שמתם לב שלא מענישים נערים? - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שמתם לב שלא מענישים נערים?

בויקה

Recommended Posts

• תגובות 42
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

מקרה נוסף של קטין שנידון למאסר עולם:

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A8%D7%A6%D7%97_%D7%90%D7%A1%D7%A3_%D7%A9%D7%98%D7%99%D7%99%D7%A8%D7%9E%D7%9F

OK, במקרה כזה של עבריין שברור ששלטון החוק לא מהווה גורם סמכותי עבורו, אני בעד עונש מוות. בכל מקרה אחר, עדיף שלא.

אז תחליט, כי לפני שתי דקות היית נגד. הסיכוי שאדם חף מפשע יורשע ויוצא להורג יהיה קיים תמיד, בלי קשר לחומר הראיות בתיק או לחומרת העבירה. גם אם נראה לך שמישהו הוא "עבריין שברור ששלטון החוק לא מהווה גורם סמכותי עבורו", עדיין קיים סיכוי שהוא חף מפשע לחלוטין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע, עברה אחת יכולה לקרות, ולכן לא הייתי שולח אדם למות בעבורה. לעומת זאת, אדם שנכנס ויוצא מהכלא כל הזמן, שהוכח מעבר לכל ספק שלפחות 3-4 מהעבירות שלו (ואני מדבר כמובן על החמורות) הוא אכן ביצע, החברה הישראלית תישן טוב יותר בלעדיו, ולכן במקרה כזה עונש מוות יכול להתאים. ביפן למשל עונש המוות קיים, אבל פשוט לא מרבים להשתמש בו, לפחות לא כמו בארצות הברית או באירופה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסופו של דבר אני מסכים עם זה שעונש מוות הוא לא פתרון טוב.

פרט למקרים קיצוניים (רוצחים סידרתיים, אנשים שיצאו מהכלא ורצחו עוד פעם וכו'), אני פשוט חושב שזה נוגד את העקרונות עליהם אנחנו חיים.

מה שכן, אני באמת מסכים עם זה שצריך יותר להחמיר עם רוצחים.

רוצח לא פגע רק בחופש (בצורות שונות) של בן אדם אחר, הוא מנע חיים.

לא הגיוני שהדבר היחיד שישללו ממנו הוא החופש שלו (וגם זה בערבון מוגבל), דבר שכן לגיטימי עבור כל עבירה אחרת.

זו דעתי בכל מקרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכתבות שהבאתם פה הם על עבירות ממש ממש חמורות (רצח)

וגם על אונס מתנהגים יותר בקשיחות אבל לא כמו רצח

עבירות כמו ניסיון לרצח או הצתה (שמבחינה חוקית הם כמעט באותה חומרה של רצח), עושים משהו?

או שבכלל אי אפשר לדעת כי לא מפרסמים משפטים של קטינים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התשובה תהיה שלא, מכיוון שתמיד ישנו הסיכוי (הקטן, אני יודע) שאותו אדם יחליט ללכת ישר, ושופטים בדרך כלל במקרים כאלה נותנים לנתבע להינות מהספק. אם הוא ירצח שוב, מבחינתי תהרגו אותו - אני לא אתנגד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומי שרצח פעם אחת (או הרג - מקווה שאתה יודע את ההבדל), ואחרי היציאה מהכלא החליט ללכת ישר? גם אותו צריך להרוג?

בלי שום ספק - כן

תלוי בסיבה שהוא הרג בכל זאת אם הורגים אותו זה גם הריגה ולא אומר שצריך להרוג את מי שהורג אותו

אבל כן (כמובן בצורה מסודרת על ידי בית משפט לא כל אחד)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...