מחשבי Netbook / UMPC בארץ - עמוד 35 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשבי Netbook / UMPC בארץ

דודיפלצת

Recommended Posts

אנשימימים מה שלומכם?!?! :xyxthumbs:

אוקי אז ככה לפי מה שראיתי בעיתון 24 דקות ביום חמישי ה 11.9 היה רשום שידיעות אחרונות יצאו בסקירה שבדקו איזה מין המחשבים הניידים הזולים הוא הכי טוב

מי שראה את הכתבה ביום שישי ב 12.9 מוזמן להגיב ולומר איזה מחשב יצא בעקבות הסקירה של ידיעות הכי טוב ולעדכן פה אותנו תודה מראשש!! :hi:

מאיפה את חושבת שהם משיגים את המידע שלהם :lol:

לדעתי צריכים להיות מספר תחומים, כי כל אחד פה חושב שהלפטופ, ה-UMPC המסוים שהוא קרא עליו הוא הכי טוב.

למשל תחום ה-7", 9", 10", כי ראיתי הרבה פה מנסים להשוות 7" ל-9" או 9" ל-10". או מחליטים למשל שה-UMPC עם זמן של שעתיים הוא חסר תועלת (בולשיט) ועוד ברמה של קנאות דתית... :s07:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 2.1k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

מאיפה את חושבת שהם משיגים את המידע שלהם :lol:

לדעתי צריכים להיות מספר תחומים, כי כל אחד פה חושב שהלפטופ, ה-UMPC המסוים שהוא קרא עליו הוא הכי טוב.

למשל תחום ה-7", 9", 10", כי ראיתי הרבה פה מנסים להשוות 7" ל-9" או 9" ל-10". או מחליטים למשל שה-UMPC עם זמן של שעתיים הוא חסר תועלת (בולשיט) ועוד ברמה של קנאות דתית... :s07:

סוללות ליתיום בהתחלה מחזיקות שעתיים אבל אחרי כ- 8 חודשים זה כבר שעה :bash:

אין מה לעשות הכימיה של הסוללה נהרסת עם הזמן גם אם לא תעשה שימוש רב .

לכן עדיף מראש לקנות עם סוללת 6 תאים שמספיקה ל-5 שעות וחצי ושגם אחרי שנה ויותר ישאר בה "מספיק מיץ " על מנת להפעיל את הנייד במשך 4 שעות .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אם אני בדרך כלל עובד כשהנייד בחשמל ביצועי הוסללה ירדו ?

זה מה שהורג בדרך כלל סוללות של אבל אני מאמין שבונים את הניידים בהתאם.

סוללת Li-ion מאבדת קיבולת עם הזמן וזה בלתי נמנע כמו תאריך תפוגה על חלב. הדרך האידאלית להחזיק כזאת לפי מה שקראתי זה ב40% מטען בקירור. ככל שהמטען גבוהה יותר והטמפרטורה גבוהה יותר הסוללה מאבדת קיבולת יותר מהר.

בגלל זה כשאתה מחבר את הנייד לחשמל והסוללה נטענת למקסימום ואז המחשב מיצר גם יותר חום בגלל שהוא עובד במקסימום ביצועים (אין הגבלה על החשמל) אז החיים של הסוללה יורדים. אם הנייד שלך בנוי טוב כך שהסוללה מבודדת מהחום של המחשב אז זה יעזור לסוללה לחיות יותר זמן.

בnetbook החום שנוצר הוא נמוך יחסית. בדקו את הwind במאמץ והוא לוקח 20 וואט כשהוא לא טוען ואולי 50 W כשהוא טוען אבל הטעינה לא אמורה ליצר חום (יעילות של 99% ב LI-ION ) .

לסיכום אל תדאג כלכך לחיי הסוללה של הnetbook שלך. בסופו של דבר אתה רוצה להשתמש בו ולא כל הזמן לחבר , לנתק ולשים במקרר. לקחת סוללה מהמקרר ולשים בנייד . כשתמות לך הסוללה אתה יכול לקנות חדשה או לחדש אותה עם תאים חדשים וגם ככה זה יקרה בעוד איזה שנתיים שלוש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אתה אומר שעדיף כל פעם לטעון ולפרוק את הסוללה מאשר להיות מחובר כל הזמן לחשמל ? (אם זה משנה אז יש לי את הwind ‎‏ ‏... )

זה לא עובד עם ליתיום איון, עבד פעם עם Ni-cd ו-Ni-mh, בעצם זה היה חובה לעשות, אחרת קיבולת הסוללה הייתה מתקצרת מהר, תוך חצי שנה היית רואה שוני. מה שהורס ליתיום איון זה הזמן או סביבה חמה כמו שמישהו לפני אמר... לטעון ולפרוק לא מזיז לסוללה (תאורטית) - אני אישית מתייחס לסוללות ליתיום איון לפי הגיל כלומר אחרי 3 שנים היא חלשה, מאבדת איזה 50%-40% מהכוח שלה.

F16, כתבת "סוללות ליתיום בהתחלה מחזיקות שעתיים אבל אחרי כ- 8 חודשים זה כבר שעה", זה לא נכון. אתה מקצין ברמות... בסוללות ניקל קדמיום כמו שכתבתי שורה מעל זה היה קורה. אחרי 8 חודשים, אולי 10% מהקיבולת הולכת לאיבוד. יש לי מכשיר סלולרי K800i, בהתחלה היה מחזיק לי זמן שיחה 4 שעות, היום זה כבר 3 - עברו שנתיים והוא עבר איתי כמעט כל השנתיים בצבא - בסביבת חום (גם בזמן שיחה המכשיר מתחמם).

Niseg, רשמת "טעינה לא אמורה ליצר חום (יעילות של 99% ב LI-ION )" - הסוללה לא מתחממת כל כך, אבל בדקת את המטען? הוא רותח... במיוחד כשהסוללה הייתה ריקה. אז לא יודע בקשר ל-99%, הלוואי שהיה דבר כזה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Niseg, רשמת "טעינה לא אמורה ליצר חום (יעילות של 99% ב LI-ION )" - הסוללה לא מתחממת כל כך, אבל בדקת את המטען? הוא רותח... במיוחד כשהסוללה הייתה ריקה. אז לא יודע בקשר ל-99%, הלוואי שהיה דבר כזה...

המטען מתחמם זה ברור הוא טוען ע"י דחיפת זרם חשמלי לסוללה. זה לכל דבר ואין לו שטח פנים גדול או צלעות . אם סוללת LI-ION מתחממת לך בזמן טעינה אתה בצרות כי הוא עלולה להתלקח או להתפוצץ.

יש שבאמת נורמאלי שהן מתחממות בזמן טעינה כמו NI-MH המטען לרוב בודק שהן לא מגיעות לטמפרטורה שהן ימיסו אותו. :lol: . בטעינה של LI-ION גם יש בדיקת טמפרטורה ואם הסוללה מתחממת הוא מפסיק לטעון כי זה יכול להצביע על קצר וזה דבר מאוד מסוכן.

אני ממש חפרתי בנושא אבל היום גיליתי כמה דברים חדשים כמו שיפורים שעשו ל LI-ION . בקרוב יצאו silver-zinc polymer נטענות(2009) עם פי 1.3 לפחות יותר מקיבולת מli-ion . עדיין צריך להתאים אותם לניידים אבל עם איך שסוללות בנויות עכשיו אני לא חושב שזה יהיה כלכך קשה. שמים ג'וק בסוללה שיודע לטעון ולפרוק אותה וכל מה שהנייד צריך לעשות זה למשוך או לדחוף לו זרם ולפעמים לשאול אותו מה נשמע. חוץ מזה הם אומרים שsilver zinc לא מתפוצצות שזה גם יתרון. כרגע הן מוגנות ע"י פטנט אז תהיה רק חברה אחת הם אומרים שהם שיפרו silver zinc עם הpolymer שלהם והרימו את מספר הטעינות האפשריות מ10 לכמות של li-ion אני חושב שזה בסביבות 1000 . מעניין מה ההבדל במשקל .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום אני חדשה כאן, ואני רוצה מחשב קטן ונייד.

ראיתי שכולם מתלהבים מאוד מהMSI, אבל אני דווקה מאוד התרשמתי מהגיגהבייט, שמגיע עם מסך ברזולוציה גבוהה יותר ועם מסך מגע.

אני עובדת עם מערכת הפעלה לינוקס בלבד! UBUNTU.

היום אני עובדת על מחשב נייד טושיבה כמעט בן 4. עם מעבד סנטרינו 1.6, ו1.2GB , וכרטיס מסך 915. מסך 15.4 רזולוציה של 1024 על 768.

אני מאוד מרוצה מהמפרט הזה, הוא עונה לי על כל הדרישות. מלבד משקל וניידות. (שוקל 3 קילו)

האם הגיגה בייט יותר חזק ממנו?

איפה ניתן לקנות את הגיגה בייט בחנות נורמלית ולא באינטרנט וכאלה.?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיוק ההפך 180 מעלות מתיק של כוסיות .

אני מתכוון לתיק גב של רוכבי אופניים -כלי התחבורה העיקרי שלי לאחרונה מאז שנפטרתי מהרכב והאישה .

אגב ,האופניים (והגירושים ..) הפכו אותי לאדם חופשי באמת וחסכו לי כבר הון עתק על דוחות וקנסות עירוניים ומשטרתיים ,דמי חנייה ,אגרות טסטים,אגרות רישוי ,דלק,ביטוחים, איבוד ערך של הרכב,דמי שוחד לבוחנים ,משכורת למוסכניק ,עצבים ,זמן ובריאות בחיפוש האין סופי אחרי חנייה בעיר.

זהו אני כבר לא פרה חולבת לכל הפרזיטים (והפרזיטיות) . ,

אני ממליץ בחום על אופניים (ועל גירושים לכל מי שמוצא את עצמו אומלל במערכת הזוגית )

אבל זה כבר נושא אחר

ראה את הלינק לתיק שקניתי לאחרונה :

http://www.rosen-meents.co.il/?CategoryID=299&ArticleID=542&Page=1

ניראה לך ש-wind יכנס ?

I DONT THINK SO

ניראה לי שרק הקונג'יסו יכנס .

אגב ,אני טס לאנטלייה בקרוב (שמעתי שהטורקיות חמות אש..) וחשבתי לקנות את הקונג'יסו בסניף באג דיוטי פרי החדש שניפתח לאחרונה.

אם אכן הם מוכרים אותו בלי המע"מ אז מדובר במחיר מתקבל על הדעת מבחינתי של כ-2900 ¤ .

מה דעתכם כדאי ?

אולי בכלל אפשר לקנות אותו בטורקייה במחיר נמוך משמעותית ?

אני חוזר בי .

לא יודע איך , אבל פספסתי את הנתון הבא :

המעבד בקונג'יסו הוא אומנם מסדרת מעבדי ATOM אבל חלש בצורה משמעותית מאשר מעבדי ה-ATOM הנמצאים בכל שאר ה-umpc כמו ה-wind ,eee,acer one, m912 .

בקונג'יסו המעבד הוא 600 ואילו בכל השאר הניידים הללו המעבד הוא 1600 MHZ .

ראו בעצמכם :

http://www.bug.co.il/prodtxt.asp?id=6002&perur=2&t=1&c=413

http://newpan.co.il/Index.asp?ArticleID=2002&CategoryID=343&Page=1

אולי 600 MHZ מספיקים ליישומים משרדיים ולגלישה באינטרנט אבל אני בספק אם זה מספיק להרצת מולטימדיה ולמשחקים מלפני כ-4 שנים כמו half life-2 ,farcry ,call of duty 2 .

לעומת זאת מעבד ATOM 1600 MHZ הוכיח כבר שהוא מסוגל להריץ מולטימדיה בלי בעיות ואפילו סרטי HD (אם דואגים להשתמש בקודקים האופטימאליים ולא מבצעים עם המחשב פעולות נוספות בו זמנית ) וגם את אותם משחקים שהזכרתי קודם (כמובן ברזולוציה 1024 על 600 ,בלי פילטרים ולא ברמת הפירוט הגבוהה ביותר ).

כך שבמידה ולא יגיע בקרוב אחד מהדגמים היותר מועדפים עליי כמו M912M של ג'יגהבייט (בגלל תכונותיו המתקדמות ) או ה- one (בגלל יציאת ה-s-video שמאפשרת לחבר אותו בקלות רבה לטלוויזיה, ובעיקר בגלל המחיר שצפוי להיות נמוך משמעותית ממתחריו ,כאשר ניופאן יביאו אותו סוף סוף לארץ) ,אז ככול הנראה אני אאלץ להצטרף ל-"עדר " ובכול זאת לרכוש את ה-wind למרות כל פגמיו וחסרונותיו (שעליהם אתם יכולים לקרוא באין ספור ביקורות שאפשר למצוא בחיפוש קצר ברשת וגם בדפים הקודמים בשרשור הזה).

P,S

ולהצטייד בתרמיל גב יותר גדול .

[br]פורסם בתאריך: 19.09.2008 בשעה 09:15:48

שלום אני חדשה כאן, ואני רוצה מחשב קטן ונייד.

ראיתי שכולם מתלהבים מאוד מהMSI, אבל אני דווקה מאוד התרשמתי מהגיגהבייט, שמגיע עם מסך ברזולוציה גבוהה יותר ועם מסך מגע.

אני עובדת עם מערכת הפעלה לינוקס בלבד! UBUNTU.

היום אני עובדת על מחשב נייד טושיבה כמעט בן 4. עם מעבד סנטרינו 1.6, ו1.2GB , וכרטיס מסך 915. מסך 15.4 רזולוציה של 1024 על 768.

אני מאוד מרוצה מהמפרט הזה, הוא עונה לי על כל הדרישות. מלבד משקל וניידות. (שוקל 3 קילו)

אל תתקרבי ל-umpc הנוכחי של גיגהבייט -m912

יש לו מסך נחות ובעיתי שגם מרוקן את הסוללה .

דיברו עליו כאן בשירשור מספר דפים אחורה .

חכי ל-m912M (שימי לב לסיומת M בדגם הזה ) שהמסך בו נורמלי לשם שינוי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רוצה את המחשב על המסך ברזולוציה 1200X768

לגבי הציפסט. של הכטיס מסך, היום אני עם 915 ואני מרוצה מאוד. ככה שכרטיס כמו 945 רק יהיה יותר טוב.

אני מריצה מסחקים כמו סודוקו ודום 2.. אני לא חושבת שאני צריכה ביצועים מטורפים.

ראיתי את המחשב M912 בשתי חנויות בארץ.

שניידר פתרונות מחשוב:

http://www.pc365.co.il/product.aspx?p_id=9970

sky pc

http://skypc.co.il/pl_product~73101~14~0.htm

המפרט שאני מעוניינת בו:

רזולוציית מסך: 1200X768

RAM 2 GB

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...