

אלא אם כן מישהו יציג מאמר שמראה יתרון כלשהו, נותרו ללא שינוי בעדכון הנוכחי.

דיסקים קשיחים:

SEAGATE 500GB 32MB CACHE הולך להיכנס לכל מפרטי המיינסטרים, ואיפה שאפשר גם בRAID, במקום ה-AAKS של WD.

ה-AAKS שקטים יותר ו-RAID לא נחוץ ל-99.9% מהמשתמשים במבחן התוצאה בפועל - כתבתי על זה רבות בעבר. כנ"ל לגבי ראפטורים - מיותר.

לחובבי שקט ובעיקר ל- יש את כונני ה-AACS של WD שהם ה-שקטים שיש בשוק ונפחם הגדול מייתר הוספה של HDD נוסף כלומר פחות רעש/חום/הספק.

כוננים אופטיים:

ASUS X20 נשאר היחיד במאגר.

אני מאוד הייתי רוצה להכניס קורא BLU RAY למאגר, אבל לא מצליח להצדיק את המחיר של 800 שקל לדרייב שרק קורא את הפורמט, עדיף כבר שאנשים יקנו 3 ביבוא מקבילי.

מה רע בסמסונג או שזולים בהרבה? יש לי ניסיון מצויין איתם.

מארזים:

ללא שינוי, אלא אם כן יש הצעות מעניינות.

יש הרבה הצעות:

* לחובבי ביצועים שלא מאוד מוטרדים משקט - ה- 300 הוא אחד המארזים הטובים והמשתלמים ביותר בשוק כיום - יכולות אדירות בסטוק (140 מ"מ בגג + 2X120 מ"מ), איכות בניה מצויינת ותג מחיר מצחיק של 300 ש"ח. לא מומלץ למערכי CF בשל גודלו הצנוע. חלופה עדיפה בהרבה ל-6A19 (זול וגדול יותר) או ה-CM690 למשל (יקר וגדול יותר).

* לרוב המערכות התקציביות עם כרטיס מסך בודד (HD4850 ומטה) ה-NSK4480 הוא בחירה מצויינת וזולה על ספק 380W מעולה שיחזיק בקלות כל מערכת MID ויותר מזה. שקט ביחס למחירו.

* ה-NSK2480 עדיין המומלץ ביותר ל- אך לחובבי לוחות ATX אני ממליץ על ה-SILVERSTONE LASCALA SST-LC17 ב-440 ש"ח.

* לחובבי שקט, לפי מחיר ורמת שקט:

- סונטה3 עם הספק המעולה והחזק.

- P150 עם הספק החרישי - למי שמעדיף שקט וספק 430W מספיק לו.

- P182 לחובבי שקט ללא פשרה בביצועים - חובה!

ספקים:

אני חושב שהCOST BENEFIT של הTOUGHPOWER 600 במחיר המצחיק של 460 שקל הופך אותו לספק מיינסטרים בכמעט כל המפרטים מעל 4500 שקל. הוא די הופך את הCORSAIR שהיו במאגר למיותרים.

אני חולק עליך בנקודה הזו - אין מה להשוות את רמת השקט והאיכות של הקרוסייר ל-TT והרוב ממש לא זקוקים ל-600W המדומים האלה.

* למפרטים תקציביים אפשר לקחת את ה-NSK3480 עם הספק המצויין שלו או HEC/FSP בסיסיים.

* אחרת יש ספקי סיסוניק מעולים ב~280 ש"ח עד 330 ש"ח ל-500W. אלא אם יש צורך בשני חיבורי PCIE הם יספיקו לכל מערכת.

http://www.iqpc.co.il/Home/Index.asp?productCat=817

* בסביבות 400 ש"ח יש את ה- NEO 430W או ה-VX450W או אחיהם הגדולים בסביבות ה-500 ש"ח אם צריך שני חיבורי PCIE למשל.

שקטים ואיכותיים בהרבה מה-TT ואני מעדיף אותם.

ה-ENERMAX PRO82 525W למשל עולה כ-500 ש"ח ונותן 3 חיבורי PCIE עם 24A בכל RAIL + איכות גבוהה ונצילות מעולה.

מסכים:

ה- 22" במחיר 1200 שקלים הוא אופציה נחמדה לנישה של מסכי TN למשחקים, במקום הסמסונג והוויוסוניק שיש שם עכשיו. אחלה VALUE.

אני אשמח לשמוע הצעות למסכי MVA לעבודה רצינית, היות והפיליפס 19" שבמאגר ממש לא זמין.

מכיוון שה-971P/VP930 פסו מן העולם נשארנו עם 3 מסכי 20' בסביבות 2K שהם היחידים שמומלצים לעבודה ממושכת מול טקסט ו/או גרפיקה:

DELL 2007FP

LG L2000CP

HP L2065

עכברים, מקלדות:

ללא שינוי.

רמקולים:

ללא שינוי.

כרטיסי טלויזיה:

אני מחפש אופציה איכותית יותר לכרטיסי , אולי עם יכולת לHD אם מישהו מכיר, במקום ברירת המחדל שבמאגר, הPVR 150 MCE.

הוא קצת לא רציני בHTPC במחירים גבוהים, במיוחד כשכבר יש שידורי HD מצומצמים בארץ.

קירור:

MAX ORB נשאר בראש, או שיש המלצות חדשות?

אני מחפש פתרון LOW PROFILE זול לHTPC. יש המלצות?

ה-MAX ORB איבד מזמן את כיתרו...

* למעבדי AMD בתקציב נמוך - IGLOO 7310 ב-50 ש"ח כי הסטוק רועש מאוד. חרישי וזול.

* לכל המערכות שם יש צורך בקירור חזק מאוד כשהרעש לא קריטי - ה-FREEZER נותן יחס עלות/תמורה מקסימלי.

* לחובבי שקט ללא OC - ה-KAMA CROSS מומלץ מאוד (~170 ש"ח) או ל-HTPC במיוחד ה-SHURIKEN (ב-145 ש"ח) או ה-ZIPANG (ב~230 ש"ח), שניהם חרישיים במבנה "שוכב". יש גם את ה- ULTRA 90I או ה-MINI NINJA שיתאימו אך פחות אידאליים פה.

* לחובבי שקט בכל תנאי ו/או ל-OC שקט יש מלך אחד והוא ה-THERMALRIGHT ULTRA 120 שיחד עם מאוורר 120 מ"מ חרישי כמו ה-MINENEA נותן יכולות OC וקירור אדירות בשקט מופתי.

* מפרטים ללא OC עם E7200 ומטה לא זקוקים לקירור נפרד כי קירור הסטוק של חרישי בהחלט ויעיל מספיק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גונן, אם אתה מתכנן להקליט, קשיח אחד שעליו נמצאת מערכת ההפעלה ועוד אחד לאחסון שימושי, מכיוון שככה נמנע צוואר בקבוק.

בכלל, לכל מפרט אחר, הייתי ממליץ על קשיח אחד קטן למערכת ההפעלה ועוד אחד לכל השאר, רק בשביל שאם אחד מהם ימות (מתו לי 4 קשיחים בבית, 3 במחשב הפרטי שלי), תוכלו לשלוח לחנות את זה שמת ועדיין להמשיך להשתמש במחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להקליט מה?

באופן עקרוני אתה צודק אך כוננים קטנים מאוד לא משתלמים למחירם, לרוב מיושנים ומהווים מקור רעש/חום/הספק נוסף במערכת ולכן לא מומלצים לחובבי שקט.

אם בוחרים מארז שקט ומקורר היטב והדבר לא גורם לפשרה במפרט, הייתי לוקח 2X500G או 320G + 500G. לחובבי שקט רציניים כדאי ללכת על סדרת ה-AACS כפי שציינתי או סדרת ה-F1 שך סמסונג אך ורק אם השימושים שלהם תלויים ישירות בביצועי ה-HDD (נדיר מאוד).

קרא פה (לחובבי שקט בעיקר): http://www.silentpcreview.com/article29-page2.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתי מוסיף לרשימת ה-20" שהומלצו ע"י tmpusr גם את ה-Eizo S1932 כאפשרות אחרונה לעורכי גרפיקה מקצועיים למרות מחירו, היות ושאר ה-19" האיכותיים בארץ, שהם במחיר נמוך ממנו, נכחדו כמו שנאמר. בדיון של boren יש פירוט אודות הבעיות של עיבוד תמונות ברזולוציות נמוכות - כך שבעצם לא לכל הצלמים גודל של 20" נוח, כי תמונות כאלו יותר קלות לטיפול ב-19" מאשר ב-20".

ה- L2000CP עדיין לדעתי לא מומלץ בשלב זה לגרפיקה תלויית דיוק בצבעים, כי כלום לא ידוע אודותיו מלבד סוג הפאנל שלו ושאר נתונים טכניים יבשים על הנייר. עדיין לא מצאתי מדידות dE94 ממוצע עבורו באתר מהימן לבדיקת מסכים, מדידות שיאששו את העובדה שהוא התקדמות גדולה מאוד לעומת ה-L2000C. בכל מקרה לקריאת טקסט ועבודה משרדית הוא כמובן לא יהיה נחות יותר משאר ה-20".

הפאנל הוא ה"מנוע" של המסך אך יש גורמים נוספים לצידו, המשפיעים על טיב הדיוק בצבעים כגון כיול טבלאות לתיקון ערכי צבעים (LUT), אופן ניהול הבהירות אם ע"י הפאנל ואם ע"י המנורות עצמן, מידת כיול עקומת הגמא, מעבדי תמונה וכיו"ב, כלומר: לאלקטרוניקה של המסך והמאמץ שמושקע מצד יצרן המסך על כיול המסך יש השפעה ניכרת על התוצאה הסופית, אפילו כשמשווים שני פאנלים שהם בטכנולוגיה זהה לגמרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק שבשביל שהמשתמש ידע איזה מהם הוא רוצה - לכתוב מה היתרונות והחסרונות שלהם. למשל - יש צורבי טובים יותר אבל רועשים יותר, פחות טובים אבל עושים גם LightScribe וכו' וכו'...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם משהו קונה כרטיס כזה חזק(4870) ממש לא נראה לי שהוא שיקנה E2180, קיימים מקרים פה ושם

אבל לרב הקונים קונים מעבדים חזקים יותר

אם הוא לא עושה , אז לא. אם הוא עושה, אז כן ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מודע לכך שכמו כן הדבר הזה מצריך פשרות, דוגמת ירידה לדיסק קשיח של 320 ג'יגה - שידועים ביחס המחיר\נפח הגרוע שלהם, אבל בכל זאת שווה לשקול כזה דבר - במיוחד כש-E2180 ב-OC ל-3Ghz יכול להגיע לביצועים של E8400 ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...