צריך עזרה בקונפיגורציית קירור למארז - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך עזרה בקונפיגורציית קירור למארז

~Bulldog~

Recommended Posts

המוטו הוא יותר פרקטיקה, פחות כל השאר בערך. אם זה יצא יפה בסוף אז אחלה, בונוס ודבר אחד נוסף, רעש הוא לא שיקול, מבחינתי אפשר לכבות את המחשב כשהולכים לישון. נכון, אני לא רוצה לחיות עם ג'מבו 747 בסלון, אבל אני מעדיף מאוורר שיעבוד על 12V עם שליטה של פוטנציומטר וסל"ד גבוה מאשר אחד שנותן סל"ד בסיסי נמוך יחסית.

כמובן שאני פתוח לתובנות בנושא, כך שאם יש סתירה בין הבקשות שלי או לחילופין אפשר לקבל גם פרקטיקה, יופי ושקט אז הרווחתי אפילו שלוש פעמים.

הלאה, לנושא עצמו.

המארז, שלצערי אין לי מושג אפילו איך לקרוא לו הוא בעל המידות הבאות.

גובה 41 ס"מ

רוחב 20 ס"מ

עומק 43 ס"מ

מבחינת מאווררים קיימים

מאוורר אחד מתוך שניים אפשריים בחזית המארז (80 מ"מ)

מאוורר אחד מאחורה (80 מ"מ)

פרט לאפשרות הברורה של הוספת מאוורר נוסף בחזית, מצאתי מקום מספק למאוורר בגג המארז של 120 מ"מ וכמובן אפשר להוסיף מאוורר נוסף בדופן.

עכשיו לשאלות:

בהנחה שיש שני מאוררים דוחפים בחזית ואחד יונק בגב. ההיגיון שאומר שאת המאוורר בגג רצוי להתקין שישאב אויר החוצה. מה לעשות עם המאוורר בדופן? שימשוך אויר לתוך המארז או ישאב החוצה? מיקום המאוורר הזה יהיה במרכז הדופן מבחינת קדימה אחורה אבל בחלקה התחתון. כלומר מתחת לגובה המעבד, קרוב יחסית לכרטיס המסך המקורר פאסיבית שלי.

בנוסף, יש לי דופן אחת שלמה ודופן אחת עם חריצי איוורור, כרגע הדופן המלאה מורכבת בצד ימין וזאת בעלת החריצים בצד שמאל (זה שפותחים לצורכי טיפול, צר לי אם קיים לזה מושג שאני לא מכיר) כאשר החריצים נמצאים בתחתית הדופן. במידה ואני בוחר להתקין מאוורר על הדופן צד, האם כדאי להתקין אותו על הדופן המלאה ולהעביר את זאת עם החריצי איוורור לצד השני?

במידה וחסרים נתונים (ותמונות שאני אשמח להעלות בהזדמנות הראשונה) אשמח לספק אותם.

עומר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכול מארז יש צירקולציה קצת שונה , תנסה לבדוק טמפ' של לוח , מעבד, כרטיס מסך לפני שינוים בשביל לדעת אם באמת שיפרתה את הצירקולציה.....

עצה שלי תנסה לבד לבדוק מיקום וצורת מאווררים בעקרון יש את הבסיס של 3 מאוורים ,1. מקדימה מכניס 2. מאחורה מוציא 3. מלמלה מוציא ואם יש מקום לעוד מאוורים כמו אצלך מקדימה תנסה להוסיף ותראה אם נותן שיפור ולאיזה חלק במערכת וכמה כי לפעמים הבדל של מעלה שתיים עדיף לא להוסיף מאוורר נוסף.....

בהצלחה :xyxthumbs:

עדכון: כדי גם שתסדר את החוטים כי זה ממש מפריע לצירקולציה

בקשר למאוורר בצד אם הוא מול כרטיס מסך תעשה שיכניס אוויר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המעבד במנוחה עומד על 46-50 מעלות

לוח האם באזור ה35-37

ההארד דיסק 30-32

אין לי אינדיקציה על הטמפ' של הכרטיס מסך, לא בCPUZ ולא בEVEREST אבל אני משער שהיא בשקט מגרדת את ה50+. אם יש תוכנה אחרת שיכולה לתת את האינפורמציה הזאת, אשמח לשמוע עליה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לFX5200 אין בקר טמפרטורה...

כשהיה לי אחד כזה קרעתי אותו עם OC רצחני והוא לא נשרף ולא כלום...

אני מת על הזלמן שלך...זה ה9500 או ה 9700(שיש לי) פשוט מאוורר מעולה!

והטמפרטורות של המערכת שלך נארות לי בסדר גמור...

המשך יום נעים

NIKILLER

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי הטמפ' יש לך אוורור טוב במארז ! לא נראה לי שתצליח להוריד הרבה טמפ' מעבד על ידי הוספת מאוורר אולי מעלה שתיים.....

תוסיף אולי מאוורר מתחת לDVDR שידחוף אוויר לכיוון ZALMAN 9500 , יכנס לך 120MM בכיף ותתפוס אותו אם אזיקונים :xyxthumbs:

תוסיף מאוורר גם בגג של מארז זה עוזר הרבה ... שיוציא אוויר.....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

טוב, עידכונים.

המאווררים הם 75 מ"מ (?)

הוספתי אחד לחזית, כרגע יש שם שניים ושניים מאחורה, אחד במקום המקורי, אחד למטה שימשוך אויר מהכרטיס מסך, כלומר שניים מאחורה.

לכרטיס מסך הצמדתי מאוורר שירד מצלעות קירור של 2 והוא עובד על 5000 סל"ד (זה בעייתי?)

כרגע במנוחה

מעבד על 48 מעלות (Pentium 4 HT 3GHz Prescott)

לוח אם על 31 מעלות ודיסק קשיח על 30.

יש טעם להילחם עוד (מאוורר 120 בגג?) או שזה לא ירד יותר מזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...