"חוק ההשתמטות מהשכלה"- כתבה מעניינת בוואלה. - עמוד 5 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

"חוק ההשתמטות מהשכלה"- כתבה מעניינת בוואלה.

Alphonzo

Recommended Posts

foe

שהרי הם מבחינתם לא צריכים את ההשכלה הזאת

אתה לא קולט שאותם מעניין ללמוד תורה כל חייהם ותו לא?

אזרחות? אל תקשקש לי פה קישקושים

כל ילד מתחת לגיל 17 שעוד לא נכח בשום שיעור אזרחות מודע לחוקי מדינת ישראל

חוששני שאביך ואתה עצמך לא עברתם על מרבית החוקים הקיימים ואף על פי כן אתה מודע לרוב מה שאתה אמור ליהיות מודע

חות מזה

אתם מבלבלים תשכל

אותם קומץ חרדים שאינם עובדים

לא שונים מערימת המובטלים במדינה

הכסף שלכם הולך אליהם בדיוק כמו שהולך אל המובטלים ואל כל אזרח מדינת ישראל

וההאשמים היחידים הממשלה

מה אתם באים בטענות לחרדים

הם מבחינתם תנתקו להם תחשמל

הכל בא מהקב"ה

בעיה של הממשלה שמספקת להם מה שהיא מספקת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 94
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

http://news.walla.co.il/?w=/2971/1319197

מן הסתם, הכתבה נוקטת עמדה, אבל לדעתי נכונה מאוד.

האזרח הישראלי מעכשיו משלם מיסים שבסופו של דבר הולכים לחינוך של דור פנאטים דתיים.

לאלו שיגידו "אבל גם החרדים הם אזרחים משלמי מיסים", יש להם הקלות מס. אם רוצים לעשות את זה הוגן, שיתנו לחרדים לממן לעצמם עם המיסים שלהם את לימודי הבורות, ושיעזבו את האזרח הישראלי הממוצע.

אני כבר רואה איפה המדינה תהיה בקצב הזה עוד 20 שנה

..........קנדה, Here i come

ואתה כאילו אדם נאור? כי לפי צורת הדיבור שלך פיספסת שלב כלשהו בתהליך האבולוציה.

הם לא תורמים לכלכלה בכלום - להפך הם הורסים אותה, הם לא מתגייסים לצבא, הם כופים על אנשים את החוקים שלהם ומנסים להוסיף עוד ועוד חוקי כפיה, הם חיים לפי עקרונות שאנשים חיו לפיהם לפני כמה מאות שנים טובות, ובכלליות הם מאטים את הפיתוח שלנו, הם נוגדים את הקידמה ואת ערכי העולם המודרני.

הם מהווים 25% מכוח הקניה בארץ. מה...לא מספיק לך?

הם לא כופים עליך כלום. ואם אתה מדבר על אזורי המגורים שלהם כמו ירושלים, בני ברק וכו' אז גם להם מגיע יחס אתה לא חושב כך?

או אולי אתה היית רוצה שהם ילכו לפי הרצונות שלך, כי אז זה כפייה מצידך...לא?

כל עוד בשביל לשמור על קואליציה וממשלה.. צריכים את הדוסים האלה

הם יקבלו כל דבר שייבקשו

וואו, עכשיו בוא ננסה את זה אחרת:

כל עוד בשביל לשמור על קואליציה וממשלה.. צריכים את הערבים האלה

הם יקבלו כל דבר שייבקשו

תעשה טובה בחייך.

אני לא יודע איך האנשים האלו נקראים "חכמים".

מה שכן כואב לי זה שהכסף שלנו הולך בשביל שהם ילמדו את התורה שלהם...מצחיק, אני לא אדם נגד הדת, להיפך אני איש מאמין ומתקרב לדת

אבל מצחיק אותי לדעת שהם עושים קציצה מהמערכת הממשלתית בשביל להשיג את מבוקשם.

אתה איש מאמין ומתקרב לדת...לאיזו דת בדיוק? כי לא ממש הבנתי ואתה לא ממש אמרת.

הם נלחמים למימון להשכלה כמו כל גורם אחר המבקש מימון להשכלה. רק שהם מצליחים יותר.

יש הבדל בין להיות בור בתורה ומצוות (sci fi ) לבין להיות בור במציאות ובחיים שיש לך כאן ועכשיו.

הראשון הוא פשוט בחירה לא להכנס לעולם של איומים, גהינום, רציחות, ברקים, וחוקי כליאה... תסתובב בירושלים זה כמו 2 ..

ותודה על התפילה... כנראה בגלל זה מדינת שאמורה להיות המדינה החזקה באיזור מפסידה גם מדינית וגם צבאית לחבורת ערסים עם 2 קלצ'ניקוב שמציבים דרישות.

מדינת - המדינה החלשה בעולם... איפה הצבא והממשל של 67 .. חבורת גיבורים שלא נראה כמוה כנראה עוד הרבה זמן

גהינום, ברקים...בואנ'ה אחי אתה אכול (דיאבלו 2). הדוסים כנראה עלו לך חזק למוח.

לגבי המלחמה, לא זכור לי שהדוסים ניהלו אותה, ולגבי אלו שכן ניהלו אותה לא תזיק להם איזו תפילה.

הצבא וממשל 67 אתה בטח מתכוון לגנרלים. ובכן הם חזרו בתשובה או חזרו לבורא או סתם חזרו לגנוב את הכסף שלנו.

אתה באמת חושב שכל החילונים ככה? אצלי בבית כל אחד עושה מה שבא לו, וגם אצל

רבים אחרים מהאנשים שאני מכיר.

אתה לא יכול להשליך ממספר המקרים שאתה מכיר על כולם, וגם אם כן, אז מה?

אני דוגל ב"איש באמונתו יחיה", כל עוד זה לא מפריע לי

אז תן לי להבין, אצל החילונים מותרת הההפרטה בעוד אצל החרדים מותרת רק הכללה.

כי...אתה לא יכול להשליך ממספר מקרים שאתה מכיר על כולם.

גם אני דוגל ב"איש באמונתו יחיה", כל עוד זה לא מפריע לי :lol::xyxthumbs:

בינינו, אין יותר טוב מללמוד תורה כל היום, מתוכו במשך שלוש שעות לעשות כמה מיליונים מיהלומים או זהב,

להחזיק את המדינה בביצים וכל הזין אצל החילונים שמאמינים שבאו מהקופים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שילמדו תורה, שילמדו את כולה בע"פ מהסןף להתחלה. זה ממש לא מעניין אותי. מה שמעניין אותי זה שאני אני לא רוצה ללמוד את כולה בע"פ, אבל משלם על כך כאילו אני כן. סתם שאלה כללית, מה לעזאזל מונע מהם לעבוד? הרי כתוב בתורה שצריך לעבוד. לא זוכר בדיוק פסוקים, אבל אני בטוח שיש המון, אבל המון פסוקים שאומרים שצריך לעבוד. הסיבה היחידה שהם לא עובדים היא שאנחנו ממנים להם את החיים. אם נפסיק לממן להם את החיים, הם יפתחו עלינו בצעקה פוליטית. נשמע מוכר לא? משהו עם ביבי? לכל אלו שמגנים על החרדים, אני רק רוצה להבין למה הם לא עובדים. איזה איסור יש עליהם? אני רוצה איסור מפורש מכתבי הקודש שאוסר עליהם, או אפילו ממליץ להם לא לעבוד.

ועוד דבר, למה הם לא מתגייסים לצבא? אם הם רוצים את טובת המדינה, שיתגייסו! פשוט זוועה. למה אני צריך לממן אדם, שיכול לעבוד, לא מתגייס לצבא, ועוד עכשיו, נותן לילדים שלו חוסר יכולת עתידית לעבוד? הדבר הזה נוגד את חוקי הטבע שעליהם מבוססת הדת הזאת. שלא תבינו אותי לא נכון, אני לא נגד הדת, להיפך, אבל מה שנהפך מהחרדים הוא פשוט בושה. הייתי מוכן לממן אדם אם היה סיכוי סביר שיום אחד אני יתוגמל על ידו. אבל סתם ככה לממן מישהו, שלא מתגייס לצבא ולא עובד? למה? מה זה עוזר לי? אז הם מתפללים בשבילי? מה, אלוקים שומע את כל התפילות שלנו? או שלהם? אם זה היה ככה, הייתי מממן אותם בגאווה רבה.

אני רק אזכיר שהם עשו פולסא דה-נורא לאריק שרון. תסתכלו איפה הוא עכשיו. אז אם הם מתפללים בשביל שרון, זה כנראה באשמתם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך אתה יודע שאתה משלם כאילו כן? אולי אתה לא משלם? אולי אתה משלם עבור לימודים למגזר הערבי? אתה יודע היסטוריה של כובש וכו'

וסתם שאלה כללית מאיפה אתה יודע שהם לא עובדים? האם כולם לא עובדים או שמא רק חלקם לא עובדים ואולי לא זה ולא זה מעניין אותך.

לגבי הפסוקים אם זה מעניין אותך: "ששת ימים תעבוד ועשית כל מלאכתך.

ויום השביעי שבת לה' א-להיך לא- תעשה כל- מלאכה אתה ובנך ובתך ואמתך ובהמתך וגרך אשר בשערך".

קיצר הכללות הכללות הכללות.

אתה יודע שהחילונים משתמטים מצה"ל? לא ידעת את זה נכון? גם הערבים לא עושים ידעת?

והאמת אני לא מבין אותך בין שנכון ובין שלא.

ולגבי הפולסא דנורא...(חחח פולסא דנורא) מה הקטע שלך? אתה מפחד? מהתפילות שלהם? הפרימיטיבים האלו?

אז עכשיו החרדים גם אחראים למצבו של אריאל שרון...פששש אתה יודע בימינו קוראים לזה הסתה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין כאן מקום לוויכוח על מהות האמונה הדתית והחינוך הדתי בישראל, זאת לא הייתה כוונת הכתבה המובאת בהודעה הראשונה של דיון זה. אין שום כוונה לפגוע בלימודי הדת, אלא לחייב בתי ספר הנהנים מתקציב ממשלתי (ולא משנה כרגע מאיפה התקציב הזה מגיע), לכלול בתוכנית הלימודים מספר שעות של לימודים כלליים.

נוהג זה מקובל לחלוטין באירופה ובארה"ב, בתי ספר חרדיים בארה"ב מחויבים לכלול שעות של לימודי אנגלית, מתמטיקה ואפילו היסטוריה ואזרחות, הרישיון של מוסד חינוכי שם למעשה תלוי בהכללת לימודים אלו אאל"ט.

החשש הגדול של הממסד הדתי מפני לימודי החול הוא לא מפני "ביטול תורה", דורות של יהודים בעולם הצליחו לשלב לימודי קודש וחול ועבודה בהצלחמה מרובה מזה דורות רבים ועדיין עושים כן בחו"ל. המשפחה של סבא שלי היו בפולין חסידי גור ברובם, הם כמובן לא חיו על חשבון ממשלת פולין אלא התפרנסו מעבודה קשה במפעל האריגה המשפחתי ולמדו תורה בשעות הפנאי. החשש של הממסד הדתי מפני לימודי חול (כמו גם החשש שלהם מיציאה של נשים חרדיות ואברכים לעבודה) היא שהקניית כלי יסוד של השכלת חולין לתלמידי הישיבה יקל עליהם מאוחר יותר להתנתק מכבלי החצרות ויחליש את מעמדם של ראשי הממסד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין כאן מקום לוויכוח על מהות האמונה הדתית והחינוך הדתי בישראל, זאת לא הייתה כוונת הכתבה המובאת בהודעה הראשונה של דיון זה. אין שום כוונה לפגוע בלימודי הדת, אלא לחייב בתי ספר הנהנים מתקציב ממשלתי (ולא משנה כרגע מאיפה התקציב הזה מגיע), לכלול בתוכנית הלימודים מספר שעות של לימודים כלליים.

נוהג זה מקובל לחלוטין באירופה ובארה"ב, בתי ספר חרדיים בארה"ב מחויבים לכלול שעות של לימודי אנגלית, מתמטיקה ואפילו היסטוריה ואזרחות, הרישיון של מוסד חינוכי שם למעשה תלוי בהכללת לימודים אלו אאל"ט.

החשש הגדול של הממסד הדתי מפני לימודי החול הוא לא מפני "ביטול תורה", דורות של יהודים בעולם הצליחו לשלב לימודי קודש וחול ועבודה בהצלחמה מרובה מזה דורות רבים ועדיין עושים כן בחו"ל. המשפחה של סבא שלי היו בפולין חסידי גור ברובם, הם כמובן לא חיו על חשבון ממשלת פולין אלא התפרנסו מעבודה קשה במפעל האריגה המשפחתי ולמדו תורה בשעות הפנאי. החשש של הממסד הדתי מפני לימודי חול (כמו גם החשש שלהם מיציאה של נשים חרדיות ואברכים לעבודה) היא שהקניית כלי יסוד של השכלת חולין לתלמידי הישיבה יקל עליהם מאוחר יותר להתנתק מכבלי החצרות ויחליש את מעמדם של ראשי הממסד.

תמיד שאני קורא תגובות שלך אני נתקל בתגובה בוגרת להפליא, סוף סוף העניינים איך שהם נראים

אני פשוט מעריך אותך אתה לא יודע כמה.

שימו לב

הוא לא תקע פה את דעתו האישית כגון: "מה זה ללמוד תורה כל היום........" בלה בלה בלה

אלא הסביר שמדינת מספקת כסף , מן הראוי ללמוד את המינימום שהיא מבקשת

פשוט תגובה לעניין ולא כמו כל שאר האנשים פה חסרי הבינה והדעת

אני אכן מסכים איתך

אני אדם מאמין לגמרי, כלומר דתי דתי(במקרה אני הולך בלי כיפה וחליפה שחורה) ואני מאמין שצריך לעבוד מסיבה אחת ויחידה

יש בדור שלנו חילול השם, עדיף למנוע את החילול השם הנוראי הזה ולצאת לעבוד 4 שעות ביום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ניתן לכפות לימודים והשכלה על מי שלא רוצה.

אתה חושב שאתה משחרר אותם מעול חצרות החסידויות והם רואים זאת כניסיון שלך להמיר אותם על דתם.

אתה לא יכול להכריח אותם ללמוד בכוח.

כשאני הייתי בתיכון הכריחו אותי לעשות בגרות במקצוע מסויים ואיימו עליי שאם לא אעשה אותו לא אקבל בגרות.

עשיתי להם שלום ולא עם היד ואמרתי להם בדיוק מה אני חושב על המקצוע של אימא שלהם.

בזמני החופשי השלמתי את הבגרות אחרי הצבא ללא כל לחץ ואיומים.

לתלמיד במגזר החרדי חשובים לימודי התורה ורק לימודי התורה.

אז נכון שלא ניתן ללמוד חדו"א מספר ויקרא אבל יש הרבה מוסר השכל והרבה דרך ארץ ועוד ועוד ועוד.

(חייב ללכת אמשיך יותר מאוחר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה חושב שאתה משחרר אותם מעול חצרות החסידויותוהם רואים זאת כניסיון שלך להמיר אותם על דתם.

כשאני הייתי בתיכון הכריחו אותי לעשות בגרות במקצוע מסויים ואיימו עליי שאם לא אעשה אותו לא אקבל בגרות.

אז נכון שלא ניתן ללמוד חדו"א מספר ויקרא אבל יש הרבה מוסר השכל והרבה דרך ארץ ועוד ועוד ועוד.

רוצה להתערב? כפו עליך השכלה מכיתה א' (לא בהצלחה רבה, אבל עדיין) ובזכות אותה כפייה אתה יודע מתמטיקה, אנגלית, עברית ובעל ידע כללי.

אגב, יצאת אידיוט. שלחת את המורים בתיכון לעזאזל, כי אתה ג-ב-ר שעושה מה שבז*ן שלו, אבל בסוף ישבת על התחת והשלמת את הבגרות כמו ילד טוב, רק שבזבזת זמן וכסף. (ספרים, הרשמה לבגרות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה חושב שאתה משחרר אותם מעול חצרות החסידויותוהם רואים זאת כניסיון שלך להמיר אותם על דתם.

אבל לכפות על שאר האזרחים לשלם על החינוך "המיוחד" שלהם זה בסדר נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוצה להתערב? כופו עליך השכלה מכיתה א' (לא בהצלחה רבה, אבל עדיין) ובזכות אותה כפייה אתה יודע מתמטיקה, אנגלית, עברית ובעל ידע כללי.

אגב, יצאת אידיוט. שלחת את המורים בתיכון לעזאזל, כי אתה ג-ב-ר שעושה מה שבז*ן שלו, אבל בסוף ישבת על התחת והשלמת את הבגרות כמו ילד טוב, רק שבזבזת זמן וכסף. (ספרים, הרשמה לבגרות)

אני מסכים איתך, השכלה כפו עלינו, היו לנו רווחים והיו לנו גם תסכולים,

אבל זה מעט טיפשי, כי בדומה לצבא - לא לכולם זה מתאים.[br]פורסם בתאריך: 27.07.2008 בשעה 12:21:17

אה רגע ולכפות על שאר האזרחים לשלם קצבאות למשפחות מוסלמיות מבורכות ילדים שחלק מהם גודלים להיות שהידים זה גם בסדר נכון?

מספיק עם הצביעות ה"חילונית".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוצה להתערב? כפו עליך השכלה מכיתה א' (לא בהצלחה רבה, אבל עדיין) ובזכות אותה כפייה אתה יודע מתמטיקה, אנגלית, עברית ובעל ידע כללי.

לא כפו עלי. ההורים שלי שאני חב להם המון הסבירו לי כמה זה חשוב. אגב הם דתיים שומרי מצוות.

ובזכותם אני יודע מתמטיקה, אנגלית, עברית, ידע כללי (... מה זה?)

ומהתורה למדתי כמה חשוב להקפיד על כיבוד אב ואם, גמילות חסדים כמה היא חשובה ואני לא מתכוון למתן כמה שקלים לנרקומנים בצומת.

להתנהג עם חבריי ורכושם כאילו היה שלי ולא לזלזל. כמה חשוב ביקור חולים, כמה חשוב צער כמעט כמו אדם ואף יותר.

כמה רע הניאוף או מתן שוחד או גניבה או רצח או מתן מכשול לפני עיוור

כמה יש להקפיד עם הגר החי בתוכנו אפילו יותר מביהודי. והאלמנה והיתום. יציאת למלחמה רק אחרי קריאה לשלום, להודות על מה שיש, להיות עניו ולא לכעוס.

אני יכול להמשיך עוד ועוד אבל אני מקווה שהבנת את הנקודה.

נראה לך שיצאתי אידיוט. למה? כי עמדתי על שלי?

כן בסוף ישבתי והשלמתי כמו ילד טוב. אבל בזמן שאני החלטתי ובמקצועות שנראו לי ובכסף שלי.

כמו כן במקצועות התיכון שאהבתי ונראו לי, הציונים שלי היו הגבוהים בכיתה.

אותו הדבר הם אומרים.

אגב הדתיים שאני מכיר בכל מקרה, מזמן בדעה שאתה תלמד מה שתרצה, ממילא לא יוצא מזה טוב שאדם אנטי דת לומד דת.

בסופו של יום זה רק משניא עליו יותר את הדתיים הכופים עליו תורה.

שורה תחתונה:

אז הם לא ילמדו אנגלית ומתמטיקה... אז מה. מה קרה, מה כואב.

הכסף שלהם עדיין מתגלגל בכלכלה הלאומית והם תורמים לה יותר ממני וממך (19 ילדים שכחת?).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תורמים לכלכלה? אולי לטווח הקרוב, וגם זה בקושי. הרי רוב הכסף שהם מקבלים זה מקצבאות ילדים ותרומות. אם לא היינו נותנים להם קיצבאות, היה לנו קצת יותר כסף, ובכסף הזה אנחנו היינו מעודדים את הכלכלה הלאומית. אני לא מבין אך אישרו את החוק הזה, איך יכול להיות שבן-אדם במדינת לא יידע ידע בסיסי שכל אדם אחר צריך לדעת?

ד"א, אני יודע שיש חילונים שגם משתמטים, אבל זה עניין אישי שלהם. החרדים כולם לא מגייסים, זה לא שחלק כן וחלק לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

הכללה לא הכי מדוייקת, לא חסר חרדים שפשוט שמים פס על ההורים שלהם ומתגייסים.

אל תחשוב שחרדי זה .

אגב, אני מקווה שבאומרך את הדברים אתה מדבר רק על "חרדים" ולא על כל אדם "דתי" מכל זרם שיהייה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...