טיפים לצילום מול השמש.. - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

טיפים לצילום מול השמש..

Milford Cubicle

Recommended Posts

חוץ מ"לא לצלם מול השמש" ;D , יש שיטות לצילום שהכרחי להתבצע מול השמש (למשל, בחוף הים.. בתוך המים, לכיון הים - מול השמש בשעות הצהריים) כך ששבו הדמות המצולמת לא תצא בתור צללית חשוכה?

אם אני מקפיץ את החשיפה לערכים מאוד גבוהים, הדמות יוצאת בסדר אבל השמיים נשרפים..

יש דרכים לטפל בזה, או שזאת בעיה ו..זהו? :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 54
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

יש כמה אפשרויות:

1. שימוש בפלאש - פתרון פשוט ואפקטיבי, אבל התוצאה לא נראית ממש טבעית (פלאש ישיר אף פעם לא נראה טבעי).

2. שימוש ברפלקטור - מסורבל ולא ממש מעשי ברוב המקרים, אבל התוצאה טבעית יותר מאשר עם .

3. חשיפה לפי החלק הבהיר (השמיים) והבהרה סלקטיבית במחשב - שיטה פחות יעילה מרפלקטור, אבל עדיפה בעיני על .

4. שימוש במצב Expanded Dynamic Range של ה-K200D - לא ניסיתי, אבל התוצאה צריכה להיות די דומה לאופציה #3

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סליחה אני לא רואה שום היגיון בעצות האלה...

כשיש פתרון ממש פשוט - אבל ממש פשוט...

פילטר חצויי שקוף-שחור/אפור

כשצד השקוף מופנה מטה והשחור מעלה...

תקבל בדיוק את מה שאתה מחפש.

http://www.jamesbrittin.com/2170962061_e7e3f1ffb9.jpg

http://photo.box.sk/tip.php3?id=89

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פילטר כזה יכל לעזור רק כשצלמים תמונת נוף שבה האופק ישר. הוא לא שימושי כשמצלמים אנשים או נושאים אחרים שבהם אין הפרדה אופקית בין חלק עליון בהיר לחלק תחתון כהה (ובד"כ אין הפרדה כזו).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכללי וודאי שכן

כי הוא יכול לשנות זוית , ולתקן קצת מקסימום עם PS...

וזה די פשוט...

מקסימום לוקח אחד פתוח עם עדשת פילטר פריקה וניתנת להזזה להתאמה מלאה ... אבל זה יקר....

picture001pj6.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכללי וודאי שכן

אם כך, אז תעלה דוגמה שמראה כיצד הפילטר מאפשר לך לצלם דמות על רקע מואר ולקבל חשיפה נכונה על שניהם.

כי הוא יכול לשנות זוית , ולתקן קצת מקסימום עם PS...

איך שינוי זווית של קו אופקי מאפשר לכסות נושא שאינו קו רציף (למשל צללית של דמות)?

וזה די פשוט...

אם זה פשוט, אז מן הסתם לא תהיה לך בעיה להדגים את זה, נכון?

מקסימום לוקח אחד פתוח עם עדשת פילטר פריקה וניתנת להזזה להתאמה מלאה ... אבל זה יקר....

הבעיה היא לא המחיר, אלא הצורה של הנושא. אתה מוזמן להסביר איזה פילטר (ללא מגבלת תקציב) יוכל לאפשר לקבל חשיפה נכונה בתמונה כזו גם בשמיים וגם בדמויות המצולמות.

אני לא רואה קשר בין התמונה הזו לנושא הדיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התמונה הזו צולמה עם פילטר גרדיאנטי שאני הכנתי אישית.

הבסיס היה שיכבת פלסטיק לאופטיקה עם עיוות 0.005 , והנחתה אופטית >0.01 , בעובי 0.075 מ"מ עם תחמוצת ברזל כשעיקר התחמוצת מתרכזת במרכז כדי להמעיט ככל האפשר את כניסת אור השמש פלוס לכה.

התמונה קשורה או לא ...כל אחד ודעתו.

מעבר לכך שיש יותר מדרך אחת להגיע לתוצאה מסויימת.

אני לא בא להתנצח איתך. יש דברים שקיימים בעולם שאולי אתה אישית לא מכיר ואחרים כן.

אבל זה כבר עניין שלך בתור בנאדם להבין.

מעבר לכך שאולי עם תוספת פילטר POLERIZER/ND על קסטום גרדיאנט היה מביא אותו למה שאתה חושב שלא אפשרי....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התמונה הזו צולמה עם פילטר גרדיאנטי שאני הכנתי אישית.

בין אם הכנת אותו בעצמך ובין אם לא, הוא לא פותר את הבעיה שתיאר פותח הדיון. תזכורת:

חוץ מ"לא לצלם מול השמש" ;D , יש שיטות לצילום שהכרחי להתבצע מול השמש (למשל, בחוף הים.. בתוך המים, לכיון הים - מול השמש בשעות הצהריים) כך ששבו הדמות המצולמת לא תצא בתור צללית חשוכה?

ממשיכים...

הבסיס היה שיכבת פלסטיק לאופטיקה עם עיוות 0.005 , והנחתה אופטית >0.01 , בעובי 0.075 מ"מ עם תחמוצת ברזל כשעיקר התחמוצת מתרכזת במרכז כדי להמעיט ככל האפשר את כניסת אור השמש פלוס לכה.

כנ"ל. אין לפרטים הפסאודו-טכניים האלה קשר, ולו הקלוש ביותר, עם הבעיה.

התמונה קשורה או לא ...כל אחד ודעתו.

אם אתה חושב שהיא קשורה, אתה מוזמן להסביר זאת במילים.

מעבר לכך שיש יותר מדרך אחת להגיע לתוצאה מסויימת.

יש יותר מדרך אחת להתמודד עם בעיה מסויימת, ולכל דרך יש יתרונות וחסרונות (ראה את ארבעת הפתרונות שהצעתי בעמוד הקודם). התוצאה של פתרונות שונים היא בדרך כלל תוצאה שונה.

אני לא בא להתנצח איתך. יש דברים שקיימים בעולם שאולי אתה אישית לא מכיר ואחרים כן.

בוודאי שיש דברים שאני לא מכיר, אבל פילטר ND מדורג הוא לא אחד מהם. אני מכיר את הפילטר ואת השימוש בו, ואני יכול להגיד לך מניסיון שהוא לא רלוונטי לבעיה.

מעבר לכך שאולי עם תוספת פילטר ND על קסטום גרדיאנט היה מביא אותו למה שאתה חושב שלא אפשרי....

תרגיש חופשי לפרט על אותו "קסטום גרדיאנט" שהיה מאפשר להסתיר את הרקע סביב הדמויות האלה, ואיך בדיוק אתה מתכוון לייצר אחד כזה. זה צריך להיות מעניין :cool2:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...