שמתם לב שלא מענישים נערים? - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שמתם לב שלא מענישים נערים?

בויקה

Recommended Posts

• תגובות 42
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

מפרסמים גזר דין של קטינים?

ומה עם כל העבירות שכביכול קטנות?

קראתי את הכתבה הזאת ב-MSN איזה ילדה בשיכבה שלו כתבה שם שכבר ממזמן הוא גנב פלאפונים בבית ספר וידו פשוט לא רצו להזמין משטרה (כי אז ידעו שיש בבית ספר אלימות וזה לא טוב למנהלת)

עשו את זה גם איפה שאני למדתי - חטיבה ותיכון

אם הוא היה מגיע למשפט בעבירות הקטנות ואפילו מקבל בסה"כ עבודות שירות אין מצב שזה היה מגיע לרצח

עריכה:

קראתם שם שהוא ניסה להתבאבד?

לא קל הסיפור הזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם מבוגרים אפשר לתקן באותה צורה לא?

שטיפות מוח ודברים כאלה לא קיימים?

אפילו שזה יכול לכלול עינוי רציני זה עובד מהר יותר ובכלא בכל מקרה סביר להניח שהוא יעבור עינויים דומים מבחינת סבל

(רק שתבין כמה זה נפוץ שם :

http://www.spr.org/

)

אבל אסור שאנשים יגיעו למצב שיחשבו שיקבלו עונש קטן מהנזק שעשו ואז עלולים להתבלבל ולחשוב שזה משתלם

עין תחת עין שן תחת שן

ובגירסא המודרנית צריכים גם לשלם ריבית על הזמן עד שמקבלים את העונש

ועכשיו ראיתי שידין חורב (ככה קוראים לו) שזה שהיה עליו סרט רצח ללא מניע בערוץ 8 פעם גם למד באותו בית ספר ברמת השרון עם אותו נער שנתפס עכשיו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התשובה תהיה שלא, מכיוון שתמיד ישנו הסיכוי (הקטן, אני יודע) שאותו אדם יחליט ללכת ישר, ושופטים בדרך כלל במקרים כאלה נותנים לנתבע להינות מהספק. אם הוא ירצח שוב, מבחינתי תהרגו אותו - אני לא אתנגד.

הבעיה העיקרית היא שכיום, אין לנו עדיין אמצעי בכדי "לחזות" איך אותו אדם ייתנהג אחרי שיצא ממאסר מלבד פסיכולוגיה (שאפשרית רק במקרים ספציפיים ביותר), והאיום שנובע מבעיה זו זה שאותו אדם לא יילך בדרך ישרה וככל הנראה יהיה עוד קורבן לרצח כתוצאה מהשערה לא נכונה.

זה נכון שבמקרה הזה אפשר להפעיל את הנוהל של גזר דין מוות, אבל תחשוב על כך שפשוט בזבזת חיי אדם, סתם כך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

מישהו הזכיר מקודם את הטמטום המשפטי בברזיל אך ראוי לציין שעוד כמה מדינות בדרום אמריקה מקילות בצורה מטופשת על קטינים, לדוגמא בארגנטינה לא ניתן לשפוט קטין על רצח... זה היה יכול להיות הגיוני אילולא גיל האחריות הפלילית בארגנטינה היה 16 שנה (בישראל גיל האחריות הפלילית הוא 12 שנים ובארה"ב ניתן להוציא להורג קטין שביצע רצח במידה אותו אחרי גיל 16)...

דרך אגב, הדבר המדהים בחוק הברזילאי לגבי קטינים הוא שכל העבירות הפליליות של אסירים קטינים נמחקות לחלוטין בגיל 21, יש דוגמאות רבות בברזיל לאנשים בני 25 עם עבר של כמה מעשי רצח אך ללא שום תיק פלילי!

נ.ב. שימו לב מה הוא עונשם של עברייני מין בארה"ב

תושב טקסס בן 43 נידון ל-4,060 שנות מאסר בפועל, לאחר שהורשע בתקיפה מינית והתעללות בשלוש נערות.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3563379,00.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התושב הזה מטקסס ישתחרר עוד 2000 שנה על היתנהגות טובה ;D ;D ;D

טוב אבל בקשר לנושא לדעתי זה לא כל כך נכון להעניש בני נוער בעונש מלא כי לדעתי בניי נוער (כמוני כן) יכולים להיות מושפעים למעשים כאלה על ידי החברה שמיסביבם ההורים והמצב הכלכלי של המישפחה .

לא שאני אומר לא לישפוט רוצחים וכו אבל צריך ליבדוק את הנושא כי אם נער רצח ואנס נערה לדעתי זה ישר עונש מוות, אבל עם נער רצח עבריין שהייה בעניינים עם המישפחה שלו ואיים עליהם כל הזמן (כמו שהיה באזור לא רחוק מאיתנו ) זה לדעתי עניין אחר (לא שהוא לא צריך לקבל עונש אבל לא עונש על רצח , כי עם הוא לא יקבל עונש כל אדם יתחיל לקחת את החוק לידיים שלו אבל צריך לרחם ולראות למה הבן אדם הגיעה למצב הזה ).

בקיצור לדעתי צריך ליבדוק כל עיניין לגופו חוץ מרוצחים ואנסים סידרתים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישהו הזכיר מקודם את הטמטום המשפטי בברזיל אך ראוי לציין שעוד כמה מדינות בדרום אמריקה מקילות בצורה מטופשת על קטינים, לדוגמא בארגנטינה לא ניתן לשפוט קטין על רצח... זה היה יכול להיות הגיוני אילולא גיל האחריות הפלילית בארגנטינה היה 16 שנה (בישראל גיל האחריות הפלילית הוא 12 שנים ובארה"ב ניתן להוציא להורג קטין שביצע רצח במידה אותו אחרי גיל 16)...

דרך אגב, הדבר המדהים בחוק הברזילאי לגבי קטינים הוא שכל העבירות הפליליות של אסירים קטינים נמחקות לחלוטין בגיל 21, יש דוגמאות רבות בברזיל לאנשים בני 25 עם עבר של כמה מעשי רצח אך ללא שום תיק פלילי!

נ.ב. שימו לב מה הוא עונשם של עברייני מין בארה"ב

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3563379,00.html

ב-25 נמחק הרישום? הם לא בכלא בגיל הזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

...כבר קרה שהוצאו להורג חפים מפשע, וזה ימשיך לקרות כל עוד צורת הענישה הזו קיימת.

צורת העונש היא אולי בעייתית (וזה ויכוח אחר), אבל הפתרון האמיתי לחפים מפשע שהוצאו להורג זה פשוט משפט צדק ולא משפט תפירת תיק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע אם זה קשור לחוסר ענישה או לא, אבל הנוער בארץ הפך לזוהמה. אתמול יצאתי עם חברים לפאב. בערך בשעה שתיים החלטתי לצאת החוצה לנשום אוויר. אני יושב בכיף על הספסל, נרגע. לפתע אני רואה פרחה בת 15~16 מתחילה לחצות את הכביש בלב תנועה סואנת. אחד הנהגים דפק בלימה. הפרחה ככל הנראה נבהלה ובמקום להגיד תודה התחילה לקלל את נהג. אחר כך מגיע חבר שלה ומתחיל לבעוט ברכב. כאילו מה?!

פשוט מגעיל לצאת החוצה בסופי שבוע/חגים/חופשים. בכל מקום פרחחים חסרי חינוך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...