הכפייה הדתית בירושלים נמשכת - אירן 2 כבר כאן. - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הכפייה הדתית בירושלים נמשכת - אירן 2 כבר כאן.

X_Dror

Recommended Posts

• תגובות 71
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

איפה הקשר בין לא לשלב בשר וחלב לבריאות?

אמונה תפלה.. בכל מקרה, מה הקטע? אם הוא לא רוצה לאכול בשר וחלב מותר לו להקפיד.. גם אם זה מסיבות לא דתיות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סכיזופרניה היא מחלה שפוגעת ברוב התפקודים של המוח", מסביר ד"ר מרק וייזר, מנהל המערך האמבולטורי הפסיכיאטרי בבית-החולים "שיבא". "המחלה מתאפיינת במחשבות שווא, הלוצינציות, הזיות שמיעה (קולות) ומחשבות רדיפה. "החולה יכול להיות עם מחשבות שווא של קנאה. אחרים משוכנעים שרופא השיניים השתיל להם טרנזיסטורים בסתימות. היה לי חולה עם גיבנת, שהאמין שבתוך הגיבנת שלו יש מחשב שבאמצעותו הוא שולט על שוקי האורז במזרח אסיה.

לדוגמא: " הרתע מהמין הנשי, הוא יביא אותם לגהינום "

אבל לא רמזתי כלום...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל זהו העניין - ה"איסור מצד הבורא" הוא פרשנות, ולא עובדה מוגמרת. ואם אני אומר שיש עליי איסור להביט באנשים הלבושים בבגדים שחורים, העירייה תמנע מהחרדים להגיע לאירוע?

אני בטוח שיש בירושלים גם ערבים. ואם הערבים רוצים להשתתף בטקס? ושכולם ילבשו כאפיות וגלביות?

זה הגיוני, לא? הערבים גם רוצים להשתתף...

והעיקר שאין בכך כל כך הבדל לגבי תפקידי כדובר העיריה, כשיש קבוצה מכובדת בעיר שמאמינה בדבר מסוים יש לכבד את דעתם גם אם הדבר אינו אמת, וכן יש להתחשב בתורת המוסלמים [למרות שאין בתורתם ממש]. אבל אנשים יחידים שיידרשו דברים אכן נאמר להם תשבו בבתיכם ואל תבואו להפריע לנו, אבל קבוצה מכובדת יש לכבד את אמונתם ללא קשר לאמת.

ב'. לגבי בשר וחלש לבריאות

אם כי את מצות ה' עלינו לקיים גם אם לא נדע את טעם האיסור הרי יש שטוענים תחושת העייפות שמופיעה בדרך כלל אחרי אכילת בשר היא תוצאה של תהליך העיכול האטי של הבשר. כיוון שבשר מתעכל לאט יותר משאר המזונות, אכילת מאכלים חלביים מיד אחריו גורמת לחלב להחמיץ, והתוצאה עלולה להיות דלקות וזיהומים במערכת העיכול.לקוח מלינק http://www.hidabroot.org/Site/ARDetile.asp?id=9154&Catogory=5&SubID=6774

יש הטוענים שבשר החזיר רווי בשומנים מסוכנים אבל גם כאן לא חייב להיות שזה בדיוק אמת והאיסור ברור ממילא

ואמליץ מאוד לראות את הסרט מצוות במאה ה-21

http://hidabroot.org/Site/ProDetile.asp?id=9133&CategoryID=9&subID=9120&StrCategory=מצוות%20במאה%20ה-21

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם שומן טהור של פרה הוא כשר ויכול להזיק.. אני לא אייחס את זה עכשיו לדת. זה כולה אוכל

וזה שבטעות חזיר הוא לא בריא זה לא כי הרב שלך חשב על זה... תסמוך עלי

לאכול חלב ובשר זה בסדר ואין שום קשר להחמצה .. הקיבה שלך יותר חומצית מכל חלב שתכניס אליו, לא רלוונטי.

אני לא מקבל שום תחושת עייפות מבשר ומכל אוכל אחר, להפך, המטבוליזם שלך אמור לעלות ואתה אמור להרגיש יותר ערני, אלא אם אתה ממש עצלן ואז תרגיש עייפות מאוכל ותגובה הורמונלית כבדה.

ובאמת אין מה להתווכח איתי בנושאים האלה, זה המקצוע שלי... אז כמו שאתה לא שואל אינסטלטור איזה תרגילים הכי טוב לעשות בחדר , אתה לא תשאל רב שאוכל פעמיים ביום באזכרות של אנשים על תזונה...

אם אתה מדבר על כבוד של קבוצה מסויימת אני יכול להגיד לך לכבד את הבנות האלה שעבדו כל כך קשה על ההופעה ולעזוב את הארוע... זה אותו דבר

ההודעה הנ"ל למען האמת היא יותר להשכלה כללית של קוראי הפורום, הרי אותך אני לא אצליח לשכנע\לחנך כי זה מעבר לויכוח, זה מצב נפשי שאתה נמצא בו (לא אמרתי שהוא בהכרח רע) שמונע ממך לקבל את מה שאני אומר ולכן הויכוח שמתבצע בפורום חסר מטרה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תכנסו לעניני דת, יש על זה כבר דיון [רוצים להתעמת איתי כנסו לאימייל שלי]

הנושא של התר'ד זה כפייה דתית נכון? אז על זה אני עונה. ואם מדי פעם יש עניינים אחרים אז אני מגיב עליהם כמו כל אחד .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמונה תפלה.. בכל מקרה, מה הקטע? אם הוא לא רוצה לאכול בשר וחלב מותר לו להקפיד.. גם אם זה מסיבות לא דתיות

לא מפריע לי, זה סתם חסר טעם לנמק את זה במניעים בריאותיים.

גם בעניין של חזיר... לא חסר בשר כשר מלא שומן (כבש למשל)...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה כמו שתראה שני עורכי-דין קוראים אחד לשני "שקרן". :lol:

:lol: :lol: ,כל עוד אתה אישית לא בדקת ,אז תשתוק. [למרות ששתי הדתות איסלם ונצרות לא מכחישות את תורת ואת קבלת התורה בהר סיני , הכל קורה מחוסר ידע ידידי, אתה לא אשם שלא מלמדים או לימדו אותך את זה בבית ספר.] אבל אתה כן אשם, שלא בדקת .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוודאי, הח*א שלך לא מסריח.

אוו...זה באמת מה שאתם יודעים לעשות הכי טוב, לצנזר אנשים :P

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3561980,00.html

אתה יכול לדבר ולכתוב איך שבא לך ידידי, אבל חבל לכתוב דברים בלי ידע בסיסי [באיסלם עסקינן]

הרי כל התקשורת וכדומה זה כגוף אחד, שהולך לפי האינטרסים שלו , בכתבות הם כותבים בדרך שלהם כנגד כל דבר דת , אפילו להביא הסבר נכון של הצד הדתי הם לא עושים.

אני נמצא גם בעולם החילוני וגם בדתי, לכן אני רואה את שתי הצדדים, ואני אומר לך חד וחלק שאתה לא יודע איך התקשורת משחקת בך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:lol: :lol: ,כל עוד אתה אישית לא בדקת ,אז תשתוק.

זה לא אמור להיות השתקה לאיזה חודש? :-\

אני בטוח שאם חילוני היה אומר את זה הוא היה מקבל באן לשנה !! כפיה דתית !!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...