E8400 או Q9450 - עמוד 3 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

E8400 או Q9450

mandarin

Recommended Posts

אין באמת למה לחכות, כל הזמן יוצאים מעבדים חדשים והמחירים של ה"ישנים" יורד.

זה גלגל שאי אפשר לנצח בו, ולא קיים "זמן שבו הכי כדאי לקנות" אפשר לדבר על דברים כאלה רק בדיעבד במבט לאחור.

המחירים ירדו ביגלל יציאתו הקרובה של ה-E8600 וגם של ה-Q9650, אינטל קיצצה במחירים.

ליפני משהו כמו יומיים ירדו המחירים של כול המעבדים משהו כמו 20 דולר.

עד שזה יגיע לארץ יקח משהו כמו חודש, לדעתי שווה לחכות.

http://www.tcmagazine.com/comments.php?shownews=20931&catid=2

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 60
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני עם Nemesis. לדעתי כדאי למרות המחיר(למי שכמובן יכול להרשות לעצמו) היותר גבוה לקנות מרובע ופשוט לעשות לו OC קליל(אפילו החנות יכולה להקפיץ אותו ל-3.2 אולי 3.4 בלי בעיה) וקיבלת מרובע ליבות עם אחלה מהירות מעבד.

וכל הקלישאות של "כשיצאו משחקים שיתמכו ב-4 ליבות אז יצטרכו יותר חזקים", ממש לא רואה את זה קורה, כן עוד 5-6 שנים אולי, אבל במידה ולפחות בשנה הבאה יצאו משחקים של 4 ליבות או אפילו 2 המרובעי ליבות הנוכחיים יעבדו כמו גדולים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ליפני משהו כמו יומיים ירדו המחירים של כול המעבדים משהו כמו 20 דולר.

עד שזה יגיע לארץ יקח משהו כמו חודש, לדעתי שווה לחכות.

הדולר גם עלה ב 7% בעשרה ימים האחרונים, אולי תיהיה ירידה אבל לא קריטית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקיצור סתם טוחנים מים.

קח E8400.

את ה Q9450 תוכל לקנות עוד שנתיים ב 200 רופיס.

תפסיק לחשוב במושגים של שידרוגים עתידיים כי זה לא עובד ככה, מיניסיון של 10 שנים.

תבנה מערכת מאוזנת וטובה לצרכים שלך היום.

עוד שלוש שנים תיהיה מערכת טובה יותר פי 3 בחצי מחיר ..ואתה לא תרצה לשדרג.

בהנחה שאתה גימר.

דוגמא:

המערכת שלי בת שנתיים.

המעבד לא פאקטור בכלל.

אני חייב לשדרג כרטיס מסך ..

אבל המעבד לא יתן לי כזה הפרש ביצועים כמו שהייתי משקיעעוד 50% ל E6600

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דרך אגב המחיר של Q9450 קצת ירד

ראיתי אותו כבר ב1300 בחנויות מסויימות.

לעומת 1650 שעלה.

ככה שלדעתי 1300 לעומת 800, זה לא סוף העולם למי שממש חייב 4 ליבות.

אבל כמו שאמרו פה, לא לצפות לשיפור אדיר או משהו כזה, סביר להניח שיתן ביצועים זהים לחלוטין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דרך אגב המחיר של Q9450 קצת ירד

אם אתה מדבר עם גרסאת ה-OEM אז היא לא מומלצת! עם המעבד מגיעה מדבקה ככה שאם שמים יש חציצה בין הקירור למעבד וכפי שאתה יכול לנחש, זה לא טוב. אם להוריד את המדבקה, אני די בטוח שזה יפגע באחריות ולאו דווקא כי הורדת את המדבקה אלה מהסיבה הפשוטה ששמת קירור(כי אם לא שמת אין טעם להוריד את המדבקה) וזה יכול להכלל כהתעסקות עם המוצר(כמו עם משחה טרמית לדוגמא או החלפת קירור) וזה מבטל את האחריות.

מי שמחפש מרובע זול אז שיברר טוב טוב בנוגע ל-OEM ולאחריות!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשנים האחרונות ישנו לחץ (מוסתר) על מפתחים לנצל ריבוי ליבות , עם עדכונים רצה טוב יותר על מרובי ליבות , גם משחקי אסטרטגיה , וגם ישומי גרפיקה מתמטיקה דחיסת קבצים וקידוד ווידאו - העתיד הקרוב בתחום החומרה דיי ברור , ממחשבים אישיים עד לטלפונים סלולריים - הוא הולך בכיוון ריבוי ליבות -4, 6 ,8, 16 - אז המפתחים ואנשי הקוד כבר לא יכולים להעלים עין מזה ויחוייבו לפתח בהתאם ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה לחץ מוסתר? מי מפעיל את הלחץ? אינטל? אני אשמח לשמוע איך מפעילה לחץ על מפתחי תוכנות.

זה נכון שיש מגמה חזקה לכיוון ריבוי ליבות, כולם יודעים שזה העתיד ולשם השוק הולך וזה אומר שמפתחים באופן טבעי ינדדו לכיוון הזה. הבעיה היא שזה תהליך שלוקח זמן. ולכן יש אנשים שטוענים שבסוג תוכנות מסוימות (למשל משחקים) נכון להיום עדיף מסוג X ולא מסוג Y.

בעתיד זה אולי (כמעט ודאי) ישתנה. יש אי ודאות עצומה לגבי לוחות הזמנים של השינוי הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשביל אנשים כמוך מייצרת כפולי ובשביל אנשים אחרים מייצרים מרובעי ויש גם משולשים לאניני טעם.

אני מאמין כעקרון שמרובע עדיף על כפול. אם היתרון לא ברור היום, הוא בטוח יהיה ברור מחר אבל כאמור זה הכסף שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל המובנים ברור שכיום עדיין כפולי שולטים בשוק הביתי והם הבחירה הנכונה.

מה יהיה בעתיד אף אחד לא יודע

מה יקרה אם תהיה איזו מהפכה ויהיה בכלל מיחשוב קוונטי ?!

או שיפתחו משהו שפתאום יאפשר 1000 ליבות שיפעלו על איזה 10000 מגה הרץ וכו'?

מה שברור שכיום כפול יספק את המשתמש הביתי או GAMER מעל ומעבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...