HD4870 XOC - עמוד 2 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

HD4870 XOC

djelectric

Recommended Posts

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=196721

זה הת'ראד עם המדריך לצריבת הביוס של ה 4870 XOC. צריבת הביוס משנה את מהירות הסטוק ל 800/1100 אז אני ממליץ לכל מי

שמעוניין לצרוב את הביוס לבדוק שהכרטיס מסוגל לרוץ במהירות המקסימום שה CCC מאפשר לפני הצריבה - 790/1100.

מי שצורב ביוס מוזמן לדווח על התוצאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 50
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אתה רציני איתי שאתה שומע את המאורר כאשר הוא על 40%? כי אני ניסיתי לשמוע אבל צריך לפתוח את המארז וממש שיהיה שקט בחדר כדי אשכרה לשמוע איזהשהוא "רעש" או סיבוב של מאורר...

וגם אפשר לתכנן ככה שהוא יהיה על 20% במנוחה ו40-60% במאמץ...

מה גם שאני מאמין שמי שרוצה לעשות כלכך גבוהה - רעש זה לא מה שימנע ממנו לעשות זאת...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה רציני איתי שאתה שומע את המאורר כאשר הוא על 40%? כי אני ניסיתי לשמוע אבל צריך לפתוח את המארז וממש שיהיה שקט בחדר כדי אשכרה לשמוע איזהשהוא "רעש" או סיבוב של מאורר...

וגם אפשר לתכנן ככה שהוא יהיה על 20% במנוחה ו40-60% במאמץ...

מה גם שאני מאמין שמי שרוצה לעשות אוברקלוק כלכך גבוהה - רעש זה לא מה שימנע ממנו לעשות זאת...

אני רגיש לרעש, אני שומע אותו החל מ- 35%, צרבתי את ה- הזה והכנתי לו פרופיל של 33% ל- idle, על פרופיל רגיל (אוטו'), הוא קורס בבדיקת Fur, עדיין לא יצא לי לבדוק OC יותר רציני עם הגברת מהירות המאווררים (מפאת זמן)...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רגיש לרעש, אני שומע אותו החל מ- 35%, צרבתי את ה- הזה והכנתי לו פרופיל של 33% ל- idle, על פרופיל רגיל (אוטו'), הוא קורס בבדיקת Fur, עדיין לא יצא לי לבדוק OC יותר רציני עם הגברת מהירות המאווררים (מפאת זמן)...

בא לשכונה עטלף חדש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=196721

זה הת'ראד עם המדריך לצריבת הביוס של ה 4870 XOC. צריבת הביוס משנה את מהירות הסטוק ל 800/1100 אז אני ממליץ לכל מי

שמעוניין לצרוב את הביוס לבדוק שהכרטיס מסוגל לרוץ במהירות המקסימום שה CCC מאפשר לפני הצריבה - 790/1100.

מי שצורב ביוס מוזמן לדווח על התוצאות.

אז מה ההבדל הגדול?

בשביל מה צריך צריבת , רק בשביל להשיג עוד 10MHZ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קראת את כל השירשור?!

השעון ברירת מחדל הופך להיות 800/1100 מכאן אתה יכול לעשות OC עד 990/1200 (בנתיים, תלוי בקירור).

attachment.php?attachmentid=83006&stc=1&d=1217811832

בא לשכונה עטלף חדש

כשאני משחק, לא אכפת לי מהרעש של האיוורור (לא שומע אותו גם על 100%), אבל בזמן שאני עובד במחשב/ישן, זה מפריע... נראה עד כמה אני אצליח לדחוף את ה- OC במהירות מאוורר שלא תחריש אוזניים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקירורים הם לא הנקודה הכי טובה בכרטיסים האלה....

וגם החברות השונות יודעות את זה

פשוט לצריך לחכות לגרסאות עם קירורים יותר טובים...

או לחברות צד שלישי שיעשו קירורים שיתאימו לכרטיסים האלה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדי,

תודה על ההסבר. ברור שקראתי את השרשור, פשוט לא הבנתי כהלכה את הניסוח הספיציפי.

1) למה יש לך בעיה כשאתה ישן? הרי ה-4870 מוריד לעצמו את התדר ב-IDLE, כך שהוא לא יצטרך איוורור חזק מאוד. ואם אתה כבר צורב , בטח אפשר לקנפג שם הורדת תדר משמעותית יותר ב-IDLE

2) טענת מקודם שבקרוב כל כרטיס 4870 יהיה XOC, אבל מה בדבר העלאת המתח? הרי לא מדובר פה רק על פתיחת אפשרויות ה-OC ב-, אלא גם על העלאת מתח. איך עושים את זה בכרטיס 4870 רגיל?

3) עוד טענת, שבמוד מאוורר אוטומטי הכרטיס נפל בבדיקה (כלומר התחמם יותר מדי). האם יכול להיות שה- החדש שצרבת קלקל את המוד הזה? הרי כל הרעיון הוא התאמה אוטומטית של ה-RPM כדי למנוע טמפרטורות גבוהות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדי,

תודה על ההסבר. ברור שקראתי את השרשור, פשוט לא הבנתי כהלכה את הניסוח הספיציפי.

1) למה יש לך בעיה כשאתה ישן? הרי ה-4870 מוריד לעצמו את התדר ב-IDLE, כך שהוא לא יצטרך איוורור חזק מאוד. ואם אתה כבר צורב , בטח אפשר לקנפג שם הורדת תדר משמעותית יותר ב-IDLE

2) טענת מקודם שבקרוב כל כרטיס 4870 יהיה XOC, אבל מה בדבר העלאת המתח? הרי לא מדובר פה רק על פתיחת אפשרויות ה-OC ב-, אלא גם על העלאת מתח. איך עושים את זה בכרטיס 4870 רגיל?

3) עוד טענת, שבמוד מאוורר אוטומטי הכרטיס נפל בבדיקה (כלומר התחמם יותר מדי). האם יכול להיות שה- החדש שצרבת קלקל את המוד הזה? הרי כל הרעיון הוא התאמה אוטומטית של ה-RPM כדי למנוע טמפרטורות גבוהות.

תשובות...

1. המטרה לעשות OC כלומר לעלות תדרים ועם זה צריך גם לדאוג לקירור, כאמור לעלות את מהירות המאוורר (=רעש).

2. הטענה הזו באה בעקבות שיחרור ה- של ה- XOC לצריבה חופשית, אני לא בדקתי אם צריך לעלות גם מתח, החבר'ה ששיחררו את ה- BIOS הזה טענו שאין שינוי למתח בכרטיס, רק פתיחה להגבלה ששמו ATI+קירור בהתאם...

3. השערה שלי, הקירור על ה- XOC, הוא לא בדיוק סטוק, רק נראה כך, ה- BIOS שינה לי את אופן פעילות המאווררים (אך עוד לא הספקתי להתעמק בשינויים), ובמצב מאווררים אוטו', הכרטיס קורס בעת הפעלת מאמץ עליו...

לדעתי כן יש צורך להחליף את הסטוק של הכרטיס, ואז לנצל את ה- BIOS של ה- XOC לעשות OC מקסימלי (990/1200).

אני עכשיו העביר מספר בדיקות עם ה- BIOS החדש ונראה מה אפשרי ומה לא אפשרי לעשות איתו (אני גם אנסה לעדכן לדרייברים ATI CCC 8.8 Beta)...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המסקנה שלי, היא שה- של ה-XOC אינו מתאים לכרטיסים רגילים:

1. הוא מסתמך על העלאת מתח, שאינה קיימת בכרטיסים רגילים.

2. הוא משנה את הפרופיל האוטומטי של המאוורר, כך שהוא כבר לא מתאים.

מה שאנחנו בעצם רוצים, זה גרסת ש:

1. מרחיבה אופציה ל-OC, כמו שיש בגרסת ה-XOC

2. מאפשרת AUTO_TUNE שמסתמך על מתח נומינלי ולא גבוה יותר.

3. מעדכנת בהתאם פרופיל אוטומטי, כך שישמור על טמפרטורת עבודה נורמלית. בניגוד לטמפרטורה גבוהה מדי, שגורמת לארטיפקטים ושאר בעיות.

4. מאפשרת העלאת מתח ידנית (אני מניח שזה יהיה נחוץ ל-OC קיצוני).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...