"חוק ההשתמטות מהשכלה"- כתבה מעניינת בוואלה. - עמוד 7 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

"חוק ההשתמטות מהשכלה"- כתבה מעניינת בוואלה.

Alphonzo

Recommended Posts

בקשר לאימרה על יידוי האבנים בשבת.

זהקורה וזה ידוע, עכשיו אני אשאל אותך שאלה, מהצד ההלכתי זה מותר או אסור(אני יודע בדיוק את התשובה)?

אני אומר לך, זה אסור.

זה שכמה ילדים בגיל 13 שאינם מודעים להלכה והם טיפשים ממדרגה ראשונה, שעושים את העוון הכי חמור שהוא חילול השם,

לא אומר שזה מייצב את כל החרדים.

פעמים שעברתי ברחוב וזרקו עלי בקבוקים ודברים, כל החילונים ככה?

הכללות מפה עד הודעה חדשה רק מביאות לשנאת חינם.

אם 2 ערבים הרגו בטרקטור זה לא אומר שכולם הורגים.

בקשר ל"לקחת כסף מהמדינה"

אני לא תומך בזה - כדתי.

המדינה הזאת היא מדינה שגונבת ואין לנו מושג אפילו לאן הכסף נעלם.

במדינות אחרות אתה יכול לראות בדיוק לאן הכסף נעלם ואילו פה אין לך מושג אם זה לרכב של השר X או לפקידה של השר Y

דבר אחד בטוח, הוא לא הולך לשיפוץ הרחוב שלך, למתקן שירותי סעד במדינה, או לכל דבר אחר שהיה אמור להגיע אליו

וזאת עובדה מעציבה

שכן אתה נותן כסף למדינה בלי מטרה

זה כמו לתת כסף לנרקומן בצומת , או לבחור עם עניבה

אבל זה לא פותר אותך מתשלום מיסים, לא לשלם זה עבירה על החוק ומאידך שחייב לשלם

אבל איך הולך בתפילת 18, "ומלכות הרשעה מהרה תעקר ותשבר ותכלם במהרה בימינו"

כל גנב/רמאי/מקבל שוחד/אחד שלא מעניין אותו מהמדינה שלו אלא כסף, מקווה מאוד שייפול בשיא ההשפלה מהממשלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 94
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בקשר לאימרה על יידוי האבנים בשבת.

זהקורה וזה ידוע, עכשיו אני אשאל אותך שאלה, מהצד ההלכתי זה מותר או אסור(אני יודע בדיוק את התשובה)?

אני אומר לך, זה אסור.

אתה מוציא את דבריי מהקשרם.

הטיעון היה שהחינוך החרדי לא מייצר אנשים טובים יותר או אזרחים טובים יותר.

העניין ההלכתי לא רלוונטי.

עניין ידויי האבנים (למשל) מראה שאלה לא אנשים "טובים יותר", ולדעתי השאיפה להפוך את המשטר במדינה ללא דמוקרטי בהחלט הופך אותם לאזרחים טובים פחות.

זה שכמה ילדים בגיל 13 שאינם מודעים להלכה והם טיפשים ממדרגה ראשונה, שעושים את העוון הכי חמור שהוא חילול השם,

לא אומר שזה מייצב את כל החרדים.

פעמים שעברתי ברחוב וזרקו עלי בקבוקים ודברים, כל החילונים ככה?

הכללות מפה עד הודעה חדשה רק מביאות לשנאת חינם.

אם 2 ערבים הרגו בטרקטור זה לא אומר שכולם הורגים.

כאן אתה שם מילים בפי.

לא טענתי שזה מייצג את כל החרדים.

המדינה הזאת היא מדינה שגונבת ואין לנו מושג אפילו לאן הכסף נעלם.

במדינות אחרות אתה יכול לראות בדיוק לאן הכסף נעלם ואילו פה אין לך מושג אם זה לרכב של השר X או לפקידה של השר Y

דבר אחד בטוח, הוא לא הולך לשיפוץ הרחוב שלך, למתקן שירותי סעד במדינה, או לכל דבר אחר שהיה אמור להגיע אליו

וזאת עובדה מעציבה

שכן אתה נותן כסף למדינה בלי מטרה

אני לא מסכים.

המדינה לא גונבת. אנשים גונבים.

והאנשים האלה יגנבו את אותו סכום בין אם תתחמק ממיסים או לא (צורת ביטוי, לא אתה ספציפית), כך שהכסף שלוקחים מהמדינה נלקח מההשקעה הציבורית.

הפיתרון הוא לא לקחת כמה שיותר, אלא פשוט להעיף את הגנבים מהשלטון.

אני לעולם לא אצביע לאדם שהיה מעורב בפרשיות כאלה או אחרות.

אני לעולם לא אצביע לאדם ש"רק" סידר ג'ובים.

אני גם לעולם לא אצביע לאף אחד שהיה מוכן לשבת באותה ממשלה יחד עם כאלה אנשים.

אם מספיק אנשים יפעלו כך, זה יעבוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

והרי במסכת אבות רשום :"על שלושה דברים העולם עומד, על התורה על העבודה ועל גמילות חסדים"

משמע בזכות לימוד התורה העולם עומד על רגליו

במשפט הראשון אתה אומר שלושה דברים ובשני מוריד שניים אחרים, כי אתה יודע שהם לא מקויימים.

אז לפי מה שאמרת אני יכול להגיד "משמע בזכות זה שאני עובד העולם עומד על רגליו"

בפועל קורה שאני עובד ואתה לומד תורה על חשבוני. עד כמה שאני מסורתי ומאמין שצריך לשמר את הדת, אני לא חושב שצריך לעסוק

בה ורק בה, אלא צריך להתפתח לכיוונים אחרים ולא להישען על גבם של אחרים. חרדים מעדיפים לחלק לי ספרונים ברמזור תמורת פרוטות מאשר להרוויח

את לחמם ביושר. ולמה זה? כי הם חסרי השכלה. כל שבוע אני מקבל בדואר טפסי תרומה לחרדים. אני הולך בקניון, בבית חולים, בטיילת - חרדים

מבקשים תרומה. ואני נותן למרות שזה מכאיב בפנים שהם לא מנסים לשנות מצב אלא רק להרע אותו. ועם גידול האוכלוסייה החרדית כך גדלים התקציבים

שניתנים להם. רק שלשום הייתה כתבה על הכפלת שכר הסטונדטים במספר מקצועות. יופי עוד כסף שייכנס לתקציב החינוך החרדי. עוד לא ראיתי שהכפילו להם מיסים או הפחיתו להם בתקציבים. אף אחד לא מנסה בכלל לפגוע להם בכל המימונים הפתטיים שניתנים להם. רק בגלל הכוח הפוליטי שלהם. כוח שמבוסס על מספרם שרק הולך וגדל כי נוח לחיות על ביטוח לאומי. עם 8 ילדים לא צריך לעבוד. אפשר גם לשלוח את כולם לבקש נדבות ברחובות. תוספת מהצד.

לגבי החינוך - כמו שמכריחים אותי ללמוד תורה וספרות, אפשר להכריח גם אותם ללמוד מתמטיקה. אני רוצה לראות שיפסיקו ללמד תורה. האם יבוא הרבי עובדיה יוסף ויגיד שהוא לא מכריח אף אחד ללמוד משו שהוא לא רוצה? סיכוי אפסי. חבל ששרת החינוך שלנו יושבת לה עם הזנב בין הרגליים בכנסת, ועושה את התפקיד שלה על הצד הגרוע ביותר בלי עמוד שדרה בכלל.

אחרי כל זה אני מתחיל לחבב חברי כנסת ערביים. קצת מרגלים אבל מעולם לא שמעתי שאחד מהם גנב ממני כסף. עומדים על העקרונות שלהם ושמים זין על כולנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחרי כל זה אני מתחיל לחבב חברי כנסת ערביים. קצת מרגלים אבל מעולם לא שמעתי שאחד מהם גנב ממני כסף. עומדים על העקרונות שלהם ושמים זין על כולנו.

למה רק ערבים? גם חרדים לא שמים זין על אף אחד. חרדים לא מבינים שכדי לחיות בדו-קיום שני הצדדים צריכים לדעת להתפשר. בגלל חוסר היכולת שלהם להתפשר ולהתחשב ברגשות של חילונים נוצר קרע בין הצדדים. קרע שמתרחב ככל שהזמן עובר. אתן דוגמאות: כבישים חסומים בשבת, חסידית בפול ווליום לפני כניסת שבת, משמרות השבת, נשים/נערות חילוניות שמותקפות ע"י חרדים, אירועים וטקסים ממלכתיים עוברים שינויים קיצוניים בגלל לחץ של חרדים, פרסומות עוברות צנזורה, חוקים דרקוניים שמשרתים רק את האינטרסים הצרים של הציבור החרדי ועוד ועוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...