שמתם לב שלא מענישים נערים? - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שמתם לב שלא מענישים נערים?

בויקה

Recommended Posts

אני לא מבין את זה

זה רשום איפה שהיא הזכות הזאת?

נערים היום פשוט מקבלים תנאים מיוחדים שלא מובנים לי

הקלות שמתייחסים לכל עבריין צעיר היא פשוט בלתי נסבלת וגוררת אחריה עוד אלימות/עבירות

אני מכיר הרבה אנשים שעברו על החוק, בעיקר גניבות ודקירות

ופשוט לא קיבלו שום עונש על זה (לא עונש מאסר בכל אופן). וכל מה שידעו לי שעשו הם נתפסו עליו.

כל אחד במערכת מרחם ועד שזה מגיע לשופט (שגם הוא מרחם בסוף) יוצא שהבן אדם הספיק לעושת הרבה עבירות.

שמעתם פעם על בן נוער שעבר עבירה (ראשונה) ונכנס לכלא/מקום סגור אחר שמתאים?

או קיבל עונש מרתיע כלשהוא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 42
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

הדבר היחיד שאתה יכול לעשות לגבי זה זה להיות תובע בבית משפט ולשלוח את כולם לכלא, להתלונן בפורום מחשבים לא יתן כלום, גם להגדיל את המודעות לא יעזור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדבר היחיד שאתה יכול לעשות לגבי זה זה להיות תובע בבית משפט ולשלוח את כולם לכלא, להתלונן בפורום מחשבים לא יתן כלום, גם להגדיל את המודעות לא יעזור.

, תכלס חחחח מצא לו פורום להרשם אליו :lol:
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא ינחם אותך, אבל יש מקומות גרועים יותר. בכתבה שפורסמה על מכת החטיפות בסאו-פאולו תואר מקרה טרגי שנערה נחטפה, נאנסה ונרצחה. מנהיג הכנופיה, קטין, נתפס הועמד לדין ונמצא אשם (על עבירות אלו ועל עוד רצח), אולם על פי החוק בברזיל הוא היה אמור להשתחרר מספר שנים לאחר מכן, עם הגיעו לגיל 21 (האבא של הנרצחת הפעיל לובי מאוד רציני וחולל מהומה על מנת לדחות את השחרור שלו ובינתיים מצליח, אבל כנראה שהחתיכת ח*א הזה בקרוב יצא לחופשי).

באופן כללי, אם נתעלם ממקרים קיצוניים כפי שתארתי מעלה, הגישה כלפי נערים עבריינים הנתפסים לראשונה מקילה ביותר, זאת גישה שיקומית היוצאת מנקוד הנחה שאצל נערים נפוץ יותר העניין של "מעידה חד פעמית" וחבל להרוס למישהו, שעשוי להיות אזרח מועיל מאוחר יותר, את החיים.

כמובן שגישה זאת אמורה להיות רק לעברות רכוש או לכל היותר למקרי תקיפה קלים. לא ברור לי איך אנסים ורוצחים קטינים יוצאים בזול פעם אחר פעם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש ויש.

גם בארץ היו מקרים של קטינים שביצעו פשע חמור (אונס ורצח) ונענשו במלוא חומרת הדין, בצורה שהיא אפילו יותר מחמירה מעונשים שניתנים על עבירות דומות לבגירים.

לדוגמא, רוצח הנערה מעין ספיר, שהיה בן 16, נידון למאסר עולם + 15 שנה (למרות שבמקרה כזה, כל דבר שהוא פחות מעונש מוות הוא לא מספיק לדעתי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדוגמא, רוצח הנערה מעין ספיר, שהיה בן 16, נידון למאסר עולם + 15 שנה (למרות שבמקרה כזה, כל דבר שהוא פחות מעונש מוות הוא לא מספיק לדעתי).

שאלת תם, אם אותו רוצח היה אהם... יותר לבן ואהם... יותר עשיר (מה שנקרא "בן-טובים" עלק), האם גם אז הוא היה מקבל כזה עונש חמור?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שים לב לשורה האחרונה שכתבתי

יכול להיות שזה רק נראה, בכל זאת אני לא יודע מה הולך עם כל ילד בארץ..[br]פורסם בתאריך: 21.06.2008 בשעה 12:09:51

אני גם חושב שמגיע לו עונש חמור יותר, אבל אני לא מסכים עם עונש המוות - כבר קרה שהוצאו להורג חפים מפשע, וזה ימשיך לקרות כל עוד צורת הענישה הזו קיימת.

ולשים מישהו בכלא ל-25 שנה זה לא להרוג אותו?

זה מוות איטי מאוד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישהו בכלא ל-25 שנה זה לא להרוג אותו?

זה מוות איטי מאוד

תעדיף אותו מת עכשיו, ואם תתגלה איזה רעיה חדשה, תחזיר אותו מהמתים?

במקרה שבו בנאדם נכנס לכלא, ומתגלה שהוא חף מפשע, אפשר גם להוציא אותו משם ולפצות אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולשים מישהו בכלא ל-25 שנה זה לא להרוג אותו?

זה מוות איטי מאוד

בסרט full metal jacket יש הרבה אמירות שפר מעניינות. אחת האמירות היותר חכמות בסרט שהושמו בפי הגיבור הראשי היא (בתרגום חופשי) "המתים יודעים רק דבר אחד, עדיף להיות חי". האם להיות קבור בתא כלא 25 שנים (אבל לצאת לבסוף לחופשי) גרוע על פני להיות גופה ערומה ומוטלת בפינת רחוב?

אף אחד לא היה מת (מת לחלוטין, לא "מוות" קליני) וחזר בשביל לספר לנו איך זה. אדם חי תמיד יכול למות אם נמאס לו, אבל מי שמת, די תקוע במצב הזה...

בכל מקרה, אני נגד עונש מוות ושמח שאין אותו בישראל. אבל לפחות שעונש מאסר לרוצחים יהיה כמו שצריך, בלי חופשות, חתונות בכלא וכל הבית ז***ת הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שים לב לשורה האחרונה שכתבתי

יכול להיות שזה רק נראה, בכל זאת אני לא יודע מה הולך עם כל ילד בארץ..

לא הייתי עד לפושע שלא נענש כראוי, אבל למישהו חף מפשע שהאשימו אותו באונס שהוא לא ביצע כן, והוא נענש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אזכיר לכם גם את רוצחי נהג המונית דרק רוט.

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A8%D7%A6%D7%97_%D7%93%D7%A8%D7%A7_%D7%A8%D7%95%D7%98

[br]פורסם בתאריך: 21.06.2008 בשעה 13:31:30

שאלת תם, אם אותו רוצח היה אהם... יותר לבן ואהם... יותר עשיר (מה שנקרא "בן-טובים" עלק), האם גם אז הוא היה מקבל כזה עונש חמור?

אם אין לך הוכחות, אל תניח הנחות.

עד כמה שיש פה בעיות, למזלנו עדיין יש כאן דין וחשבון.

בלי קשר, המונח "בן-טובים" הוא בהחלט אחד המונחים שאני שונא.

אנחנו עדיין חיים בעולם שלצערנו מניח שאם בן אדם גדל במשפחה אמידה ומעלה הוא אמור לצאת "מוצלח" ו"טוב" יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...