"חוק ההשתמטות מהשכלה"- כתבה מעניינת בוואלה. - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

"חוק ההשתמטות מהשכלה"- כתבה מעניינת בוואלה.

Alphonzo

Recommended Posts

http://news.walla.co.il/?w=/2971/1319197

מן הסתם, הכתבה נוקטת עמדה, אבל לדעתי נכונה מאוד.

האזרח הישראלי מעכשיו משלם מיסים שבסופו של דבר הולכים לחינוך של דור פנאטים דתיים.

לאלו שיגידו "אבל גם החרדים הם אזרחים משלמי מיסים", יש להם הקלות מס. אם רוצים לעשות את זה הוגן, שיתנו לחרדים לממן לעצמם עם המיסים שלהם את לימודי הבורות, ושיעזבו את האזרח הישראלי הממוצע.

אני כבר רואה איפה המדינה תהיה בקצב הזה עוד 20 שנה

..........קנדה, Here i come

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 94
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הרי שכל הכתבה הזאת היא לא אינפורמטיבית בכלל, אלא הבעת דעה חד צדדית נגד החרדים.

מה איכפת לך בכלל מה הם לומדים, זה האמונה שלהם , ואכן מן הראוי שלא תכנס להם לחיים ולמה בא להם ללמוד ומה לא.

בורות? זה מושג יחסי למדי. בשבילם אתה בור בתורה ובמצוות, מבחינתך הם בורים בידע כללי עולמי.

אם כך עדיף שלא להתייחס בכלל לכתבה.

מה שכן אני מכיר הרבה חרדים שמשלמים מיסים כמו כל אחד אחר וראיתי את תלושי "המשכורת שלהם" הם מקבלים 1300-1700 שקל בחודש.

מזה יוצא להם מס, חשמל, ארנונה, וכל שאר ירקות.

הם יחיו איך שבא להם, אתה תחייה איך שבא לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם לא תורמים לכלכלה בכלום - להפך הם הורסים אותה, הם לא מתגייסים לצבא, הם כופים על אנשים את החוקים שלהם ומנסים להוסיף עוד ועוד חוקי כפיה, הם חיים לפי עקרונות שאנשים חיו לפיהם לפני כמה מאות שנים טובות, ובכלליות הם מאטים את הפיתוח שלנו, הם נוגדים את הקידמה ואת ערכי העולם המודרני.

אז כן, אם אנחנו רוצים שהם ימשיכו לחיות כתפילים, שיפגעו בנו ולא יתרמו כלל וכלל לחברה, אז כן, נתן להם לחיות איך שבא להם ולשלם להם כסף ולוותר להם על שירות צבאי ומיסים רק בכדי שהם יוכלו להמשיך לחיות כמו שהם חיים, להטיף לנו ולכפות עלינו את החוקים שלהם.

אבל אם אנחנו רוצים להלחם בעבור כלכלה טובה יותר שתקל על כולנו, על פחות עניים בארץ (כולל החרדים שיתחילו לעבוד ויפסיקו לחיות מתרומות), יותר משכילים בארץ, מצב חברתי יותר טוב, אז אנחנו לא ניתן להם לחיות בצורה הזו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע איך האנשים האלו נקראים "חכמים".

מה שכן כואב לי זה שהכסף שלנו הולך בשביל שהם ילמדו את התורה שלהם...מצחיק, אני לא אדם נגד הדת, להיפך אני איש מאמין ומתקרב לדת

אבל מצחיק אותי לדעת שהם עושים קציצה מהמערכת הממשלתית בשביל להשיג את מבוקשם.

ושוב- שהכסף שלנו הולך למימון כיסים הפרטיים שלהם.

גועל נפש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין מה כל כך כואב לכם

האמונה שלהם (גם שלי) אומרת שהתרומה הכי גדולה היא דוקא בתפילה

כל יום בו מוציאים ספר תורה עושה מי שברך לחיילי צה"ל ומבקשים שהק"ה יציל אותם ויעשה להם ניסים ושאובינו יפלו בידינו

כל יום בבית כנסת אנחנו מתפללים על בן אדם אחר שאירע לו אסון

כל יום בבית כנסת מישהו אחר מביא שם של מישהו ולומדים בשבילו תורה על מנת להצילו

כל יום בבית כנסת אנחנו מתפללים שהשבויים יחזרו בשלום הביתה במהרה

אנחנו הדתיים תורמים כמה שאפשר מהצד שלנו

אנחנו מאמינים שנתרום יותר אם נתפלל ונלמד תורה

מה שאתם החילונים לא מבינים

שעצם ניגוד האמונות בין שני הצדדים אתם בעצם יוצאים נגד החרדים כאוכלי חינם בזמן שהם מתפללים ועושים כמה שיותר למען עם ישראל

אני מכיר רב(אפילו כמה) שכל יום בוכה לקב"ה שיחזיר ויציל את כל החיילים ואזרחי מדינת ישראל

תתפלאו גם על אולמרט מתפללים שהמחלה שלו תגמר

על ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון לא התפללנו? אתם אפילו לא יודעים כמה

הרב עובדיה יוסף העביר הודעה להתפלל עליו וללמוד תורה בשבילו

כל שבוע מגיעים אלינו מתרימים בשביל לחתן אנשים, לספק להם , ואנחנו (הדתיים שעובדים) תורמים כסף

אלא שלא עובדים לומדים תורה כל היום

והרי במסכת אבות רשום :"על שלושה דברים העולם עומד, על התורה על העבודה ועל גמילות חסדים"

משמע בזכות לימוד התורה העולם עומד על רגליו

ככה שלבוא בטענות שהם לא עושים מה שהחילונים מאמינים שעוזר זה בעיה של החילונים

הדתיים עוזרים על פי האמונה שלהם נקודה

מקווה שתבינו ולא תתאטמו כמו שאר האנשים במדינתנו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה איכפת לך בכלל מה הם לומדים, זה האמונה שלהם , ואכן מן הראוי שלא תכנס להם לחיים ולמה בא להם ללמוד ומה לא.

בורות? זה מושג יחסי למדי. בשבילם אתה בור בתורה ובמצוות, מבחינתך הם בורים בידע כללי עולמי.

מה שכן אני מכיר הרבה חרדים שמשלמים מיסים כמו כל אחד אחר וראיתי את תלושי "המשכורת שלהם" הם מקבלים 1300-1700 שקל בחודש.

יש הבדל בין להיות בור בתורה ומצוות (sci fi ) לבין להיות בור במציאות ובחיים שיש לך כאן ועכשיו.

הראשון הוא פשוט בחירה לא להכנס לעולם של איומים, גהינום, רציחות, ברקים, וחוקי כליאה... תסתובב בירושלים זה כמו 2 ..

ותודה על התפילה... כנראה בגלל זה מדינת שאמורה להיות המדינה החזקה באיזור מפסידה גם מדינית וגם צבאית לחבורת ערסים עם 2 קלצ'ניקוב שמציבים דרישות.

מדינת - המדינה החלשה בעולם... איפה הצבא והממשל של 67 .. חבורת גיבורים שלא נראה כמוה כנראה עוד הרבה זמן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש הבדל בין להיות בור בתורה ומצוות (sci fi ) לבין להיות בור במציאות ובחיים שיש לך כאן ועכשיו.

הראשון הוא פשוט בחירה לא להכנס לעולם של איומים, גהינום, רציחות, ברקים, וחוקי כליאה... תסתובב בירושלים זה כמו 2 ..

לצערי לא הבנתי את התגובה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין מה כל כך כואב לכם

האמונה שלהם (גם שלי) אומרת שהתרומה הכי גדולה היא דוקא בתפילה

כל יום בו מוציאים ספר תורה עושה מי שברך לחיילי צה"ל ומבקשים שהק"ה יציל אותם ויעשה להם ניסים ושאובינו יפלו בידינו

כל יום בבית כנסת אנחנו מתפללים על בן אדם אחר שאירע לו אסון

כל יום בבית כנסת מישהו אחר מביא שם של מישהו ולומדים בשבילו תורה על מנת להצילו

כל יום בבית כנסת אנחנו מתפללים שהשבויים יחזרו בשלום הביתה במהרה

אנחנו הדתיים תורמים כמה שאפשר מהצד שלנו

אנחנו מאמינים שנתרום יותר אם נתפלל ונלמד תורה

מה שאתם החילונים לא מבינים

שעצם ניגוד האמונות בין שני הצדדים אתם בעצם יוצאים נגד החרדים כאוכלי חינם בזמן שהם מתפללים ועושים כמה שיותר למען עם ישראל

אני מכיר רב(אפילו כמה) שכל יום בוכה לקב"ה שיחזיר ויציל את כל החיילים ואזרחי מדינת ישראל

תתפלאו גם על אולמרט מתפללים שהמחלה שלו תגמר

על ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון לא התפללנו? אתם אפילו לא יודעים כמה

הרב עובדיה יוסף העביר הודעה להתפלל עליו וללמוד תורה בשבילו

כל שבוע מגיעים אלינו מתרימים בשביל לחתן אנשים, לספק להם , ואנחנו (הדתיים שעובדים) תורמים כסף

אלא שלא עובדים לומדים תורה כל היום

והרי במסכת אבות רשום :"על שלושה דברים העולם עומד, על התורה על העבודה ועל גמילות חסדים"

משמע בזכות לימוד התורה העולם עומד על רגליו

ככה שלבוא בטענות שהם לא עושים מה שהחילונים מאמינים שעוזר זה בעיה של החילונים

הדתיים עוזרים על פי האמונה שלהם נקודה

מקווה שתבינו ולא תתאטמו כמו שאר האנשים במדינתנו

טוב שלא הגזמת

לא הכללנו דתיים, דיברנו בעיקר על החרדים אלו שלא מתגייסים ולא כלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בור בתורה ובמצוות, מודה באשמה, אבל מה לעשות, עם תורה ומצוות לא מוצאים עבודה ומפרנסים משפחה, עם ידע כללי כן.

שלא תבין אותי לא נכון, גם אני מאמין בגישה "תן לחיות בדרכי", אבל רק כאשר אותה התנהגות לא פוגעת באחרים. התנהגות של חרדים כן פוגעת בי. הם שוללים מילדיהם חינוך וכופים עליהם בורות. הם מונעים מילדיהם לרכוש כלים שיאפשרו להם לתפקד במאה ה-21 והכל כדי למנוע מהם לעזוב את העולם החרדי ולחזור בשאלה. על ידי כך הם מגדלים דור שלא יהיה מסוגל לעבוד ולא יהיה מסוגל ללמוד דבר מעבר ללימודי תורה וקודש. אותו דור יהפוך לנטל כבד יותר על משלם המיסים מאשר הוריהם ואנחנו נפרנס אותם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בור בתורה ובמצוות, מודה באשמה, אבל מה לעשות, עם תורה ומצוות לא מוצאים עבודה ומפרנסים משפחה, עם ידע כללי כן.

שלא תבין אותי לא נכון, גם אני מאמין בגישה "תן לחיות בדרכי", אבל רק כאשר אותה התנהגות לא פוגעת באחרים. התנהגות של חרדים כן פוגעת בי. הם שוללים מילדיהם חינוך וכופים עליהם בורות. הם מונעים מילדיהם לרכוש כלים שיאפשרו להם לתפקד במאה ה-21 והכל כדי למנוע מהם לעזוב את העולם החרדי ולחזור בשאלה. על ידי כך הם מגדלים דור שלא יהיה מסוגל לעבוד ולא יהיה מסוגל ללמוד דבר מעבר ללימודי תורה וקודש. אותו דור יהפוך לנטל כבד יותר על משלם המיסים מאשר הוריהם ואנחנו נפרנס אותם.

אוי אוי אוי

שטויות במיץ עגבניות

פשוט הבעת דעה שוב חד צדדית מראיה סובייקטיבית לחלוטין שתומכת בדעה האישית שלך

על מה אתה מדבר בכלל

אני אדגיש שוב עקב חוסר הראיה המרחבית שלך וההבנה שלך כלפי השונה ממך אתה לא מבין דבר אחד

מבחינתם ללמוד מקצוע לא יעזור לך בחיים אלא האמונה בקב"ה תעזור לך

אז מה אתה מכניס את "איך חיים במאה ה21" אתה לא תקף מבחינתם בכלל

ורגע

שההורים שלי בילדותי כפו עליי לכפור בתורה וללמוד דברים שלא כרצוני למה לזה אתה לא מתייחס

ההורים שלי ושלך כאחד מחוייבים לחנך אותך(על פי חוקי מדינת ישראל) ואתה תלך בדרכם עד גיל 18

הם יבחרו לך את החינוך כמובן.

ההורים שלי בילדותי איימו עלי פיזית ומילולית אם אחזור בתשובה

אגב, לא רק אני, גם חברים שרצו לחזור אויימו , כמובן איומי סרק, אבא שלי בחיים לא היה מביא לי מכות

אבל עצם ההפחדה של ילד בגיל צעיר משפיעה עליו .

אז תעשה לי טובה

אתה לא חיית את שתי העולמות ואם כן אתה לא מבין דבר מחייך

אין לך מושג מה קורה במשפחה חילונית כשאתה רוצה לחזור בשאלה

כשההורים שלך מתעללים בך כשאתה שומר שבת

רודפים אחריך ומאיימים על הרב שלך שאם הוא ידבר איתך עוד פעם אחת הם ישרפו לו את הישיבה

כשמתקשרים לספר הדתי שלך ומאיימים שאם הוא יסכים לספר אותך הם יביאו לו מכות

אז תעשה לי טובה

הכפייה שאתה מדבר עליה היא דו צדדית

רק שאתה מטוב ליבך ומחיבתך כלפי הדתיים (גם החרדים) בחרת להסתכל רק על מה שמקדש את האמצעים שלך

אגב לידיעתך הכללית

אני נוכח לאירועים מהסוג הנ"ל כל שבוע (לא אגזים ואומר כל יום) שהורים באים ומאיימים על רבנים שיפסיקו להשפיע על הילדים שלהם

בזמן שהילדים מרצונם ומסקרנותם באים ללמוד תורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז ההורים שלך זבל. מה אתה רוצה שנגיד לך?

אתה באמת חושב שכל החילונים ככה? אצלי בבית כל אחד עושה מה שבא לו, וגם אצל

רבים אחרים מהאנשים שאני מכיר.

אתה לא יכול להשליך ממספר המקרים שאתה מכיר על כולם, וגם אם כן, אז מה?

אתה אומר לי שהחרדים יותר טובים? החרדים שיושבים שבעה על בנם ש"חזר בשאלה" (שונא את המושג, אבל זאת בעיה אחרת)

או, רחמנא ליצלן, נתגלה כהומוסקסואל?

הם יותר טובים מההורים שלך? לא נראה לי... אז למה עליהם אתה מגן?

ואם אני עכשיו אטען שהדרך הטובה ביותר שאני יכול לתרום לחברה זה שיממנו לי פגאני זונדה,

מטוס פרטי וכל מה שבא לי עד סוף חיי, האם משלם המיסים צריך לשלם על זה?

לא?

אתה בטוח?

אז למה אני צריך לשלם עבור החרדים?

הם רוצים כל היום להביא עוד ילדים (שהם לא מסוגלים לממן) לעולם וללמוד תורה? אין לי שום בעיה עם זה

אני דוגל ב"איש באמונתו יחיה", כל עוד זה לא מפריע לי

אבל כשהמיסים שאני משלם הולכים לממן אנשים שמביאים לעולם 20 ילדים וחיים על קצבת רווחה ולא

הולכים לעבוד אלא חיים על הכסף שלי, זה מפריע לי. צריך הסבר למה?

כל מה שהחוק הזה עושה הוא להנציח את הבורות שלהם (ולא, אני לא לחלוטין בור במצוות ודת, עד כמה שאני מתנגד אליהם)

בנושאים שחשובים בשביל להתפרנס. וצר לי להודיע לך, אבל אלא אם כן יתחיל לרדת מן מהשמיים, ואלוהים יחליט שהוא משלם

את הארנונה, גז, מים וחשמל של כל החרדים, גם הם צריכים כסף.

ואם הם לא עובדים, הנטל הזה נופל על כל השאר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ושכחתם את העניין החשוב ביותר..

לא משנה הם יתפללו שאני לא אמות בקרב, לא משנה כמה יקראו תהילים, לא משנה כמה פעמים הם יניחו תפילין, זה לא יגרום לזה שאלוהים יהיה קיים.

לא מזיז לי שהם מתפללים בשבילי, כי לפי האמונה שלי גם אלוהים וגם כל הזיוני שכל האלה לא אומרים כלום. שום דבר. לא מעניין אותי אם הם מתפללים או לא, זה לא מרעיד לי את הלחי הימנית בישבן, תתפללו כמה שאתם רוצים, תבכו כמה שאתם רוצים, תעשו כל מה שאתם רוצים, לא מהכסף שלי, אני לא נותן 50% מהמשכורת שלי למדינה בשביל שחבורה של אנשים שמאמינים בשטויות פאגאניות ועורכים טקסים מגוחכים, יקחו את הכסף הזה. אני לא רוצה לשלם עליכם.

שישלמו על עצמם! במקום להוליד ילד ולקחת לי 10,000 שקל, שיקנו קונדום בשלושה שקלים ושיחסכו לכולם את הצורך לשלם עליהם.

במקום שהמדינה תממן את מערכת החינוך שלהם שיותר דומה למערכת החינוך של הנאצים מלמערכת חינוך מודרנית, שיממנו את זה בעצמם.

אה, שכחתי, הם לא עובדים.. הם מתפללים.

שאלוהים שלהם ימטיר עליהם כסף מהשמיים. לא עובד? האבולוציה קוראת לכם. מעפר תבואו ואל עפר תחזרו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוי אוי אוי

שטויות במיץ עגבניות

פשוט הבעת דעה שוב חד צדדית מראיה סובייקטיבית לחלוטין שתומכת בדעה האישית שלך

על מה אתה מדבר בכלל

אני אדגיש שוב עקב חוסר הראיה המרחבית שלך וההבנה שלך כלפי השונה ממך אתה לא מבין דבר אחד

מבחינתם ללמוד מקצוע לא יעזור לך בחיים אלא האמונה בקב"ה תעזור לך

אז מה אתה מכניס את "איך חיים במאה ה21" אתה לא תקף מבחינתם בכלל

לא תקף מבחינתם? מצוין!

אז שיפסיקו להשתמש במוסדות של המאה ה21, שהמיסים שלי, של ההורים שלי ושל כל שאר אותם האנשים ה"לא תקפים" מבחינתם מממנים, כמו הביטוח הלאומי ויפרנסו את עצמם העלוקות חסרות התועלת האלו!

הם חושבים שהאמונה והעבודה של "אלוהים" תעשה להם טוב? יופי להם, שיבושם להם.

שישארו מחוץ לפאקינג ארנק שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Cleric

אני מבקש ממך לחסום לאלתר את המשתמש שפתח ת'ראד זה, מיהוא שיכנה "לימודי בורות" תוכניות לימודים של אוכלוסיה שונה בארץ?, הייתי כועס גם אם יעשה זאת לגבי לימודי האסלאם במגזר הערבי - כל אדם שיש בו טיפת צדק , שיקרא להחרים את המשועמם שפתח ת'ראד זה.

[br]פורסם בתאריך: 25.07.2008 בשעה 22:18:31

כפיה, הם חיים לפי עקרונות שאנשים חיו לפיהם לפני כמה מאות שנים טובות, ובכלליות הם מאטים את הפיתוח שלנו, הם נוגדים את הקידמה ואת ערכי העולם המודרני.

-עוד יפה נפש.

מה אתה יודע על העולם המודרני?, יא מושפע, אנשים כמוך מעוררים בי חלחלה...

דיבור כזה מעיד על האנושיות הירודה - אדם שימכור גם את כל רכושו בשביל להיות "נאור", מיינסטרימיסט בגרוש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...