הכפייה הדתית בירושלים נמשכת - אירן 2 כבר כאן. - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הכפייה הדתית בירושלים נמשכת - אירן 2 כבר כאן.

X_Dror

Recommended Posts

למה לעזאזל לעשות מצעד גאווה מול יותר מ 70 אחוזים של אנשים דתיים?

לעזאזל עם זה, מה הקטע שלהם דווקא?

שילכו לתל אביב או משהו...

זה כמו לבוא לערבי לפרצוף ולעשות לו "אויק אויק אני חזיר"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 71
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

זאת כפייה דתית ומספיק להשתמש במילים יפות כדי לטייח את זה. לא כל דבר הוא לגיטמי כי יש מספיק אנשים שמאמינים בו או כי הוא חלק מאיזה ספר של דת או כת. הסבלנות לחרדים צריכה להגמר. וזה שהחרדים היו הרוב שם (זה נכון בכלל?) זה לא מעניין. במקום שבו אני גר למשל (כרמיאל) אני מניח שכ-90% מהתושבים הם חילונים. אז למה שהייתי בתיכון בכל יום שישי מחוץ לבית הספר שני דוסים פתחו שולחן וניסו לשדל אנשים להניח תפילין? זה לא פוגע בי? בטח שזה כן. אני לא רוצה להיות מוטרד על ידי אנשים מכתות מוזרות שמשדלים אותי לעשות טקסים משונים שהם מאמינים בהם. ולמה אי אפשר להתחתן בחתונה שהיא לא אזרחית בארץ? זה לא פוגע במי שלא רוצה בכך? בטח שכן. ולהקת מחול של ילדות (!!) שהוזמנה לטקס ורוצה להופיע עם התלבושות שלה - שהן חלק מהאומנות ומהיצירה שלה - ונאלצת להופיע עם שקים שחורים (בכדי שלחרדים בקהל לא יעמוד שהם יראו ילדה בת 13 עם חולצה ומכנסיים) - זה לא פוגע בילדות הקטנות? בטח שכן. מה הן אמורות לחשוב בגיל 13? שהחרדים חושקים בהן ורוצים לבעול אותן ולכן עליהן להתכסות בשקים גדולים שחורים? זה הזוי. הרי כל הדתות הגדולות מבוססות על דיכוי וביזוי הנשים בכל מיני דרכים (ע"ע מעמד האישה ביהדות: http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%A2%D7%9E%D7%93_%D7%94%D7%90%D7%99%D7%A9%D7%94_%D7%91%D7%99%D7%94%D7%93%D7%95%D7%AA) אז למה אתם מעודדים את ההתנהלות הבזוייה הזאת? דת לא חסינה מביקורת, דת היא לא מעל החוק ודת היא לא מעל המוסר, גם אם היא המציאה לה מוסר חדש. יש גבול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השוואה ממש לא במקום.

מקומם ככל שהסיפור יהיה, אין בכך כדי לגרום לך לחטוא או לבגוד באמונתך, להבדיל מהדוגמא שאת נתת.

סליחה, הדוגמא מאוד במקום. הציבור החילוני, ובמיוחד הילדות הללו, החופש שלהן, נפגע גם נפגע.

וחרדי שיודע שאירוע מסויים עלול להחטיא אותו עפ"י השקפתו יכול להמנע מללכת לשם.

לפי ההגיון שלך, מחר יכסו את הנשים בצפון ת"א כי עברו לשם כמה וכמה משפחות של דוסים וחלילה לא נרצה להחטיא אותם.

יש לי כבר בחילה מהלגיטימציה של הדת לדרוס כל דבר בדרכה כי החרדים כה רגישים וצריך לדאוג לציפור נפשם העדינה, והחילוניות תמיד צריכה להתכופף ולקבל בת**.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה שיש לך בחילה כבר אנחנו יודעים וראינו. אין לי ספק שהשנאה שלך לחרדים, דתיים, ואולי אף ל'סתם' אנשים מאמינים אינה מאפשרת לך לחשוב בהיגיון, ומבחינתך כל פגיעה ברגשות הציבור המדובר היא מבורכת.

ומצד שני, הפעם אני מסכים שהמעשה מקומם ולא במקום, ובהחלט זהו לא המקרה היחידי. ועדיין, ההשוואה שעשית אינה מתאימה היות ומדובר בשני דברים שונים לגמרי. עד אשר לא תחלקי את אותה אמונה כמו אדם דתי או לפחות מאמין, לא תראי את טיבו של ההבדל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הקשר למצעד הגאווה? קראת את הת'רד בכלל?

זה חלק מן הכתבה,

ובכלל זה כבר גועל נפש מה שקורה בעיר הזאת זוועה להגיע לשם,

כאילו שהדתיים השתלטו על המקום ואמרו "פה אנחנו נחליט מה חוקי הלבוש"

פעם אחת בכיתה יא' נסענו לירושלים ליום תרבות כזה ולא אמרו לנו שצריך להתלבש בצורה נורמלית, אז אחת הידידות שלי התלבשה ושמה מכנס 3/4 או קצת פחות שרואים טיפה מהרגל,

זה נגמר בקללות כמו "יא זו** שרמו**" ובאבנים שעפו עליה,

וזה למה? חופש הביטוי?

גועל נפש.

חס וחלילה שיש לי משהו נגד דתים, אבל תעשו טובה מישהו רואה אותם הולכים עם שטריימל וגטקעס באמצע יום 45 מעלות יולי אוגוסט מזיעים כמו איזה חזירים, מישהו אומר להם תורידו את הבגדים וזורק עליהם אבנים??

אבל כמובן זה ייגמר כאן בעוד איזה תראד בלי שאף אחד יעשה משהו נגד זה....

אני אומר, מזל שאני לא גר שם, אני מעדיף לגור איפה שאני עכשיו בדימונה ולא שם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי שום דבר נגד דתיים או חרדים (יש לי הרבה נגד *דת*) כפרטים, יש לי בעיה איתם כמיעוט דורסני, כופה וחסר-סובלנות לכל מה ששונה ממנו.

אני באתי מרקע כזה, ודווקא ההיכרות העמוקה ממקור ראשון גורמת לי לסלוד מצורת ההתנהגות הזו.

אל תטעה לחשוב שההתנגדות הגורפת שלי באה מיצר עיוור כלשהו (אולי נוח לחשוב ככה, כדי לבטל את מה שאני אומרת וליחס את זה לשנאה שאין מאחוריה כלום), היא באה מתוך כעס על כך שהזכויות שלי ושל רבים אחרים נרמסות שוב ושוב תחת איצטלה מתייפייפת של התחשבות, בעוד ההתחשבות באורח פלא נוטה להיות כל הזמן לכיוון אחד, בצורה כוחנית, ולכן היא כפיה. אתה חושב שזה אמור לעורר בי רגשות חיוביים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קל לכם לראות את ירושלים כמרכז הרשע החרדי, הרי רובכם גרים בערים חילוניות-לבנות ללא מיעוטים.

ירושלים בנוייה משלל מיעוטים, זה מה שמייחד אותה משאר ערי , אך אין מיעוט שולט כמו שחושבים! מדובר במעיין אוטונומיות קטנות לכל קבוצה, בהן חוקי המיעוט חלים על מי שנכנס לשם.

במרכז העיר מסתובבות בחורות נחשקות בלבוש מינימלי שטורחות להראות כמה שיותר. מסעדות וחנויות מהיר לא כשרות , שפתוחות אפילו בסופי השבוע, מוכורת חזיר, גבינה עם בשר ופירות ים שונים, וכל זה במרכז העיר ירושלים!

אז לא תיכנס למאה שערים עם בייקון וחצאית מיני, תוכל להתלונן על השתלטות החרדים על האזור, על הכפייה הדתית שמאלצת אותך לוותר במקצת על זכותך לחופש. אבל מדבור בטריטוריה שלהם, ואני בכלל לא מבין מה יש לכם לחפש שמה? כמו שאמרתי, חוץ מהשכונות החרדיות, שאר ירושלים לא נמצאת תחת "עול" הדת, ואיש כרצונו יעשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק לי נראה שהדתיים המתונים (כל אלו שבאמצע ולא חרדיים) הם היותר בסדר מכולם?

אני לא יודע למה אבל המון פעמים יש על החרדים דברים מוזרים, כמו למשל אלו שהתעללו בילדים שלהם, אלו שאנסו את הילדים שלהם, נראה לי שנדפק בהם משהו..

אני לא יודע מה אני אהיה בעתיד ואם אני אחזור בתשובה, אבל בתור אדם מאמין אני מאמין שאני אהיה דתי בצורה נורמלית ולא כמו המשוגעים האלו.

בטח לא אחד שיגיד לבת שלו מה לעשות אחרי גיל 18 או יחזיק אותה בבית ויגיד לה לכי תלמדי תורה ואל תתקרבי לבנים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל דבר בגזמה, הוא לא טוב.

אני עד לא מזמן, השתדלתי לא לאכול בשר וחלב,

ואנערף רק אוכל כשר (וכו'), מה שנקרא בסיסי.

"משפחה מסורתית".

ואז קלטתי שיש עוד מיליון ואחד חוקים שאני לא שומר,

ואין מצב בעולם שאני יכול לשמור. מפעת הקידמה.

אז זה משאיר אותי עם 2 אופציות,

או לעשות הכל - או לא לעשות כלום.

והרי, הכל אין מצב שאני עושה!

אז הנה, אני לא שומר על שום "חוק" ושום דבר.

ואני יהודי ככל היהודים. לא?

אני מאמין באלוהים בלב שלם,

אך, מאמין שהוא לא אמור להגביל אותי.

אם אני ארצה להתקעקע, אני אתקעקע.

ואם אני ארצה לאכול אוכל "טמא", זה מה שאני יעשה.

ממליץ לחשוב על זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא לבד בעניין,

אני אישית שומר כל מה שאני יכול, החל מאוכל כשר ועד חגים וכו',

שבת לא יצא לי לשמור כי שבת זה כל הכיף שלי לצאת ולנהוג מה שאני לא יכול ממש לעשות ביום יום (אני גר בדימונה, באמת, לאן אפשר לצאת ביום יום, לכיכר?)

אבל עושה את כל מה שאפשרי...משתדל להניח תפילין..בית כנסת כשאפשר...

אבא שלי לעומתי מניח כל יום והולך כל שישי שבת לבית כנסת..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא לבד בעניין' date='

אני אישית שומר כל מה שאני יכול, החל מאוכל כשר ועד חגים וכו',

שבת לא יצא לי לשמור כי שבת זה כל הכיף שלי לצאת ולנהוג מה שאני לא יכול ממש לעשות ביום יום (אני גר בדימונה, באמת, לאן אפשר לצאת ביום יום, לכיכר?)

אבל עושה את כל מה שאפשרי...משתדל להניח תפילין..בית כנסת כשאפשר...

אבא שלי לעומתי מניח כל יום והולך כל שישי שבת לבית כנסת..

[/quote']

אתה מוכיח את הטענה שלי.

אתה חי בעולם משלך,

בו האל השולט הוא אלוהים בגירסת Private Edition.

כל אחד שומר על מה שנוח לו.

אז למה לשמור מלחתחילה,

הרי לא סופרים לך את החטאים,

רק בודקים אם אתה צדיק, או לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא,

אני יודע שמה שאני עושה הוא לא שלם

אבל ככה אני חיי וככה גדלתי ואלו העקרונות שלי.

אני יודע שאני לא דתי, ואני חיי לא לפי איך שאני חושב להכי טוב, אלא לפי מה שהכי נוח לי.

אם האל שלי הוא עפ"י Privet Edition, זה אומר שאני צריך לשמור עד הסוף כי ככה אני מאמין, אבל לא .

אם הבנת את הטענה שלי.

בכל מקרה מה זה משנה....כולם חיים איך שטוב להם :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...