מחשבי Netbook / UMPC בארץ - עמוד 28 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשבי Netbook / UMPC בארץ

דודיפלצת

Recommended Posts

לא עשית טעות, המחשב שקנית הכי משתלם בקטגוריה ובכסף שהשקעת לא יכולת לקבל מוצר טוב יותר.

ובקשר לשאלה שלך עם הסוללה, זה יכול להגיע לזמן עבודה כפול מ-3 תאים (3-4 שעות) אבל זה בא במחיר של משקל ולרוב הן בולטות מהמחשב, לא אסתטי.

dan79 אתה מגזים קצת... גם למחשבים שציינת יש קשיח "רגיש לרעידות", וה-Gigabye כבד יותר מה-wind והתעלמת מכך לחלוטין.

בכל מקרה המשקלים האלה זניחים ויש לזכור זאת...

הקטע הבריאותי, קרינת wi-fi לא משפיעה על הגוף כמו הקרינה של הסלולר (משהו כמו עשירית העוצמה, כאשר bluetooth זה מאית העוצמה או משהו כזה), מה שאמור להפריע לך זה החום שאיך להגיד... מפריע לשחיינים...

לא מסכים איתך בכלל .

להלן המפרט של wind שעולה 2500 שקל:

http://ivory.co.il/product.asp?productid=1699&CatCode=

מעבד

Intel Atom N270 1.6GHz

ערכת שבבים

Chipset Intel 945GMS

מסך

"10 600X1024 LED

כרטיס מסך משולב

Intel GMA 950

זכרון

1024MB DDRII 667MHz

ניתן להרחבה עד 2GB

דיסק קשיח

80GB SATA 5400 RPM

תקשורת

כרטיס רשת אלחוטי WiFi

כרטיס רשת LAN

Bluetooth 2.0

יציאות

USB 2.0 X3 ,VGA ,Audio

קורא כרטיסים 4in1, מיקרופון מובנה

קל משקל רק 1.2Kg

מצלמה מובנת 1.3MP

דיסק 80GB

תקשורת Bluetooth

ולהלן המפרט של הגיגהבייט שעולה 3200 שקל שזה כ-700 שקל יותר :

http://www.gigabyte.com.tw/Products/Notebook/Products_Spec.aspx?ProductID=2835

CPU Intel® Processor N270 1.6GHz

Operating System (optional) Microsoft Windows Vista® Home Basic Microsoft Windows XP Home

Chipset Mobile Intel® 945GSE Express Chipset+ ICH7M

System Memory 1GB SO-DIMM*1, Max 2 GB (Supported by GIGABYTE AVL Report)

LCD 8.9" LCD, WXGA 1280x768, w/Touch screen as 180° rotation angle 8.9 LCD WSVGA 1024x600, w/Touch screen as 180° rotation angle

HDD 2.5" 9.5mm SATA HDD 5400rpm Supported capacities of 120/160/250 GB

Optical Drive (optional) External ODD by USB connection

Keyboard 80 key keyboard / Touch Pad

I/O Port USB(2.0)*3, Mic-in, Earphone-out, D-Sub, RJ45, 4-in-1 card reader (SD/MMC/MS/MS Pro), ExpressCard, DC-in

Audio Speaker 1.5 watt x 2

Bluetooth V2.1+EDR

Webcam 1.3M pixels webcam

LAN Eithernet 10/100BASE-T

Wireless LAN 802.11b/g

Protection Kensington lock

Battery Li-Ion 4 cells, 4500mAh Battery, Battery life 3hrs

Dimension 235(W)x180(D)x28~42(H)mm

Weight 1.3kg (w/ 4-cell battery)

שים לב שהגיגהבייט שוקל בסך הכול 100 גרם יותר ותמורת 100 הגרם הזה אתה מקבל סוללה שבתכלס היא פי שניים יותר חזקה (4500mah לעומת 2200 mah )

דיסק קשיח פי שניים יותר גדול (160 לעומת 80 ) .

מסך עדיף מבחינת איכות (תקרא סקירות ) ורזולוציה משופרת.

מסך מגע (אפשר להסתדר רוב הזמן בלי ה-touch pad ובלי הסרבול של לסחוב עכבר ולחבר אותו כל פעם מחדש ).

tablet שמאפשר לך להחזיק איך שאתה רוצה את המחשב ולקרב אותו לעיניים ,מה שאתה לא ממש יכול לעשות עם מחשב שהוא לא tablet

והכי חשוב להרחיק אותו מהביצים ......

ואת כל היתרונות הרבים הללו אתה מקבל בסך הכל בתוספת של 700 ש"ח .

במילים אחרות גם אם אתה מרוויח שכר מינימום עדיף לשים שכר של 3 ימי עבודה על מחשב טוב הרבה יותר עבור דבר שישרת אותך הרבה שנים .

אני לא חושב שראיתי בשנה האחרונה דוגמא שממחישה בצורה טובה יותר ערך מוסף טוב יותר לכסף .

אתה מוזמן לקפוץ לסניף באג הקרוב אלייך כדי שתרגיש בידיים את היתרונות של ה-tablet כפי שמדגים אותם הקוניג'טסו (לשם הדגמה בלבד אישית אני חושב שהגיגהבייט עדיף ).

אני מודה ,גם אני הייתי סקפטי בהתחלה ,אולם אחרי ההדגמה שקיבלתי בבאג ,מבחינתי כל מחשב umpc ללא מסך מגע מסוג TABLET

הוא פשוט לא אופציה .

זהו אחד מאותם דברים שעד שאתה לא תנסה אותם ,אתה פשוט לא תבין על מה מדובר ואיך הסתדרת בלעדיהם קודם.

אז open your mind עזוב בצד את הגישה הצינית והביקורתית ותנסה בעצמך ואני מבטיח לך שאז כל ה-umpc שאתה מכיר יראו לך פרימיטיביים ולא רלבנטיים.

הדבר היחידי שמפריע לי זה העדר שימוש ב- בגיגהבייט , אבל נו טוב.... אין שום דבר מושלם בחיים ......

אגב כשדיברתי על הסכנה להגדלת הסיכון של לחטוף סרטן הערמונית ,התכוונתי בעיקר לקרינה האלקטרו-מגנטית הנפלטת מהמחשב הנייד מהרכיבים המכאניים (דיסק קשיח ,מאווררים ) ומספק הכוח .

בתור אחד שלמד ביולוגיה ברמה גבוהה ,מאוד מדאיגה אותי הקרבה לביצים ולבלוטת הערמונית מפני שמדובר באיברים שבהם מתבצעת חלוקה רבה ומהירה של תאים לאורך כל החיים ולכן הם פגיעים הרבה יותר לפקטורים מוטוגניים ( שגורמים לפגיעה ב-DNA ).

להזכירך סרטן הערמונית הוא קוטל הגברים מספר אחד ואחראי לרוב המקרים של מוות כתוצאה ממחלות הסרטן ולא חכם לזלזל בגורם סיכון אפשרי שעלול להתברר בעתיד למותם של רבים מאותם משתמשים שנהגו לשים את המחשב הנייד שלהם על הברכיים ....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 2.1k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

dan79 אתה סתם הפצצת עכשיו עם מפרט בפרטי פרטים, גם אני יכול:

Processor & Cache

Intel® Atom N270 1.6GHz Processor

Operating System

Genuine Windows is authentic Windows software that is properly licensed and legally installed. Learn more about the special benefits reserved for genuine Windows customers by visiting www.microsoft.com/genuine Windows® XP Home

Chipsets

Intel® 945GSE+ICH7M

System Memory

512MB/1GB (DDR2 667)

LCD Display

10 1024x600 LCD Panel

Graphics & Video Module

UMA

Audio

HD Audio, Stereo speakers

HDD

80GB SATA

Webcam

1.3M / 0.3M

Card Reader

4-in-1 Card Reader, SD/MMC/MS/MSpro

Communication Port

Built-in 10/100 LAN

Built-in 802.11b/g WLAN Card / Supported (Bluetooth is optional)

I/O Port

Graphics Card Output (15-pin, D-Sub) X 1

USB2.0 Port X 3

Mic-in Port X 1/Line-in Port x 1

Headphone Output X 1

LAN Port X 1

AC Adaptor

Output: 20V DC, 40W / Input: 100~ 240V AC, 50/60Hz universal

Battery Pack & Life

Li-Ion 3/6 cells

Dimension & Weight

260(L) X 180(D) X 19-31.5(H)mm

1.0KG with 3 cell battery

אבל לא כאן הקטע

ב-3200 זה כבר עבר את הגבול, במחיר הנ"ל עדיף לקנות רגיל, גם 2500 על ה-wind זה די הרבה, זכור זאת.

אה וה-wind שוקל כ-300 גרם פחות, לא 100 (אלא אם כן מוכרים אצלנו עם 6 תאים בלי ששמתי לב).

לא אומר שהפתרון של ג'יגבייט הוא לא טוב, לדעתי זה מחשב מצוין עם פוטנציאל, אבל מחיר גבוה. 30% יותר תשלם עליו בייבוא אישי עם אחריות פחות טובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שהג'יגהבייט נותן תמורה מצויינת למחירו. כל הרעיון מאחורי שוק פתוח הוא שיש מגוון של מוצרים שיתאימו לכל אחד.

הרי לכם פתרון נפלא:

dan79 - קנה את הג'יגהבייט

Dimka - קנה את הווינד

וכולם יהיו שמחים ומאושרים.

דרך אגב, כפי שציינתי קודם לכן בשרשור - הייתי קונה את הג'יגהבייט אם לא היה מגיע עם מערכת ההפעלה השנואה עלי - .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

dan79 רק תשים לב שלפי מה שהבאת אמנם סוללת ה-Gigabyte היא בעלת זרם גדול פי שניים אבל זמן השימוש המוצהר הוא לא

כפול מהזמן של הווינד - יכול להיות שהמחשב צורל יותר חשמל...

אצלי הווינד עם סוללת 3 תאים מחזיק קצת יותר משעתיים בשימוש רגיל..

הזמן המוצהר של ג'יגבייט הוא 3 שעות (מעניין כמה זמן הוא באמת מחזיק)..

ודרך אגב משקל הווינד המצויין באייבורי הוא מטעה - המשקל המוצהר הוא:

Dimension & Weight

260(L) X 180(D) X 19-31.5(H)mm

1.0KG with 3 cell battery

מקור: http://global.msi.com.tw/index.php?func=prodtmpspec&prod_no=1474&maincat_no=135&cat2_no=582&cat3_no=#menu

נתנאל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש גם גירסה של הג'יגהבייט עם או שאתה פשוט יכול לפרמט ולהתקין משלך.

לא מצאתי למכירה בארץ גירסא עם , אשמח לקישור.

נראה לי טיפשי לשלם מחיר של 3,200 שכולל בתוכו מחיר של מערכת הפעלה שאני לא משתמש בה. שימכרו בלי מערכת הפעלה בכלל, עם או עם לינוקס.

אני גם לא רוצה להתעסק עם .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב,

אז שקלתי הרגע את הווינד כולל סוללת 3 תאים (טעונה במלואה אם זה משנה למישהו...) במשקל עם הבחנה עד מאית גרם.

המשקל הוא:

1145.80 גרם. ובמילים: אלף מאה ארבעים וחמש נקודה שמונים גרם.

האם יש סיכוי שזה ישים סוף לוויכוח על המשקל של הווינד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אצלי הווינד עם סוללת 3 תאים מחזיק קצת יותר משעתיים בשימוש רגיל..

הזמן המוצהר של ג'יגבייט הוא 3 שעות (מעניין כמה זמן הוא באמת מחזיק)..

הסוללה 3 תאים של הווינד מחזיקה שעה וקצת!

מיותר לציין בשימוש קל מאד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבר נתתי לינק לכתבה על הצריכת חשמל של הwind כמה עמודים אחורה.

הwind במאמץ עם המסך על תאורה במקסימום אוכל 19.4W ובמנוחה על תאורה אחורית 0 הוא לוקח 9.8W.

אם הסוללה של הwind היא של 24Wh ואם הבדיקה של vr-zone נכונה הזמן סוללה של הwind על 3 תאים (בהנחה שזה טעינה מלאה של סוללה חדשה דנדשה) הוא בין שעה ורבע וקצת פחות משעתיים וחצי. עם סוללת 6 תאים הזמן הזה צריך להיות בערך כפול של שעתיים וחצי עד כמעט 5 שעות.

עריכה נזכרתי במשהו:

אתם יודעים למה OEM ultimate היא הגרסה הכי טובה של vista? כי אפשר לשדרג אותה אחורה לXP וזה לא בדיחה למרות שזה מצחיק....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנשים אני רואה הפכתם את הווינד למלך השוק אם קשה לכם כל כך לבחור קחו אתר שישה לכם קצת סדר בראש

http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_netbooks :xyxthumbs::hi:

יש כאן את כל הדגמים תחקרו ויאללה קבלו החלטה ותהנו ממה שתרכשו!!

יש לי שאלה למה האתר שולח לי כל יום איזה 10 מיילים איך נפטרים מיזה מישהו יודע בבקשה? :kopfpatsch:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...