4850 ...האם הוא באמת "חרא של כרטיס" כמו שטוען המוכר? - עמוד 4 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

4850 ...האם הוא באמת "חרא של כרטיס" כמו שטוען המוכר?

hwmenot

Recommended Posts

אולי מישהו יואיל בטובו סוף סוף לענות לי על השאלה =

איך אתם מודדים את החום של ה HD4850 במאמץ ??

אני לא מצליח למצוא שום תוכנה שתומכת בזה כרגע..

בדקתי ATITOOL , EVEREST מה לא.. בקיצור עם מה !?

ATITOOL תומך חלקית. כשאתה מתקין את התוכנה יש קטע שהוא שואל אותך אם אתה רוצה להתקין את הדריבר אתה בוחר לא.

זה אומר שאולי לא תוכל לעשות ולהשתמש בעוד פיצ'רים אבל להריץ את הטסט התלת מימד לבדיקת מאמץ תוכל.

נסיתי את זה רק על ויסטה, אני מקווה שאותה שיטת התקנה תקפה גם לגבי , בהצלחה.

התקנה :

20kria.jpg

בדיקת מאמץ :

34t7b5c.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 63
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

איך תתקן את הבעייה אם לא תחשוף אותה ? ומה כבר אפשר לתקן מבחינת טמפ' אין לי מושג... כמובן אם המאוורר שלך לא עובד זה כבר סיפור אחר.

אם גוף הקירור יושב כראוי והמאוורר מסתובב אין שום סיבה שתמנע מלהריץ את התוכנה. זה לא שהתוכנה עושה משהו שאסור...

stress test לחומרה זה נפוץ וידוע. (איך אתה חושב בודקים את החומרה שלך בחנות?)

זה לא מעניין אף אחד אם FUR שרף לך את הכרטיס או Crysis או כל אחרת --> בשורה תחתונה זה לא תקין! ואם יש אחריות אז אין בעייה.

במקרה הכי גרוע תפתח את דלת המארז. אגב בדיקות כאלו זה הדבר הראשון שאני עושה לאחר רכישת חומרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישהו אמר לך לא לעשות?

לפני שאתה ממליץ למישהו לעשות משהו קודם תתן רקע, התוכנה הזאת בשילוב של קירור לא מספק (גם מבחינת זרימת אוויר וגם הקירור עצמו, למחליפים מבינינו), יכולים להרוס לך את הכרטיס...

יש תוכנות אחרות שמאמצות קצת פחות ונותנות לך זמן יקר בו אתה יכול לכבות את המחשב לפני שמשהו נשרף.

והערה קטנה... ברוב החנויות לא בודקים בכלל את הכרטיסים עם תוכנות ייעודיות אלא מריצים .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכרטיס נועד בכדי שיאמצו אותו עד תום, עם זה אי אפשר להתווכח. אף אחד לא מזהיר אותך מ"תוכנות כבדות על הכרטיט" ברכישה נכון ?

בדיוק כמו שיש תוכנות להעמיס על - CPU (וכולם משתמשים בהם לבדיקת יציבות וטמפ') ככה יש ל-GPU.

לדוגמא, ממליצים להשתמש ב-OCCT על ה-CPU כי היא מאמצת הכי הרבה ולכן אפשר למצוא תקלות מהר יותר,

במקום להריץ שעות על גבי שעות את prime95.

בנוסף לחומרה יש גבול טמפ' מוגדר וכשהיא מגיעה לזה המחשב יכבה עצמו או יוריד תדרים או whatever, כל חומרה וההגנות שלה.

כרטיס לא נשרף כל כך מהר, ואם כן אז זה רק עניין של זמן עד שהיה נשרף מעצמו.

תראה לי בבקשה משהו ששרף את הכרטיס עם FUR, כאשר הכרטיס היה תקין לחלוטין.

אם יש במארז לפחות מאוורר אחד שמוציא אוויר לא צריכה להיות בעייה, שהרי את רוב החום גם ככה מייצר הכרטיס מסך עצמו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישהו אמר לך לא לעשות?

לפני שאתה ממליץ למישהו לעשות משהו קודם תתן רקע, התוכנה הזאת בשילוב של קירור לא מספק (גם מבחינת זרימת אוויר וגם הקירור עצמו, למחליפים מבינינו), יכולים להרוס לך את הכרטיס...

יש תוכנות אחרות שמאמצות קצת פחות ונותנות לך זמן יקר בו אתה יכול לכבות את המחשב לפני שמשהו נשרף.

והערה קטנה... ברוב החנויות לא בודקים בכלל את הכרטיסים עם תוכנות ייעודיות אלא מריצים .

אם התוכנה 'הורסת' את הכרטיס אז הוא לא תקין נקודה. כשמתכננים כרטיס/מעבד או כל רכיב אלקטרוני, מתכננים אותו כך שיעבוד בטווח תנאים די קיצוני (תלוי בהגדרה). כשמדובר בכ. מסך, היצרן או המפתח במקרה הזה לוקחים בחשבון שלא לכולם יש מארז מאוורר היטב, שבחלק מהעולם חם מאוד בקיץ ושמריצים משחקים כבדים מאוד שמעמיסים את הכרטיס בתנאים לא סבירים. הם דואגים לכך שהכרטיס ישמור על טמפרטורה תקינה (מהירות המאוורר פשוט תעלה).

3DMARK זו תוכנה די יעודית והיא מאמצת את כ. המסך מספיק בזמן בדיקה בחנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישהו אמר לך לא לעשות?

לפני שאתה ממליץ למישהו לעשות משהו קודם תתן רקע, התוכנה הזאת בשילוב של לא מספק (גם מבחינת זרימת אוויר וגם הקירור עצמו, למחליפים מבינינו), יכולים להרוס לך את הכרטיס...

:funnypost:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:o

איזה הסחפות !! בייגלה ששורף .. זה נשמע כמו איזה סרט אימה זול שמשדרים ב YES בשלוש בבוקר..

בכל מקרה, תודה לכם לגבי ההמלצות.. אני אנסה..

מה שכן - גיליתי שטעיתי לגבי הטמפ' של הכרטיס שלי. הטמפ' המירבית שהוא הגיע אליה היתה 80 וקצת ולא 90 וקצת.. והמאוורר היה על 80% ולא 100%..

כיוונתי קצת את ה SMARTDOCTOR כמו שצריך ועכשיו הוא לא מגיע לרעש המטורף הזה.. אני נותן לו לעבוד סביב ה 85 מעלות והמאוורר נע בין 60-80 אחוז..

קראתי ברחבי האינטרנט שזה פשוט הטמפ' של הכרטיס.. וסביב 90 מעלות זה נורמאלי בשבילו ואין מה להלחץ..

מה גם ששחקתי על 85 מעלות איזה 3 שעות רצוץ קרייסיס ולא היה אפילו קרטוע או באג אחד..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאתה תוקע "משופץ" של 3850 על כרטיס עם TDP שגבוה ב 30 וואט, זה מה שאתה מקבל.

ה TDP של הכרטיס במאמץ מלא הוא כ 105 וואט, הקירור הזה לא נועד לסלק יותר מ 90. אז פתחו בו "ונטה" בצד ו חשבו שזה מה שיעזור, זה טמטום של ATI מהיסוד.

זה שהכרטיס יכול לעבוד בטמפרטורות כאלו זה דבר אחד

זה שהם בחרו לתת לו לעבוד ככה, זה דבר אחר :\

עוד מעט אני אביא איזה חביב של AC שיפיל את הכרטיס ל 40-45 מעלות ככה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאתה תוקע קירור "משופץ" של 3850 על כרטיס עם TDP שגבוה ב 30 וואט, זה מה שאתה מקבל.

ה TDP של הכרטיס במאמץ מלא הוא כ 105 וואט, הקירור הזה לא נועד לסלק יותר מ 90. אז פתחו בו "ונטה" בצד ו חשבו שזה מה שיעזור, זה טמטום של ATI מהיסוד.

זה שהכרטיס יכול לעבוד בטמפרטורות כאלו זה דבר אחד

זה שהם בחרו לתת לו לעבוד ככה, זה דבר אחר :\

עוד מעט אני אביא איזה קירור חביב של AC שיפיל את הכרטיס ל 40-45 מעלות ככה.

השאלה היא מה יוצא לך מזה..?

מה טמפ' נמוכות תורמות לי לחיים ?

*לא אני אדיוט. אני יודע שטמפ' נמוכות יותר באופן כללי ועוזרות נניח לעשות OC יציב ויעיל יותר..

אבל במצב סטוק - מה אכפת לי נניח אם הכרטיס על 90 או על 60 ?? מה זה משנה לי כמשתמש ?

הדבר היחיד שהחלפת גוף תורמת לי זה ביטול אחריות היצרן על הכרטיס..

שלא תבין אותי לא נכון - אני במקרה אחד שהחלפות , משחות טרמיות ו OC היו השם האמצעי שלי.. אבל מה הרווחתי מזה ? נאדה.

קניתי 7900GT בזמנו ו VF900 ZALMAN וישר רצתי להחליף לו את הקירור שיהיה קריר יותר וכל זה.. מה הרווחתי מזה ?? כלום.

הכרטיס בכל מקרה מת אחרי שנה (בלי קשר לחום בכלל.. הוא פשוט היה פגום מהיצרן..) ממש במקרה היבואן לא עשה לי באלאגן על זה שהחלפתי לו ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם התוכנה 'הורסת' את הכרטיס אז הוא לא תקין נקודה. כשמתכננים כרטיס/מעבד או כל רכיב אלקטרוני, מתכננים אותו כך שיעבוד בטווח תנאים די קיצוני (תלוי בהגדרה). כשמדובר בכ. מסך, היצרן או המפתח במקרה הזה לוקחים בחשבון שלא לכולם יש מארז מאוורר היטב, שבחלק מהעולם חם מאוד בקיץ ושמריצים משחקים כבדים מאוד שמעמיסים את הכרטיס בתנאים לא סבירים. הם דואגים לכך שהכרטיס ישמור על טמפרטורה תקינה (מהירות המאוורר פשוט תעלה).

3DMARK זו תוכנה די יעודית והיא מאמצת את כ. המסך מספיק בזמן בדיקה בחנות.

תשווה את הטמפ' של הכ.מסך במאמץ בין לטמפ' במאמץ עם FUR ואז תראה למה התכוונתי...

שוב, אני לא מדבר על מצב בו השבב תקין לחלוטין אלא על Yield בינוני ומטה, שלא יעשה בעיות בשימוש רגיל אך יכול להידפק יחד עם התוכנה הזאת.

אני אסביר את עצמי טוב יותר, היא לא תוכנה יעודית לכרטיסי מסך, אלא היא בודקת הכל (בזמן האחרון גם כרטיסי פיזיקה).

אני לא הצלחתי למצוא שוב את הטרד אותו קראתי, אבל הבעיה היתה שהבן אדם קנה HD4850 של והיו לו טמפרטורות יחסית גבוהות (85 במאמץ מלא אם אני זוכר נכון) וכידוע ATITOOL לא עוד מי יודע מה עם , אז הוא התקין FUR כדי שיוכל לנטר ישירות על הטמפרטורות של הכרטיס מסך.

אחרי בערך חצי שעה של בדיקה הוא קיבל מסך כחול ואז המחשב נכבה ולא נדלק, וככה הוא קיבל כרטיס מת.

אני אציין שוב, הוא הריץ הרבה פעמים לפני ושום דבר לא קרה... המסקנה אם אתם שואלים אותי, שהתוכנה הזאת באמת מנצלת 100% מהכרטיס וכדאי להזהר איתה.

שורה תחתונה - תעשו מה שבא לכם, אם אתם לא זהירים אל תאשימו אחרכך אף אחד.

נ.ב

מיותר לציין שהכרטיס יכול גם לשרוף חלקים אחרים ואף להצית את המחשב כולו (ואת הבית)... ואתם אמרתם שאני ממליץ על דברים מסוכנים? (דיון הOC )

:nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...