מחפש בוגרי גאמא... - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש בוגרי גאמא...

beeper

Recommended Posts

שלום, אני אייל, בן 17.. היה לי כבר צו ראשון ואני מתחיל לקבל זימונים..

רציתי לדעת על פרוייקט גאמא של מודיעין כמה שיותר - מה המבחנים, הדרישות, מה עושים שם (למרות שזה סודי, בערך), מה המסלול וכו'.. כמה שיותר פרטים, רצוי מבוגרי המסלול..

תודה לעוזרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

גם אני אייל, בן 17, וגם אני שואף להגיע לאחד המסלולים של פרויקט גאמא

באיזה חודש נולדת? אני יליד פברואר, וכבר שלחתי את הראיון באינטרנט לפני כחודש וחצי ומחכה לזימון למבחנים

אני מניח שאם אתה לומד מחשבים תקבל גם את השאלון בקרוב [או שכבר קיבלת] ומשם מתחיל תהליך המיון

דיברו על זה כבר המון פעמים בפורום, ובכלל במלא מקומות, חיפוש קצר בגוגל יביא לך הרבה מידע

במבחנים [שתגיע אליהם אם הם יהיו מרוצים מהשאלון באינטרנט] יש מבחנים אמריקאים בכל מיני נושאים, שזה מבחן שיוך ידע - אף אחד לא מצפה שתדע הכל, ואם אתה לא יודע משהו אל תסמן סתם... רוצים לדעת מה הכיוון הספציפי שלך במחשבים, כמו רשתות/חומרה/אסמבלר/מערכות-הפעלה/תכנות בשפות עיליות

אחרי זה יש מבחן תכנות מעשי עם 5 שאלות, רוצים לראות את צורת המחשבה שלך... אפשר לתכנת באיזו שפה שאתה רוצה, אומרים שהרמה קצת יותר גבוהה מ5 יחידות של התיכון...

הדרישות משתנות ממסלול למסלול, אבל בעיקרון רוצים אנשים שמחשבים זה התחום שלהם בחיים, כשהרמה המינימלית היא קצת יותר גבוהה ממה שלומדים בתיכון נטו... הם מעריכים מאוד אוטו-דידקטים, ובטח שתואר או חלק מתואר רק מוסיף

אם עברת את המבחנים, תזומן לראיון מקצועי עם איש מקצוע ששואל אותך שאלות, בחלק מהמסלולים יש כמה ראיונות, ואחרי זה תחקיר בטחוני

אף אחד לא יודע מה עושים שם, המסלולים [אלה המוכרים] נקראים ממ"ס, אר"מ, ו-במ"ס, לא אני ולא אתה אמורים לדעת מה ראשי התיבות אומרים...

שיהיה בהצלחה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אח שלי קיבל מיונים לגאמא..

הקטע המוזר שהוא בכלל לא קשור למחשבים[הוא הרחיב פיזיקה וכימיה בתיכון]

למה זימנו אותו? יש לו סיכוי להגיע לאנשהו שם בלי רקע במדעי המחשב בכלל?

[אגב הוא יליד פברואר גם]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אח שלי קיבל מיונים לגאמא..

הקטע המוזר שהוא בכלל לא קשור למחשבים[הוא הרחיב פיזיקה וכימיה בתיכון]

למה זימנו אותו? יש לו סיכוי להגיע לאנשהו שם בלי רקע במדעי המחשב בכלל?

[אגב הוא יליד פברואר גם]

שמעתי שיש שם גם מסלול לכימאים, אבל אני לא יודע על זה כלום... שינסה, מה יש לו להפסיד?

לחלק של המחשבים, לעומת זאת, אין לו שום סיכוי להגיע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום, אני אייל, בן 17.. היה לי כבר צו ראשון ואני מתחיל לקבל זימונים..

רציתי לדעת על פרוייקט גאמא של מודיעין כמה שיותר - מה המבחנים, הדרישות, מה עושים שם (למרות שזה סודי, בערך), מה המסלול וכו'.. כמה שיותר פרטים, רצוי מבוגרי המסלול..

תודה לעוזרים

אני עדיין לא בוגר כי עוד לא התגייסתי אך לאחרונה נודע לי כי התקבלתי לאחד מהמסלולים שבפרויקט.

בקשר למבחנים, כמו שאמרו לך: שאלות אמריקאיות על מגוון נושאים (תכנות JAVA/CS, , אסמבלי, יוניקס/ווינדוס, חומרה ושאלות כלליות)

לאחר מכן יש מבחנים מעשיים כאשר ניתן לכתוב במס' שפות, ביניהם C,CS,JAVA ופסקל. ניתן גם בעוד שפות במידה ומאשרים לך.

המבחנים כוללים 5 שאלות מרמה קלה לקשה, כאשר יש צורך לכתוב פונקיות בלבד שעונות על השאלות שנשאלת.

במידה ועברת את המבחנים הנ"ל, אתה תתחיל לקבל זימונים למסלולים השונים שבתוך הפרויקט, לפי מידת ההצלחה שלך במחבנים הראשוניים וטופס האינטרנט

שייפתח לך לפני המבחנים הראשוניים. כמובן שאם תצליח במסלול אחד, יכול להיות שייפתח לך מסלול נוסף.

לכל מסלול דרישות שונות ולכן לא ניתן לדעת מה דרישות הקבלה, אע"פ שדרישות הסף הן קב"א 54+. חוץ מזה, אין לי מושג.

אני מכיר אנשים שהתקבלו לגאמא בלי ידע תכנותי כלל ואנשים שלא התקבלו עם ידע תכנותי אדיר.

אני אישית התקבלתי עם ידע תכנותי של פסקל ופרולוג בלבד, אך עם ידע נרחב בחומרה ותוכנה.

כמות הראיונות משתנה בין מסלול למסלול, היו מסלולים שהתמיינתי אליהם בפרויקט שדרשו 2-3 ראינות והיו כאלה עם ראיון אחד בלבד.

חלק מהמסלולים דורשים ראיונות מקצועיים בלבד ויש כאלה שדורשים גם ראיון עם פסיכולוג.

במידה ועברת את הראיון, תגיע לתחקיר בטחוני. במידה ורמת הסיווג של המסלול גבוה ייתכן ותצטרך לעבור בדיקת פוליגרף.

לאחר מכן, הולכים לבדוק את התחקיר ולשקלל את כל הנתונים שאספו עליך במגוון המסלולים (ולא רק גאמא) שהתמיינת אליהם במודיעין.

יסירו אותך ממסלולים מסוימים עם עדיפות פחותה. במידה והנתונים שלך מספיק גבוהים בשביל המסלול שאליו אתה מתמיין,

אתה תקבל מכתב לכנס. בכנס תחתום קבע ויסיבירו לך קצת על המסלול אע"פ שלא אומרים שום דבר סודי.

לקורס מתקבלים עשרות בודדים בשנה.

במידה והגעת לכנס, אתה כנראה תתקבל למסלול במידה ולא ימשכו אותך למסלול אחר בדקה התשעים (שמעתי על מקרים כאלו)

או שתיפול בגלל בעיות אחרות (חוסר במקום בקורס, בעיות בתחקיר וכו') - שמעתי על אנשים שנפלו אחרי הכנס.

התהליך לוקח בערך שנה. אני התחלתי את התהליכים באוגוסט 2007 והתשובות הגיעו בתחילת יולי 2008.

מקווה שעזרתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהחלט עזרתם, תודה..

אם מישהו שעשה את המבחנים יוכל להרחיב באופן ספציפי יותר על מה שואלים שם, גם בשאלון האמריקאי וגם בשאלון של ה-5 שאלות בשפות תיכנות... אפילו דוגמאות לשאלות וכו', או דברים שאפשר לעבוד עליהם יותר..

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני ממליץ לך לעבור על השפות CS וג'אוה כי אתה בטוח תשאל עליהן, גם אם אתה לא יודע אותן בכלל.

תקרא עליהן באינטרנט. אותו הדבר בקשר לנושאים שאתה חזק בהם (רשתות, חומרה, יוניקס/ווינדוס).

דוגמאות לשאלות? לדוגמא מזה garbage collector, מזה TCP, מה ההבדל בין TCP לUPD, מזה IP,

בחומרה מזה טרנזיסטור וכל מיני דברים. יש המון שאלות, ואתה לא יכול לדעת הכל או ללמוד הכל,

תחזור על מה שאתה יודע ותקרא בwikipedia על הנושאים הנ"ל.

תחזור על סינטקס של שפה שלא נגעת בה הרבה זמן ותזכר בכל מיני טריקים ותעבור על תרגילים שקיבלת בבית ספר.

מעבר לזה, אין צורך בשום דבר. הם כבר יבינו מה אתה שווה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישהו יכול להסביר מה הקשר לאלו שלא לקחו מחשבים בתיכון אלא פיזיקה/כימיה? גם אני קיבלתי מכתב מגאמא היום ואני לא מבין מה הקשר אלי.

ומישהו יודע אם יש איזהשהוא קשר לקבא / דפר מסויים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא כל המסלולים בגאמא דורשים ידע קודם אע"פ שכדאי שיהיה כזה.

לראיונות מאתרים מאות ילדים בעלי כישורים מתאימים שלומדים במגמות ריאליות ויש להם קב"א של 54 ומעלה.

במידה ויתרשמו מהיכולות שלך ואתה תתקבל למסלול כלשהו בגאמא, אתה תעבור קורס שיכשיר אותך.

(אתה לא תתמיין למסלולים שלא דורשים קורס מכיוון שאין לך ידע בתכנות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על המידע pyr0! יש לי כמה שאלות:

קודם כל, אתה בטוח בעיניין הקב"א 54+? מגניב, הפתעתי את עצמי לטובה 8)

שאלה מאוד ספציפית בנוגע למבחנים - הבנתי שיש שאלון אמריקאי C/C++ , האם הוא מופרד או שזה אותו השאלון? אם הוא מופרד, ואני מתכנת בC++ אך לא הגעתי עדיין ליישום OOP עליו, האם אתה ממליץ לי לעשות C או C++? יש לציין שאני יודע OOP מג'אווה אבל הבנתי שיש הבדל רציני

ודבר אחרון, אני מתכנן להתמיין גם לעתודה במקביל בשביל שאם אפול מגאמא לא יזרקו אותי באיזה חור... כמובן שאם אתקבל לגאמא אני מיד חותם וויתור על עתודה... השאלה היא, האם יכול לקרות מצב שאני אגיע לכנס, אחתום על קבע ואוותר על העתודה, ולאחר מכן יגידו לי פתאום שלא התקבלתי? S:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברגע שאתה מוגדר כמועמד ריאלי (כלמור מבחינתם עברת את כל השלבים המקצועיים והאישיים ונשארו לך רק דברים כגון תחקיר וכו')

אתה מקבל מכתב הביתה שמודיע לך שבמידה ואתה מעוניין להשאר במסלול עלייך לשלוח להם ויתור על כל מסלול צבאי מחוץ לחיל המודיעין שאתה מועמד אליו.

הויתור יוזן רק במידה והתקבלת סופית.

אם אתה מגיע למצב שהתקבלת והועפת לאחר מכן (יש לציין שמקרים כאלו ממש אבל ממש נדירים אם בכלל), אז הסכם הקבע שחתמת עליו מן הסתם מתבטל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברגע שאתה מוגדר כמועמד ריאלי (כלמור מבחינתם עברת את כל השלבים המקצועיים והאישיים ונשארו לך רק דברים כגון תחקיר וכו')

אתה מקבל מכתב הביתה שמודיע לך שבמידה ואתה מעוניין להשאר במסלול עלייך לשלוח להם ויתור על כל מסלול צבאי מחוץ לחיל המודיעין שאתה מועמד אליו.

הויתור יוזן רק במידה והתקבלת סופית.

אם אתה מגיע למצב שהתקבלת והועפת לאחר מכן (יש לציין שמקרים כאלו ממש אבל ממש נדירים אם בכלל), אז הסכם הקבע שחתמת עליו מן הסתם מתבטל.

טוב לדעת :) תודה לך

הקבע ברור שיתבטל, אבל חידשתי לי שהוויתור יקבל תוקף רק אחרי שהתקבלתי סופית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מודיעין נותנים לך את האופציה לבחור. הם לא יכריחו אותך לחתום ויתור על מסלולים אחרים במידה ואתה עדיין מתמיין אליהם.

לכן אנשים של עתודה או שיש להם עוד גיבושים, מקבלים צווי גיוס לתאריך כזה שבו הם ידעו אם הם יכולים ללכת למסלולים אחרים

פרט למסלול שאליו הם מתמיינים (לדוגמא, ללכת לגיבוש חובלים ולעבור, או לקבל אישור קבלה לעתודה).

בכל מקרה, יש לך עוד דרך ארוכה מאוד עד שתגיע בכלל למצב הזה..

ד"א, אני בטוח בקשר לקב"א 54+

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...